Derma roller 1,5mm μονο του.

paretto

Active Member
Kapa ποια συσκευη χρησιμοποιεις και ποσες φορες την εβδομαδα κανεις την θεραπεια?

Πως θα συνδυαζοταν με ελαια η θεραπεια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa ποια συσκευη χρησιμοποιεις και ποσες φορες την εβδομαδα κανεις την θεραπεια?

Πως θα συνδυαζοταν με ελαια η θεραπεια?
χρησιμοποιω αυτην
κανω μια φορα την εβδομαδα.
με ελαια δεν ξερω αν δουλευει δυστυχως,αυτο ειναι ενα κομματι που πρεπει να το ψαξουμε
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μια μικρη σημειωση,επειδη δεν κραταω σημειωσεις και ημερομηνιες,ρωτησα τον soralteno για το πότε ειμασταν για καφε Αθήνα.
ειχα τοτε εναμιση μηνες με σκετη συσκευη και μηδεν αποτελεσματα.
το λοιπον ειμαι 9 και κατι μηνες με σκετη συσκευη στους κροταφους.
το ρεζουμε λιγο πιο αργη ταχυτητα,λιγο περισσοτερη διαρκεια.
εχω περισσοτερο απο εναν μηνα που εριξα την ενταση σε αυτο το σημειο http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/#post-139074
και δουλεψε παλι,θα δω και τους επομενους μηνες βεβαια.
νομιζω οτι στα ξενα φορουμς υπερβαλανε λιγο με την ενταση
http://www.hairlosstalk.com/interac...ughts-comments/page507?highlight=derma+roller
 

didars

Member
επειδή σκέφτομαι να ξεκινήσω έχω μερικές ερωτήσεις: με ποιόν τρόπο κάνετε απολύμανση; μετά το ρολάρισμα βάζετε betadine; αν ρολάρεις το βράδυ, μπορείς να λουστείς το επόμενο πρωί; καμία πρόταση για ανάλογο ρολερ απο ελλάδα. όσο γίνεται πιο φτηνό; ευχαριστώ!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τις τελευταιες μερες εχω αρκετη φαγουρα στους κροταφους,ειδικα στον δεξιό,ενω εχει αρχισει να μαυριζει απο τα χνουδακια το τοπιο.
μαλλον θα ειναι εκπληξη οι επομενες φωτο.
η ερευνα σε εμενα δουλεψε και απο οτι φαινεται εχω πολυ καλη ανταποκριση σε αυτην την θεραπεια.
στις ημερομηνιες μονο δεν συμβαδιζω γιατι εγω στις 12 εβδομαδες δεν ειχα κατι το αξιολογο.
και να φαντασειτε οτι αυτην την θεραπεια την πρωτη φορα την παρατησα επειδη δεν εβλεπα το μπαμ που εχουν οι λοσιον.
 

DeGarmo

New Member
Με το roller εχω επανέκφυση που δεν είδα ΟΥΤΕ με την Minox τους πρώτους μήνες.πλέον ρολάρω και βάζω minox πλέον μια φορά στις 4 μέρες μέσο ορο.Από norwood 2 πριν 6 μήνες είμαι σχεδόν στο 1,5 και συνεχίζω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Και γω τώρα που σταμάτησα το εκχύλισμα δέντρο Λιβάνου εδώ και ένα μήνα όλο και καλύτερα! !!
υπομονη τωρα...
τα καλα ερχονται;)
Με το roller εχω επανέκφυση που δεν είδα ΟΥΤΕ με την Minox τους πρώτους μήνες.πλέον ρολάρω και βάζω minox πλέον μια φορά στις 4 μέρες μέσο ορο.Από norwood 2 πριν 6 μήνες είμαι σχεδόν στο 1,5 και συνεχίζω.
ποσο ενταση βαζεις?σαν τις πρωτες μου φωτο η την δευτερη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ερωτήσεις στους έμπειρους χρήστες :
Αρχικά μπορώ να ρολλάρω ανάμεσα στα μαλλιά χωρίς αυτό να επιδεινώνει την κατάσταση της τριχόπτωσης? Αναφέρομαι κυρίως στο μπροστινό μέρος και τους κροτάφους, καθώς και πίσω στις κορυφές οι οποίες έχουν ψιλοαραιώσει.
Επίσης, το αίμα ανάμεσα στο τριχωτό πως το καθαρίζουμε? Είναι καλή η χρήση οινοπνεύματος σε αυτές τις περιοχές ή μήπως είναι προτιμότερο σκέτο νερό ή betadine ή και κάποιο αντισηπτικό διάλυμα (πχ πρόπολης)?
Τέλος το 1.5 mm ενδείκνυται για χρήση μια φορά την εβδομάδα? Να προτιμάω βρεγμένα μαλλιά μετά το μπάνιο ή πρίν. Γενικά θέλει καθαρό κεφάλι να υποθέσω?
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.
Όποιος μπορεί ν απαντήσει θα το εκτιμήσω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ερωτήσεις στους έμπειρους χρήστες :
Αρχικά μπορώ να ρολλάρω ανάμεσα στα μαλλιά χωρίς αυτό να επιδεινώνει την κατάσταση της τριχόπτωσης? Αναφέρομαι κυρίως στο μπροστινό μέρος και τους κροτάφους, καθώς και πίσω στις κορυφές οι οποίες έχουν ψιλοαραιώσει.
Επίσης, το αίμα ανάμεσα στο τριχωτό πως το καθαρίζουμε? Είναι καλή η χρήση οινοπνεύματος σε αυτές τις περιοχές ή μήπως είναι προτιμότερο σκέτο νερό ή betadine ή και κάποιο αντισηπτικό διάλυμα (πχ πρόπολης)?
Τέλος το 1.5 mm ενδείκνυται για χρήση μια φορά την εβδομάδα? Να προτιμάω βρεγμένα μαλλιά μετά το μπάνιο ή πρίν. Γενικά θέλει καθαρό κεφάλι να υποθέσω?
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.
Όποιος μπορεί ν απαντήσει θα το εκτιμήσω.
δεν προκαλει αραιωση αναμεσα απο μαλλι.
η χρηση μια φορα την εβδομαδα,η καλυτερη ωρα ειναι μετα το μπανιο που το δερμα και μαλλι ειναι καθαρο.
εγω το αιμα το σκουπιζα με χαρτι βρεγμενο με οινοπνευμα,εχω 2 μηνες τωρα που το σκουπιζω με χαρτι και νερο
 

lalakis

Active Member
Καπά σε λίγους μήνες θα ξέρουμε αν βρήκαμε την πιο αποτελέσματική θεραπεία για την αλήθεια χωρίς side effects.νιωθω πολύ αισιόδοξος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπά σε λίγους μήνες θα ξέρουμε αν βρήκαμε την πιο αποτελέσματική θεραπεία για την αλήθεια χωρίς side effects.νιωθω πολύ αισιόδοξος
ειναι η πιο αποτελεσματικη θεραπεια,ασχετα με τις διακυμανσεις που εχει.
ο neos92 και ο dergamo παρατησαν την μινοξιδιλη για χαρη της επειδη εδωσε περισσοτερη επανεκφυση η ερευνα.
στο hlt εγινε ενας χαμος http://www.hairlosstalk.com/interac...ughts-comments/page507?highlight=derma+roller
που εφτασε τις 507 σελιδες,υποψιν οτι θα ηταν σχεδον 1000 τωρα απλα κλειδωθηκε το θεμα εδω και πολυ καιρο.
τις πρωτες 200 σελιδες το παρακολουθουσα,αλλα κουραστηκα απο ενα σημειο και μετα.
και εγω για χαρη της ερευνας τα πεταω ολα.πολυ πιο αποτελεσματικη απο ολες τις λοσιον,αν ηταν μινοξιδιλη τωρα δεν θα ειχε μεινει τιποτα απο την πτωση της,θα την ειχα σταματησει 6 μηνες πριν:rolleyes:
 
Μπλουζα