F.A.Q Revivogen

courieristas

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ρε παίδες, μια ερωτηση: Πόσo συχνά μπορώ να λούζομαι με το σαμπουάν revivogen?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
[quote author=gkok link=topic=139.msg11782#msg11782 date=1241348792]
[quote author=cool11 link=topic=139.msg11781#msg11781 date=1241341472]
Το revivogen εχει παρει εγκριση απο το FDA?
Όχι δεν έχει πάρει γιατί δεν είναι φάρμακο.
[/quote]

Δεν ειναι φαρμακο? Και τι ειναι, καλλυντικο?
Και ποιος φορεας μας πιστοποιει οτι ειναι ασφαλες προιον για μακροχρονια χρηση?
Κανενας?
[/quote]

Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτη την αναζητηση?
 

gkok

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

να σαι καλα

απλα εγω μετα την χρηση regaine και μπαινοντας κατι με zinc αν δεν λουστω ξεπλενω καλα το κεφαλι
πολλες φορες οταν βαζεις λιγο περισσοτερο προιον δεν αποροφατε και ξενερετε στο κεφαλι μας

οταν παραδειγμα μετα απο αντιανδρογονο βαλω νουτα τοτε δεν το ξεπλενω
κυριως προσεχω την μινοξ με zinc
[/quote]Η μινοξ σε αφρό απορροφάται γρήγορα και δεν μου φαίνεται ότι αφήνει κατάλοιπα.
Οπότε εγώ δεν ξεπλένω το κεφάλι μου πριν βάλω revivo.
Aντίθετα το ξεπλένω το πρωί με νερό πρίν βάλω μινόξ γιατί το revivo δεν έχει φύγει καλά από το κεφάλι,λόγο λαδίλας δεν στεγνώνει και φοβάμαι ότι ο zinc είναι ακόμα πάνω στο κεφάλι.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
[quote author=cool11 link=topic=139.msg11813#msg11813 date=1241431568]
[quote author=gkok link=topic=139.msg11782#msg11782 date=1241348792]
[quote author=cool11 link=topic=139.msg11781#msg11781 date=1241341472]
Το revivogen εχει παρει εγκριση απο το FDA?
Όχι δεν έχει πάρει γιατί δεν είναι φάρμακο.
[/quote]

Δεν ειναι φαρμακο? Και τι ειναι, καλλυντικο?
Και ποιος φορεας μας πιστοποιει οτι ειναι ασφαλες προιον για μακροχρονια χρηση?
Κανενας?
[/quote]

Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτη την αναζητηση?
[/quote]
στείλε email στην εταιρία και θα σου απαντήσουν επίσημα οι ίδιοι


courieristas είπε:
Ρε παίδες, μια ερωτηση: Πόσo συχνά μπορώ να λούζομαι με το σαμπουάν revivogen?
σαμπουάν καθημερινής χρήσης είναι-ανάλογα τι θα βάλεις μετά την χρήση του (εξουδετερώνει την μινοξιδίλη) και πως θα το συνδυάσεις (εναλλάξ ημέρες με fungoral/botaderm)
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

courieristas είπε:
Ρε παίδες, μια ερωτηση: Πόσo συχνά μπορώ να λούζομαι με το σαμπουάν revivogen?

Aν βάζεις και fungoral τότε 3 φορές την εβδομάδα Revivo είναι καλά. Nα μεσολαβεί κάνα 5ωρο απο την χρήση μινοξιδίλης όμως ε..

Εγώ ας πούμε λούζομαι πάντα το πρωί με Revivogen (βοηθάει και στο να "ξυπνήσεις" ;D) και αφού στεγνώσω τα μαλλιά μου βάζω το scalp therapy.
 

courieristas

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

thanks! :) Εγω βάζω πρωι- βράδυ Kirkland μινοξιδ. και το μεσημερι οταν επιστρεφω απ τη δουλειά ξεπλένω καλα τα μαλιά και βάζω revivo. Κι αυτο γιατί το πρωι φεύγω βιαστικα για τη δουλειά και δεν προλαβαίνω να λουστώ και να περιμένω να στεγνώσει κι ολας.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
[quote author=gkok link=topic=139.msg11782#msg11782 date=1241348792]
[quote author=cool11 link=topic=139.msg11781#msg11781 date=1241341472]
Το revivogen εχει παρει εγκριση απο το FDA?
Όχι δεν έχει πάρει γιατί δεν είναι φάρμακο.
[/quote]

Δεν ειναι φαρμακο? Και τι ειναι, καλλυντικο?
Και ποιος φορεας μας πιστοποιει οτι ειναι ασφαλες προιον για μακροχρονια χρηση?
Κανενας?
[/quote]
ερευνες εχουν δειξει οτι δεν υπαρχουν παρενεργειες

επισης τα συστατικα του ειναι κυριως φυσικα αν εξαιρεσεις οινοπνευμα και λοιπα
 

Troulis

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Δεν ειναι φαρμακο ειναι καλυντικο οποτε ειναι στην ιδια μοιρα με τα υπολοιπα που δεν ειναι εγκεκριμενα απο απο κανεναν οργανισμο.Οποτε πειτε την γνωμη σας αφοβα.Απο αυτα που διαβαζω εδω δυο τουλαχτιστον μελη δεν εχουν καμια επιτυχια με το σκευασμα αυτο το οποιο ουτε πουλιεται στην Ελλαδα αλλα ειναι και πανακριβο.

+οτι το αγγλικο site στο οποιο βασιζεται το συγκεκριμενο site το εχει θεοποιησει με τον εκει admin να λεει οτι σβηνονται μηνυματα με αποψεις οτι το Revivogen δεν λειτουργει.Μηπως ειναι τυχαιο οτι ο εδω admin ειναι απο τους λιγους που εχουν δει αποτελεσματα με το συγκεκριμενο σκευασμα ?

Για να μην μιλησω για ορισμενα μελη εδω που δεινουν Links για να τα αγορασετε απο το internet.
 

courieristas

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Εδώ πάντως δε νομιζω να διαγράφονται οι όποιες αρνητικές απόψεις. Σωστά?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

courieristas είπε:
Εδώ πάντως δε νομιζω να διαγράφονται οι όποιες αρνητικές απόψεις. Σωστά?
φυσικα και οχι το φορουμ ειναι ανεξαρτητο
και αυτο μπορει να αποδειχτει


Troulis είπε:
Δεν ειναι φαρμακο ειναι καλυντικο οποτε ειναι στην ιδια μοιρα με τα υπολοιπα που δεν ειναι εγκεκριμενα απο απο κανεναν οργανισμο.Οποτε πειτε την γνωμη σας αφοβα.Απο αυτα που διαβαζω εδω δυο τουλαχτιστον μελη δεν εχουν καμια επιτυχια με το σκευασμα αυτο το οποιο ουτε πουλιεται στην Ελλαδα αλλα ειναι και πανακριβο.

+οτι το αγγλικο site στο οποιο βασιζεται το συγκεκριμενο site το εχει θεοποιησει με τον εκει admin να λεει οτι σβηνονται μηνυματα με αποψεις οτι το Revivogen δεν λειτουργει.Μηπως ειναι τυχαιο οτι ο εδω admin ειναι απο τους λιγους που εχουν δει αποτελεσματα με το συγκεκριμενο σκευασμα ?

Για να μην μιλησω για ορισμενα μελη εδω που δεινουν Links για να τα αγορασετε απο το internet.

τα μελη δεν εχουν υποδειξει μονο μια σελιδα αλλα πολλες μπορεις να αγορασεις απο την official αλλα και απο πολλες αλλες

μιλας λες και εχει καποιος συμφερον και αντε καλα να εχει συμφερον απο μια σελιδα αλλα τι γινετε εχουν συνομοτησει με ολες τις σελιδες

για να αφηνεις υπονοουμε αγαπητε πρεπει να μπορεις να τα στηριξεις και καπου

στην υποκατηγορια εγω εχω δωσει παρα πολλα link μεσα σε αυτα ειναι και το ebay , , , τι λες να καταφερα να αποσπασω καποιο κερδος απο το ebay η απο καποια αλλη σελιδα

μηπως φιλε ειναι τυχαιο οτι το πρωτο σου μηνυμα ειναι να αφησεις υπονοουμενα για το forum
μηπως μπορει να εισαι βαλτος απο καπου

πολλα μηπως μπορω να σου πω

και εγω μπορω να στηριθχω εν μερη στο οτι μπηκες μεσα στο φορουμ εχεις δει εκατονταδες μηνυματα
εκατονταδες θεματα (αν τα προσεξες κιολας) και το μονο που εκανες ηταν να αφησεις ενα μηνυμα με υπονοουμενα

μιας και εισαι εδω θα πρεπει να σε ενδιαφερει η τριχοπτωση δεν μπορει εστω μια απορια η εστω μια διευκρινηση η ακομα και ξερεις περισσοτερα απο εμας μια διορθωση κατι ρε παιδι μου κατι θα εγραφες καπου

η εστω να μας συστηθεις να μας πεις τι κλιμακα εισαι

ειναι λιγο περιεργο να μπαινεις και να αφηνεις υπονοουμενα ετσι ΤΥΧΑΙΑ

να επαναλαβω οτι υπαρχουν πολλες σελιδες που πουλαν revivogen

και παιδια που αγορασαν το συγκεκριμενο δεν το πηραν απο την ιδια σελιδα

το να κατηγορεις εμμεσα ειναι ευκολο

θα σε πιστευα και εγω και καποιος αλλος ευκολα αν για παραδειγμα ολοι εδω μεσα λεγαμε να αγορασετε το revivogen η καποιο αλλο απο μια αντε δυο σελιδες εμεις ομως φιλε μου στελνουμε οσες σελιδες γνωριζουμε και απο οσες εχουμε αγορασει επιτυχως
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

και τελος δεν ειναι μονο ο ακης που ειδε καλα αποτελεσματα απο το revivo αλλα επισης και εγω
καποια παιδια εχουν γραψει οτι εχουν βοηθηθει

καποιοι επισης γραψαν οτι δεν ειδαν τιποτα μετα απο 5 μηνες χρηση

να διαβαζεις πιο προσεκτικα αλλη φορα


οπως επισης αν σβηνοντας μηνυματα θα το καταλαβαιναν ολοι

οταν παραδειγμα δεν ειμαι μεσα στο φορουμ ειτε εγω ειτε ο ακης γραφονται καποια μηνυματα τα οποια διαβαζονται απο χρηστες , , , εσυ τι λες να μην καταλαβαιναν τα αλλα παιδια οτι σβηστηκαν μηνυματα

υπαρχουν καποιοι κανονισμοι στο φορουμ οπως να γραφεις ελληνικα οχι greeklish και να μην βριζεις
οταν παραβιαστουν αυτοι οι κανονες τοτε τα μηνυματα θα σβηνονται

οι αποψεις ειναι αποψεις

και δεν σβηνονται

και αυτο αποδυκνυεται και επιβεβαιωνετε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Troulis

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Εσυ το revivogen απο που το εμαθες?

Βεβαιως απο τα αμερικανικα forum που διαβαζεις.Τι εισαι? Δερματολος? Τα σκευασματα που προτεινεις τα εχεις διαβασει απο το internet ετσι δεν ειναι? Εισαι σιγουρος οτι εχουν μηδεν παρενεργιες?


Ο admin του συγκεκριμενου site αμφισβητει και την μινοξιδιλη και αναφερομαι σε αυτον γιατι αυτος αποτελει την γραμμη του site αφου δικο του ειναι.Οσο για το revivogen σε λιγο καιρο μελος του site εδω που δηθεν δεν του εκανε τιποτα το proscar και το regaine θα βγαλει μαλλια με το revivogen.Να δουμε τι θα λεει μετα αυτος που εγραψε οτι το saw palmetto δεν κανει τιποτα ενω το revivogen το θεοποιει.

Αλλα ο καθενας εμπιστευεται αυτους που του εμπνεουν εμπιστοσυνη.Οποτε συνεχιστε το copy-paste ε....εννοω να προτεινετε προιοντα που δεν υπαρχουν πουθενα στην Ελλαδα οποτε μπορουν να δεχθουν πολεμικη και οχι αδικα.

Διαβασα και αυτο

http://www.hairlossgr.com/disclaimer


Τα άρθρα αυτά έχουν πληροφοριακό χαρακτήρα, σε καμία περίπτωση δεν αναπληρώνουν την γνώμη του ιατρού σας και σε περιπτώσεις ασθενειών και λοιπών προβλημάτων ενδείκνυται να ζητήσετε ιατρική γνωμάτευση και παρακολούθηση.
Για οποιαδήποτε ιατρική, θεραπευτική η και προληπτική χρήση, συζητήστε με τον θεράποντα ιατρό σας.

Θες να βρουμε τι γραφετε για τους δερματολογους σε αυτο το site???

Παρακαλω διαγραψτε με απο το συγκεκριμενο forum.Αλλωστε δεν συμφωνω ουτε με αυτα που γραφετε αλλα ουτε με την αποποιηση ευθηνης που εχετε βαλει στο site μπροστα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

trouli υπαρχουν ερευνες για τα συστατικα του revivogen

αν εχεις χρονο κατσε και διαβασε

εσυ μπηκες για να κανεις κακο στο φορουμ , , , αφου δεν συμφωνεις με την αποποιηση ευθυνης τοτε γιατι γραφτηκες φιλες
αφου δεν σου αρεσει αυτο που γραφεις τοτε ποιος ο λογος να μπεις μεσα στο foroum για αυτους τους λογους πιστευω οτι εισαι βαλτος


μπηκες ειπες οτι ειπες και τωρα διαγραψτε με , , ,

οσο για την διαγραφη σου να επικοινωνησεις με τον admin του φορουμ μας

οσο για προιοντα εξωτερικου που λες

προτιμώ να αγοραζω προιοντα εξωτερικου που εχουν και ερευνες μελετες πισω τους
η προιοντα που πιστευω

παρα να δινω τα λεφτα μου σε προιοντα τυπου Μ*** που ειναι ελληνικα που αν θυμαμαι καλα το μπουκαλι κοστιζει πανω απο 400 ευρω και δεν εχει καμια ουσιαστικη ερευνα πισω του

που επισης αυτος που το φτιαχνει δεν γνωριζει απο ιατρικη ενω αντιθετα ο δημιουργος του revivogen εχει και ποσα πτυχια πισω του

οποτε τι μου λες τωρα εσυ ασε πανε τρομαξε κανενα νεο παιδακι που δεν γνωριζει και ισως σε πιστεψει
οσο για τους δερματολογους και τους γιατρους υπαρχουν και καλοι υπαρχουν και κακοι γιατροι

υπαρχουν ανθρωποι και γιατροι που σε εκμεταλευονται υπαρχουν και γιατροι που ειναι τιμιοι


επισης υπαρχουν και κατι κλινικες στην ελλαδα μεταμοσχευσης στις οποιες τα αποτελεσματα τα διαβαζω απο πολλα παιδια που μοιραζονται την ιστορια τους στο φορουμ

και σιγουρα αν επιχειρουσα καποια μεταμοσχευση θα προτιμουσα να παω σε μια γνωστη κλινικη του εξωτερικου

γιατι φιλε μου αν ηταν τοσο καλες οι κλινικες της ελλαδα που ειναι και πιο φτηνες απο εξωτερικο
χιλιαδες ανθρωποι του εξωτερικου θα επισκεπτονταν την ελλαδα για μεταμοσχευση φτηνη και καλη

αλλα βλεπεις συμβαινει το αντιθετο ελληνες φευγουν και πανε εξω

επισης πολυς κοσμος παραγγελνει συστατικα και προιοντα απο το εξωτερικο
ΑΛΛα δεν βλεπω απο το εξωτερικο να παραγγελνουν απο ελλαδα

γιατι λες να συμβαινει αυτο

μηπως γιατι δεν υπαρχει κατι στο οποιο μπορει να πεισει την κοινη γνωμη και τους ανθρωπους

τελος παντων τζαμπα γραφω

καλη σου τυχη
 

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Πω, πω, ολα τα παραπανω τα προκαλεσε η ερωτηση μου για την εγκριση απο Fda????

_____

Για να πω την αληθεια, εγω προσωπικα εχω βοηθηθει πολυ εδω, τοσο απο οσα διαβασα, οσο και απο μελη του φορουμ, κι ευχαριστω ολους γι αυτο.

Αλλα ομως ειμαι επιφυλακτικος πολυ με το τι μπαινει στο κεφαλι μας.
Εξαλλου φορουμ σημαινει συζητηση, διαφωνιες, κλπ, κοσμια παντα.

Εχω επιφυλλαξεις λοιπον, γιατι εχω την ατυχια να εδω δει πολυ κοσμο γυρω μου να πεθαινει απο καρκινους.
Βεβαια ακομη η επιστημη δεν εχει επαρκως καταληξει για τις αιτιες των καρκινων αλλα...εγω θεωρω οτι οι περισσοτεροι προερχονται απο τις ακτινοβολιες που δεχομαστε(ολες, απο ασυρματα δικτυα, μεχρι κινητα, μεχρι ηλεκτρομαγνητικα κλπ κλπ), και απο τα χημικα, είτε αυτα που τρωμε, ειτε αυτα που βαζουμε πανω μας, και περνουν στον οργανισμο.

Ειμαι επιφυλακτικος, και με ιδιο-κατασκευες, οσο και με μη-εγκεκριμενα σκευασματα του εμποριου.
Και τα περι fda, μου τα υπενθυμισε και μου τα τονισε πολυ καλος μου φιλος γιατρος, που του ελεγα τις ανησυχιες μου, και μου ειπε, οτι να κοιταζω κι αυτο με το fda, ας μη το παραβλεπω...

Και σκεφτομαι: εδω εγκεκριμενα προιοντα χρησιμοποιουμε σε διαφορους τομεις της ζωης μας, και σε πολλα απο αυτα μετα απο χρονια η επιστημη λεει οτι εκανε λαθος, δεν ειχαν εκτιμησει σωστα τους κινδυνους κλπ, και ουσιαστικα παραδεχονται οι επιστημονες οτι πολλοι ανθρωποι εγιναν πειραματοζωα, χωρις αναστρεψιμες συνεπειες.

Αν αυτο συμβαινει σε θεωρητικα-πρακτικα, τεσταρισμενα και εγκεκριμενα προιοντα, στα μη-τεσταρισμενα (καλη ωρα, καλλυντικα που συζητουμε εδω ....revivo, αφου δεν ειναι φαρμακο λοιπον), τι μπορει να περιμενει κανεις;
Εγω παντως φοβαμαι.
Μπορει να ειναι ενα αγνο προιον και ποτε να μην υπαρξει παρενεργεια. Ομως οταν βγαινουν τοσα και τοσα για διαφορα εγκεκριμενα, τι μπορει ισως να δουμε σε λιγα χρονια για τα μη-εγκεκριμενα?

Οπως ειπα και πιο πανω, με τους καρκινους που βλεπω γυρω μου, ειμαι πολυ επιφυλακτικος πλεον.

Τουλαχιστον, πχ για regain, λες (κι ας μην ανηκει σε τουτη την κατηγορια-dht blocking)
α. εχει εγκριση απο fda, το εχουν δει, το εχουν τεσταρει, τελωσπαντων μπορει να μην ειναι πανακεια, αλλα ειναι ενας σοβαρος ελεγχος.
β. υπαρχουν πολλα εναλλακτικα σκευασματα μινοξιδιλης.

Ειδικα για το β...
Πως για τη μινοξιδιλη, υπαρχουν τοσα, επισης (εντος της κατηγοριας επιστρεφω) για saw palmetto τοσα, και για το revivo υπαρχει μονο αυτο και μετα τελος;
Πιο πολυ εμπιστοσυνη εχω στους 'πολλους' κατασκευαστες, παρα σε εναν μονο.
Λιγοτερο πιθανο να ειναι ολοι(οι πολλοι) λαθεμενοι νομιζω...


Επισης, το οτι ενα προιον λεμε οτι εχει 'φυτικα συστατικα΄, ναι μεν αλλα θα ελεγα...
Δηλαδη αυτο τι σημαινει, οτι οτιδηποτε φυτικο μπαινει αφοβα στο κεφαλι;
Συγχωρεστε μου τον απλοιοκο ισχυρισμο μου αλλα και το χασις φυτικο ειναι , αλλα καλο δεν κανει... :(

Μια μινοξιδιλη τολμησα να αλλαξω σαν σκευασμα, να παω απο regain σε minoxidil target, και τωρα ταλαιπωρουμαι με δερματιτιδες...
Τελικα θελει προσοχη τι μπαινει στο κεφαλι...αποψη μου, οχι ιδιοκατασκευες, οχι μη εγκεκριμενα απο fda σκευασματα, αποψη μου λεω παντα...
αφηστε που το θεμα καρκινος, μακρια απο μας παντα, θελει χρονια να εμφανιστει, αλλα λαθη κανουμε πιθανον να μας φερνουν πιο κοντα (αποψη μου παλι)...
Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα, την πιστευω τουτη την παροιμια...

Anyway, στα φαρμακα ειναι πιο ελεγχομενα τα πραγματα απο οτι καταλαβα, ενω οταν πας σε 'καλλυντικη΄ κατηγορια, εκει ειναι πιο ζουγκλα η κατασταση νομιζω...

Τωρα, αν ειναι να αντικαταστησω μια εγκριση fda, με το τι θα μου απαντησει η εταιρια σε ενα email, που θα μου αραδιασει καμια δεκαρια φορεις και πιστοποιησεις (ποιου κυρους, ποιας αντικειμενικοτητας, ποιου επιστημονικου-ερευνητικου υποβαθρου, ποσο ελεγχομενες ερευνες κλπ) για να στηριξει το προιον της, νομιζω οτι δεν ειναι να στηριχτει κανεις σοβαρα σε τετοιες πληροφοριες...


Αυτα ηθελα να πω κι εγω, σκεψεις για οσα συζητουμε και αναζητουμε.

Θελω να κρατησω τα μαλλια, θελω παντα να το κανω με οσο το δυνατον μεγαλυτερη ασφαλεια.
 

john_e

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ετσι επειδή το διάβασα και αυτό.
Με τη χρήση revivogen, που μέσα από αυτό το site έμαθα, διαπίστωσα όχι μόνο εγώ αλλά και η γυναίκα μου, απίστευτη μείωση της τριχόπτωσης. Είμαι βέβαια σε πολύ πρώιμο στάδιο αλλά οφείλω να πω ότι αν δεν υπήρχαν τα παιδιά του site θα είχα τρελαθεί. Χαρακτηριστικά αναφέρω ότι όταν έβαζα το minoxidil που μου είχε προτείνει ο φαρμακοποιός έβλεπα στα χέρια μου 5-15 τρίχες. 2 μήνες μετά το revivogen σπάνια έβλεπα 1!!!! τρίχα. Το ίδιο και στο πρωινό λούσιμο αλλά και στο μαξιλάρι. Το μορφωτικό μου επίπεδο μου επιτρέπει να διαβάσω και να καταλάβω την έτοιμη τροφή που τα παιδιά εδώ αναφέρουν και να κρίνω από μόνος μου.
Ευχαριστώ και πάλι παιδιά, είστε και οι πρώτοι.
 

Troulis

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Πραγματικα βαριεμαι να μιλαω με ανθρωπους που ειναι απολυτοι οπως αυτοι που υποστηριζουν σε αυτο το forum το συγκεκριμενο σκευασμα το οποιον δεν υπαρχει στην Ελλαδα και πρεπει να το παρεις απο το εξωτερικο (καλα για μ...ψαχνουν)

Οσο για την συγκριση με την μινοξιδιλη δεν το σχολιαζω.Το Revivogen δεν εχει διπλα τυφλες μελετες εναντι placebo.Το μονο που εχει το Revivogen και το κανει να διαφερει καπως απο τα αλλα καλλυντικα ειναι αυτα τα fatty acids που εχουν μελετηθει οτι δρουν ιn-vivo ενω ολα τα αλλα συστατικα εχουν ελαχιστες μελετες για in-vitro αποτελεσμετικοτητα.Azelaic acid, zinc, saw palmetto τα οποια βρισκεις και στην πιο απλη εμπορικη φορμουλα του φαρμακειο.

Τωρα αμα δε μπορειτε να βρειτε προιοντα κατα της τριχοπτωσης σε ελληνικα φαρμακεια ειτε φαρμακευτικα ειτε της κοσμετολογιας τοτε τι να πω,υποτιματε την νοημοσυνη μας.
 
Απ: F.A.Q Revivogen

Cool11 κατανοητό ότι έχεις μια τρομάρα μιας και έχουν καταφέρει γενικά στη ζωή μας να μας τρομοκρατούν πάντα.
Στη στήλη εδώ στο φόρουμ με τα τοξικά προϊόντα είχα βάλει τα συστατικά της σπιρο που βάζω και μου είχαν βγεί τοξικά και είπα ότι δεν την ξαναβάζω κτλ. Μέχρι που σκέφτηκα πιο λογικά και έβαλα τα συστατικά των σαμπουάν που έχω στο σπίτι όχι ρεβιβογκεν και τρικομίν, αλλά τα σαμπουάν που χρόνια μου έδιναν δερματολόγοι και θεωρούνται καλά και φυσικά είναι από φαρμακείο. Δεν θες να μάθεις πόσα τοξικά συστατικά είχαν!

Το θέμα καρκίνος είναι μεγάλη συζήτηση. Και κανένας από εδώ δεν έχει επιβάλλει τι να κάνει ο ένας ή ο άλλος, απόψεις διαβάζουμε, και ο κάθε ένας από μας είναι υπέυθυνος για τον εαυτό του και το τί θα βάλει, και ΑΝ θα το βάλει. Δεν είμαστε παιδιά αλλά ενήλικες.

Κίνδυνος υπάρχει και από εγκεκριμένα φάρμακα. Ο γιατρός είναι αυτός που θα σου πεί πώς να τα χρησιμοποιήσεις για να μη σε βλάψουν. Όταν γιατρός εμένα μου είχε δώσει φάρμακο για κάποιο λόγο, κόντεψα να πάθω κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας που θα με ακολουθούσε σε όλη την υπόλοιπη ζωή μου. Απλά επειδή πάντα έχω μία καχυποψία με τους γιατρούς κατάφερα να το εντοπίσω σε πρώιμο στάδιο. Προσοχή θέλει με όλα αρκεί να μην τρελενόμαστε....

Ότι επέλεξα να αγοράσω από προϊόντα που διάβασα εδώ μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και εγώ επίσης εκτός από τον john_e και την γυναίκα του ;)

Όσο για τη μινοξιδίλη είμαι και εγώ ζωντανό παράδειγμα ότι επειδή πάντα η θεραπεία μου ήταν ΜΟΝΟ μινοξιδίλη στην αρχή καλυτέρευα και μετά ξεκινούσε πάντα η πτώση.

Όποιος μπορεί να βρεί κάποιον γιατρό που να εμπιστεύεται και να τον βοηθάει φυσικά και είναι το ιδανικότερο. Αλλά άντε να τον βρείς....
 

Troulis

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ότι επέλεξα να αγοράσω από προϊόντα που διάβασα εδώ μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και εγώ επίσης εκτός από τον john_e και την γυναίκα του ;)

Όσο για τη μινοξιδίλη είμαι και εγώ ζωντανό παράδειγμα ότι επειδή πάντα η θεραπεία μου ήταν ΜΟΝΟ μινοξιδίλη στην αρχή καλυτέρευα και μετά ξεκινούσε πάντα η πτώση.

Όποιος μπορεί να βρεί κάποιον γιατρό που να εμπιστεύεται και να τον βοηθάει φυσικά και είναι το ιδανικότερο. Αλλά άντε να τον βρείς....

Mπραβο λοιπον στο site.Αντικαθiστα ισαξια τους γιατρους.


Εχω λιγη λιπαροτητα και βγαζω 1-2 σπυρακια μετα το ξυρισμα.Ειπα να παω σε δερματολογο αλλα μαλλον αν ψαξω στο διαδικτυο ολο και κατι θα βρω.

Αμα μου πεσουν τα μαλλια να μου δωσετε το link απο το site με το revivogen,τουλαχιστον σας κανουν καλυτερη τιμη ?
 

courieristas

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ας μας πει όμως ο Τroulis τη γνώμη του για καποιο φαάρμακο ή να προτείνει κάποια θεραπεία. Δε νομίζω οτι ειναι σωστό να γινεται κάποιος μέλος , να λεει μονο αρνητικα και οταν του κακοφαίνεται να ζητάει να τον διαγράψουν. Δεν γινονται ετσι επικοδομητικές συζητήσεις. Όλοι για τον ιδιο σκοπό παλεύουμε.
 

gkok

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

courieristas είπε:
Ας μας πει όμως ο Τroulis τη γνώμη του για καποιο φαάρμακο ή να προτείνει κάποια θεραπεία. Δε νομίζω οτι ειναι σωστό να γινεται κάποιος μέλος , να λεει μονο αρνητικα και οταν του κακοφαίνεται να ζητάει να τον διαγράψουν. Δεν γινονται ετσι επικοδομητικές συζητήσεις. Όλοι για τον ιδιο σκοπό παλεύουμε.
+1000 ;) ;)
 
Μπλουζα