Dim74, fue, παπανικολάου, 3070 grafts, 4-5-6/4/2012

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Φιλε υπομονη και σου ευχομαι ότι καλύτερο. Το επόμενο χρονικο διάστημα πρόσεχε πολύ τον ήλιο και μην χτυπήσεις πουθενά το κεφάλι σου.
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Σας ευχαριστω ολους παιδια.Σημερα δευτερη μερα βαλαμε μπροστα ακομα 1000 μοσχευματα,συνολικα 2500.Αυριο θα βαλουμε οσα μπορεσουμε και πισω...ολα πηγαν πολυ καλα,κανενας πονος.Οι ανθρωποι πολυ ευγενικοι και ο γιατρος δειχνει να εχει μεγαλη εμπειρια.
 

horhitto4

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

για τιμη μιλησατε??η στο τελος θα κανετε σουμα? γενικα ποσο παει ο θυλακας στη συγκεκριμενη εταιρεια?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

horhitto4 είπε:
για τιμη μιλησατε??η στο τελος θα κανετε σουμα? γενικα ποσο παει ο θυλακας στη συγκεκριμενη εταιρεια?

δεν νομιζω να πηγαινει με το θυλακα...
 

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Μπράβο Dim. Χαίρομαι τελικά που επέλεξες να μη «ζορίσεις» την περιοχή μπροστά και να βάλεις και πίσω. Πίστεψέ με, πως έτσι αυξάνεις την πιθανότητα επιβίωσης όλων των μοσχευμάτων, ενώ σου δίνεται κατ’ αυτόν τον τρόπο η ευκαιρία, να επανέλθεις και να διορθώσεις στα σημεία που επιθυμείς την πυκνότητα σε δεύτερη φάση. Στη πλευρά της δότριας που δούλεψαν εχθές δείχνει να έγινε καταπληκτική δουλειά, είμαι σίγουρος ότι δεν θα δεις καμιά διαφορά σε μερικούς μήνες (χρειάζονται περίπου 3 μήνες για να βγουν και κάποιες τρίχες εκεί οι οποίες υπόκεινται σε sock loss κατά την εξαγωγή γειτονικών). Μακάρι να είχα κάνει την πρώτη μου επέμβαση τα τελευταία χρόνια όπου τα εργαλεία εξαγωγής είναι τόσο μικρής διαμέτρου… αλλά βλέπεις το 2006 εγώ έκανα με 0,95-1 χλστ και εσύ έκανες με 0,75-0,8;;; έτσι σε εμένα η δότρια από την πρώτη επέμβαση ταλαιπωρήθηκε περισσότερο… Το αποτέλεσμα είμαι σίγουρος πως θα είναι πολύ καλό. ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΜΩΣ ότι πρέπει και εσύ τώρα να είσαι πολύ προσεχτικός. Ξέρω ότι στο φυλλάδιο με τις οδηγίες που σου δίνει η DHI αναφέρουν την προστασία από τον ήλιο για κάποιες μέρες αλλά εσύ θα πρέπει οπωσδήποτε να μην εκθέσεις το κεφάλι σου στον ήλιο για όλο το καλοκαίρι (και εννοώ βέβαια να μην καείς, το να αφήσεις το κεφάλι σου ελεύθερο χωρίς καπέλο για έναν πρωινό καφέ ή για μια απογευματινή βόλτα μετά από έναν μήνα δεν τρέχει τίποτα απλά μεσημέρι, ηλιοθεραπεία κλπ…. ΚΑΠΕΛΟ για ΟΛΟ το καλοκαίρι).
 

MANKAR

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

μπραβο φιλε dim το αποτελεσμα σου το βρισκω εξαιρετικο!!!!
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Σας ευχαριστω ολους παιδια.Οσον αφορα την τιμη η DHI δεν εχει το συστημα αλλων κλινικων δηλαδη η τιμη να πηγαινει με το μοσχευμα.Οπως εχω γραψει και στην υπογραφη μου,εχει καποιες sessions αναλογα με τις ωρες μεταμοσχευσης.Ας πουμε η μεγαλη ειναι η mega session(υπαρχει και η Giga νομιζω) των εξι ωρων,με μοσχευματα οσα σε εισαγωγικα προλαβουν να βαλουν μεσα σε αυτο τον χρονο.
Εγω ομως απο την πρωτη στιγμη ζητησα να υπαρχει ως εγγυηση πεστε το,συγκεκριμενος τελικος αριθμος μοσχευματων.Ετσι συμφωνησαμε να βαλουμε περιπου 3500 μοσχευματα σε δυο η τρεις μερες,με πρωτο στοχο το μπροστινο μερος και μετα οτι περισεψει πισω.Σημερα ειδαμε πως για πρωτη φορα που κανω μεταμοσχευση,αρκουν 2500 μοσχευματα μπροστα και αυριο εχουμε στοχο αν οχι 1000 μοσχευματα πισω,τουλαχιστον καπου εκει γυρω.
Η τιμη σε μενα για ολα αυτα,ειναι αστεια,παντα συγκριτικα με τις τιμες που παιζουν εδω μεσα στο εξωτερικο,για αναλογο αριθμο μοσχευματων.Αυριο κατι πιο συγκεκριμενο αφου τους ρωτησω πανω στο θεμα αυτο.
 

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Το έχω ξαναγράψει και σε άλλο ποστ, αλλά με την ευκαιρία το αναφέρω ξανά και εδώ. Το σύστημα τιμολόγησης (με την ώρα) της DHI συμφέρει πολύ κάποιον που κάνει για πρώτη φορά μεταμόσχευση και έχει πλούσια δότρια. Αν δεν κάνω λάθος μια mega κοστίζει από 3.500-4.000 δε θυμάμαι ακριβώς… που σημαίνει ότι για παράδειγμα στον DIM74 που έβγαλε 1500 σε μία μέρα το κόστος για κάθε τριχοθυλάκιο κυμαίνεται από 2,3-2,6 ευρώ. Όταν όμως η δότρια σου είναι δουλεμένη από προηγούμενη μεταμόσχευση ή όταν πας για μοσχεύματα από σώμα ή γένια (που ο χρόνος εξαγωγής είναι μεγαλύτερος) τότε η σχέση τιμή-μόσχευμα (βάσει χρονοχρέωσης) αυξάνει. Για παράδειγμα αν βγάλεις 900 (που ήταν ο μέγιστος αριθμός μοσχευμάτων από το στήθος που μου βγάλανε σε 1 μέρα) τότε η τιμή διαμορφώνεται από 3,5-4 ευρώ. Βέβαια οπουδήποτε αλλού η τιμή μοσχεύματος από σώμα ή γένια είναι πολλαπλάσια. Ωστόσο για τιμή μοσχεύματος από κεφάλι ισχύει το παραπάνω.. δηλαδή: όσο πιο παρθένα και πλούσια η δότρια τόσο περισσότερο συμφέρει ο τρόπος χρέωσης της DHI, αντίθετα αν είναι πολύ δουλεμένη η δότρια, τότε ίσως συμφέρει η χρέωση με το μόσχευμα που κάνουν άλλες κλινικές και γιατροί…
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

n094 είπε:
Το έχω ξαναγράψει και σε άλλο ποστ, αλλά με την ευκαιρία το αναφέρω ξανά και εδώ. Το σύστημα τιμολόγησης (με την ώρα) της D** συμφέρει πολύ κάποιον που κάνει για πρώτη φορά μεταμόσχευση και έχει πλούσια δότρια. Αν δεν κάνω λάθος μια mega κοστίζει από 3.500-4.000 δε θυμάμαι ακριβώς… που σημαίνει ότι για παράδειγμα στον DIM74 που έβγαλε 1500 σε μία μέρα το κόστος για κάθε τριχοθυλάκιο κυμαίνεται από 2,3-2,6 ευρώ. Όταν όμως η δότρια σου είναι δουλεμένη από προηγούμενη μεταμόσχευση ή όταν πας για μοσχεύματα από σώμα ή γένια (που ο χρόνος εξαγωγής είναι μεγαλύτερος) τότε η σχέση τιμή-μόσχευμα (βάσει χρονοχρέωσης) αυξάνει. Για παράδειγμα αν βγάλεις 900 (που ήταν ο μέγιστος αριθμός μοσχευμάτων από το στήθος που μου βγάλανε σε 1 μέρα) τότε η τιμή διαμορφώνεται από 3,5-4 ευρώ. Βέβαια οπουδήποτε αλλού η τιμή μοσχεύματος από σώμα ή γένια είναι πολλαπλάσια. Ωστόσο για τιμή μοσχεύματος από κεφάλι ισχύει το παραπάνω.. δηλαδή: όσο πιο παρθένα και πλούσια η δότρια τόσο περισσότερο συμφέρει ο τρόπος χρέωσης της D**, αντίθετα αν είναι πολύ δουλεμένη η δότρια, τότε ίσως συμφέρει η χρέωση με το μόσχευμα που κάνουν άλλες κλινικές και γιατροί…
Moυ αρεσει φιλε ο τροπος που τα λες.........τσαμπα πραμα δηλαδη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

ΜΙΚΕΣ είπε:
Moυ αρεσει φιλε ο τροπος που τα λες.........τσαμπα πραμα δηλαδη.
Τσάμπα όχι, αλλά αν συγκρίνεις τις τιμές που βλέπεις αλλού (από 3,5-4,5 ευρώ το μόσχευμα κεφαλιού και από 5-6 ευρώ το μόσχευμα από σώμα και γένια) σίγουρα είναι πολύ πιο φθηνά…. (μιλάμε πάντα για FUE και όχι Strip).
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Συγχαρητηρια και απο μενα,οντως μου φενεται οτι εγινε καλη δουλεια.
 

LOK

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Καλή επιτυχία Dim 74, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα! Φαίνεται καλή δουλειά.

Όσον αφορά τον τρόπο χρέωσης..., εμένα προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου...!

Αυτά τα...: περι χρονοχρέωσης..., περι κύμανσης..., περι διαμόρφωσης..., περι παρθένας και περι δουλεμένης δότριας......, μου θυμίζουν εταιρίες κινητής τηλεφωνίας...
Θα προτιμήσω κάτι ποιό ξεκάθαρο και απλό, του στύλ "σου δίνω τόσα.., μου δίνεις τόσα..." όχι όσα προλάβουμε κ.τ.λ...

Υ.Γ. Μην αρχίσετε αντιπαραθέσεις..., απλά την άποψή μου γράφω και το τί θα έκανα εγώ. DIM 74 καλή επιτυχία και πάλι!
 

loukas

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

DIM 74 καλή επιτυχία καi απο μενα μακαρι να ειχα και εγω λεφτα να εκανα και εγω αμα θελεται παιδια να βαζουμε ολοι απο δεκα ευρο το μηνα και να παμε μετην σειρα ενας ενας ξεκινωντας απο τα αρχαοτερα μελη να βοηθηθουμε για να μεταμοσχευθουμε :D :D :D :D :D :D :D :D :worshipper :worshipper :worshipper :worshipper για να συμφυλιοθουμε και να κοπουν η αντιπαραθεσεις που το ξεψιριζουμε ολοι :grandpa: :grandpa: :grandpa: :grandpa:
 

horhitto4

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

@lok συμφωνω απολυτα μαζι σου δηλαδη αν πιασστει το χερι του γιατρου τι θα γινει θα σταματησει να δουλευει και εγω θα πληρωσω εναν σκασμο λεφτα??
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Μολις γυρισα σπιτι μου,κουρασμενος αλλα ικανοποιημενος απο οτι εγινε μεχρι στιγμης τουλαχιστον.Σημερα βαλαμε 556 μοσχευματα στην κορυφη.Συγκεκριμενα βαλαμε την πρωτη μερα 1516 μοσχευματα,την δευτερη 998 και σημερα 556.Σε τριχες την πρωτη μερα 3124,την δευτερη 2153 και την τριτη 1089.Συνολο μοσχευματων 3070 και τριχων 6366.Λογος 2,07 περιπου.
 

Συνημμένα

  • qqq 031.JPG
    qqq 031.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 605
  • qqq 030.JPG
    qqq 030.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 612

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

καλη αναρρωση dim.
τι σου ειπαν για θεραπειες απο εδω και περα και για ποσο διαστημα?μινοξιδιλη η οποιαδηποτε αλλη λοσιον εννοω
 

savalas

New Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

dim καλά αποτελέσματα και καλή ανάρρωση

Ο λόγος είναι λίγο χαμηλότερος αλλά δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Μου εδωσαν καποια φαρμακα για 4 μερες ακομα περιπου.Φυσιολογικο ορο πανω στα μεταμοσχευμενα καθε μιση ωρα μεχρι το πρωτο λουσιμο την δευτερα.Στην δοτρια λουσιμο απο αυριο με ειδικο σαμπουαν και ψεκασμο μετα με ενα δικο τους προιον με organic aloe vera.Ολα αυτα μεχρι την δευτερα,απο εκει και μετα το λουσιμο θα γινεται σε ολο το κεφαλι καθημερινα.
Μετα απο 10 μερες εναρξη μινοξιδιλης 5%,με 3-4 ψεκασμους στην ληπτρια περιοχη για 6 μηνες,πρωι και βραδυ.
 
Μπλουζα