Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
κλασικη περιπτωση φινας μινοξ.
σε λιγους μηνες θα αρχισει να χανει η μινοξ και η μεταμοσχευση θα του χτυπαει την πορτα.
το εχω χιλιοδει το σεναριο αυτο στο φορουμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

κλασικη περιπτωση φινας μινοξ.
σε λιγους μηνες θα αρχισει να χανει η μινοξ και η μεταμοσχευση θα του χτυπαει την πορτα.
το εχω χιλιοδει το σεναριο αυτο στο φορουμ
Δεν ειναι ετσι τα πραγματα, γιατι αυτο το αποτελεσμα το αποκτησε τους τελευταίους 2μηνες χρησιμοποιοντας PG κ COX blockers.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δεν ειναι ετσι τα πραγματα, γιατι αυτο το αποτελεσμα το αποκτησε τους τελευταίους 2μηνες χρησιμοποιοντας PG κ COX blockers.
εδω ειμαστε http://www.hairlossgr.com/threads/Τα-αποτελεσματα-μου.10237/
3,5 μηνες φινα μινοξ...
δεν ξερουμε τι εχει δουλεψει στην περιπτωση του....οταν μια θεραπεια ειναι σε εξελιξη και μπαινουν και αλλα στην πορεια πριν ολοκληρωθει το τελικο αποτελεσμα της θεραπειας ολα αιωρουνται
 
εδω ειμαστε http://www.hairlossgr.com/threads/Τα-αποτελεσματα-μου.10237/
3,5 μηνες φινα μινοξ...
δεν ξερουμε τι εχει δουλεψει στην περιπτωση του....οταν μια θεραπεια ειναι σε εξελιξη και μπαινουν και αλλα στην πορεια πριν ολοκληρωθει το τελικο αποτελεσμα της θεραπειας ολα αιωρουνται
Αυτο τελειωσε, τωρα να δουμε το Ashwanda, αυτο ειναι το νεο "φρουτο".
Καθως μια ερωτηση, ποιος τρωει σαλιγκαρια?
Τα σαλιγκαρια,
καθως κ παραπροιονντα τους(πχ το σαλιο που εχουν οι ποιοτικες κρεμες), περιεχουν Υαλουρονικο οξυ, το οποιο ειναι πολυ σπουδαιος PG blocker
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιωργο δωσε μας ενα pgd2 blocker και εαν ξερεις κατι να ενεργοποιησουμε και τις pge2
Thanks friend
Για PGD2 blocker περιεχονται στα εξεις προϊόντα:
1. Ostrich oil (ειδικης ποιοτητας)
2. Μελι πευκου ή ελάτης (καλες ποιότητες)
3. Αιθεριο ελαιο κεδρου (καλης ποιοτητας)
4. Εκχύλισμα απο μελι

Μετα τοις PGE2 μας ενδοιαφερει να ενεργοποιησουμε την παραγωγη τους, εξου κ ψαχνουμε για agonist.
Λοιπον agonist για την PGE2 εχουν:

1. Μελι θυμαρι (μετραει η ποιοτητα)
2. Ειται προπολη ή κεραλοιφη απτο ιδιο μελίσσι.
3. Λινελαιο ή σποροι λιναροσπορου. (ποιοτητας καλης)
Αυτα.
 

Συνημμένα

  • Top-quality-100-natura-honey-extract.jpg_200x200.jpg
    Top-quality-100-natura-honey-extract.jpg_200x200.jpg
    9.1 KB · Προβολές: 22
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa βρηκα dermaroller με 5 ευρω σε μαγαζι στη Γερμανια μονο που χει 540 βελονες να το χτυπήσω?
οχι,μην το παρεις,δεν θα μπορεσεις να κανεις τραυματισμο με αυτο.
μιλας γι αυτες τις συσκευες http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...+540+ne.TRS0&_nkw=dermaroller+540+ne&_sacat=0
εχω χρησιμοποιησει τετοια, εχουν πολλες βελονες σε σχετικα μικρη επιφανεια και δεν μπορουν να τρυπησουν το δερμα.
θελουμε 192 η 200 βελονες,οχι περισσοτερο
 
kapa βρηκα dermaroller με 5 ευρω σε μαγαζι στη Γερμανια μονο που χει 540 βελονες να το χτυπήσω?
Ζαφι καλο θα σου εκανε να χρησιμοποιήσεις το fo-ti για dht blocker κ το δενδρολιβανο σαν αφεψειμα, για να βελτιωσεις το κυκλοφοριακό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

paretto

Active Member
Γιώργο από τα μέλια τι προτείνεις-μάρκες κλπ; Eπίσης χρειάζεται τοπική εφαρμογή ή λήψη από το στόμα? Αν πρεπει να το τρως τι ποσοτητες ειναι αρκετες για να κάνεις τη δουλειά σου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γιώργο από τα μέλια τι προτείνεις-μάρκες κλπ; Eπίσης χρειάζεται τοπική εφαρμογή ή λήψη από το στόμα? Αν πρεπει να το τρως τι ποσοτητες ειναι αρκετες για να κάνεις τη δουλειά σου;
Για μελι θυμαριδασους το Αξιον Εστι
κ για Μελι Πευκου απο μια εταιρεια Καπανδριτη
Φυσικα για βρωσιμο μια κουταλια τη μετα απτο καθενα, το ενδιαφέρον α το πρωι το αλλο το απογευμα
Να παρεις ομως κ αιθεριο ελαιο κεδρο απο donkeyisland
Κ σταφυλελαιο για επαλειψη sencities
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άντε να κάνουμε άλλη μια προσπάθεια....

Λοιπόν, παρήγγειλα:

1. Dermapen ηλεκτρικό με ξεχωριστή παραγγελία για βελόνες των 12 και των 36 pin.
2. Ζιρτέκ σε σταγόνες των 20ml. 10mg/ml
3. Hexaquin 4 φιαλίδια.
4. 5 μπουκαλάκια xalatan των 2,5ml
5. Virgin castor oil
6. Castror oil σε κάψουλες
7. Βιταμίνη Ε succinate
8. Κάψουλες beta glucan των 500mg
9. Dmso 100ml

Αν δω προκοπή, θα ακολουθήσουν και άλλα.
Μια χαρά τ ακουμπήσαμε πάλι....
 
Τελευταία επεξεργασία:

paretto

Active Member
Gomi μπορεις να γραψεις τι κανει το καθενα απο αυτα?

PGD2 blocker PGE2 agonist κτλπ?

Επισης ποιο dermapen παρηγγειλες;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi μπορεις να γραψεις τι κανει το καθενα απο αυτα?

PGD2 blocker PGE2 agonist κτλπ?

Το τι πραγματικά κάνουν, θα φανεί στην πράξη...

Στα χαρτιά λοιπόν,

1. Για τραυματισμό κλασσικά
2. Μείωση της pgd2 μέσω των mast cells (δυστυχώς απλά μειώνει την παραγωγή της, δεν την αποτρέπει από το να κάνει binding στον υποδοχέα)
3. Vpa (Sodium Valproate) για αύξηση των CD34 cells + wnt b catenin
4. (latanoprost), ανάλογο της προσταγλανδίνης F2α (μια από τις 4 θετικές για το μαλλί)
5. Για αύξηση της pge2 τοπικά
6. Για αύξηση της pge2 εκ των έσω
7. Για εξασθένιση τoυ υποδοχέα της pgd2 και ταυτόχρονη αύξηση της pge2
8. Για αύξηση των μακροφάγων κυττάρων
9. Για αύξηση απορρόφησης των τοπικών.

Για όλα υπάρχουν πολύ καλές - ελπιδοφόρες έρευνες, αν και αυτό από μόνο του δεν λέει και πολλά....
Για την pgd2 + pge2, κυκλοφορούν καλύτερες λύσεις φυσικά, αλλά λόγω των capital controls, περιορίστηκα σε ότι κυκλοφορεί εδώ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

zaxosdogkanos

Active Member
και εγω πιστευω οτι θα χασω πολυ εδαφος με τον καιρο αλλα καπα μινοξ ειχα ξαναβαλει ιδια μαρκα για περισσοτερο καιρο-κοντα 6μηνο και δεν ειχε κανει τιποτα απολυτως ουτε καν συντηρηση
μεχρι να αρχισει να χειροτερευει η εικονα ευχαριστιεμαι τα μαλλακια μου

επισης οπως εχεις δει και εσυ τοσο νωρις αποτελεσματα απο φινα και σε ξενα φορουμ δεν εχω βρει πολλα
οι περισσοτεροι λενε στην καλυτερη μετα απο 4μηνο και μεγαλη διαφορα απο τον 8ο μηνα και μετα

σχετικα με τα αποτελεσματα σου ειναι απλα φοβερα! χαρα στο κουραγιο σου ειδικα οταν δεν σε επιανε η κρεμα και ποναγες δεν το αφησες και συνεχισες!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
και εγω πιστευω οτι θα χασω πολυ εδαφος με τον καιρο αλλα καπα μινοξ ειχα ξαναβαλει ιδια μαρκα για περισσοτερο καιρο-κοντα 6μηνο και δεν ειχε κανει τιποτα απολυτως ουτε καν συντηρηση
μεχρι να αρχισει να χειροτερευει η εικονα ευχαριστιεμαι τα μαλλακια μου

επισης οπως εχεις δει και εσυ τοσο νωρις αποτελεσματα απο φινα και σε ξενα φορουμ δεν εχω βρει πολλα
οι περισσοτεροι λενε στην καλυτερη μετα απο 4μηνο και μεγαλη διαφορα απο τον 8ο μηνα και μετα

σχετικα με τα αποτελεσματα σου ειναι απλα φοβερα! χαρα στο κουραγιο σου ειδικα οταν δεν σε επιανε η κρεμα και ποναγες δεν το αφησες και συνεχισες!
ευχομαι να σου κρατησει αποτελεσματα,αν δεις κατηφορα μελοντικα εχε υποψιν οτι αυτο εδω δεν χανει.
δεν το σταματησα και ας πονουσα γιατι εβλεπα αποτελεσματα,τωρα ανυπομονω να ερθει η επομενη φορά για τραυματισμο.
εχει γινει ενα παιχνιδακι,προσωπικα δεν το ανταλαζα ουτε παιρνοντας ενα χαπι την ημερα αυτο,προτιμο τραυματισμο καθε εβδομαδα.
ο πονος εχει φτασει στο μηδεν,το εννοω
 

zaxosdogkanos

Active Member
ευχομαι να σου κρατησει αποτελεσματα,αν δεις κατηφορα μελοντικα εχε υποψιν οτι αυτο εδω δεν χανει.
δεν το σταματησα και ας πονουσα γιατι εβλεπα αποτελεσματα,τωρα ανυπομονω να ερθει η επομενη φορά για τραυματισμο.
εχει γινει ενα παιχνιδακι,προσωπικα δεν το ανταλαζα ουτε παιρνοντας ενα χαπι την ημερα αυτο,προτιμο τραυματισμο καθε εβδομαδα.
ο πονος εχει φτασει στο μηδεν,το εννοω

μακαρι ρε συ καπα να μην δω μεγαλη κατηφορα τουλαχιστον
ειδικα αφου βρηκες τροπο και δεν πονας εισαι παρα πολυ καλα με το ρολλερ
αν δω οτι χανω θα το αρχισω αν και το φοβαμαι λιγο με τοσο αιμα
 

VAMPIRIA

Member
paretto, αυτό πήρα

-http://www.ebay.co.uk/itm/271970077978?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570797916551&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT-

ήταν ο μόνος πωλητής στον οποίο έγινε δεκτή η συναλλαγή. (λόγω capital)
Αν στειλεις απο εναν λογαριασμο PAYPAL σε εναν αλλο τα λεφτα μενουν στο PAYPAL και ετσι μπορεις να αγοραζεις. Απλα χανεις ενα 4% περιπου που κραταει το paypal για να μεταφερεις τα λεφτα.
 
Μπλουζα