Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dynamics

Active Member
πηγαινε 30 λεπτο νομιζω οτι ειναι πιο ελπιδοφορο απτο αγριο
φοβαμαι το σεντινγ ρε γμτ!αν και το 30 λεπτο δεν εχω καταλαβει πως δουλευει σε ολες τις κατευθυνσης το κανουμε μπρος πισω και αριστερα δεξια χωρις δυναμη?
 

Tikei69

New Member
Roller 1 φορά/βδομάδα (κοκκίνισμα) και natural progesterone cream 20mg/χρήση ημέρας.το εχει κάνει κάποιος;
 

Rick

Member
Οταν κάνετε ρόλερ στη χερλαίν κ κροτάφους σας πιάνει φτερνισμα και καταρροή στη μυτη? Η μονο σε μένα στμβαινει?
Χαχα... ναι συμβαίνει και σε μένα...όσο συνεχίζω στις περιοχές αυτές τόσο φτερνίζομαι σε συνδυασμό με καταροή... αντανακλαστικό είναι...προφανώς στα σημεία αυτά υπάρχουν νευρικές απολήξεις του συμπαθητικού ή παρασυμπαθητικού ΝΣ... κάτι σαν βραχυκύκλωμα συμβαίνει δηλαδή!
 
Λοιπόν χρησιμοποιώ το 1,5 κ εχω κανει 2 φορες πέρασμα μέχρι στιγμής δεν ξερω αν ειναι νωρίς εκει που έχανα 20-30 τρίχες τωρα χάνω 50+ ειναι σεντινγκ δεν ξερω!
Θα το κάνω μέχρι να κλείσω ένα μηνα εάν συνεχίσει το σεντινγκ λέω να το σταματήσω γτ δεν ξερω εάν ειναι σεντινγκ η απλα τις ρίχνει !
Να σας ρωτησω το είχα ξανά ρωτήσει επειδή νομίζω το ρολλερ ειναι γι αυτούς που έχουν ΑΑ για να αιματωνονται πιο πολυ οι θύλακες εάν δεν εχεις ΑΑ κ εχεις απο αλλο λόγο τριχοπτωση είτε ειναι εποχιακή είτε απο θυροειδη είτε απο άγχος αυτο το πείραμα με το ρολλερ ισχύει;
Κάνω ελαφριά ρολλερ κανένα 10 λεπτό ο
GEIIA SOY sandy!τελικα το συνεχισες το δερμαρολλερ?συνεχισες να εχεις τριχοπτωση?
 

TheoZKS

Member
Παιδιά χίλια συγνώμη που θα τα ρωτήσω ολα από την αρχή αλλα χρειάζομαι την βοήθεια σας. Θα με πάρει 1 Μήνα να διαβάσω 69 σελίδα για να βγάλω συμπέρασμα. Τι μέγεθος Ρολλερ να κανω για μέγιστα αποτελέσματα και άνα πόσες μέρες ; Παλιά χρησημοπιουσα Ρολλερ 1,5μμ άνα 7 μέρες αλλα δεν κατάλαβα επανεκφηση.

Η θεραπεία που ακολουθώ:

Φινα 1μγ την μέρα ( χωρις παρενέργειες 2 χρόνια)

Μινοξιδιλη 1μλ την ημέρα ( επίσης 2 χρόνια αλλα δεν δίνει τπτ πλέον )
 
Τελευταία επεξεργασία:

riot12

New Member
Καλησπέρα παιδιά!

Kapa έχω ενθουσιαστει με τα αποτελέσματα σου. Σκέφτομαι και εγώ να αρχίσω dermaroller, μιας και η πρώτη θεραπεία που έχω δοκιμάσει (8 μήνες Rogaine) δεν μου έχει δώσει τίποτα, ούτε καν παύση της πτώσης μαλλιών.

Το βασικό μου θέμα είναι στο crown που έχει ανοίξει κάπως αλλά όχι σε τραγικό βαθμό και δεν είναι εύκολα αντιληπτό μιας και έχω μακρυά μαλλιά.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος με μακρύ μαλλί που να έχει χρησιμοποιήσει το dermaroller και πόσο εύκολη ήταν η διαδικασία; Επίσης με πόσα mm προτείνετε να αρχίσω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά χίλια συγνώμη που θα τα ρωτήσω ολα από την αρχή αλλα χρειάζομαι την βοήθεια σας. Θα με πάρει 1 Μήνα να διαβάσω 69 σελίδα για να βγάλω συμπέρασμα. Τι μέγεθος Ρολλερ να κανω για μέγιστα αποτελέσματα και άνα πόσες μέρες ; Παλιά χρησημοπιουσα Ρολλερ 1,5μμ άνα 7 μέρες αλλα δεν κατάλαβα επανεκφηση.

Η θεραπεία που ακολουθώ:

Φινα 1μγ την μέρα ( χωρις παρενέργειες 2 χρόνια)

Μινοξιδιλη 1μλ την ημέρα ( επίσης 2 χρόνια αλλα δεν δίνει τπτ πλέον )
Καλησπέρα παιδιά!

Kapa έχω ενθουσιαστει με τα αποτελέσματα σου. Σκέφτομαι και εγώ να αρχίσω dermaroller, μιας και η πρώτη θεραπεία που έχω δοκιμάσει (8 μήνες Rogaine) δεν μου έχει δώσει τίποτα, ούτε καν παύση της πτώσης μαλλιών.

Το βασικό μου θέμα είναι στο crown που έχει ανοίξει κάπως αλλά όχι σε τραγικό βαθμό και δεν είναι εύκολα αντιληπτό μιας και έχω μακρυά μαλλιά.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος με μακρύ μαλλί που να έχει χρησιμοποιήσει το dermaroller και πόσο εύκολη ήταν η διαδικασία; Επίσης με πόσα mm προτείνετε να αρχίσω;
ακολουθω τραυματισμο με 1mm στους κροταφους μια φορα την εβδομαδα και παει καλα,καμια λοσιον,ουτε με τον τραυματισμο ουτε τις υπολοιπες μερες.
η xylocream κανει φοβερη δουλεια αναλογα την χρηση της και ο πονος μηδεν.
δειτε την χρηση της κρεμας στο πρωτο μηνυμα,εχω λινκ με φωτο;)
 

Dynamics

Active Member
ακολουθω τραυματισμο με 1mm στους κροταφους μια φορα την εβδομαδα και παει καλα,καμια λοσιον,ουτε με τον τραυματισμο ουτε τις υπολοιπες μερες.
η xylocream κανει φοβερη δουλεια αναλογα την χρηση της και ο πονος μηδεν.
δειτε την χρηση της κρεμας στο πρωτο μηνυμα,εχω λινκ με φωτο;)
καπα κανεις ακομα την δικη σου μεθοδο?Οπως εγραψα ποιο πανω κανω εδω και 7 μηνες την δικη σου μεθοδο και δειχνει να δουλευει καλα...αλλα οχι οσο θελω και ειδικοτερα στο κροουν!Να συνεχισω?η να παω στην μεθοδο του γκομι οπως μου ειπαν?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα κανεις ακομα την δικη σου μεθοδο?Οπως εγραψα ποιο πανω κανω εδω και 7 μηνες την δικη σου μεθοδο και δειχνει να δουλευει καλα...αλλα οχι οσο θελω και ειδικοτερα στο κροουν!Να συνεχισω?η να παω στην μεθοδο του γκομι οπως μου ειπαν?
δεν ειναι δικη μου:p καπιοι καπου καποτε κανανε ερευνα σε φαλακρα κεφαλια:rolleyes:
πιστευω πρεπει να δοκιμασει και τα 2 καποιος για να δει ποιο δουλευει καλυτερα στον δικο του οργανισμο.
εγω εχω δοκιμασει και τα 2 κατα καποιον τροπο,δουλεψαν και τα 2 στα ορια που μπορει να αποδωσει μια θεραπεια.
διαλεγω σκετη συσκευη,λογω ευκολιας και κοστους
 

osprios.c

New Member
καλησπέρα.χρησιμοποιώ 3 μήνες dermaroller και regaine 3 χρονια.. Για το dermaroller υπάρχει πρόβλημα που δεν χρησιμοποιώ την xylocream? σε απόδοση εννοώ.
 

vagath

New Member
Καλησπερα παιδια εχω ξεκινησει τη χρηση του derma roller 1mm εδω και 1μιση μηνα περιπου. Κανω χρηση στους κροταφους μονο. Ποια ειναι η καλυτερη χρονικη διαρκεια για να κανω χρηση? Εγω κανω περιπου 10 λεπτα γιατι μετα ποναω και δεν μπορω να συνεχισω
 

nothinggr

Member
Καλησπερα παιδια εχω ξεκινησει τη χρηση του derma roller 1mm εδω και 1μιση μηνα περιπου. Κανω χρηση στους κροταφους μονο. Ποια ειναι η καλυτερη χρονικη διαρκεια για να κανω χρηση? Εγω κανω περιπου 10 λεπτα γιατι μετα ποναω και δεν μπορω να συνεχισω
Με 10 λεπτά μόνο κροτάφους θα έπρεπε να τους ματωνεις.
Ενδεικτικα, όταν έκανα με το 1μμ σε όλο το κεφάλι, με προτεραιότητα στους κροτάφους, στα 7-8 λεπτά σταματούσα όχι τόσο λόγω πόνου αλλά επειδή είχαν ματωσει. Μήν φαντάζεσαι το αίμα ποτάμι, απλώς αρκετές κουκίδες αίματος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω αρκετους μηνες με σκετη συσκευη....
τα αποτελεσματα δεν ειναι οπως τον πρωτο χρονο,αλλα ειναι υπαρκτα.
το συνεχιζω επειδη με βολευει σαν θεραπεια.
πρεπει να κονευω 2 χρονια τωρα
 

hippys

New Member
Kapa όταν λες ότι έχεις ακόμη υπαρκτά αποτελέσματα , εννοείς ότι έχεις επανεκφυση ή κρατάς τα υπάρχοντα μαλλιά?
 
Μπλουζα