F.A.Q Revivogen

Απ: F.A.Q Revivogen

magic δεν θυμάμαι να σου πώ την αλήθεια πόσο καιρό το έβαζες αλλά πραγματικά το πιστεύω ότι ένα προϊόν μπορεί να μην κάνει για όλους! Εγώ το ξεκίνησα σε περίοδο που είχα την μεγαλύτερη τριχόπτωση της ζωής μου!! Έχω λίγα μαλλιά και να μου πέφτουν άπειρες τρίχες!! Οπότε καταλαβαίνεις.... Δηλαδή αν είχα πάθει και shedding από αυτό τότε θα είχα τώρα bald look :( :( :( :( :( :( :(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Χριστίνα είπε:
magic δεν θυμάμαι να σου πώ την αλήθεια πόσο καιρό το έβαζες αλλά πραγματικά το πιστεύω ότι ένα προϊόν μπορεί να μην κάνει για όλους! Εγώ το ξεκίνησα σε περίοδο που είχα την μεγαλύτερη τριχόπτωση της ζωής μου!! Έχω λίγα μαλλιά και να μου πέφτουν άπειρες τρίχες!! Οπότε καταλαβαίνεις.... Δηλαδή αν είχα πάθει και shedding από αυτό τότε θα είχα τώρα bald look :( :( :( :( :( :( :(

To χρησιμοποιησα για 6 μηνες και κατι μερες...για την ακριβεια....
Γενικα πιστευω πολυ στα συστατικα του......
Απλα με προβληματισαν σχολια χρηστων ...και σχολια των γυρω μου...που μου ελαγαν τι επαθαν τα μαλλια σου και εχουν αραιωσει ετσι?? :( :(
Εκει ηταν και το τελειωτικο χτυπημα......σκεφτηκα και η μινοξιδιλη δινει shedding αλλα ποτε δεν αραιωσαν τα μαλλια με την ταχυτητα του φωτος...... :p
Εχω τριχοπτωση απο τα 18 μου και το παλευω απο τοτε με διαφορα προιοντα...ποτε κανενα δεν μου εδωσε αυτο...
Βεβαια η revivogen λεει οτι αν δειτε shedding σημαινει οτι δουλευει για εσας...... ::)
Αλλο μπερδεμα αυτο.......υπαρχουν παιδια στο φορουμ που λενε δεν ειχα shedding το χρησιμοποιω 2 η 3 μηνες και εχω δει φοβερα αποτελεσματα..... ::) Παλι δεν καταλαβαινω.....
Τι να πω γενικα ειναι ενα προιον που πραγματικα με εχει προβληματισει.....και το οτι ασχολουμαι ακομα σημαινει οτι το πιστευω και θελω να το χρησιμοποιησω απλα με φοβιζει......
Ειμαι σε κλιμακα 2 και ισως λιγο καλυτερα....αλλα με revivogen οι κροταφοι μου ειδικα αραιωσαν αρκετα....και τα μαλλια εγιναν πιο αδυναμα......
πιστευω και εσυ στη θεση μου το ιδιο θα εκανες...... ;D
Τι να πω αισθανομαι και γραφικος που το χω συζητησει τοσο πολυ αυτο το θεμα..... ::)
Ισως αν σταθεροποιησω την κατασταση των μαλλιων μου να το ξαναχρησιμοποιησω στο μελλον....αλλα προς το παρον προσπαθω να ξαναβγαλω αυτα που εχασα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα απο το revivo....
Aλλα πρωτα θελω να σιγουρευτω οτι αυτα που εχασα θα ξαναβγουν..... ;)
 
Απ: F.A.Q Revivogen

Ναί και εγώ αν πίστευα ότι κάτι από αυτά που βάζω μου τα κάνει χειρότερα θα το σταματούσα! αυτό που λές ότι σου έκανε το revivogen εγώ το έπαθα με φτιαχτή λοσιόν δερματολόγου...έτσι όπως το περιγράφεις! Τα μαλλιά μου είχαν γίνει τόσο μα τόσο λεπτά που νόμιζα ότι αν κάποιος μου τα τραβήξει θα του μείνουν στα χέρια! Άσχημο συναίσθημα το ξέρω!
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Χριστινα δεν σε ρωτησα το πιο σημαντικο....
Ποσο καιρο το χρησιμοποιεις σε εχει βοηθησει??
Και αν ναι πως? τι εχεις δει?
 
Απ: F.A.Q Revivogen

Κοίταξε... Ενώ έκανα πέρσι την θεραπεία μου ( που είχε μέσα και μινοξιδίλη την 5%- την ύπαρξη της 2% εδώ την έμαθα- δεν είχα ιδέα) από τον Φεβρουάριο ξεκίνησε η τριχόπτωσή μου. Το καλοκαίρι άρχισαν να πέφτουν πιο πολλά και τον Σεπτέμβρη έγινε τρελό πανηγύρι!! Τον Δεκέμβρη ξεκίνησα μία λοσιόν που οι τρίχες μου έμεναν στα χέρια!! Έκανα όμως υπομονή και την συνέχισα για να δώ μήπως και ...γίνει κάτι...
Τον Μάρτιο ξεκίνησα το ρεβιβογκεν στην αρχή μόνο του! Τώρα βρε magic εγώ αυτό που είδα θα στο πώ αλλά θα ακουστεί υπερβολικό! Από τις πρώτες χρήσεις σαμπουάν με scalp therapy άρχισε να μου μειώνεται η τριχόπτωση σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Στη συνέχεια πρόσθεσα τρικομιν,σπειρονολακτονη, ξεκίνησα πάλι μινοξιδίλη και ο γιατρός μου χορήγησε πρόσκαρ και φλουταμίδη. Και μάλιστα για πρόσκαρ δεν το περίμενα ότι θα μου δώσει! Τον πρώτο μήνα ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ είδα τόση μεγάλη καλυτέρευση που δεν το πίστευα! Τρίχες μου πέφτουν αλλά μέσα σε φυσιολογικά όρια! Απλά στο επάνω μέρος του κεφαλιού μου είχα πάρα πολλές καινούριες τρίχες! Αυτό ίσως να οφείλεται γιατί ήδη προσπαθούσα με τόσα φάρμακα (άλλοτε λίγο πετυχημένες προσπάθειες άλλοτε αποτυχημένες) και οι θύλακες ήταν ενεργοποιημένοι απλά δεν έκανα την σωστή θεραπεία για να μπορέσουν να βγούν τρίχες.
Τον δεύτερο μήνα δεν είδα τίποτα το τρομερό..απλά περιμένω και θα δώ...
Τώρα βρίσκομαι στον τρίτο μήνα...
Αυτά :D
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Χριστίνα είπε:
Κοίταξε... Ενώ έκανα πέρσι την θεραπεία μου ( που είχε μέσα και μινοξιδίλη την 5%- την ύπαρξη της 2% εδώ την έμαθα- δεν είχα ιδέα) από τον Φεβρουάριο ξεκίνησε η τριχόπτωσή μου. Το καλοκαίρι άρχισαν να πέφτουν πιο πολλά και τον Σεπτέμβρη έγινε τρελό πανηγύρι!! Τον Δεκέμβρη ξεκίνησα μία λοσιόν που οι τρίχες μου έμεναν στα χέρια!! Έκανα όμως υπομονή και την συνέχισα για να δώ μήπως και ...γίνει κάτι...
Τον Μάρτιο ξεκίνησα το ρεβιβογκεν στην αρχή μόνο του! Τώρα βρε magic εγώ αυτό που είδα θα στο πώ αλλά θα ακουστεί υπερβολικό! Από τις πρώτες χρήσεις σαμπουάν με scalp therapy άρχισε να μου μειώνεται η τριχόπτωση σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Στη συνέχεια πρόσθεσα τρικομιν,σπειρονολακτονη, ξεκίνησα πάλι μινοξιδίλη και ο γιατρός μου χορήγησε πρόσκαρ και φλουταμίδη. Και μάλιστα για πρόσκαρ δεν το περίμενα ότι θα μου δώσει! Τον πρώτο μήνα ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ είδα τόση μεγάλη καλυτέρευση που δεν το πίστευα! Τρίχες μου πέφτουν αλλά μέσα σε φυσιολογικά όρια! Απλά στο επάνω μέρος του κεφαλιού μου είχα πάρα πολλές καινούριες τρίχες! Αυτό ίσως να οφείλεται γιατί ήδη προσπαθούσα με τόσα φάρμακα (άλλοτε λίγο πετυχημένες προσπάθειες άλλοτε αποτυχημένες) και οι θύλακες ήταν ενεργοποιημένοι απλά δεν έκανα την σωστή θεραπεία για να μπορέσουν να βγούν τρίχες.
Τον δεύτερο μήνα δεν είδα τίποτα το τρομερό..απλά περιμένω και θα δώ...
Τώρα βρίσκομαι στον τρίτο μήνα...
Αυτά :D

Βλεπω οτι χρησιμοποιεις οτι καλυτερο υπαρχει....γενικα....εισαι γυναικα και πιστευω οτι θα εχεις σιγουρα αποτελεσματα...
καλη επιτυχια και μακαρι να εισαι εσυ εκεινη που θα με πεισει οτι με revivogen γεμισε το κεφαλι σου... :p
Υπομονη και ολα θα πανε προς το καλυτερο....για σενα...
φλουταμιδη και φιναστεριδη ε??
φλουταμιδη φανταζομαι τοπικα.....
 
Απ: F.A.Q Revivogen

Όχι τοπικά. Παίρνω φλουταμίδη σε χάπι.
Δε ξέρω magic δεν ενθουσιάζομαι γιατί αντίστοιχες θεραπείες που έκαναν γυναίκες σε ξένο forum που διάβαζω που και που δεν νομίζω ότι είχαν τόσο καλά αποτελέσματα. Το λογικό θα ήταν να έχω αποτελέσματα αλλά επειδή έχω πρόβλημα αρκετά χρόνια το μόνο που είδα αυτά τα χρόνια ήταν ολοένα να χειροτερεύουν...δυστυχώς.

Σε ευχαριστώ πάντως :) Αν έχω κάποια καλή εξέλιξη το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το γράψω.
 

jdim

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

με το revivogen ειμαι κ εγω αρκετα μπερδεμενος...πηρα ενα 3μηνο θεραπειας πρωτη φορα κ ημουν πολυ ευχαριστημενος,τα μαλλια τα ενιωθα πιο χοντρα...ξαναπαραγγελνω 6μηνη θεραπεια στο τελος του 3μηνου κ περιπου στο τελος του 2ου 3μηνου πακετου,δηλ συνολο 6μηνες revivogen παρατηρησα παραπανω απο ποτε αραιωμα στην κορυφη του κεφαλιου και στους κροταφους που εβαζα...δεν ξερω τι εγινε...το σταματησα προσωρινα για λιγο καιρο κ θα δω τι θα κανω...εχω βεβαια ενα 3μηνο πακετο αλλα προς το παρον βαζω μονο regain κ θελω να δω παραπανω γνωμες για τι ρεβιβοτζεν στο νετ κ να του ξαναδωσω ισως μια ευκαιρια εκτος ανοιξης...
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

st697 είπε:
[quote author=Λευτέρης link=topic=139.msg12729#msg12729 date=1243163593]

Αν και τις τελευταίες μέρες με διακατέχει ένα μικρό sheding -άτιμο καλοκαίρι-, βρε εκεί εγώ, θα επιμείνω σε Revivo, γιατί δεν ξεχνάω τι μου έχει δώσει τόσο καιρό..

Σου είναι εύκολο να μας αναφέρεις πιο αναλυτικά πως σε βοήθησε?
[/quote]

Mέσα σε 3,5 μόλις μήνες ήδη νιώθω το μαλλί μου πιο πυκνό, έχει περιοριστεί στον μέγιστο δυνατό βαθμό η τριχόπτωση και συνεχίζω απτόητος. Η κατάστασή μου γενικότερα ολοένα και βελτιώνεται βδομαδα με την βδομάδα, σιγά σιγά..

Results

Προ θεραπείας κάνε scroll down και θα δεις τις εικόνες : http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,470.0.html

Μετά απο 3 μήνες θεραπείας -πάλι με scroll down- : http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,470.45.html
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Λευτέρη, όντως φαίνεται η διαφορά και μακάρι να δείς και πολύ καλύτερη. Αυτο που ήθελα να σε ρωτήσω, χωρίς να γνωρίζω αν το έχεις αναφέρει αλλού είναι το εξής.

Regaine εβαζες και παλιότερα? Δηλαδή πριν ξεκινήσεις την θεραπεία σου με το revivogen ή το ξεκίνησες και αυτό μαζί με το fungoral και το revivogen?

Με το σκεπτικό μου προσπαθώ απλά να δω τι ρόλο έπαιξε το κάθετι τι από αυτά που χρησιμοποίησες στο αποτέλεσμα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

GOMI είπε:
Λευτέρη, όντως φαίνεται η διαφορά και μακάρι να δείς και πολύ καλύτερη. Αυτο που ήθελα να σε ρωτήσω, χωρίς να γνωρίζω αν το έχεις αναφέρει αλλού είναι το εξής.

Regaine εβαζες και παλιότερα? Δηλαδή πριν ξεκινήσεις την θεραπεία σου με το revivogen ή το ξεκίνησες και αυτό μαζί με το fungoral και το revivogen?

Με το σκεπτικό μου προσπαθώ απλά να δω τι ρόλο έπαιξε το κάθετι τι από αυτά που χρησιμοποίησες στο αποτέλεσμα..


Gomi, Regain βάζω απο τον Μάρτιο του 2005 δηλαδή 4 χρόνια.

Fungoral και Revivogen εδώ και 3,5 μήνες. Γιαυτό όλη μου την βελτίωση την αποδίδω σε αυτά τα 2 προϊόντα, αλλά ειδικά στο Revivogen.

Και το σαμπουάν του.
 

sovagg

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Μπραβο Λευτερη αρχοντα,φαινεται η διαφορα στις φωτο.Εχουμε ακριβως τον ιδιο τυπο φαλακρας(δες το αβαταρ μου).Ρε αρχοντα λες με ρεβιβο να κανω δουλεια?Δεν ξερω μου φαινεται "λιγο" το ρεβιβο για το βαθμο αραιωσης μου. :-\
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Gomi, Regain βάζω απο τον Μάρτιο του 2005 δηλαδή 4 χρόνια.

Fungoral και Revivogen εδώ και 3,5 μήνες. Γιαυτό όλη μου την βελτίωση την αποδίδω σε αυτά τα 2 προϊόντα, αλλά ειδικά στο Revivogen.

Και το σαμπουάν του.

Σωστός λευτέρη... Προφανώς το revivogen δουλεύει πολύ καλά σε εσένα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι λοιπόν. thx
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

sovagg είπε:
Μπραβο Λευτερη αρχοντα,φαινεται η διαφορα στις φωτο.Εχουμε ακριβως τον ιδιο τυπο φαλακρας(δες το αβαταρ μου).Ρε αρχοντα λες με ρεβιβο να κανω δουλεια?Δεν ξερω μου φαινεται "λιγο" το ρεβιβο για το βαθμο αραιωσης μου. :-\

Αυτό που θα σου πω είναι απλά μία πρόταση , όχι παρότρυνση.

Πιστεύω αξίζει έστο για 3 μήνες να πάρεις ένα πακέτο θεραπείας, μαζί με το σαμπουάν του,- την μάσκα άστην- και ξεκίνα με κέφι, πίστη και πολύ υπομονή.Μπορεί σε 3 μήνες να μην δεις αυτά που είδα εγώ -όπως ανέφερα και παραπάνω το κάθε κεφάλι διαφέρει- αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μία καλή πυκνότητα θα στην κάνει ρε φίλε. Ακριβώς για το λόγο ότι τώρα είσαι ότι είμουν εγώ μόλις πριν απο 3,5 μήνες.

Και μετά τους 3 μήνες βλέπεις..

Μόνο να προσέχεις τις ώρες χρήσης με μινοξιδίλη, 5 ώρες το έλάχιστο να μεσολαβεί μεταξύ τους.


ΥΓ: Και το πιο σημαντικό, τέτοια εποχη είχα μεγάλο sheding και για πολύ καιρό. Τώρα το πέρασα για 4-5 μέρες μόνο βαριά βαριά, και πλέον επανήλθα. Ήδη είμαι και βελτιωμένος σε σχέση με τις τελευταίες φωτό.
-και συνεχίζω ακάθεκτος-
Στο Revivo οφείλω πολλά..
 

sovagg

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Μπερδεμα η ολη κατασταση.Τωρα να φανταστεις κανω double A.,minox και σπιρο.Εσυ Λευτερη οταν ξεκινησες το ρεβιβο ειχες χνουδι απ το ρεγαινε και το ρεβιβο στο δυναμωσε?(Εχω παρα πολλες αχνες τριχες και αν καταφερω να τις κανω πιο χοντρες,θα πετυχω σημαντικη βελτιωση)
 

Troulis

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

To καταλαβαμε το Revivogen ειναι το καλυτερο προιον για την ΑΑ. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Λευτερη φαινεται οντως πιο υγιεις το κεφαλι σου σε σχεση με τις πρωτες φωτο.....
μπορει να αμφισβητω το revivogen αλλα πραγματικα βλεπω οτι εστω οι τριχες που εχεις ειναι πιο χοντρες...και πιο υγιεις...
μπραβο φιλε ...σου ευχομαι τα καλυτερα....για την συνεχεια..... ;D

troulis μπορεις να μου πεις ποια ειναι τα κριτηρια σου για αποτελεσμτα απο ενα προιον που χρησιμοποιειται για 3 μηνες και σε αυτο το βαθμο τριχοπτωσης για να πεις οτι ειναι επιτυχης θεραπεια? ::)
 

xkal

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις μετά από 10 μέρες Revivo ( 1,5 ml ημερησίως ....)

- Ναι μεν λαδώνει αλλά δεν είναι τραγικά τα πράγματα ( όχι σημάδια στα μαξιλάρια και λοιπά)
- Μυρωδιά αρκετά έντονη το πρώτο μισάωρο αλλά σταδιακά φεύγει
- Μέχρι στιγμής δεν έχει πέσει τρίχα ( αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό)
- Δεν υπάρχει το παραμικρό σημάδι φαγούρας ή ερεθισμού του κεφαλιού

Ελπίζω μετά από κάποιους μήνες να δω και αποτελέσματα ;)
 
Μπλουζα