Dim74, fue, παπανικολάου, 3070 grafts, 4-5-6/4/2012

best1210

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

αν κ νωρις η δουλεια δειχνει πολυ καλη.
πραγματικα....καλη συνεχεια.

παντως σε σχεση με το πριν μιλαμε αλλος ανθρωπος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

rivale

New Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Πραγματικα φαινεται καλο αν και νωρις, ευχομαι να παει τελεια..
 

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Dim, από τις καινούργιες φωτογραφίες σου παρατηρώ δύο πράγματα:
1. Η δότρια σου επουλώθηκε εξαιρετικά γρήγορα. Είναι εντυπωσιακό ότι δεν φαίνεται τίποτα που να μαρτυρά ότι έκανες κάτι εκεί. Είμαι σίγουρος πως έχεις ακόμα πολύ απόθεμα… όσο για τα πονάκια, μην ανησυχείς, τα έχω περάσει και εγώ (πιο πολύ ενοχλήσεις θα το έλεγα σε εμένα), υποχωρούν γρήγορα και κρατάνε για 3 περίπου μέρες και μπορείς να παίρνεις κανένα ντεπόν ή/και να συνεχίσεις για δύο μέρες ακόμα το μεντρολ σε μισή δόση (αυτό έκανα εγώ και δεν είχα κανένα θέμα).
2. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι στους κροτάφους έπαιρνε να βάλεις λίγα μοσχεύματα ακόμα. Αν ωστόσο τα μοσχεύματα που χρησιμοποιήθηκαν εκεί είναι πολύτριχα τότε το οπτικό αποτέλεσμα που θα έχεις σε 8-9 μήνες ίσως να είναι καλύτερο από ότι βλέπω τώρα… Υπομονή και θα δείξει.
Λογικά αυτές τις μέρες θα έχουν ήδη αρχίσει να πέφτουν οι τρίχες. Ισχύει;
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Η δοτρια μου πραγματι εχει εξαιρετικη επουλωση.Ατομα που με ειδαν την τριτη μερα της μεταμοσχευσης μου(πριν δεν βγηκα εξω)με ρωτουσαν με απορια γιατι κουρεψα ετσι τα μαλλια μου(δεν εβαλα ποτε καπελο)!Δεν καταλαβαν καν πως εκανα μεταμοσχευση!
Ο πονος και το μουδιασμα στην δοτρια εχει φυγει εντελως,ενω απο χθες εχω ξεκινησει και μινοξιδιλη δυο φορες την μερα.
Οσον αφορα την πυκνωση συμφωνω κι εγω,θα ηθελα μεγαλυτερη.Απο την στιγμη ομως που ειναι η πρωτη μου μεταμοσχευση και η δοτρια μου ειναι καλη,μπορω σε μερικους μηνες κι αφου δουμε το τελικο αποτελεσμα,να επανελθω στα σημεια που χρειαζεται πυκνωση.
Δεν μπορω να πω πως ακομα,εχουν αρχισει να πεφτουν οι τριχες...Σε λιγες μερες θα βαλω νεες φωτο να το δουμε καλυτερα...
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Νεες φωτο στις δυο εβδομαδες περιπου.Ειναι κατω απο εντονο φως...
 

Συνημμένα

  • ppp 011.JPG
    ppp 011.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 520

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Όπως είναι φυσιολογικό οι μεταμοσχευμένες τρίχες δεν αναπτύσσονται ακόμα όπως οι υπόλοιπες τρίχες και για αυτό υπάρχει αισθητή διαφορά μεταξύ τους. Έχε υπόψη σου ότι πολλές από αυτές θα πέσουν στις επόμενες μέρες (μέχρι και τον δεύτερο μήνα) και ότι επίσης αυτές που θα παραμείνουν αλλά και οι υπόλοιπες που θα βγουν χρειάζονται ένα χρονικό στάδιο «ωρίμανσης» μέχρι να αποκτήσουν κοινά χαρακτηριστικά με τις υπόλοιπες, οπότε (το ξέρω ότι το χω πει 1000 φορές, αλλά πρέπει να το χεις στο μυαλό σου) υπομονή…
 

bimi33

New Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

ρε παιδια μου πανε την μικρη συνεδρια με 2350ε.αλλα μονο 2 ωρες?τι να προλαβουνε σε 2 ωρες?μονο εσεις οι 2 εχετε παει εκει?κανας αλλος να μας πει καμια γνωμη για την δηι?
 

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

σε δύο ώρες;;; όχι, νομίζω ότι είναι 4 ώρες η μικρή, αλλά δεν βάζω και «το χέρι μου στη φωτιά». Υπολόγισε πάντως ότι σε μια παρθένα δότρια (σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία) μπορούν να βγάζουν περίπου 10 μοσχεύματα το λεπτό (ίσως και περισσότερα). Οπότε κάνε τους υπολογισμούς σου και θα δεις ότι σε δύο «καθαρές» ώρες (εξαγωγής μόνο) μπορούν να βγάλουν περίπου 1200 μοσχεύματα. Ωστόσο, στο συνολικό χρόνο θα πρέπει να προσθέσεις και την αναισθησία, τη γενικότερη προετοιμασία, τον χειρισμό των μοσχευμάτων και την τοποθέτησή τους στο εργαλείο εισαγωγής και τέλος την τοποθέτηση στο κεφάλι σου. Πάντως τα 800 μοσχεύματα προλαβαίνουν να στα βάλουν για πλάκα σε μια μικρή συνεδρία.
 

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Γράψε λάθος… όντως δύο ώρες είναι η μικρή συνεδρία, το είδα και αλλού. Ωστόσο, αυτό σημαίνει καθαρός χρόνος μεταμόσχευσης και όχι προετοιμασίας (δλδ καθαρός χρόνος στο κρεβάτι) και σε μένα ποτέ οι 6 ώρες δεν ήταν 6. πήγαινα 9 και έφευγα πάντα μετά τις 17:00. Πάντως τα 800 μοσχεύματα που σου έγραψα παραπάνω ίσως δεν προλαβαίνουν να τα βάλουν. Υπολόγισε περίπου 600-700 μοσχεύματα.
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Σημερινες φωτογραφιες σχεδον ενα μηνα μετα...
 

Συνημμένα

  • UUU 004.JPG
    UUU 004.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 482
  • UUU 006.JPG
    UUU 006.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 470

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

...
 

Συνημμένα

  • UUU 011.JPG
    UUU 011.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 512

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Dim, τι ποσοστό από τις μεταμοσχευμένες τρίχες θεωρείς ότι έχει πέσει; εμένα μου έπεσε (στην τελευταία μου μεταμόσχευση) μέχρι και τον 1,5 μήνα περίπου το 65-75% των τριχών και τώρα (4ος μήνας) αρχίζουν σιγά, σιγά και βγαίνουν αρκετές.
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Γυρω στο 35-40% θα ελεγα...
 

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Να προσέχεις πολύ στον ήλιο (καπέλο οπωσδήποτε)… είναι κρίσιμοι οι επόμενοι μήνες…
 

pavlos

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

καλη επιτυχια καλα αποτελεσματα, το συνολο των graft ειναι 3.000 ???
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Ειναι 2500 μοσχευματα στο μπροστινο μερος και 550 στην κορυφη πισω.
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Και οι 2 είναι...10000%
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Ναι εγω ειμαι στις φωτογραφιες στο σαιτ της DHI.
 
Μπλουζα