Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

Α. Γιώργος

Active Member
Εχεις δίκαιο, το διόρθωσα.
Η κλινική όσων αφορά μη τήρηση των συμφωνιών δεν έχει δώσει καμία απολύτως απάντηση.
Οσον αφορά την φύτρωση μου απάντησε ο εκπρόσωπος πριν από μερικά λεπτά ότι λέει χρειάζεται ακόμα χρόνο για το τελικό αποτέλεσμα γιατί η ανάλυση της επέμβασης που έκανε η κλινική έδειξε ότι πολλά τριχοθυλακια ήτανε σε τελογενη κατάσταση και θα αργήσουνε να αναπτυχθούν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Α. Γιώργος

Active Member
Με το cobblesτετοιο τι έγινε;
Λεει ότι μπορει να είναι Follicular Hyperkeratosis κάτι λεει που φαίνεται σε αυτήν την φωτογραφία.
IMG-20221121-WA0000.jpg

Τωρα που το είδε σε αυτήν την φωτογραφία δεν κατάλαβα και λεει σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να με δει από κοντά.
 

saras

Member
Το αποτέλεσμα είναι φυσικό και σαφής βελτίωση από τις φωτογραφίες της πρώτης σελίδας. Συγχαρητήρια και για τις πολύ κοντινές φωτογραφίες, όπως και για τις τακτικές ενημερώσεις.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Το αποτέλεσμα είναι φυσικό και σαφής βελτίωση από τις φωτογραφίες της πρώτης σελίδας. Συγχαρητήρια και για τις πολύ κοντινές φωτογραφίες, όπως και για τις τακτικές ενημερώσεις.
Ευχαριστω, αλλά κατά την γνώμη μου ίσως φαίνεται φυσικό το αποτέλεσμα γιατί είναι η φύτρωση δεν έπιασε μεγάλα ποσοστά και το αποτέλεσμα γενικά είναι πολύ αραιό.
Και για υπενθύμιση αυτή ήταν η αρχική κατάστασή.

1.jpeg
3.jpeg
 

saras

Member
Εντάξει φίλε, το θέμα είναι να είσαι εσύ ευχαριστημένος, όχι οι σχολιαστές. Όμως επειδή υπάρχουν αρκετές φώτο στο νήμα σου, εγώ συνέκρινα τις φωτογραφίες της προηγούμενης σελίδας, των 10 μηνών, με αυτή π.χ.
https://www.hairlossgr.com/forum/attachments/20220110_151142-jpg.44629/
Αυτή η αρχική φωτογραφία από το πλάι, δείχνει μια επέμβαση κάπως ατσαλη που κάποιος "έμπειρος" αντιλαμβάνεται, επειδή μερικές τρίχες είναι κάπως χοντρες και σε μεγάλη απόσταση μεταξύ τους. Ενώ η χθεσινή φωτογραφία δείχνει ένα φυσικό αποτέλεσμα και μπορεί ο γιατρός να έχει κρατήσει καβάτζα μοσχεύματα για το μέλλον.
 

Bigk

Well-Known Member
Εντάξει φίλε, το θέμα είναι να είσαι εσύ ευχαριστημένος, όχι οι σχολιαστές. Όμως επειδή υπάρχουν αρκετές φώτο στο νήμα σου, εγώ συνέκρινα τις φωτογραφίες της προηγούμενης σελίδας, των 10 μηνών, με αυτή π.χ.
https://www.hairlossgr.com/forum/attachments/20220110_151142-jpg.44629/
Αυτή η αρχική φωτογραφία από το πλάι, δείχνει μια επέμβαση κάπως ατσαλη που κάποιος "έμπειρος" αντιλαμβάνεται, επειδή μερικές τρίχες είναι κάπως χοντρες και σε μεγάλη απόσταση μεταξύ τους. Ενώ η χθεσινή φωτογραφία δείχνει ένα φυσικό αποτέλεσμα και μπορεί ο γιατρός να έχει κρατήσει καβάτζα μοσχεύματα για το μέλλον.
Φίλε αυτή είναι η εικόνα πριν την πρωτη επέμβαση στην dhi... μάλλον έχεις χάσει επεισόδια. Ξαναδιάβασε το νήμα...
 

Α. Γιώργος

Active Member
Εντάξει φίλε, το θέμα είναι να είσαι εσύ ευχαριστημένος, όχι οι σχολιαστές. Όμως επειδή υπάρχουν αρκετές φώτο στο νήμα σου, εγώ συνέκρινα τις φωτογραφίες της προηγούμενης σελίδας, των 10 μηνών, με αυτή π.χ.
https://www.hairlossgr.com/forum/attachments/20220110_151142-jpg.44629/
Αυτή η αρχική φωτογραφία από το πλάι, δείχνει μια επέμβαση κάπως ατσαλη που κάποιος "έμπειρος" αντιλαμβάνεται, επειδή μερικές τρίχες είναι κάπως χοντρες και σε μεγάλη απόσταση μεταξύ τους. Ενώ η χθεσινή φωτογραφία δείχνει ένα φυσικό αποτέλεσμα και μπορεί ο γιατρός να έχει κρατήσει καβάτζα μοσχεύματα για το μέλλον.
Αυτή η φωτογραφία είναι δείχνει πως ήμουνα πριν από την πρώτη επέμβαση και χωρίς καμία θεραπεία όπως τα λέει ο @Bigk.
Φίλε αυτή είναι η εικόνα πριν την πρωτη επέμβαση στην dhi... μάλλον έχεις χάσει επεισόδια. Ξαναδιάβασε το νήμα...
 

jersey

Well-Known Member
Πολλοί δεν μπαίνουν στην διαδικασία να διαβάσουν όλη την περιγραφή σου και θεωρούν τις φωτογραφίες σου στην πρώτη σελίδα ως την κατάσταση σου πριν την επέμβαση, που δεν ισχύει..και έτσι συγκρίνοντας με εκείνες τις φωτογραφίες θα βλέπουν μεγαλύτερη αλλαγή στην εικόνα σου...Οπότε καλό ειναι να βάλεις τις φωτογραφίες που σε τράβηξε η κλινική του bisanga πάνω πάνω στην πρώτη σελίδα...
 

Α. Γιώργος

Active Member
Πολλοί δεν μπαίνουν στην διαδικασία να διαβάσουν όλη την περιγραφή σου και θεωρούν τις φωτογραφίες σου στην πρώτη σελίδα ως την κατάσταση σου πριν την επέμβαση, που δεν ισχύει..και έτσι συγκρίνοντας με εκείνες τις φωτογραφίες θα βλέπουν μεγαλύτερη αλλαγή στην εικόνα σου...Οπότε καλό ειναι να βάλεις τις φωτογραφίες που σε τράβηξε η κλινική του bisanga πάνω πάνω στην πρώτη σελίδα...
Εδω ο άλλος πήγε να μου αναλύσει τα τεχνικά στοιχεία μιας επέμβασης που δεν έγινε ποτέ , θα δω πως μπορώ να το διορθώσω.
 

Bigk

Well-Known Member
Εδω ο άλλος πήγε να μου αναλύσει τα τεχνικά στοιχεία μιας επέμβασης που δεν έγινε ποτέ , θα δω πως μπορώ να το διορθώσω.
Δεν χρειάζεται να διορθώσεις τίποτα φίλε. Μια χαρά τα έχεις αναλύσει όλα. Λίγο περισσότερη προσοχή από αυτούς που διαβάζουν ....δεν βλάπτει. Πάντως συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις. Οκ αποτέλεσμα, όχι το αναμενόμενο βάσει εταιρείας -γιατρού, και φυσικά όχι value for money. Πάντως δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι .Η εικόνα σου είναι αρκετά καλή και αν μπορείς να κερδισεις κάτι (πχ μια δωρεάν διορθωτικη) κάνε την για να νιώσεις και ηθικά δικαιωμένος με την επιλογή σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Δεν χρειάζεται να διορθώσεις τίποτα φίλε. Μια χαρά τα έχεις αναλύσει όλα. Λίγο περισσότερη προσοχή από αυτούς που διαβάζουν ....δεν βλάπτει. Πάντως συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις. Οκ αποτέλεσμα, όχι το αναμενόμενο βάσει εταιρείας -γιατρού, και φυσικά όχι value for money. Πάντως δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι .Η εικόνα σου είναι αρκετά καλή και αν μπορείς να κερδισεις κάτι (πχ μια δωρεάν διορθωτικη) κάνε την για να νιώσεις και ηθικά δικαιωμένος με την επιλογή σου.
Εσυ BigK , ποιον θεωρείς value for money επιλογή ;
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου. Βάσει αποτελέσματος με 11.000 κάτι € το θεωρείς vfm εσύ.?? Vfm είναι πλέον ο lorenzo στην Ελλάδα, αν επιμένεις να θέλεις την γνώμη μου
Ο Lorenzo κάνει κάποιες μεταμοσχεύσεις σε μέλη του φόρουμ στην Ελλάδα σε συνεργασία με τη κλινική του Dr Anastasaki.
Δε θα μείνει για πάντα αυτό.
 

Bigk

Well-Known Member
Ο Lorenzo κάνει κάποιες μεταμοσχεύσεις σε μέλη του φόρουμ στην Ελλάδα σε συνεργασία με τη κλινική του Dr Anastasaki.
Δε θα μείνει για πάντα αυτό.
Σωστά. Παρεμπιπτόντως εύχομαι να πάνε όλα καλά Georgie... και ο Αναστασακης έχει αρκετά καλά αποτελέσματα πλέον αλλά δεν ξέρω value οπότε δεν μπορεί να μπει στη vfm κατηγορία...
 

Α. Γιώργος

Active Member
Δεν χρειάζεται να διορθώσεις τίποτα φίλε. Μια χαρά τα έχεις αναλύσει όλα. Λίγο περισσότερη προσοχή από αυτούς που διαβάζουν ....δεν βλάπτει. Πάντως συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις. Οκ αποτέλεσμα, όχι το αναμενόμενο βάσει εταιρείας -γιατρού, και φυσικά όχι value for money. Πάντως δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι .Η εικόνα σου είναι αρκετά καλή και αν μπορείς να κερδισεις κάτι (πχ μια δωρεάν διορθωτικη) κάνε την για να νιώσεις και ηθικά δικαιωμένος με την επιλογή σου.
Δεν στεναχωριεμαι φίλε καθόλου το αποτέλεσμα μπορεί να μην ήτανε το αναμενόμενο αλλά η εικόνα μου έχει αλλάξει πάρα πολύ προς το καλύτερο.
Το θέμα στην όλη υπόθεση είναι ότι δεν τηρήθηκαν οι συμφωνίες και σε αυτό το θέμα είμαι απόλυτα σίγουρος πως αν γινότανε όλα όπως τα είχαμε συμφωνήσει θα είχα ένα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα.
Γιατι όπως και να το δεις άλλο Bisanga και άλλο ο οποιοσδήποτε γιατρός που δουλεύει για την BHR και αυτό είναι θέμα που με κάνει να έχω τόσο αρνητική στάση προς την εταιρία.
Οσον αφορά τώρα touch up κτλ έχω κλείσει ήδη με άλλον γιατρό και στην BHR δεν θα πήγαινα με ΤΙΠΟΤΑ ξανά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Lorenzo κάνει κάποιες μεταμοσχεύσεις σε μέλη του φόρουμ στην Ελλάδα σε συνεργασία με τη κλινική του Dr Anastasaki.
Δε θα μείνει για πάντα αυτό.

Πολύ σωστό αυτό. Απλά να διορθώσω ότι ακόμα και να συνεχιστουν, η προσφορά σε όγκο μμ δεν ειναι το ίδιο με κάποιον που χειρουργεί κάθε μέρα στην Ελλάδα. Στα θετικά ότι ασχολείται μόνο με μέλη του φόρουμ.
 

Georgie

Well-Known Member
Σωστά. Παρεμπιπτόντως εύχομαι να πάνε όλα καλά Georgie... και ο Αναστασακης έχει αρκετά καλά αποτελέσματα πλέον αλλά δεν ξέρω value οπότε δεν μπορεί να μπει στη vfm κατηγορία...
Ευχαριστώ πολύ
Όχι το ανέφερα για να μη θεωρηθεί δεδομένο.
Δε μπαίνω στη φάση να κρίνω ποιος είναι VFM.
Όλοι πληρώνουν, μακάρι να πάρουν το σωστό αποτέλεσμα
 
Μπλουζα