Derma roller 1,5mm μονο του.

lalakis

Active Member
Γιατί τότε νιώθω ότι είναι έτοιμο το δέρμα μου για την επόμενη ρολια. Στις 7 μέρες το νιώθω ακόμα ευαίσθητο απτο προηγούμενο ρολαρισμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Έχει δυναμώνει ένα σημείο έχω βγάλει γαιδουροτρυχα πραγματικά κοντά στο μέτωπο ένα σημείο. Το αλλά σημεία στους κρόταφος έχουν γίνει σαν τα δικά σου.αισιοδοξω θα δούμε. Κάθε 11μερες Ρολερ 1.5 με πολύ αιμα
θα το δεις οτι σε ενα 6μηνο θα εχεις αξιολογη επανεκφυση
Γιατί τότε νιώθω ότι είναι έτοιμο το δέρμα μου για την επόμενη ρολια. Στις 7 μέρες το νιώθω ακόμα ευαίσθητο απτο προηγούμενο ρολαρισμα.
εγω μονο για 2 μερες...
 

DeGarmo

New Member
Και μερικές φωτο από εμένα.
Στους κροτάφους είχαν μείνει ελάχιστες τρίχες πριν αρχίσω το ρολάρισμα,τώρα έχω σημαντική επανέκφυση που έχει ως αποτέλεσμα όταν χρησιμοποιώ toppik να πλησιάζω πολύ οπτικά σε norwood 1 με 1,5.Επίσης υπάρχει επανέκφυση και στην κορυφή όπου είχα αρχίσει να αραιώνω επικίνδυνα,μακάρι να συνεχίσει να αποδίδει η θεραπεία.
image.jpg image.jpg image.jpg
 

lalakis

Active Member
Εμένα όλο το κεφάλι πάνω μου χε από δυναμώθει η τρίχα. Είχε Ξάνθηνει και λεπτυνει με αποτελεσμα να φαινεται το scalp μου από καστανομαύρη χοντρή τρίχα που είχα ξανθιά κ λεπτή. Το μαλλι μου υποχώρησε στους κρόταφους πολύ πάνω απο 2 εκατοστα.τους μήνες Γενάρη μέχρι Απρίλη. Από Απρίλη ξεκίνησα εντατικά ρολερ με την μοναδική ελπίδα που μου χει μείνει έβαζα και εκχύλισμα δέντρο Λιβάνου. Μέχρι τον Ιούλη δεν είδα τίποτα σταματάω το δεντρολιβανο και άρχισα σιγά σιγά να βλέπω αποτελεσματα*(δε ξέρω αν οφείλεται σαυτο)τώρα το μαλλί μου έχει δυναμώσει το υπάρχον έχει σκούρηνει. Και βλεπω να έχουν βγει και κάποιες μαύρες τρίχες σε όλη την μπροστά όριο γραμμή. Κάθε 11 μέρες ρολερ 1.5mm όλο το κεφάλι. Αν φτάσω ταοοτελεσματα που θέλω θα ανεβάσω φώτο. Πριν και μετά. Ελπίζω και αισιόδοξω να μου ξανά γεμίσουν οι κρόταφος. . Τα πρώτα σημάδια φαίνονται αισοδοξα μακάρι να πυκνωσω όπως παλια
 

didars

Member
καπα είπες σε κάποια φάση που μείωσες την ένταση και ενώ μέχρι εκείνο το σημείο τα αποτελέσματα ήταν σταθερά, είδες κι άλλη επνέκφυση; σε ένα άλλο σημείο λες ότι για να ξεπεράσεις τα αποτελέσματα μίνοξ θες πολύ ένταση. τελικά η επανέκφυση είναι ανάλογη της έντασης ή μια μέτρια ένταση είναι πιο καλή; και μετά απο πόσο χρόνο λούζεστε απο το ρολλάρισμα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα είπες σε κάποια φάση που μείωσες την ένταση και ενώ μέχρι εκείνο το σημείο τα αποτελέσματα ήταν σταθερά, είδες κι άλλη επνέκφυση; σε ένα άλλο σημείο λες ότι για να ξεπεράσεις τα αποτελέσματα μίνοξ θες πολύ ένταση. τελικά η επανέκφυση είναι ανάλογη της έντασης ή μια μέτρια ένταση είναι πιο καλή; και μετά απο πόσο χρόνο λούζεστε απο το ρολλάρισμα;
ακομα δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα,εχω μονο υποψιες...
πρωτη υποψια ειναι οτι η θεραπεια δεν δουλευει με λοσιον εκτος της μινοξιδιλης.
δευτερη υποψια ειναι για την ενταση,οταν ματωνα σαν τις πρωτες φωτο η θεραπεια ειχε περισσοτερη ταχυτητα.
κανω καθε μερα μπανιο κανονικα,την μερα που πεφτει το ρολαρισμα,μπανιο και μετα ξεκιναω,την επομενη μερα παλι κανονικα.
μια ενταση σαν την τελευταια φωτο μου ειναι ιδανικη http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-13#post-146542
αλλα και με λιγοτερη ενταση δουλευει,εχω δει αποτελεσματα και με το μισο αιμα απο αυτο
 

lalakis

Active Member
Καπα επειδή το κάνα και γω κάθε βδομάδα το πρώτο καιρό. Μετά από ένα σημείο και μετά δε ματώνέίς. Γιαυτό το πήγα καθέ 11 μέρες και χω κανονικό ματωμα κάθε φόρά.στίς 7 μέρες το δέρμα μου δεν έχει ανακαμψει πληρως
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα επειδή το κάνα και γω κάθε βδομάδα το πρώτο καιρό. Μετά από ένα σημείο και μετά δε ματώνέίς. Γιαυτό το πήγα καθέ 11 μέρες και χω κανονικό ματωμα κάθε φόρά.στίς 7 μέρες το δέρμα μου δεν έχει ανακαμψει πληρως
αφου βλεπεις αποτελεσματα ανα 11 μερες καλα ειναι...
ο 2young2retire http://www.hairlossgr.com/threads/dermaroller-μόνο-του-2young2retire.9374/ απο ενα σημειο και μετα κανει μια φορα τον μηνα τραυματισμο και εχει κρατησει τα αποτελεσματα του
 

lalakis

Active Member
Ο 2 young που εξαφανιστηκε; θα πρεπε να μας έδινε καμία αναφορά πως συνεχίζει τη θεραπεία του αν διατηρούνται τα μαλλιά του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα