Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Βάζω και εκχύλισμα δεντρολιβανου
θα σε πεισω στο τελος:p
ειμαστε 3 μαρτυριες που δουλεψε
ο neos92 χωρις λοσιον
εγω χωρις λοσιον
ο gkok με μινοξιδιλη
και οι 3 εχουμε ενα κοινο,ακολουθουμε την ερευνα η οποια δεν εχει σημασια αν βαζεις μινοξ η οχι,ειναι το ιδιο πραγμα μιας και εδω δεν μιλαμε για απορροφηση.
οι επιλογες ειναι 2 μεχρι στιγμης...η με μινοξ η χωρις μινοξ:p
και θελει υπομονη...πολλους μηνες.
συνεχεια το λεω η θεραπεια αυτην δουλευει παρα πολυ αργα,4 φορες πιο αργα απο την μινοξιδιλη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dynamics

Active Member
καπα σκετη συσκευη κανεις μονο?γιατι θυμαμαι οτι επαιρνες και φιναρ!το θεμα ειναι να φρεναρει την τριχοπτωση!με το καλο θα αρχισω και εγω σκετη συσκευη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα σκετη συσκευη κανεις μονο?γιατι θυμαμαι οτι επαιρνες και φιναρ!το θεμα ειναι να φρεναρει την τριχοπτωση!με το καλο θα αρχισω και εγω σκετη συσκευη
η φιναστεριση δεν μπορει να κανει κατι σε γυαλισμενο δερμα,εχω φτασει τα 0,4mg και δεν ξερω αν την συνεχισω,μου κανει μικροπαρενεργειες.
ενα ακομα μελος απο εδω,ο sito http://www.hairlossgr.com/threads/dermaroller-μόνο-του-2young2retire.9374/ ακολουθουσε την θεραπεια αυτην και του ειχε σταματησει την τριχοπτωση.
αν καταφερω να βρω μια λυση για τον πονο θα πεταξω την φιναστεριδη και θα κανω συσκευη σε ολο το μαλλι,εννοειτε οτι ειναι πιο αποδοτικη θεραπεια απο την φινα,και φαινεται να μην χανει σε αποδοση,δουλευει το ιδιο αργα ομως:cool:
 

Dynamics

Active Member
η φιναστεριση δεν μπορει να κανει κατι σε γυαλισμενο δερμα,εχω φτασει τα 0,4mg και δεν ξερω αν την συνεχισω,μου κανει μικροπαρενεργειες.
ενα ακομα μελος απο εδω,ο sito http://www.hairlossgr.com/threads/dermaroller-μόνο-του-2young2retire.9374/ ακολουθουσε την θεραπεια αυτην και του ειχε σταματησει την τριχοπτωση.
αν καταφερω να βρω μια λυση για τον πονο θα πεταξω την φιναστεριδη και θα κανω συσκευη σε ολο το μαλλι,εννοειτε οτι ειναι πιο αποδοτικη θεραπεια απο την φινα,και φαινεται να μην χανει σε αποδοση,δουλευει το ιδιο αργα ομως:cool:
Οκ με καλυψες καπα στις αποριες μου ευχαριστω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οκ με καλυψες καπα στις αποριες μου ευχαριστω
αντε καλες μας τζιβες;)
σημερα που ειχα λιγο χρονο να το ψαξω εδω το εχει αναφερει http://www.hairlossgr.com/threads/Σωστή-χρήση-derma-roller.8039/page-76#post-130146
εχει σταματησει τωρα τον τραυματισμο αν και κατι ειχε αρχισει να κανει και στον sito
 

Dynamics

Active Member
αντε καλες μας τζιβες;)
σημερα που ειχα λιγο χρονο να το ψαξω εδω το εχει αναφερει http://www.hairlossgr.com/threads/Σωστή-χρήση-derma-roller.8039/page-76#post-130146
εχει σταματησει τωρα τον τραυματισμο αν και κατι ειχε αρχισει να κανει και στον sito
χαχα μακάρι καπα τουλάχιστον να φρενάρουμε την τριχόπτωση όσο μπορούμε φυσικό τρόπο!και μακριά από μινοξ κτλ
 

Dynamics

Active Member
Νταηναμικ γιατί μακριά από μονοξιδιλη .τι εμπειρία εχεις;
φιλε μου καλημερα!Ειχα μικρη εμπειρια με μινοξ οπου την αφησα γιατι μ ειχε πει ο δερματολογος για 2 μηνες μονο!Προσπαθω να την αποφυγω για να μην την εχω για μια ζωη...οταν δω οτι δεν μπορω να την αποφυγω θα αρχισω παλι
 

jalex

New Member
Καπα μετά από τόσους μήνες που κάνεις roller έχεις διαπιστώσει κάποια αλλαγή στο δέρμα;
Κάπου είχα διαβάσει (δεν μπορώ να θυμηθώ που) οτι το roller μπορεί να μαλακώσει το σκληρό δέρμα που παρατηρείται σε όσους εχουν αα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα μετά από τόσους μήνες που κάνεις roller έχεις διαπιστώσει κάποια αλλαγή στο δέρμα;
Κάπου είχα διαβάσει (δεν μπορώ να θυμηθώ που) οτι το roller μπορεί να μαλακώσει το σκληρό δέρμα που παρατηρείται σε όσους εχουν αα.
δεν βλεπω καποια αλαγη στο δερμα,επισης κανω με 1,5mm στο μετωπο χαλαρα μια φορα την εβδομαδα χωρις κανενα αποτελεσμα σε ρυτιδες.
παντως σαν θεραπεια για το μαλλι ειναι πολυ σταθερο,αλλα οχι και θαυματουργο σε επανεκφυση(ακομα)
μπορει σε κανεναν χρονο να εχω αλλη αποψη
 

lalakis

Active Member
Καπά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι έτσι ξαφνικά μετά από ένα με δύο χρόνια μπορεί να δεις αποτελέσματα έτσι στα ξαφνικα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καραφλο selfie,δεξιος κροταφος.
οτι χνουδακι υπαρχει ειναι απο το roller και μονο.
στο περιπου ειναι το 60% της επανεκφυσης που θα μου δωσει τωρα η μινοξιδιλη αν ξεκινησω.αλλα.....
ειναι περισσοτερο απο την επανεκφυση της μινοξιδιλης που θα ειχε μεινει τωρα απο την πτωση της στον ογδοο μηνα
11910903_922652167774180_716275758_n.jpg
 

lalakis

Active Member
Μπράβο ρε καπά. Υπάρχει κάποια δυναμική να γίνει τρίχα τη βλεπεις; κ εγώ θα το συνεχίσω είναι η μοναδική ελπίδα να κρατήσω ότι έχει μεινει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μπράβο ρε καπά. Υπάρχει κάποια δυναμική να γίνει τρίχα τη βλεπεις; κ εγώ θα το συνεχίσω είναι η μοναδική ελπίδα να κρατήσω ότι έχει μεινει
αδυνατον να γινει τριχα,αν ξεκινουσα 10 χρονια πριν οταν αδειαζα ακομα εκει θα γινοταν σιγουρα τριχα.
δες λιγο αυτο http://www.hairlossgr.com/threads/δαφναιελαιο-ποια-ειναι-η-γνωμη-σας.5361/page-21#post-145364
ειστε δυο που δεν εχει δουλεψει,το μονο κοινο που εχετε ειμαι οτι κανετε την ερευνα με λοσιον εκτος μινοξιδιλης.
αν βαλουμε τους υπολοιπους τωρα ειμαστε 4 και με τον sito που ειμασταν η με μινοξιδιλη η χωρις καμια λοσιον.
μπορει να ετυχε αλλα μπορει και να πετυχε
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ να φανταστείς το κάνω σόλο το κεφάλι μετά από Elma πολύς πονος
ωραιος...
εγω ακομα ψαχνω την ακρη με τον πονο,μεχρι και ενεσιμη αναισθησια σκεφτομαι.
αν δεν πονουσα τοσο θα τα πετουσα ολα και θα εκανα μονο αυτο.
εννοειτε οτι ειναι η καλυτερη θεραπεια που εχω κανει ποτέ,ξεπερασε τα παντα σε διαρκεια.
 
Μπλουζα