D**

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kabamarou

Member
Απ: D**

Αν βρεθούμε κάποια στιγμή με το παλικάρι θα το κανονίσω αλλά έχουμε ξεκόψει λίγο τις σχέσεις μας και δεν υπόσχομαι τίποτα.Πάντως τα έχει κουρεμένα συνέχεια πολύ κοντά και δεν έχω προσέξει κανένα σημάδι στο πίσω μέρος του κεφαλιού.Γενικά πάντως είναι ένα αποτέλεσμα που δεν παθαίνεις και την πλάκα σου με την αλλαγή αν τον ήξερες από πριν αλλά σε καμιά περίπτωση δεν λες πως έγινε έτσι η ότι δεν υπήρξε κάποια διαφορά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: D**

Βρήκα μια φωτογραφία τελικά από το παλικάρι που φαίνεται το πίσω μέρος του κεφαλιού.Δεν είναι και η καλύτερη δυνατή βέβαια αλλά είναι από μια τυχαία φωτογραφία που έτυχε να βγει φωτογραφία πλάτη όσο παράξενο και αν ακούγεται;DΕλπίζω να βοηθήσει.
 
Απ: D**

Μήπως ξέρεις ποσα grafts του πήρανε? Βάση αυτής της φωτό δεν μπορεί να γίνει πραγματική αξιολόγηση της δουλειάς, αλλα δεν φαίνεται k τίποτα το άσχημο παρόλο που το μαλλί είναι πολύ κοντό. Πολύ σημαντικό να είναι η μεταμόσχευση μη ανιχνεύσιμη!

Πάντως σε 2-3 εβδομάδες ένας φίλος μου θα πάει στην DHI για FUE με >2000 grafts. Όταν γυρίσει θα εξετάσω τη δότρια του k θα δείξω φωτό...

Y.γ. Τσε, αν δεις το φίλο σου k έχει φωτό της δότριας αμέσως μετά από την επέμβαση, ξέρεις...
 

NGL

Member
Απ: D**

Trixofilos είπε:
Μήπως ξέρεις ποσα grafts του πήρανε? Βάση αυτής της φωτό δεν μπορεί να γίνει πραγματική αξιολόγηση της δουλειάς, αλλα δεν φαίνεται k τίποτα το άσχημο παρόλο που το μαλλί είναι πολύ κοντό. Πολύ σημαντικό να είναι η μεταμόσχευση μη ανιχνεύσιμη!

Πάντως σε 2-3 εβδομάδες ένας φίλος μου θα πάει στην D-ειτσ-I για FUE με >2000 grafts. Όταν γυρίσει θα εξετάσω τη δότρια του k θα δείξω φωτό...

Y.γ. Τσε, αν δεις το φίλο σου k έχει φωτό της δότριας αμέσως μετά από την επέμβαση, ξέρεις...

καλα σου εχει κανει τιποτα το παληκαρι?που τον αφηνεις να παει?
 
Απ: D**

NGL είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=49.msg28793#msg28793 date=1268305891]
Μήπως ξέρεις ποσα grafts του πήρανε? Βάση αυτής της φωτό δεν μπορεί να γίνει πραγματική αξιολόγηση της δουλειάς, αλλα δεν φαίνεται k τίποτα το άσχημο παρόλο που το μαλλί είναι πολύ κοντό. Πολύ σημαντικό να είναι η μεταμόσχευση μη ανιχνεύσιμη!

Πάντως σε 2-3 εβδομάδες ένας φίλος μου θα πάει στην D-ειτσ-I για FUE με >2000 grafts. Όταν γυρίσει θα εξετάσω τη δότρια του k θα δείξω φωτό...

Y.γ. Τσε, αν δεις το φίλο σου k έχει φωτό της δότριας αμέσως μετά από την επέμβαση, ξέρεις...

καλα σου εχει κανει τιποτα το παληκαρι?που τον αφηνεις να παει?
[/quote]

χάχα k τι κάνω, να τον αλυσοδέσω? Υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ξέρει πιο πολλά από μένα, μιας k έκανε 5 FUT k μια μικρή FUE (είναι το παιδί με την 2cm ουλή). Την FUE την έκανε στην DHI k είναι ευχαριστημένος με τον τρόπο λειτουργίας της κλινικής k γενικά του εμπνέει εμπιστοσύνη μου είπε. Εν μέρει φταίω k εγώ, με την έννοια ότι θα μπορούσα να τον αποτρέψω...όταν ζήτησε τη γνώμη μου για την εν λόγο κλινική, εγώ νόμιζα/κατάλαβα λάθος ότι εννοούσε την HDC, οποτε του είπα πως έχουν δείξει κάποια καλά αποτελέσματα, δεν έχει ακουστεί τίποτα το κακό, αλλα k ούτε γνωρίζω k πολλά γι αυτούς. Έπειτα τον συμβούλεψα να εξετάσει περιπτώσεις του Κeser, Μwamba, Bisanga, De Reys k να περάσει από το σπίτι μου για τα παραιτέρω. Αυτός πήγε k έστειλε κατ ευθείαν τα λεφτά για την επέμβαση στην DHI (του κάνανε καλή τιμή, ήθελε k να συνδυάσει την επέμβαση με διακοπές στην Ελλάδα...). Αναγκάστηκα μάλιστα να προδώσω το μυστικό μου (την επέμβαση που έκανα) για να καταλάβει τι δουλειά κάνει ο Keser, αλλα ήταν ήδη αργά. Τι να πω...το πολλάκις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.
 

NGL

Member
Απ: D**

Trixofilos είπε:
χάχα k τι κάνω, να τον αλυσοδέσω? Υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ξέρει πιο πολλά από μένα, μιας k έκανε 5 FUT k μια μικρή FUE (είναι το παιδί με την 2cm ουλή). Την FUE την έκανε στην D-ειτσ-I k είναι ευχαριστημένος με τον τρόπο λειτουργίας της κλινικής k γενικά του εμπνέει εμπιστοσύνη μου είπε. Εν μέρει φταίω k εγώ, με την έννοια ότι θα μπορούσα να τον αποτρέψω...όταν ζήτησε τη γνώμη μου για την εν λόγο κλινική, εγώ νόμιζα/κατάλαβα λάθος ότι εννοούσε την HDC, οποτε του είπα πως έχουν δείξει κάποια καλά αποτελέσματα, δεν έχει ακουστεί τίποτα το κακό, αλλα k ούτε γνωρίζω k πολλά γι αυτούς. Έπειτα τον συμβούλεψα να εξετάσει περιπτώσεις του Κeser, Μwamba, Bisanga, De Reys k να περάσει από το σπίτι μου για τα παραιτέρω. Αυτός πήγε k έστειλε κατ ευθείαν τα λεφτά για την επέμβαση στην D-ειτσ-I (του κάνανε καλή τιμή, ήθελε k να συνδυάσει την επέμβαση με διακοπές στην Ελλάδα...). Αναγκάστηκα μάλιστα να προδώσω το μυστικό μου (την επέμβαση που έκανα) για να καταλάβει τι δουλειά κάνει ο Keser, αλλα ήταν ήδη αργά. Τι να πω...το πολλάκις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.

τι να πω τωρα?
θα μου πεις αυτος δεν θα κανει fue τουλαχιστον..... ;D
θα κανει την επαναστατικη μεθοδο No Touch Technique,ενα βημα παραπανω απ τo strip και το fue..................................................... :eek: :eek:
ειναι πιλοτος μηπως? :D :D :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: D**

μου φαινεται απιστευτο που υπαρχει κοσμος και παει ακομα εκει........
τοσο ιντερνετ...τοση πληροφοριση....και πανε χαμενα????
ελεος!!!!!
Εγω δε θα τον αφηνα να παει......αν ηταν κολλητος φιλος.....αν ηταν απλα γνωστος θα τον αφηνα αλλα θα του ελεγα οτι κανει χοντρη κουταμαρα......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: D**

ετσι...αν ηταν καποιος που τον ξερω καλα δεν θα τον αφηνα με την καμια να παει...ειναι κριμα......αλλα και τελειως αγνωστος να ηταν παλι θα προσπαθουσα να τον πεισω να μην την κανει την μαλακια αυτη.....αν δεν ακουγε ας πηγαινε να κοψει την κεφαλα του....
 

kabamarou

Member
Απ: D**

trixofilos δεν είμαι σίγουρος για το πόσα grafts του πήρανε,νομίζω 2000 :chinscratch,το μόνο που θυμάμαι σίγουρα πάντως είναι ότι έδωσε 5000 ευρώ.Αν βρεθούμε κάποια στιγμή πάντως θα τον ρωτήσω αν έχει φωτογραφίες από πριν και από αμέσως μετά.Οχι τίποτα άλλο αλλά να εμπλουτιστεί και το αρχείο φωτογραφιών του site ;D
 

comb

Member
Απ: D**

Κατά περιόδους έχουν εργαστεί και καλοί γιατροί στην dhi, οπότε κάποια καλά αποτελέσματα υπάρχουν.

όσο για το πόσο καλή είναι η δότρια, σεε αυτό είχε βασίσει το marketing της η συγκεκριμένη εταιρία πριν από μερικά χρόνια. Μετά από μια εβδομάδα δεν φαινόταν τίποτα και ήταν όλοι ευτυχισμένοι, βέβαια μετά από ένα χρόνο δεν υπήρχε διαφορά ούτε στη λήπτρια.
 

kabamarou

Member
Απ: D**

Μετά από μια εβδομάδα δεν φαινόταν τίποτα και ήταν όλοι ευτυχισμένοι, βέβαια μετά από ένα χρόνο δεν υπήρχε διαφορά ούτε στη λήπτρια.
χαχα!ε ναι σκοπός δεν είναι απλά να δώσεις ένα κάρο χρήματα απλά για να μην γίνει ζημιά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: D**

Γεια χαρά σε όλους!

Ο φίλος που ανέφερα πιο πάνω, έβαλε τελικά σχεδόν 2000 grafts με FUE στην DHI. Σήμερα τον επισκέφτηκα k δεν έχασα την ευκαιρία να βγάλω μερικές φωτογραφίες (ώρες-ώρες αναρωτιέμαι τι παράξενα χόμπι που έχω).

Σημείωση: Οι φωτό είναι 8 μέρες post-op k η ουλή είναι επεξεργασμένη με ειδικό μολύβι. Από τα 300 grafts που είχε βάλει πριν περίπου 7 μήνες βγήκαν γύρο στις 160, δηλαδή ένα ποσοστό > 50%, το οποιο θεωρείται αρκετά καλο για εμφύτευση σε ουλώδη ιστό.

Πάντως αυτό που είδα εγώ 8 μέρες post-op ήταν αρκετά εντυπωσιακό από άποψη επούλωσης. Μηδέν κοκκινίλα στην λήπτρια περιοχή k γενικά κανένα ορατό σημάδι που να προδίδει την επέμβαση (αν εξαιρέσουμε την hairline σε σχήμα πέταλο).
 
Απ: D**

Η κάνω κάποιο λάθος η υπάρχει κάποιο πρόβλημα...Τελοσπάντων, να k οι υπόλοιπες φωτό
 

Συνημμένα

  • SD532434.JPG
    SD532434.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 20

fytonas66

New Member
Απ: D**

πηγα προσφατα στην εν λογο κλινικη για προτη φορα ενδιαφερομενοσ για πυκνωση δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα και χωρισ να εχω παρει αποφαση για επεμβαση.ΜΕ ΕΧΟΥΝ Γ....ΕΙ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: D**

fytonas66 είπε:
πηγα προσφατα στην εν λογο κλινικη για προτη φορα ενδιαφερομενοσ για πυκνωση δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα και χωρισ να εχω παρει αποφαση για επεμβαση.ΜΕ ΕΧΟΥΝ Γ....ΕΙ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ?
πες τους οτι αλαξες γνωμη,η οτι εκανες την επεμβαση αλου.
 

geo.

Member
Απ: D**

Μαγκες μακριά απο την D*I οι τύποι είναι άχετοι εντελώς.
Έκανα πριν απο ένα χρόνο FUE στο hairlain και τα αποτελεσματα είναι τραγικά. Από την αριστερή μεριά ζήτημα είναι να βγήκαν 20 τρίχες , από την δεξιά έχω καλύτερα αποτελέσματα αλλά και πάλι πολύ αραιά και το χειρότερο με λάθος φορά,με αποτέλεσμα από κοντά να κάνει «μπαμ» ότι είναι ψέυτικο. Γνώμη μου αν θες να κάνεις μεταμόσχευση μόνο σε γιατρό του εξωτερικού πχ : Armani , Cole κλπ. Εάν ψαχτείς στο Forum θα δεις ότι 3-4 γιατροί είναι κορυφαίοι σε παγκόσμιο επίπεδο. Και εγώ σκέφτομαι κάποια στιγμή να πάω στον Armani για να μου διορθώσει τα χάλια της D*I.
 

kabamarou

Member
Απ: D**

πηγα προσφατα στην εν λογο κλινικη για προτη φορα ενδιαφερομενοσ για πυκνωση δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα και χωρισ να εχω παρει αποφαση για επεμβαση.ΜΕ ΕΧΟΥΝ Γ....ΕΙ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ?
Πες του ότι έμεινες άνεργος ;D
Αν καταλάβουν ότι δεν υπάρχει φράγκο στην άκρη θα σταματήσουν τα τηλέφωνα ;D
Πάντως μια απλή κουβέντα όπως σας παρακαλώ δεν θέλω να με ενοχλήσετε άλλη φορά ίσως και να αρκούσε.
Εγω που είχα πάει για ερώτηση πάντως παλιά δεν μου κάνανε κάνενα τηλ. μετά ενω είχανε τα τηλ. μου.Τους έκανα παζαρια τρελά βέβαια και εγω αλλά κάτω από ένα χρηματικό σημείο και μετά δεν πέφτανε με τίποτα ;D
καλύτερα στην τελική.Θα έκλαιγα ακόμη τα λεφτά μου
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα