F.A.Q Revivogen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

τα αποτελεσματα μου απο το revivogen
κοντευω 3 μηνες θεραπειας παραλληλα με big 3
τη 4 εβδομαδα ειδα μεγαλη τριχοπτωση η οποια ευτυχως πανω στο 2μηνο ελλατωθηκε κατα πολυ,τωρα πλεον δεν πεφτουν πολλες τριχες αλλα υπαρχει αραιωμα μπροστα :( (για το μπροστινο μερος προσθεσα ρεβιβο γιατι η φιναστεριδη δεν ειναι πολυ αποτελεσματικη εκει και εκει εχω το προβλημα) πιστευεται οτι στους 6-8 μηνες θα δω αποτελεσμα στη περιοχη αυτη που με ενοχλει γιατι μεχρι τωρα το αντιθετο βλεπω
ευχαριστω !!!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

θεωρητικά και σύμφωνα με τον χρονοδιάγραμμα της MERCK,
μετά τον 10-12 μήνα είναι ορατό το αποτέλεσμα :-\

προσωπικά το είδα στον 8-9 μήνα ;)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

σπυρακο για το revivo ρωταω μονο φινα περνω 2 χρονια
επισης θα ηθελα να αναφερω οτι το ρεβιβο μου αφηνει κατι υπολειματα σαν σπυρακια σα σταμπες στη ριζα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Georgex6 είπε:
σπυρακο για το revivo ρωταω μονο φινα περνω 2 χρονια
επισης θα ηθελα να αναφερω οτι το ρεβιβο μου αφηνει κατι υπολειματα σαν σπυρακια σα σταμπες στη ριζα
οκ-εγώ απάντησα για την φινα...ΓΙΩΡΓΑΡΕ!!!
για το revivo => 12-16 μήνες για το επιθυμητό αποτέλεσμα
 

st697

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Μετά από 6 μήνες χρήσης Revivo μπορώ να πω ότι υπάρχει φοβερό αραίωμα.
Τώρα τι θα γίνει μετά δεν ξέρω.Πάντως μέχρι στιγμής δεν υπάρχει βελτίωση, αλλά επιδείνωση.
Κανένας άλλος που έχει περάσει το ίδιο λούκι με το Revivo και είδε βελτίωση μετά?
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

st697 είπε:
Μετά από 6 μήνες χρήσης Revivo μπορώ να πω ότι υπάρχει φοβερό αραίωμα.
Τώρα τι θα γίνει μετά δεν ξέρω.Πάντως μέχρι στιγμής δεν υπάρχει βελτίωση, αλλά επιδείνωση.
Κανένας άλλος που έχει περάσει το ίδιο λούκι με το Revivo και είδε βελτίωση μετά?

Φίλε μου, Revivogen βάζω εδώ και 4,5 μήνες.

Τους πρώτους 3 μήνες είδα εντυπωσιακά αποτελέσματα, τα οποία -σε μεγάλο βαθμό- έχουν κρατηθεί ακόμα. Αυτή την περίοδο θα έλεγα ότι είμαι σε μία σταθερή κατάσταση , και κάποιες φορές με μεταπτώσεις.(λογικό λόγο καλοκαιριού)

Δεν θα το αλλάξω ακόμα, γιατί μου έδωσε πολύ καλά δείγματα γραφής και μου έδειξε ότι μπορώ να στηριχτώ πάνω του.
Άλλωστε έχω 3,5 μπουκαλάκια απόθεμα, θα τα αδειάσω και στο τέλος θα κάνω ταμείο και θα αποφασίσω.

Τώρα όσον αφορά την περίπτωσή σου τα παιδιά εδώ λένε ότι πρέπει να δώσεις ένα χρονικό διάστημα 8-10 μηνών για αποτελέσματα. Βέβαια με την συνεχομενη αραίωση που έχεις, τι να σου πω,δεν ξέρω αν έχεις την δύναμη να περιμένεις λίγο ακόμα.
Στη θέση σου θα το άλλαζα με κάτι άλλο. (crinagen?)

Να αναμένεις και περισσότερες απαντήσεις-προτάσεις απο τα παιδιά εδώ.
Θα σου πει και ο Σπύρος την γνώμη του καθώς και εκείνος εδώ και κάνα 2μηνο βάζει Revivo και μπορεί να σου πει 2-3 πράγματα.
 

Troulis

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Λοιπον δεν καταλαβαινω ορισμενους εδω που γραφουν για αλλα προιοντα αφου υπαρχουν ηδη καλα μελετημενα με γνωστα κλινικα αποτελεσεματα σκευασματα.Ποια ειναι αυτα? Το propecia και η μινοξιδιλη.Ολα τα αλλα ειναι χαμενος χρονος,χρημα και μαλλια.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Troulis είπε:
Λοιπον δεν καταλαβαινω ορισμενους εδω που γραφουν για αλλα προιοντα αφου υπαρχουν ηδη καλα μελετημενα με γνωστα κλινικα αποτελεσεματα σκευασματα.Ποια ειναι αυτα? Το propecia και η μινοξιδιλη.Ολα τα αλλα ειναι χαμενος χρονος,χρημα και μαλλια.
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,465.0.html

ρίξε λίγο διάβασμα και κατέβα από το καλάμι
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

st697 είπε:
Μετά από 6 μήνες χρήσης Revivo μπορώ να πω ότι υπάρχει φοβερό αραίωμα.
Τώρα τι θα γίνει μετά δεν ξέρω.Πάντως μέχρι στιγμής δεν υπάρχει βελτίωση, αλλά επιδείνωση.
Κανένας άλλος που έχει περάσει το ίδιο λούκι με το Revivo και είδε βελτίωση μετά?

Eγω φιλε μου το χρησιμοποιησα για 6 μηνες και κατι ........
ειδα οτι ακριβως αναφερεις και το σταματησα......
Βεβαια μπορει να ειμαστε οι εξαιρεσεις....καποια παιδια οχι μονο εδω βλεπουν καλα αποτελεσματα.....και αντιστροφα....
Τι να πω και μενα με μπερδεψε πολυ σαν προιον...και για αυτο τον λογο το σταματησα δεν ηθελα να ρισκαρω περισσοτερο....
Το σκεπτικο του revivo ειναι οτι το shedding οφειλεται σε τριχες που ουτως η αλλως θα επεφταν για να βγουν νεες υγιεις τριχες......
Απλα εγω συγκεκριμενα ειδα εντονη αραιωση σε μικρο χρονικο διαστημα αλλα το συνεχισα για 6 μηνες δεν ειδα να αλλαζει κατι και το σταματησα....
Και αλλα προιοντα αναφερουν shedding αλλα οχι στο βαθμο που μου εδωσε εμενα συγκεκεριμενα το to revivo.....
Eιναι η αποψη μου και πραγματικα δεν θελω να σε επηρεασω εστω και ψυχολογικα για το συγκεκριμενο προιον.....
κανε αυτο που θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα.....μην απογοητευεσαι......
δεν σημαινει οτι επειδη δουλεψε σε καποιους απαραιτητα θα δουλεψει και σε εσενα......
Βαλτα κατω λοιπον δες τι κανει για σενα τι οχι...και παρε τις αποφασεις σου.... 8)

Troulis μπορει να εχεις δικιο φιλε αλλα ο τροπος που εκφραζεσαι ειναι αρκετα εριστικος...και χανεις το δικιο σου......
Μην ξεχνας οτι στο site που μπαινεις ειναι απλα ενα φορουμ με παιδια που ψαχνουν λυση στο προβλημα τους.......
Εισαι απολυτος και δεν μπαινεις να κανεις συζητηση......αλλες φορες μιλας σωστα και αλλες λαθος....αλλα παντα φανεσαι λαθος.....
εισαι γιατρος εισαι ερευνητης εισαι πωλητης η ενα απλα μελος που μπαινει να συζητησει........?
Αν ξερεις κατι παραπανω πες το μας να μην χανουμε χρονο και χρημα...δωσε μας την λυση.....και αν την ξερεις γιατι αραγε εισαι εδω?
Εγω προσωπικα αν ειχα λυσει το προβλημα μου δεν θα ξαναμπαινα στο φορουμ....
Φιλικα παντα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

st697

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.
Το ψυχολογικό είναι αλήθεια ότι είναι πολυ σημαντική παράμετρος στην συνέχιση ή διακοπή μιας θεραπείας.
Φίλε Troulis : αυτό που υποστηρίζεις για την αποτελεσματικότητα άλλων προιόντων, εκτός του big3 το έχω σκεφτεί άπειρες φορές και εγώ.Από την άλλη αν αυτά τα τρια ήταν τόσο αποτελεσματικά, δεν θα ψάχνονταν κανείς από εμάς. Ούτε πιστεύω , ότι τα παιδιά που ισχυρίζονται ότι τους βοήθησε το Revivo είναι ψεύτες.
Ο Λευτέρης είδε καλά αποτελέσαμτα, όπως και άλλοι.
Μαgic810 ίσως εμείς να είμαστε από τους άτυχους της υπόθεσης. Λέω να κάνω λίγο ακόμα υπομονή.Ετσι και αλλιώς οι τρίχες που είναι να βγούν θα ξαναβγούν.
Αλλιώς......
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Αλλιως.......
θα ψαχνουμε για ξυραφακι με λιγοτερους ερεθισμους.....χεχεχεχε
πλακα κανω ...ολα καλα φιλε μου....... ;)
 

kyuss

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Troulis είπε:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Aφου δεν πιστευεις εμενα διαβασε και εδω...

http://www.baldingblog.com/2009/04/01/revivogen-better-than-propecia/


I really don’t understand why people would want to bother with unproven treatments and risk their progression of hair loss when there is an effective medication with great confidence that it will work (with scientific evidence to back it up).



:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D :D

Επιστημονικα αποδεδειγμενες ειναι και οι παρενεργιες της προπεσια. Σε μενα που μετα απο 8 χρονια χρησης εμφανιστηκαν ολα με συμβουλευεις να συνεχισω να τη χρησιμοποιω; η μηπως να χασω τα μαλλια μου;

Εγω προτιμω την τριτη επιλογη να παρω ρεβιβο που βλεπω αποτελεσμα.
 

NGL

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ποσταρω στο θεμα εδω που ειναι και το μεγαλυτερο που αφορα το revivo αναλυτικα τα συστατικα του για να τα βρισκει κανεις ευκολοτερα!

GLA, ALA, and Linolenic Acid
Gamma Linolenic Acid (GLA), Alpha Linolenic Acid (ALA), and Linolenic Acid are essential fatty acids found in plant oils. GLA, ALA, and Linolenic Acid have been individually shown to inhibit 5-Alpha Reductase. In fact these are the most powerful inhibitors of 5-Alpha Reductase known today. In addition, they not only inhibit the Type II form of 5-Alpha Reductase which other products like Propecia inhibit, but also the Type I form of the enzyme which is present in high concentrations in the scalp and the skin.

Azelaic Acid, Vitamin B6 and Zinc
Azelaic Acid is a naturally-occurring dicarboxylic acid found in whole grain cereals, rye, barley and animal products. It is FDA approved as a topical preparation for the treatment of acne and is effective against a number of other skin conditions when applied topically. There is strong scientific evidence that Azelaic Acid and Zinc are potent inhibitors of 5-Alpha-Reductase. When Azelaic Acid, Vitamin B6 and Zinc Sulfate were added together at very low concentrations, 90% inhibition of 5-Alpha-Reductase activity was obtained. The synergistic activity of these compounds against 5-Alpha-Reductase makes this combination very effective in treatment of male pattern baldness.

By combining GLA, ALA, Linolenic Acid, Azelaic Acid, Vitamin B6, Zinc Sulfate and Saw Palmetto Extract, they have created a natural, yet extremely powerful anti-DHT formula. These ingredients work through different mechanisms to synergistically inhibit both type 1 and 2 forms of 5-Alpha-Reductase and decrease DHT locally. By decreasing the DHT levels, follicles can grow and thicken naturally, leading to a fuller, healthier scalp without the side effects associated with synthetic drugs.

Procyanidin Oligomers
Procyanidin Oligomers (also known as Proanthocyanidin) are naturally derived ingredients that have shown to stimulate hair growth similarly to Minoxidil (Rogaine®). Recent studies by Japanese scientists have shown that Procyanidin Oligomers possess growth stimulation activity toward hair epithelial cells in vitro and stimulate anagen induction in hair follicles in vivo. The addition of Procyanidin Oligomers to Revivogen is intended to increase the hair growth stimulation properties of the formula.

Saw Palmetto
Saw Palmetto has been extensively studied over the past several years for the treatment of enlarged prostate in men (BPH). Saw Palmetto Extract, which is a known antiandrogen, is the liposerolic extract of the Saw Palmetto fruit. Saw Palmetto has shown to effectively block the formation of DHT and is also believed to prevent the binding of dihydrotestosterone (DHT) to androgen receptors which are also found at the follicles. Like GLA and ALA, it also blocks Type 1 and Type 2 forms of 5-Alpha-Reductase.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Μπαινω στο 4 μηνα με revivogen και τα αποτελεσματα δεν ειναι και πολυ ενθαρυντικα εχω ψιλοαραιωσει ειδικα στη μπροστα περιοχη, παντως δε το σταματω (οπως πολλοι). Γιατι εφαγα το τρελο shed στην αρχη??? τωρα θα το παω σιγουρα 6-9 μηνες και βλεπουμε...
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Κάτι που βρήκα πρόσφατα:
http://en.wikipedia.org/wiki/Menthol
Menthol is a covalent organic compound made synthetically or obtained from peppermint or other mint oils. It is a waxy, crystalline substance, clear or white in color, which is solid at room temperature and melts slightly above. The main form of menthol occurring in nature is (-)-menthol, which is assigned the (1R,2S,5R) configuration. Menthol has local anesthetic and counterirritant qualities, and it is widely used to relieve minor throat irritation.

http://www.poseidonsciences.com/anti-inflammatory.html
SUMMARY
The findings described in this report indicate that menthol propyleneglycol carbonate (MPC), a GRAS food ingredient, is an effective nontoxic biochemical that may be used clinically as an anti-inflammatory and anti-androgenic agent.

Revivogen Scalp Therapy Formula:
Ingredients:

Scalp Therapy Formula: SD Alcohol-40, Alpha Linolenic Acid, Gamma Linolenic Acid, Linoleic Acid, Oleic Acid, Palmitic Acid, Myristic Acid, Saw Palmetto Extract, Azelaic Acid, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Zinc Sulfate, Niacin (Vitamin B3), Tocopherol Acetate (Vitamin E), Menthol, Perfume.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

μία προσωπική διαπίστωση - δυστυχώς το revivogen είναι "βαρύ" προϊόν για λιπαρά μαλλιά... :(
 
Μπλουζα