Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sandy

Active Member
Λοιπόν χρησιμοποιώ το 1,5 κ εχω κανει 2 φορες πέρασμα μέχρι στιγμής δεν ξερω αν ειναι νωρίς εκει που έχανα 20-30 τρίχες τωρα χάνω 50+ ειναι σεντινγκ δεν ξερω!
Θα το κάνω μέχρι να κλείσω ένα μηνα εάν συνεχίσει το σεντινγκ λέω να το σταματήσω γτ δεν ξερω εάν ειναι σεντινγκ η απλα τις ρίχνει !
Να σας ρωτησω το είχα ξανά ρωτήσει επειδή νομίζω το ρολλερ ειναι γι αυτούς που έχουν ΑΑ για να αιματωνονται πιο πολυ οι θύλακες εάν δεν εχεις ΑΑ κ εχεις απο αλλο λόγο τριχοπτωση είτε ειναι εποχιακή είτε απο θυροειδη είτε απο άγχος αυτο το πείραμα με το ρολλερ ισχύει;
Κάνω ελαφριά ρολλερ κανένα 10 λεπτό ο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kappa συνεχίζεις το roller κανονικά έχεις κάποια νέα παρατήρηση ίσως;
συνεχιζω,εχω την εντυπωση οτι ο τραυματισμος με 1mm αποδιδει καλυτερα,δεν ειμαι σιγουρος ακομα,ειμαι σιγουρος ομως οτι δεν ειναι καθολου υποδεεστερο απο το 1,5mm και το 2mm
 
Συνδυαστικα με μεντα παιζεις μπαλα καπα? Εγω απο αποδοση ρολλερ ευχαριστημενος ειμαι στο crown, λιγοτερο κροταφους , στην ψηφοφορια θα απαντησω οταν κλεισω 3μηνο..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Συνδυαστικα με μεντα παιζεις μπαλα καπα? Εγω απο αποδοση ρολλερ ευχαριστημενος ειμαι στο crown, λιγοτερο κροταφους , στην ψηφοφορια θα απαντησω οταν κλεισω 3μηνο..
έχω 2 εβδομάδες που σταματησα την μεντα όχι γιατί δεν δούλεψε. Μου είχε μειώσει την τριχοπτωση κατά 90% αξιολογώ θεραπεία που άρχισε μόλις σήμερα να δουλεύει μετά από 2 εβδομάδες χρησης
 

pf_83

Member
έχω 2 εβδομάδες που σταματησα την μεντα όχι γιατί δεν δούλεψε. Μου είχε μειώσει την τριχοπτωση κατά 90% αξιολογώ θεραπεία που άρχισε μόλις σήμερα να δουλεύει μετά από 2 εβδομάδες χρησης

αγαπητέ kapa, θα ήθελες να μοιραστεις την ρηξικελευθη θεραπεια που αξιολογεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αγαπητέ kapa, θα ήθελες να μοιραστεις την ρηξικελευθη θεραπεια που αξιολογεις?
θα φτιάξουμε ένα ξεχωριστό θέμα για αυτό γιατί είναι ενδιαφερον θεραπεία.δεν δίνει επανεκφυση όμως.μόνο μείωση τριχοπτωσης.Είναι το πόσιμο έξτρα παρθένο ελαιόλαδο
 

nothinggr

Member
συνεχιζω,εχω την εντυπωση οτι ο τραυματισμος με 1mm αποδιδει καλυτερα,δεν ειμαι σιγουρος ακομα,ειμαι σιγουρος ομως οτι δεν ειναι καθολου υποδεεστερο απο το 1,5mm και το 2mm
Πόσα λεπτά σου παίρνει για να ματωσεις με το 1μμ?
Εμένα 7-8 λεπτά, με ρολλερ 3μηνου.
 

leas

Well-Known Member
εμενα αυτο που με απογοητευει ειναι οτι τα μαλλια δεν εχω ουτε 5ετια που αρχισα να τα χανω και με το ρολερ εκτ0ς του οτι μου σταθεροποιησε την τριχοπτωση το πιο σημαντικο( γιατι τωρα θα μουν λαμπας ετσι οπως πηγαινε)δεν ειδα την επανεκφυση που φανταζομουν μονο λιγες τριχες διασπαρτες.
Φίλε λαλάκι σε ρώτησα και σε άλλο νήμα αλλά δεν το είδες λογικά. Ηθελα να μάθω εάν τελικά μετά απο αρκετό καιρό χρήσης ρόλλερ σε βοήθησε τελικα στην αντιμετώπιση της τριχόπτωσης;(απο αυτή σου την απάντηση φαίνεται πως δεν πήρες αρκετά στο θέμα επανέκφυση) Παρακολουθώντας το νήμα για κάμποσο καιρό πήγαινες καλά, γιατί τελικά στην ψηφοφορία για το ρόλλερ ψήφισες πως δεν σε βοήθησε καθόλου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
τελικως ειδα μια σταδιακη αραιωση τοψταλαιπωρησα πολυ το κεφαλι μου με πολυ εντονο τραυματισμο και τωρα ξεκινησα το 25λεπτο μου φαινεται πιο ιδανικο.ο χρονος θα δειξει..φοβαμαι πολυ μηπως εχω κανει ινωση στο δερμα μου γιατι το τραυματιζα πανω απο μισο χρονο σε επιπεδο του 2young.σα να μου φαινεται οτι το χαλαρο ρολαρισμο δεινει πολλα περισσοτερα
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
σκεφτεσαι καθολου το dermapen ή θα συνεχισεις με το κλασσικο ρολλερ?
θα συνεχισω με roller,ειναι πολυ πιο γρηγορο στην χρηση.
υπαρχει και ενα αλλο θεμα,η αναισθησια στο δερμα κραταει λιγα δεπτερολεπτα απο την στιγμη που θα ξεκινησω το σκαλισμα στο σημειο,δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους αυτο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα καμια προοοδο περαιτερω βλεπεις μετα απο 1 χρονο ρολερ;
δοκιμαζω κατι που ειναι φανερα πιο αδυναμο.
σε καθε τραυματισμο βαζω μινοξιδιλη,αλλα μονο την μερα του τραυματισμου,οχι τις υπολοιπες.
εχω υποχωρηση
 

onar

Member
Θέλω λίγο την βοήθεια σας βάζω κάθε βραδι μέντα και πρωί μινοξιντιλ αγόρασα 2 ρολλερ ένα 0.5mm και ένα 1mm για να συνηθίσω σιγά σιγά. το 0.5 να το χρησιμοποιώ στην αρχή κάθε 4 ημέρες? και την ώρα του τραυματισμού να μην βάζω τπτ? η θα κάνει καλό στην απορρόφηση του μιας και δεν είναι πολύ μεγάλα τα ρολλερ
 
Μπλουζα