Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

werhart

New Member
Εγώ έκοψα την μινοξ! Γιατί έβλεπα πως δεν χρειάζεται πια στο κεφάλι μου! Μετά από 1,5+ μήνες θεραπείας νιώθω και βλέπω πολύ καλά αποτελέσματα στο κεφάλι μου!
Η αίσθηση παντός που δίνει το ρολλαρισμα την απόμερη μέρα είναι πολύ καλή! Νιώθω φοβερή αναγέννηση τόσο στην τρίχα όσο και στο δέρμα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μια παρακληση επειδη συνεχως μετακινω μηνυματα.
προσπαθηστε να μην ξεφευγουμε απο το θεμα.
αυτο το νημα ειναι το σημαντικοτερο που υπαρχει σε ολο το φορουμ και θα σας πω παρακατω γιατι....
ας ασχοληθουμε με τραυματισμο,αναισθησια,αποτελεσματα,φωτο,αγορες συσκευης,dermapen που ειναι και αυτο εργαλειο για την ιδια δουλεια και λινκ απο ξενα φορουμ που αφορουν την θεραπεια.
μελοντικα οταν καποιος θα ψαχνει πληροφορειες για αυτο θα διαβαζει ασχετα πραγματα.
ειναι η μοναδικη θεραπεια που δεν χανει σε αποτελεσματα και ολοι απο ενα σημειο και μετα οσοι την ακολουθειτε θα εχετε περισσοτερη επανεκφυση και απο την μινοξιδιλη,αυτην η θεραπεια ειναι ενα big 3 απο μονο του και χωρις παρενεργειες...
στο θεμα μας,η επανεκφυση μου συνεχιζει...καμια σχεση με τα ψευτο αποτελεσματα απο τις λοσιον,εχει αυξηθει η ταχυτητα επανεκφυσης και εχει αρχισει να δινει μια ψευδη αισθηση οτι αλαζει η στραβη κατευθυνση των μεταμοσχευμενων μου:cool:
τα τριγωνακια μου που φαινονται παραπανω εχουν ηδη ερθει πιο μπροστα και χωρις να τραυματιζω εκει,μονο λιγες ξοφαλτσες εχουν φαει με την συσκευη στο τελειωμα των κροταφων,απο σποντα επανεκφυση:rolleyes:
ΥΓ.βιωνω πολυ φαγουρα σε ολα τα σημεια που τραυματιζω
 

lalakis

Active Member
Εγώ τώρα που σταμάτησα το εκχύλισμα ιουλη και ξεκίνησα το ρολερ Απρίλη σε πιο εξάμηνο θεωρούνται δηλαδη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ τώρα που σταμάτησα το εκχύλισμα ιουλη και ξεκίνησα το ρολερ Απρίλη σε πιο εξάμηνο θεωρούνται δηλαδη
δεν ειμαι σιγουρος αν δουλευει με αλλη λοσιον,αλλα σιγουρα ακομα δεν ειδες τιποτα απο αυτα που θα σου δωσει
 

Ntoon91

Member
Κοίταω τις πρωτες φωτο και ο καλύτερος τρόπος για να συγκρινεις θα ειναι να παρεις σαν γνώμονα την ελια σου, εκει καταλαβαινεις ποσο κατεβαινει το μαλλακι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κοίταω τις πρωτες φωτο και ο καλύτερος τρόπος για να συγκρινεις θα ειναι να παρεις σαν γνώμονα την ελια σου, εκει καταλαβαινεις ποσο κατεβαινει το μαλλακι
με ολες τις θεραπειες που εχω κανει για την ΑΑ απλα της χα'ι'δευα το αυτι.
για πρωτη φορα της εριξα γροθια και της εσπασα και 5 δοντια:p
ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αυτο δουλευει και σε areata
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα μήπως βλέπεις την διαφορά περισσότερο με ρολερ 2mm?
δεν εχω καταλαβει αν φταιει αυτο η χρειαζοταν καποιοι μηνες για να "ξεμπλοκαρουν"οι θυλακες απο το πνιξιμο.
το μονο σιγουρο ειναι οτι τελευταια ανεβασα ενταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntoon91

Member
Κρατιέμαι με το ζόρι να μην το ξεκινήσω και εγώ, αλλά, επειδή βάζω δαφνέλαιο και όσοι έχετε αποτελέσματα το βάζετε μόνο του, με φοβίζει! Πάντως, ο τραυματισμός, δουλεύει σίγουρα.. Το μασάζ, αυτό μου έχει δείξει, από κρανίου τόπο φουλ γνούδια και 2-3 τρίχες.. Φαντάζομαι πόσο μπορεί να δουλεύει το roller δηλαδή!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κρατιέμαι με το ζόρι να μην το ξεκινήσω και εγώ, αλλά, επειδή βάζω δαφνέλαιο και όσοι έχετε αποτελέσματα το βάζετε μόνο του, με φοβίζει! Πάντως, ο τραυματισμός, δουλεύει σίγουρα.. Το μασάζ, αυτό μου έχει δείξει, από κρανίου τόπο φουλ γνούδια και 2-3 τρίχες.. Φαντάζομαι πόσο μπορεί να δουλεύει το roller δηλαδή!
η αληθεια ειναι οτι αν κανεις μεταγραφη απο δαφνελαιο σε τραυματισμο για αρχη θα δεις μια πτωση...
αλλα μετα θα δεις πολυ επανεκφυση και καλυτερη κατασταση απο αυτην που εισαι τωρα.
δεν εχω ακολουθησει θεραπεια μασαζ αλλα σιγουρα αυτο δεν το φτανει.
ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι οσοι ακολουθησουν τον τραυματισμο θα σταματησουν την μινοξιδιλη,μεχρι το 12μηνο θα εχουν δει οτι δεν την χρειαζονται
 

werhart

New Member
Κρατιέμαι με το ζόρι να μην το ξεκινήσω και εγώ, αλλά, επειδή βάζω δαφνέλαιο και όσοι έχετε αποτελέσματα το βάζετε μόνο του, με φοβίζει! Πάντως, ο τραυματισμός, δουλεύει σίγουρα.. Το μασάζ, αυτό μου έχει δείξει, από κρανίου τόπο φουλ γνούδια και 2-3 τρίχες.. Φαντάζομαι πόσο μπορεί να δουλεύει το roller δηλαδή!

Το roller πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει! Και το βασικότερο του χαρακτηριστικό είναι ότι ο τραβματισμος είναι 100% φυσικός δηλαδή δεν έχουμε να κάνουμε με τοπικά τα οποία μόνο ένας θεός ξέρει τι έχουν μέσα.. Και το βασικότερο είναι ότι δεν πρόκειται να χάσει σε σχέση με το οτιδήποτε άλλο..
Σε μένα μόνο θετικά έχω δει! Ακόμα και στο δέρμα.. Μέσα σε κοντά 2 μήνες στον 8 τραυματισμό βλέπω πλέον τρίχες να βγενουν ούτε κάνει χνουδακια.. Αυτό μου δείχνει πολλά σημάδια!! Το μπιφτέκι κοντεύει να κλείσει.. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο forum που μας δείχνει τον δρόμο.. Και σε σένα προσωπικά kapa!
 

paretto

Active Member
@Ntoon91 γιατί να σταματήσεις το δαφνέλαιο; H δάφνη μπλοκάρει την dht, είναι δηλαδή ήπιο αντιαδρογόνο.

Ρόλαρε μία φορά την εβδομάδα και συνέχισε κανονικά το δαφνέλαιο τις υπόλοιπες μέρες.
 

Mh2012

Member
καλημέρα σε όλους ! Αν εξαιρέσουμε τον πόνο μόνο θετικά έχουν γραφτεί εως τώρα και αυτό είναι καλό . κάτι αρνητικό δεν έχει να αναφέρει κανείς? π.χ αυξηση της τριχόπτωσης απο τον τραυματισμό ή να μην ειδε θετικά αποτελέσματα.
ΑΝ όλα είναι καλά και τουλάχιστον σταματάει την τριχόπτωση απορώ γιατί δεν έχουμε ολοι απο ένα ρόλερ στα χέρια!!!
έπειδη σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγω , ξέρουμε αν υπάρχει η δυνατοτητα αγοράς dermapen απο Ελλάδα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλημέρα σε όλους ! Αν εξαιρέσουμε τον πόνο μόνο θετικά έχουν γραφτεί εως τώρα και αυτό είναι καλό . κάτι αρνητικό δεν έχει να αναφέρει κανείς? π.χ αυξηση της τριχόπτωσης απο τον τραυματισμό ή να μην ειδε θετικά αποτελέσματα.
ΑΝ όλα είναι καλά και τουλάχιστον σταματάει την τριχόπτωση απορώ γιατί δεν έχουμε ολοι απο ένα ρόλερ στα χέρια!!!
έπειδη σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγω , ξέρουμε αν υπάρχει η δυνατοτητα αγοράς dermapen απο Ελλάδα?
εγω δεν εχω να αναφερω κανενα αρνητικο.
μην το φοβασαι να τραυματισεις ακομα και σε μαλλι,η τριχοπτωση απο ενα σημειο και μετα θα μειωθει,οπως εκανε και ο συναδελφος εδω http://www.hairlossgr.com/threads/Σωστή-χρήση-derma-roller.8039/page-76#post-130146 .αν συνεχιζε θα ειχε και επανεκφυση
 

Mh2012

Member
Kapa ευχαριστώ για την απάντηση , μια ακόμα ερώτηση , αν έχεις λιπαρότητα και σμηγματορροϊκή δερματίτιδα , υπάρχει πρόβλημα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Υπάρχει πρόβλημα αν ρολλάρω και βγω έξω? Μετά από πόσες ώρες ''κλείνουν'' οι τρύπες ώστε να μην υπάρχει περίπτωση ''μόλυνσης'' (λέμε τώρα)?
 
Μπλουζα