Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Θέλω λίγο την βοήθεια σας βάζω κάθε βραδι μέντα και πρωί μινοξιντιλ αγόρασα 2 ρολλερ ένα 0.5mm και ένα 1mm για να συνηθίσω σιγά σιγά. το 0.5 να το χρησιμοποιώ στην αρχή κάθε 4 ημέρες? και την ώρα του τραυματισμού να μην βάζω τπτ? η θα κάνει καλό στην απορρόφηση του μιας και δεν είναι πολύ μεγάλα τα ρολλερ
Θα σου προτεινα 1mm καθε 5 μερες, με 25 λεπτα χρηση χωρις εντονο τραυματισμο.. για περιπου ενα 24ωρο μην βαζεις τιποτα, μετα συνεχισε τη θεραπεια που κανεις..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa γιατι σταμάτησες το 1,5 απλά για να πειραματιστείς ;
2mm χρησιμοποιουσα.ελιωσε στην χρηση.
εχω 2 συσκευες 1mm ξεχασμενες απο αλλες χρονιες προ καπιταλ.
ο τραυματισμος μια χαρα γινεται και με 1mm
 

leas

Well-Known Member
2mm χρησιμοποιουσα.ελιωσε στην χρηση.
εχω 2 συσκευες 1mm ξεχασμενες απο αλλες χρονιες προ καπιταλ.
ο τραυματισμος μια χαρα γινεται και με 1mm
Συνεχίζεις την ίδια τακτική κάθε εβδομάδα μια φορά;Είσαι ακόμη ικανοποιημένος;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Συνεχίζεις την ίδια τακτική κάθε εβδομάδα μια φορά;Είσαι ακόμη ικανοποιημένος;
δοκιμαζω αλλα πραγματα,εχω πολλες λοσιον που μου εμειναν.
τραυματιζω με αναισθησια και μονο την στιγμη του τραυματισμου,καμια αλλη μερα στην εβδομαδα βαζω μινοξιδιλη,folligen,nuhair
 

leas

Well-Known Member
δοκιμαζω αλλα πραγματα,εχω πολλες λοσιον που μου εμειναν.
τραυματιζω με αναισθησια και μονο την στιγμη του τραυματισμου,καμια αλλη μερα στην εβδομαδα βαζω μινοξιδιλη,folligen,nuhair
και παραμένεις σταθερός. Η δεν μπορείς να ξέρεις λόγω αλλαγής και πειραματισμού με νέα μέθοδο;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
και παραμένεις σταθερός. Η δεν μπορείς να ξέρεις λόγω αλλαγής και πειραματισμού με νέα μέθοδο;
με μια πολυ προχειρη εκτιμηση το τελευταιο σχημα φαινεται ισοδυναμο της ερευνας του τραυματισμου,αυτο με τις 3 λοσιον
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εφτασα στο τελικο αποτελεσμα.
πρωτη φωτο η ερευνα του τραυματισμου,μια φορα την εβδομαδα,καμια λοσιον.
δευτερη φωτο τραυματισμος καθε 5 μερες επιτοπου εφαρμογη μινοξιδιλη,folligen,nu hair,καμια λοσιον τις υπολοιπες μερες.
11931612_929026660470064_1910308777_n.jpg 12922169_1037923829580346_2143126495_o.jpg
 

Ekteman

New Member
εφτασα στο τελικο αποτελεσμα.
πρωτη φωτο η ερευνα του τραυματισμου,μια φορα την εβδομαδα,καμια λοσιον.
δευτερη φωτο τραυματισμος καθε 5 μερες επιτοπου εφαρμογη μινοξιδιλη,folligen,nu hair,καμια λοσιον τις υπολοιπες μερες.
Προβολή συνημμένου 11149 Προβολή συνημμένου 11150
Η δεύτερη φωτο τι χρονική διαφορά έχει από την πρώτη ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagath

New Member
καλησπερα παιδια. ειμαι 21 και εχω τον τελευταιο χρονο αραιωσει λιγο στη hairline και εχω και υποχωρηση στους κροταφους. Λεω και γω να ξεκινησω derma roller για να αποφυγω τα αρνητικα της μινοξιδιλης. Σιγουρα βοηθησε την αποφαση μου και τα θετικα αποτελεσματα του kapa. Θα εχω ομως την ιδια επανεκφυση που θα εδινε η μινοξιδιλη? Επισης ειδα στο ιντερνετ αυτο το βιντεο και ο τυπος φαινεται να εχει θεαματικα αποτελεσματα με την χρηση derma roller και lavender oil. Μονο που εχει διαφορετικη μεθοδο απο σενα kapa. Η γνωμη σου γι αυτην?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπερα παιδια. ειμαι 21 και εχω τον τελευταιο χρονο αραιωσει λιγο στη hairline και εχω και υποχωρηση στους κροταφους. Λεω και γω να ξεκινησω derma roller για να αποφυγω τα αρνητικα της μινοξιδιλης. Σιγουρα βοηθησε την αποφαση μου και τα θετικα αποτελεσματα του kapa. Θα εχω ομως την ιδια επανεκφυση που θα εδινε η μινοξιδιλη? Επισης ειδα στο ιντερνετ αυτο το βιντεο και ο τυπος φαινεται να εχει θεαματικα αποτελεσματα με την χρηση derma roller και lavender oil. Μονο που εχει διαφορετικη μεθοδο απο σενα kapa. Η γνωμη σου γι αυτην?
δεν την γνωριζω την ουσια.
δες και σε τι ποστο δουλεψε η ερευνα http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-ερευνα-τραυματισμου-ψηφοφορια.10684/
γιατι υπαρχουν και αρνητικα αποτελεσματα
 

Komis

Active Member
καλησπερα παιδια. ειμαι 21 και εχω τον τελευταιο χρονο αραιωσει λιγο στη hairline και εχω και υποχωρηση στους κροταφους. Λεω και γω να ξεκινησω derma roller για να αποφυγω τα αρνητικα της μινοξιδιλης. Σιγουρα βοηθησε την αποφαση μου και τα θετικα αποτελεσματα του kapa. Θα εχω ομως την ιδια επανεκφυση που θα εδινε η μινοξιδιλη? Επισης ειδα στο ιντερνετ αυτο το βιντεο και ο τυπος φαινεται να εχει θεαματικα αποτελεσματα με την χρηση derma roller και lavender oil. Μονο που εχει διαφορετικη μεθοδο απο σενα kapa. Η γνωμη σου γι αυτην?

Ακολουθησα αυτη τη μεθοδο για 3μιση μηνες και μου εδωσε τριχακια,οχι ομως τριχες.
Πλεον ακολουθω παρομοια μεθοδο αλλα με αλλα ελαια.
Δες εδω: http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1mm-ελαια.10587/
 

vagath

New Member
δεν την γνωριζω την ουσια.
δες και σε τι ποστο δουλεψε η ερευνα http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-ερευνα-τραυματισμου-ψηφοφορια.10684/
γιατι υπαρχουν και αρνητικα αποτελεσματα
απ οτι βλεπω τα θετικα υπερτερουν αρκτα...περα απο την ουσια καποιο σχολιο για την μεθοδο? αυτος ας πουμε κανει πολυ ηπιο τραυματισμο 4-5 φορες τη βδομαδα σε σχεση με σενα που κανεις πιο δυνατο αλλα σε πιο μακρινα χρονικα διαστηματα
 

vagath

New Member
Ακολουθησα αυτη τη μεθοδο για 3μιση μηνες και μου εδωσε τριχακια,οχι ομως τριχες.
Πλεον ακολουθω παρομοια μεθοδο αλλα με αλλα ελαια.
Δες εδω: http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1mm-ελαια.10587/
μια χαρα τα πας ! και οντως ακολουθεις παρομοια μεθοδο με περισσοτερα ελαια απ οτι βλεπω. γιατι την σταματησες τη θεραπεια ρε συ ? φαινεται οτι εκανε δουλεια. και γω επειδη εχω μακρυ μαλλι ελπιζω να βγαλω μεγαλες τριχες οχι τριχακια...
 

Komis

Active Member
Μεχρι και πριν μια βδομαδα,εκανα ρολλερ 4-5 φορες την εβδομαδα.Το σταματησα ομως γιατι ειχε αρχισει να μου
χαλαει το δερμα.

Θα ενημερωσω καποια στιγμη στο νημα μου σχετικα με την εξελιξη της θεραπειας.
 

vagath

New Member
Μεχρι και πριν μια βδομαδα,εκανα ρολλερ 4-5 φορες την εβδομαδα.Το σταματησα ομως γιατι ειχε αρχισει να μου
χαλαει το δερμα.

Θα ενημερωσω καποια στιγμη στο νημα μου σχετικα με την εξελιξη της θεραπειας.
χαλαγε το δερμα? αυτο ειναι ενα θεμα γιατι αν εχεις αποτελεσματα και ταυτοχρονα καταστρεφεις το δερμα σου τι να το κανεις...ο kapa που κανει χρηση πανω απο χρονο εχει παρατηρησει κατι τετοιο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
χαλαγε το δερμα? αυτο ειναι ενα θεμα γιατι αν εχεις αποτελεσματα και ταυτοχρονα καταστρεφεις το δερμα σου τι να το κανεις...ο kapa που κανει χρηση πανω απο χρονο εχει παρατηρησει κατι τετοιο?
Εγω κανω μια φορα την εβδομαδα ομως.πολυ πιο αραιη χρηση.
 

Komis

Active Member
χαλαγε το δερμα? αυτο ειναι ενα θεμα γιατι αν εχεις αποτελεσματα και ταυτοχρονα καταστρεφεις το δερμα σου τι να το κανεις...ο kapa που κανει χρηση πανω απο χρονο εχει παρατηρησει κατι τετοιο?

Δεν χαλαγε ακριβως,ισως χρησιμοποιησα λαθος εκφραση.
Απλα υπηρχε εντονο ξεφλουδισμα καθε φορα που εβαζα τα ελαια.

Για οποιαδηποτε απορια,στο νημα μου...
 
Μπλουζα