Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

oreo

Well-Known Member
Παραθέτω τις φωτογραφίες από την πρώτη ημέρα της επέμβασης.
Τοποθετηθηκανε περίπου 2100 τρ. με σχετικά μικρό λόγο, τα ακριβή στοιχεία θα τα παραλάβω αύριο.
Προβολή συνημμένου 44772Προβολή συνημμένου 44773Προβολή συνημμένου 44774Προβολή συνημμένου 44775
Καλή συνέχεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Γενικά ο bisanga έτσι λειτουργεί, πάει πολύ χαμηλά και ψηλά στη δότρια για να υπάρχει όση περισσότερη ομοιομορφία γίνεται. Μέχρι την φαβορίτα έφτασε.... Είδαμε και στο περιστατικό του ntthanos, έτσι είχε γίνει η εξαγωγή από τους εκπαιδευόμενους γιατρούς του bisanga. Έτσι πετυχαίνει την καλύτερη δυνατή κατάσταση της δότριας μετά την επέμβαση αλλά ενέχει και το ρίσκο που λες... Το εργαλείο εξαγωγής όντως σαν φαίνεται μεγάλο στα πλαινά αν κρίνουμε από τις οπές.
Και εμένα μου φαίνεται μεγαλούτσικο (1mm???) αλλά αν μεγενθύνεις και δείς τα white dots από την προηγούμενη ΜΜ (DHI) αυτά φαίνονται μεγαλύτερα ακόμα........
 

Kostas97

Well-Known Member
Νομίζω πάιρνει φίνα και μινο oral και τα δύο άρα όλη η δότρια είναι safe??????
Υποθετω πως πονταρει στα τριχοθυλακια χωρις minaturization, τα οποια οταν μπουν στη ληπτρια θα παραμεινουν ασφαλη λογω φιναστεριδης.
 

alex7

Well-Known Member
Στη retro η φίνα δεν κάνει πολλά πράγματα .Πήρε από μέρη που μελλοντικά θα χτυπηθούν από ρετρό .
 

bobby

Well-Known Member
Στα 45, που είναι, δεν θα υπήρχε κάποια ένδειξη ρέτρο? Νομίζω ότι στα 45 ότι θέμα είναι να βγάλει κάποιος στο μαλλί (κλασική ΑΑ, DPA, DUPA, RETRO κλπ) θα είχε κάνει την εμφάνισή του (όχι την ολοκλήρωση του, καθώς μπορεί να εξελιχθεί περεταίρω) άρα μήπως δεν βρήκε κάτι και την έκρινε safe? Για πιο νεαρή ηλίκια νομίζω ευσταθεί το επιχείρημα, αλλά γα τα 45 όχι.
 

alex7

Well-Known Member
Στα 45, που είναι, δεν θα υπήρχε κάποια ένδειξη ρέτρο? Νομίζω ότι στα 45 ότι θέμα είναι να βγάλει κάποιος στο μαλλί (κλασική ΑΑ, DPA, DUPA, RETRO κλπ) θα είχε κάνει την εμφάνισή του (όχι την ολοκλήρωση του, καθώς μπορεί να εξελιχθεί περεταίρω) άρα μήπως δεν βρήκε κάτι και την έκρινε safe? Για πιο νεαρή ηλίκια νομίζω ευσταθεί το επιχείρημα, αλλά γα τα 45 όχι.
55-60 θα βγει η Retro η και νωρίτερα
 

Α. Γιώργος

Active Member
Καλησπέρα φίλοι παραθέτω φωτογραφίες και από την δεύτερη μέρα της επέμβασης
20220119_201318.jpg 20220119_194532.jpg 20220119_194440.jpg

Το punch που χρησιμοποιήθηκε για εξαγωγή είχε διάμετρο 0.8mm.
Και να ξεκαθαρίσουμε ότι είμαι στ 45 και δεν έχω ούτε ρετρό ούτε Dupa,αλλά έχω μια πολύ περιορισμένη δοτρια ,που μεττα το cherry picking ( 3τριχα και 4τετρατριχα ) που έγινε από την DHI ,υπήρχε κατά την όλη διαδικασία πρόβλημα να βρεθούνε τα κατάλληλα grafts και για τον λόγο αυτό χρησιμοποιήθηκε όλοι δοτρια.
Τοποθέτηθηκανε συνολικά 3100gr. με λόγο 2,03 που είναι σχετικά πολύ χαμηλός δυστυχώς. 20220119_205755.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

SpyderBoy

New Member
Το πόσο χρεώνει ο bisanga στο Βέλγιο το γράφει στο λινκ.


5 ευρω για τα 1000 πρώτα grafts και τα υπόλοιπα 3 ευρώ. + 21% φόρο. Άρα εδώ ο φίλος θα πληρώσει : 1000x5+2000x3=11000+11000x21%= 13310 ευρώ για 3000 grafts (4.44 ευρώ/g). Υπερβολικό το ποσό, πολύ υψηλές και οι απαιτήσεις για το τελικό αποτέλεσμα...

Καλή επιτυχία να έχεις φίλε.
Έκανα consultation πέρυσι τέτοια εποχή 4.25 ευρώ/g χωρίς το ΦΠΑ 21% ανεξαρτήτου g, φαντάζομαι ότι αν προχωρούσα μπορεί να έκοβε κάτι, λίγο πιο ακριβός από feriduni.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλοι παραθέτω φωτογραφίες και από την δεύτερη μέρα της επέμβασης
Προβολή συνημμένου 44806Προβολή συνημμένου 44807Προβολή συνημμένου 44808

Το punch που χρησιμοποιήθηκε για εξαγωγή είχε διάμετρο 0.8mm.
Και να ξεκαθαρίσουμε ότι είμαι στ 45 και δεν έχω ούτε ρετρό ούτε Dupa,αλλά έχω μια πολύ περιορισμένη δοτρια που μεττα το cherry picking ( 3τριχα και 4τετρατριχα ) υπήρχε κατά την όλη διαδικασία πρόβλημα να βρεθούνε τα κατάλληλα grafts και για τον λόγο αυτό χρησιμοποιήθηκε όλοι δοτρια.
Τοποθέτηθηκανε συνολικά 3100gr. με λόγο 2,03 που είναι σχετικά πολύ χαμηλός δυστυχώς. Προβολή συνημμένου 44809
Φίλε καλή φυτρωση και πιστεύω θα πετύχει η επέμβαση σίγουρα .Τώρα σίγουρα δεν έχεις ρετρό .Αργότερα μετά καμία δεκαετία μπορεί να αποκτήσεις και τότε τα μμ θα φύγουν .Γιαυτο δεν πρέπει να λαμβανονται μοσχεύματα από τις οριακές περιοχές (unsafe zones)
 

Α. Γιώργος

Active Member
Φίλε καλή φυτρωση και πιστεύω θα πετύχει η επέμβαση σίγουρα .Τώρα σίγουρα δεν έχεις ρετρό .Αργότερα μετά καμία δεκαετία μπορεί να αποκτήσεις και τότε τα μμ θα φύγουν .Γιαυτο δεν πρέπει να λαμβανονται μοσχεύματα από τις οριακές περιοχές (unsafe zones)
Όλα θα πάνε καλά, υπομονή τώρα και καλή επιτυχία!!
Καλή επιτυχία φίλε,υπομονή τώρα κάνε.
Ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές σας, σίγουρα μπήκανε αρκετά τριχοθυλάκια σλλα λόγω του χαμηλού λόγου και τη λεπτή τρίχα το αποτέλεσμα δεν θα είναι αυτό ίσως είχα ως στόχο.
 

aeratos28

Just aeratos
Για τον χαμηλό λόγο λες..ναι είναι όντως λίγο δυσάρεστο,αλλά με υψηλή φυτρωση που θα έχεις λογικά,πιστεύω θα είσαι πολύ καλά..είχες ήδη και άλλα τριχοθυλάκια εκεί ,ο
Ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές σας, σίγουρα μπήκανε αρκετά τριχοθυλάκια σλλα λόγω του χαμηλού λόγου και τη λεπτή τρίχα το αποτέλεσμα δεν θα είναι αυτό ίσως είχα ως στόχο.

ποτε θα δέσει καλά πιστεύω.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλοι παραθέτω φωτογραφίες και από την δεύτερη μέρα της επέμβασης
Προβολή συνημμένου 44806Προβολή συνημμένου 44807Προβολή συνημμένου 44808

Το punch που χρησιμοποιήθηκε για εξαγωγή είχε διάμετρο 0.8mm.
Και να ξεκαθαρίσουμε ότι είμαι στ 45 και δεν έχω ούτε ρετρό ούτε Dupa,αλλά έχω μια πολύ περιορισμένη δοτρια ,που μεττα το cherry picking ( 3τριχα και 4τετρατριχα ) που έγινε από την DHI ,υπήρχε κατά την όλη διαδικασία πρόβλημα να βρεθούνε τα κατάλληλα grafts και για τον λόγο αυτό χρησιμοποιήθηκε όλοι δοτρια.
Τοποθέτηθηκανε συνολικά 3100gr. με λόγο 2,03 που είναι σχετικά πολύ χαμηλός δυστυχώς. Προβολή συνημμένου 44809
Καλή φύτρωση να έχεις. Βάλε όταν μπορέσεις και πιο καθαρές φωτογραφίες με την τοποθέτηση, να φαίνονται οι λεπτομέρειες.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Για την εξαγωγη θα συμφωνησω με τον Bobby.Δεν υπαρχει γενικος κανονας που να ισχυει για ολες τις περιπτωσεις,καθε κεφαλι ειναι διαφορετικο.Ενα μεγαλο ποσοστο εμφανιζει ρετρο κατι που καθιστα την αξιοποιηση των περιοχων που πασχουν απο αυτην αδυνατη.Αυτο δεν ισοδυναμει με αυτοματη εξαιρεση αυτων των περιοχων σε καθε δοτρια,αλλωστε η εν λογω κλινικη εφαρμοζει απο τα πιο ασφαλη και αξιοπιστα πρωτοκολλα εξαγωγης παγκοσμιως.
@Α. Γιώργος καλη φυτρωση,μια ερωτηση αν γνωριζεις:Τοποθετηση μοσχευματων με forcep μαζι με keep ή μονο forceps;
 

jersey

Well-Known Member
Ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές σας, σίγουρα μπήκανε αρκετά τριχοθυλάκια σλλα λόγω του χαμηλού λόγου και τη λεπτή τρίχα το αποτέλεσμα δεν θα είναι αυτό ίσως είχα ως στόχο.
καλή επιτυχία. Ο Bisanga δεν σου είχε μετρήσει τον λόγο της δότριας πριν την επέμβαση; ώστε να σχεδιάσετε και πόσα τριχοθυλάκια θα μπουν σε κάθε περιοχή και να πιάσετε έτσι συγκεκριμένο αριθμό τριχών αναλόγως τον λόγο που θα σου είχε υπολογίσει από πριν;
 
Μπλουζα