Derma roller 1,5mm μονο του.

FreeThinker

Well-Known Member
Ο έντονος τραυματισμός με roller αν δημιουργούσε φλεγμονή με τόσες φορες που έχει κάνει ο κάπα δεν θα ήταν σαν τον Σεφερλή τώρα??

Χαχαχα! Σιγουρα! Αλλα ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα οπως εχουμε διαπιστωσει σε οποιαδηποτε θεραπεια (βλεπε φινα, μινοξ) και επισης, οπως ειπα και παραπανω, ο καπα κανει μονο στους κροταφους (απο οσο θυμαμαι δεν εκανε στο crown), στους οποιους ειναι ηδη αδειος. Εγω ρωταω τι γινεται οταν πας να το κανεις σε περιοχη που εχει μαλλια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν εχω απαντησεις,ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα,το μονο σιγουρο,οποιος εχει στοχο μελοντικη μεταμοσχευση ας αποφυγει την θεραπεια,σιγουρα η κατασταση του δερματος θα αλαξει και αυτο δεν θα ειναι θετικο για φυτρωση μοσχευματων.
 

FreeThinker

Well-Known Member
δεν εχω απαντησεις,ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα,το μονο σιγουρο,οποιος εχει στοχο μελοντικη μεταμοσχευση ας αποφυγει την θεραπεια,σιγουρα η κατασταση του δερματος θα αλαξει και αυτο δεν θα ειναι θετικο για φυτρωση μοσχευματων.

Οσον αφορα αυτο που λεω για τις περιοχες με ηδη υπαρχοντα μαλλια? Εσυ στους κροταφους δεν κινδυνευεις να τραυματισεις αλλα μαλλια. Αν το κανεις στο crown που ειναι απλα αραιωμενο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οσον αφορα αυτο που λεω για τις περιοχες με ηδη υπαρχοντα μαλλια? Εσυ στους κροταφους δεν κινδυνευεις να τραυματισεις αλλα μαλλια. Αν το κανεις στο crown που ειναι απλα αραιωμενο?
Αν το κάνω σε εμένα θα έχω επανέκφυση και διακοπή τριχοπτωσης.αλλα την έχω δει την θεραπεία σε εμενα
 

nine

Active Member
Το εχω ξαναγραψει. Μου εχει πει και εμενα δερματολογος για μελλοντικη μμ ισως κανει πιο δυσκολη την κατασταση το roller.
Αν το κάνω σε εμένα θα έχω επανέκφυση και διακοπή τριχοπτωσης.αλλα την έχω δει την θεραπεία σε εμενα

Ναι αλλαζει στον καθενα.
Ρολλαρεις και πανω απο "καλες τριχες";
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το εχω ξαναγραψει. Μου εχει πει και εμενα δερματολογος για μελλοντικη μμ ισως κανει πιο δυσκολη την κατασταση το roller.


Ναι αλλαζει στον καθενα.
Ρολλαρεις και πανω απο "καλες τριχες";
Ποιανει λίγο και τις καλες,δεν ρολάρω πολύ χαμηλα
 

FreeThinker

Well-Known Member
Ποιανει λίγο και τις καλες,δεν ρολάρω πολύ χαμηλα

Τωρα πρεπει να χεις φτασει γυρω στα 2 χρονια ρολλερ. Σιγουρα θα εχεις ολοκληρωμενη αποψη για σενα προσωπικα τουλαχιστον.

Μηπως εχεις καμια προσφατη φωτο να μας δειξεις πως εισαι τωρα? Και μια στην αρχη της θεραπειας διπλα να δουμε? Αν δεν εχεις χρονο κατανοητο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τωρα πρεπει να χεις φτασει γυρω στα 2 χρονια ρολλερ. Σιγουρα θα εχεις ολοκληρωμενη αποψη για σενα προσωπικα τουλαχιστον.

Μηπως εχεις καμια προσφατη φωτο να μας δειξεις πως εισαι τωρα? Και μια στην αρχη της θεραπειας διπλα να δουμε? Αν δεν εχεις χρονο κατανοητο
Έχω κανένα 2 μηνός που τα σταμάτησα όλα. Το μόνο που χρησιμοποιω είναι ένα συμπλήρωμα με βιταμίνες Βασίλη.
Είμαι στο σημείο μηδέν
 

nothinggr

Member
το dermaroller που χρησιμοποιω για 5 μηνες οδευει προς αντικατασταση και σκεφτομαι να παω προς dermapen. στο ebay, εκτος του πιο κοινου μοντελου στα 25 € -http://www.ebay.com/itm/Auto-Electric-Derma-Pen-Stamp-Micro-Needle-Cartridges-For-MYM-Skin-Anti-Aging-/111428683216, υπαρχει και το πιο ακριβο -http://www.ebay.com/itm/Dr-Pen-Electric-Auto-Derma-Pen-Micro-needle-Cartridges-Adjustable-0-25mm-3-0mm-/111761991072
Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα μεταξυ τους? πχ καλυτερη υλοποιηση, καλυτερος μηχανισμος, μεγαλυτερη αντοχη?
επισης, για ανταλλακτικα cartridges, κοιταω αυτα με 36 βελονες -http://www.ebay.com/itm/9-12-36-Pin-Needles-Cartridges-tips-For-Electric-Auto-Micro-Stamp-Derma-Pen-/111470115867 αλλα δεν ξερω ποιο port type (bayonet ή screw) να διαλεξω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

nothinggr

Member
στο παραπανω ποστ εχω βαλει 3 links απο ebay αλλα δεν βλεπω να εμφανιζονται στο ποστ μου, μονο αν κανω edit μπορω να δω τα λινκς σε μορφη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chrisv

New Member
Καλησπέρα και ευχαριστούμε για την προσπάθεια που κανατε/κάνετε να βοηθήσετε κόσμο με εναλλακτικού; με τρόπους επανεκφυσης! Μια ερωτησουλα έχω, από πέρυσι στα 27 μου άρχισα να βλέπω αραίωση και φέτος χειμώνα παρατήρησα σε τρομακτικό επίπεδο το κλασσικό πρώτο στάδιο που ξεκινάς να χάνεις το εφηβικό μαλλί. Κατευθείαν ξεκίνησα detumescence therapy μιας κ είμαι ενάντια των φαρμάκων γενικά.
Στην φωτογραφία που παραθέτω οι τρίχες που φαίνονται καινούργιες μικρές λόγο διαφορά μακρους λόγο ότι εχω 10-12 cm μακρύ μαλλί, ειναι πράγματικα καινούργιες διότι το χειμώνα πριν το μασάζ δεν υπήρχαν! Και εφόσον η διατροφή παράλληλα με την detumescence μου δίνει αυτό το αποτέλεσμα
Ερχομαι στην ερώτηση.
Έχω παραγγείλει όλο το gear(192, 1.5mm) και κρέμες betadine με γνώμονα την έρευνα, το ποστ την βοήθεια των μελών του φόρουμ και επίσης του 2young2retire, και είμαι έτοιμος για ξεκίνημα δυνατού dermaroller.

Η ερώτηση μου είναι θα υπάρχει πρόβλημα λόγο ότι εχω μακρύ μαλλί?
Κυρίως crown area, και σε όλη την hairline και το επάνω μέρος του κεφαλιού?
Ποιος είναι ο πιο συνείδητος τρόπος?
Dermaroller η dermapen /derma stamp?
Υποψην ότι διαβάζοντας πιστεύω και εγώ το ρολλερ είναι πιο αποδοτικό.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Συνημμένα

  • IMG_20200715_012116.jpg
    IMG_20200715_012116.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 61
Μπλουζα