Derma roller 1,5mm μονο του.

lalakis

Active Member
Δε ξέρω τι λέτε εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το ρολερ κάνει δουλειά μόνο του δε χρειάζεται τίποτα αλλο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δε ξέρω τι λέτε εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το ρολερ κάνει δουλειά μόνο του δε χρειάζεται τίποτα αλλο

Lalakis σε πόσο καιρό από τη στιγμη που ξεκίνησες άρχισες να βλέπεις αποτέλεσμα; επίσης, αν συνδυαστεί ρολλερ με φινα λογικά δε θα δουλέψει καλύτερα; (παίρνω φινα 7 χρόνια σχεδόν)
 

lalakis

Active Member
Ξεκίνησα Απρίλη μαζί με εκχυλισμα δενδρολιβανου Ιούλιο σταματησα το δεντρολιβανο και από Αύγουστο βλέπω αποτελεσματα.αργα αλλά σταθερα
 

lalakis

Active Member
Και για μένα είναι πολύ σπουδαίο πράγμα αυτό γιατί πήγαινα καρφί για νο4.μπορω να πω ότι πήρα μια ανακουφιση γιατι βλέπω σταδιακά να εξαφανίζοντι οι ξανθές τρίχες και βλέπω πλέον σκουροχρωμες στην θέση τους.επισης βλέπω και ένα άλλο σημάδι που είχα και με το προσκαρ.Βλέπω να μένουν στα χέρια πολύ αδυναμες τρίχες σχεδόν χνουδι.αυτο είναι καλό σημάδι γιατί πολύ απλά η ρίζα μου πετάει τις πεθαμενες για να πάρουν την θέση τους υγιεις
 
Ξεκίνησα Απρίλη μαζί με εκχυλισμα δενδρολιβανου Ιούλιο σταματησα το δεντρολιβανο και από Αύγουστο βλέπω αποτελεσματα.αργα αλλά σταθερα

Μάλιστα...εγω πείστηκα πάντως, παώ να το παραγγείλω.
Ένα ευχαριστώ στον δαιμόνιο Kapa που έφερε την ερεύνα στο φως και έγινε και πειραματόζωο ο ίδιος.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν στειλεις απο εναν λογαριασμο PAYPAL σε εναν αλλο τα λεφτα μενουν στο PAYPAL και ετσι μπορεις να αγοραζεις. Απλα χανεις ενα 4% περιπου που κραταει το paypal για να μεταφερεις τα λεφτα.

thx, το δοκίμασα, αλλά στον άλλο λογαριασμό paypal δεν έχω βάλει πιστωτική κάρτα (μια έχω) και κατά την αγορά μου την ζητάει υποχρεωτικά...Γενικότερα σε κάποια με αφήνει να κάνω συναλλαγή και σε κάποια άλλα site, ειδικά εκτός Ευρώπης, όχι.
 
Και για μένα είναι πολύ σπουδαίο πράγμα αυτό γιατί πήγαινα καρφί για νο4.μπορω να πω ότι πήρα μια ανακουφιση γιατι βλέπω σταδιακά να εξαφανίζοντι οι ξανθές τρίχες και βλέπω πλέον σκουροχρωμες στην θέση τους.επισης βλέπω και ένα άλλο σημάδι που είχα και με το προσκαρ.Βλέπω να μένουν στα χέρια πολύ αδυναμες τρίχες σχεδόν χνουδι.αυτο είναι καλό σημάδι γιατί πολύ απλά η ρίζα μου πετάει τις πεθαμενες για να πάρουν την θέση τους υγιεις

Ναι κι εγώ το έβλεπα αυτό (τα μικρά τριχάκια) στην αρχή με φινα και μινοξ. Πλεόν βλέπω μόνο τις ψευτότριχες της μινοξ να πέφτουν. Αν μπορείς να ανεβάσεις και καμια φωτο να μας δώσεις κουράγιο...γιατι 5 μηνες χωρις τιποτα είναι λίγο ψυχοφθόρο! ευχαριστώ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μάλιστα...εγω πείστηκα πάντως, παώ να το παραγγείλω.
Ένα ευχαριστώ στον δαιμόνιο Kapa που έφερε την ερεύνα στο φως και έγινε και πειραματόζωο ο ίδιος.
δεν ανακαλυψα τον τροχο:p η ερευνα αυτην υπαρχει εδω και μια 3ετια σχεδον.
βρηκα ομως πως γινεται η αποτελεσματικη τοπικη αναισθησια;)
αν ακολουθησεις την ποσοτητα που βαζω θα εισαι για ωρες μουδιασμενος στα σημεια και ο τραυματισμος θα γινει παιχνιδακι
 

Mh2012

Member
Μπράβο ρε παιδιά μας δίνεται τουλάχιστον ελπίδες ! Kapa η επανεκφυση είναι αργή όπως καταλάβαμε , στο θέμα τριχόπτωση όμως ποτέ έχουμε τα πρώτα αποτελέσματα και σε τι βαθμό βοηθάει σ´αυτο το θέμα . Ευχαριστώ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μπράβο ρε παιδιά μας δίνεται τουλάχιστον ελπίδες ! Kapa η επανεκφυση είναι αργή όπως καταλάβαμε , στο θέμα τριχόπτωση όμως ποτέ έχουμε τα πρώτα αποτελέσματα και σε τι βαθμό βοηθάει σ´αυτο το θέμα . Ευχαριστώ
ειναι πολυ αργη,εγω στον εκτο μηνα αρχισα να βλεπω επανεκφυση...
για την τριχοπτωση δεν ξερω ποτε θα την σταματησει,αυτο αλωστε ειναι το ευκολο κομματι.το δυσκολο ειναι η επανεκφυση και σε αυτο τα καταφερνει καλα.
εγω μεχρι στιγμης εχω κανει 2 τραυματισμους στην nw6 επιφανεια,την τριτη μερα ξεκινουν φαγουρες
 
Το τι πραγματικά κάνουν, θα φανεί στην πράξη...

Στα χαρτιά λοιπόν,

1. Για τραυματισμό κλασσικά
2. Μείωση της pgd2 μέσω των mast cells (δυστυχώς απλά μειώνει την παραγωγή της, δεν την αποτρέπει από το να κάνει binding στον υποδοχέα)
3. Vpa (Sodium Valproate) για αύξηση των CD34 cells + wnt b catenin
4. (latanoprost), ανάλογο της προσταγλανδίνης F2α (μια από τις 4 θετικές για το μαλλί)
5. Για αύξηση της pge2 τοπικά
6. Για αύξηση της pge2 εκ των έσω
7. Για εξασθένιση τoυ υποδοχέα της pgd2 και ταυτόχρονη αύξηση της pge2
8. Για αύξηση των μακροφάγων κυττάρων
9. Για αύξηση απορρόφησης των τοπικών.

Για όλα υπάρχουν πολύ καλές - ελπιδοφόρες έρευνες, αν και αυτό από μόνο του δεν λέει και πολλά....
Για την pgd2 + pge2, κυκλοφορούν καλύτερες λύσεις φυσικά, αλλά λόγω των capital controls, περιορίστηκα σε ότι κυκλοφορεί εδώ...
Αφου Gomi εχεις εξερετικα χαμηλη Ε1, κ Ε2, τι θα σου χρησιμευσει το zyrtec?
Απλως θα σου μειωσει κιαλλο την ιδη εξερετικα χαμηλη PGD2.
Αυτο μετα θα φερει προβληματα υγειας, γιατι οι PGs χρησιμοποιουνται σε ενα σωρο λειτουργειες μεσα στον οργανισμο.
Το ιδιο κ για τα υπολοιπα.

Αυτη τη στιγμη πρεπει να βρεις σημπληρωματα διατροφής για να φερεις την Ε1 κ Ε2 κ Τ στα κανονικα επίπεδα.
Γιατι απο αυτα που πηρες τα περισσότερα θα μειωνουν κιαλλο τοις παραπανω ορμόνες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφου Gomi εχεις εξερετικα χαμηλη Ε1, κ Ε2, τι θα σου χρησιμευσει το zyrtec?
Απλως θα σου μειωσει κιαλλο την ιδη εξερετικα χαμηλη PGD2.
Αυτο μετα θα φερει προβληματα υγειας, γιατι οι PGs χρησιμοποιουνται σε ενα σωρο λειτουργειες μεσα στον οργανισμο.
Το ιδιο κ για τα υπολοιπα.

Αυτη τη στιγμη πρεπει να βρεις σημπληρωματα διατροφής για να φερεις την Ε1 κ Ε2 κ Τ στα κανονικα επίπεδα.
Γιατι απο αυτα που πηρες τα περισσότερα θα μειωνουν κιαλλο τοις παραπανω ορμόνες.

Δεν είναι όλα άσπρο μαύρο. Η έρευνα πχ του Κωτσαρέλη, έλεγε πως σε όλους τους φαλακρούς που συμμετείχαν, η pgd2 ήταν στο Θεό. Δεν μπορεί όλοι να είχαν θέμα με τα οιστρογόνα. Εκτός αυτού, αν η ΑΑ ήταν τόσο απλή όσο 2 - 3 ορμόνες, καραφλοί δεν θα υπήρχαν. Ουσιαστικά δεν κυνηγάμε τις τιμές, αλλά το γονιδιακό υπόβαθρο που δεν ανταποκρίνεται φυσιολογικά στις φυσιολογικές και μη κατά τ άλλα τιμές. Τέσπα...έχω δοκιμάσει πολλά, ένα παραπάνω...
 

gianniskritikos2

Active Member
μονο ρολλερ εκανε? και παλι δεν είναι δικος μας στο φορουμ εδώ καποιος κατι σιγουρο που να μπορει να το δειξει δεν υπαρχει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
φωτο 3μηνο
6μηνο
και 8μηνο....στο περιπου οι ημερομηνιες...εμενα μου εφτανε και το αποτελεσμα του 6μηνου για να το συνεχιζα
11998597_932237973482266_192085283_n.jpg 11910903_922652167774180_716275758_n.jpg 11931612_929026660470064_1910308777_n.jpg
 

lalakis

Active Member
Καπα έτσι είμαι κεγω τώρα στουε κροταφους μόνο που έχω βγαλει και κάτι τρίχες μέτρησι μες στον αριθμο διάσπαρτα στη μέση του πουθενά στη όριο γραμμή νο1
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα έτσι είμαι κεγω τώρα στουε κροταφους μόνο που έχω βγαλει και κάτι τρίχες μέτρησι μες στον αριθμο διάσπαρτα στη μέση του πουθενά στη όριο γραμμή νο1
εγω εχω βγαλει και στα τριγωνακια,οχι στους κροταφους,αρκετα πιο πισω,κριμα που δεν κρατησα το πριν.
θα ξεκινησω συστηματικο τραυματισμο και εκει,εχω καλυτερη αναταποκριση σε εκεινο το σημειο παρα στους κροταφους.ειναι λογικο απο την στιγμη που δεν υπαρχουν μεταμοσχευμενα εκει.
βλεπω να τα μετακινω 1cm πιο μπροστα.
 
Μπλουζα