F.A.Q Revivogen

Donnie

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Απλώς θα επαναλάβω πως παίρνω φιναστερίδη και μινοξιδίλη λίγο πριν μάθω για το site ύστερα από επίσκεψη σε δερματολόγο που με παρακολουθεί. Χάρη στα παιδιά και στις πληροφορίες το μηνιαίο κόστος της αγωγής δεν ξεπερνά τα 8 ευρώ. :) :) :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Υπάρχουν πολλά προϊόντα τα οποία μπορεί να τα βρει κανείς στην Ελλάδα, όμως εδώ μπορεί να διαπιστώσει πολλά σημαντικά πράγματα για αυτά (αποτελεσματικότητα, επιδράσεις κλπ), όπως επίσης να τα τροποποιήσει βελτιώνοντας τα (πχ στο πασίγνωστο "ελληνικό" Regaine να προσθέσει διάφορα: πράσινο τσάι, φιναστερίδη, ντουταστερίδη κλπ) είτε ακόμη να δημιουργήσει κάποιος μόνος του στον ιδιωτικό χώρο του λοσιόν! Άντε να πει κάποιος ότι τα παίρνουν, να τον σεβαστούμε γιατί θα επιχειρηματολογήσει και κυρίως να μάθουμε να λέμε την αλήθεια όπως είναι-διαυγής-δίχως υπεκφυγές, υπόννοιες και ανακρίβειες! Από ψέμματα δυστυχώς ή ευτυχώς, έχουμε κορεστεί υπέρμετρα από τους "άγιους" 300 ΒΟλευτές (και τους παρακείμενους αυτών) του Κοινοβουλίου του Ελλαδιστάν-Μπουρδελιστάν!!! Όπως δεν μπορώ να ορκιστώ για κάποιον που δεν γνωρίζω ότι λέει την αλήθεια και μόνο, έτσι δεν μπορώ να αποδεκτώ και τις όποιες καχυποψίες ενδεχομένως προκύπτουν, γιατί απλούστατα από μόνες τους είναι επικίνδυνες και καταλήγουν ιδιαίτερα απαξιώσιμες όταν αιωρούνται ανάμεσα σε λόγια εκτός πραγματικότητας και αλήθειας, λόγια που δεν προσφέρουν κάτι παρά να προσβάλλουν την στοιχειώδη νοημοσύνη μου αλλά και του καθένα! Εν κατακλείδι, θεωρώ ότι αυτή εδώ η κοινότητα έχει λόγο ύπαρξης και μπορεί να προσφέρει-όπως και το πράττει ήδη-σε όλους μας (κάτι που δεν διέθεσαν όσοι ιατροί επισκέφτηκα-παρ'ότι τους διέθεσα πολλά χρήματα, υπομονή και ίσως το πολυτιμότερο την ψυχολογία και κατ'επέκταση την υγεία μου), χωρίς να σεβόμαστε και να αποκλείουμε την ιατρική συνδρομή! Troulis η αλήθεια πάντοτε μπορεί να προκληθεί, γι'αυτό κι εσύ μπορείς να βοηθήσεις όλους αν πραγματικά πιστεύεις ότι κάτι συμβαίνει. Δεν έχει αξία ούτε η γνώση, ούτε η αλήθεια όταν δεν την προσφέρουμε απλόχερα και την απομονώνουμε για τον εαυτό μας! Εύχομαι εσύ όπως και όλοι μας να συνεχίσουμε να προσφέρουμε αρωγή, στήριξη μεταξύ μας, όλες οι γνώμες πρέπει να είναι αποδεκτές, ακόμη κι αν δεν είναι αρεστές υπό την προϋπόθεση ότι στηρίζονται σε επιχειρήματα αληθινά!!! Καλή συνέχεια σε όλους!
 

john_e

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παιδιά μπορούμε να πάμε πάλι από την αρχή. Γιατί οι διαδικτυακοί εκνευρισμοί δεν είναι ότι καλλίτερο για την υγεία μας και τα μαλλιά μας . Ακούστε και αυτό. Πρόσφατα η κόρη μου παρουσίασε ένα πρόβλημα (όχι τόσο σοβαρό) στις αιματολογικές της εξετάσεις. Σε καμία περίπτωση δεν προσπάθησα να κάνω το γιατρό μηχανικός είμαι. Από ενδιαφέρον έψαξα στο internet και βρήκα στο pub med ότι η λήψη corticosterone που έπαιρνε η κόρη μου, μπορεί να επηρεάσει σοβαρά τα αποτελέσματα του συγκεκριμένου δείκτη, το είπα στο Παίδον και..... μου είπαν να επαναλάβω όταν σταματήσει τη λήψη. Παρόλα αυτά στο παίδον έχω τεράστια εμπιστοσύνη όπως και στους περισσότερους γιατρούς, αρκεί να μη μου δίνουν πολυβιταμήνες για την MPB. Παρόλα αυτά ποτέ δεν θα αντικαταστήσω το γιατρό μου με το internet, αυτό εννοείται.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

αυτο που λες να το επαναλαβω οταν σταματησει τη ληψη δεν το πολυ καταλαβα

αλλο γιατρος αλλο Internet δεν συγκρινονται αυτα γιατι δεν ειναι ιδια
 

john_e

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Για την κόρη μου εννοούσα, δηλαδή όταν σταματήσει τα φάρμακα πιθανώς να αλλάξουν οι δείκτες που δεν ήταν και τόσο καλοί.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

john_e είπε:
Για την κόρη μου εννοούσα, δηλαδή όταν σταματήσει τα φάρμακα πιθανώς να αλλάξουν οι δείκτες που δεν ήταν και τόσο καλοί.
μακάρι-καλή τύχη και επιτυχία..
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

troulis σεβαστη η αποψη σου.....αλλα θα σου κανω μια ερωτηση.........ποσο σε χρεωνει ενας γιατρος και ενας φαρμακοποιος αργοτερα?????
και ποσο σε χρεωνουν εδω?????
μην υποβαθμιζεις την προσπαθεια που γινεται για ανταλλαγη αποψεων σαυτο το foroum και στην τελικη δεν φευγεις με καμμια συνταγη απο εδω....μονο με πληροφοριες για το τι τελικα ΜΠΟΡΕΙ να κανει για εσενα........
και μπορω να σου εγγυηθω οτι και οι γιατροι τα παιρνουν και απο φαρμακευτικες.....και καλυντικες εταιρειες.....και τα φαρμακεια προωθουν συγκεκριμενα προιοντα......
παντου ισχυει "WHEN THE MONEY TALKS...THE WORLD LISTEN...." δεν θα ισχυε σε αυτην την περιπτωση??
δεν θελω να υποβαθμισω τους γιατρους.......υπαρχουν και καλοι γιατροι.....αλλα υπαρχουν και αυτοι που τελειωσαν μια σχολη πηγαν και σε ενα σεμιναριο και αυοτ ηταν ειναι ετοιμοι να εισπραξουν 50ευρακι.....
οταν εμαθα την φιναστεριδη πριν πολυ καιρο και σχεδον παραλληλα με την χρηση της ειχα κανει επισκεψη σε δερματολογο και του ειπα για την χρηση της με κοιτουσε λες και εβλεπε εξωγηινο..........και το παραδοξο ειναι οτι την φιναστεριδη την συστησαν σε φιλο μου μετα απο επεμβαση μαλλιων παλι γιατρος........
που σημαινει οτι μερικοι γνωριζουν .....και αλλοι απλα αγνοουν.......εχω παει και στις δυο περιπτωσεις γιατρων.....
Επισης αν σκεφτεις οτι εδω μεσα υπαρχουν υποκαταστατα προιοντων με ιδιοκτασκευες για οσους δεν μπορουν να αντεπξελθουν οικονομικα....θα καταληξεις στο οτι αν υπηρχαν συμφεροντα πολυ απλα δεν θα υπηρχαν...αυτα.....
ελπιζω να σε βοηθησα να σκεφτεις καποια πραγματα.....απο μονος σου και σου ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι τελικα επιλεξεις να κανεις.....και αναμενουμε αποτελεσματα σου....για τον επομενο trouli που θα μπει στο foroum...... ;)
 

doc

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

καλημερα σε ολους και συγχαρητηρια για το site ..πιστευω βοηθαει παρα πολυ κοσμο και δινει πολυτιμες συμβουλες.μια ερωτηση εχω.παρηγγηλα το Revivogen scalp therapy απο το e-bay και στο μπουκαλι αναγραφονται 2 διαφορετικες ημερομηνιες ληξης του.μια στο πατο του μπουκαλιου κ μια πανω στο αυτοκολλητο στα πλαγια.μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η σωστη????ευχαριστω
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

doc είπε:
καλημερα σε ολους και συγχαρητηρια για το site ..πιστευω βοηθαει παρα πολυ κοσμο και δινει πολυτιμες συμβουλες.μια ερωτηση εχω.παρηγγηλα το Revivogen scalp therapy απο το e-bay και στο μπουκαλι αναγραφονται 2 διαφορετικες ημερομηνιες ληξης του.μια στο πατο του μπουκαλιου κ μια πανω στο αυτοκολλητο στα πλαγια.μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η σωστη????ευχαριστω

H σωστή είναι στον πάτου του μπουκαλιού. Ναι έχει αναφερθέι ξανά αυτό. ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Λευτέρης είπε:
[quote author=doc link=topic=139.msg12156#msg12156 date=1242118541]
καλημερα σε ολους και συγχαρητηρια για το site ..πιστευω βοηθαει παρα πολυ κοσμο και δινει πολυτιμες συμβουλες.μια ερωτηση εχω.παρηγγηλα το Revivogen scalp therapy απο το e-bay και στο μπουκαλι αναγραφονται 2 διαφορετικες ημερομηνιες ληξης του.μια στο πατο του μπουκαλιου κ μια πανω στο αυτοκολλητο στα πλαγια.μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η σωστη????ευχαριστω

H σωστή είναι στον πάτου του μπουκαλιού. Ναι έχει αναφερθέι ξανά αυτό. ;D
[/quote]
::) :-X :D
 

corkala

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Πρωτη φορα μπαινω στο φορουμ σας και ειληκρινα κανα 2ωρο διαβαζω σαν τρελος μεχρι που δεν ξερω πια τι καταπινεις,τι βαζεις στα μαλλια!
Γι αυτο οπου μπαινω θα κανω και μια ερωτηση μπας και βγαλω ακρη. Αυτο το προιον μπορεις να το παρεις μαζι με regaine? Πως πανε οι δοσολογιες?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

αν εννοειες το Revivogen οι δοσολογιες του ειναι 2ml μια φορα την μερα καθε μερα
η ενναλακτικα 2 φορες την μερα πρωι βραδυ απο 1ml

καθε μπουκαλι εχει μεσα 60ml το οποιο μπουκαλι κρατει για 1 μηνα
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Πάντως, έχω διαβάσει από έναν που χρησιμοποιεί Spiro 5% σε κρέμα, Revivogen και Tricomin και είχε τρομερά αποτελέσματα.Όσοι δεν θέλουν να πάρουν χάπι, ας το τσεκάρουν.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

παιδια ξεκινησα revivogen πρωταπριλια :D παρολο που ημουν στη φιναστεριδη πολλους μηνες παρατηρησα εντονο shed (στο λουσιμο) ειδικα πανω στο μηνα και αν δεν ειναι η εντυπωση μου εχω ψιλοαραιωσει ειδικα μπροστα.Το καλο ειναι οτι αποτι παρατηρω η τριχοπτωση ελλατωνεται λετε ηταν sheding apo revivo? ποτε θα ξερουμε :D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

αν παρουσιάστηκε στον 1-1,5 μήνα χρήσης revivo και σταμάτησε=>100% shed ;D
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ναι φιλε σπυρο και ειδικα την 4-6 βδομαδα και αμεσως μου ηρθε στο μυαλο το χρονοδιαγραμα σου ;D
τωρα εχει ηρεμησει αλλα σαν να εχω αραιωσει ειδικα μπροστα anyway περιμενω
thanks...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

θέλει πολύ υπομονή με revivo,και το shed είναι τρομακτικό... :-\
 

dim74

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

σπυρο περνω προσκαρ εδω και δεκα μηνες χωρις κατι αξιολογο και θελω να το κοψω...αλλα πριν θελω να εχω ενα διαστημα με τοπικα(revivogen,crinagen,spiro) ετσι ωστε να μην εχω καμια τρελη απωλεια!ποσο καιρο λες να βαζω αυτα τα τοπικα πριν κοψω το προσκαρ ετσι ωστε να ειναι ομαλη η μεταβαση αυτη...?
 
Μπλουζα