D**

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Διάβασα σε πολλά forums (ξένα) για την D**.
Σε όλα τα posts αναφέρουν την D** σαν εταιρεία με 0 αποτελέσματα και με πολλούς δυσαρεστημένους πελάτες οι οποίοι και αναγκάστηκαν να πάνε σε άλλες εταιρίες για να δούν σωστό αποτέλεσμα.
Το γράφω αυτό γιατί δεν νομίζω τα δικά μας υποκαταστήματα (στην ουσία) της εταιρείας αυτής να σας δώσουν αποτελέσματα και να ενημερωθούν σχετικά οι μελλοντικοί πελάτες των εταιριών αυτών.

Μετά από αρκετή αναζήτηση, παρακάτω γράφω μερικές που έχουν λάβει τις καλύτερες κριτικές από τους πελάτες τους και είναι από τις λίγες στον κόσμο που θα δώσουν αποτελέσματα.

Feller (Αμερική)
Dr. Armani (Αμερική)
Shapiro (Αμερική)
Hasson & Wong (Καναδάς)
Dr Christian Bisanga (Βρυξέλλες)
HDC (Κύπρος)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: D**

Φιλε μου γεια σου και πολλα μπραβο για το σαιτ και την προσπαθεια που κανεις...καποιος επιτελους επρεπε να το κανει..
Γενικοτερα στην Ελλαδα μην περιμενουμε σοβαρα αποτελεσματα σχετικα με ΗΤ.Εχω δοκιμασει και τις 2 (μεγαλες) κλινικες που υπαρχουν...αποτελεσμα παρα πολυ φτωχο απο πλευρας πυκνοτητας,πολυ κακη τοποθετηση μοσχευματων για τις προδιαγραφες που διαφημιζουν...γενικα πολυ κακοι επαγγελματιες.
Τωρα πλεον μετα απο πολυ μα παρα πολυ ψαξιμο εχω να πω το εξης¨...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ...οποιος θελει να μην κλαει τα λεφτα του και την εμφανιση του ας παει εξω...Εγω ηδη ετοιμαζομαι...ειμαι μεταξυ Dr Armani kai Hasson&Wong...
οι οποιο ειναι κορυφαιοι στον κοσμο....και οχι λαμογια οπως εδω...εχω πολλους φιλους που πηγαν και στους δυο και ειναι super results...ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: D**

Thanks για τα λόγια σου και για το post σου.
Οφείλω να ομολογήσω ότι συμφωνώ με όσα λες περί Ελλάδας και "επαγγελματιών".

Μήπως μπορείς να αναφέρεις περισσότερα για τους φίλους σου που πήγαν εκεί;
Βαθμός τριχόπτωσης (σε ποιά κλίμακα δηλ), ποσό που έδωσαν κλπ.
Εάν θές πες μας και για σένα σχετικά.
 

moralaki

New Member
Απ: D**

Καλησπερα,
συγχαρητηρια για την σελιδα :).Επιτελους ενα μερος για απο ανθρωπους με το ιδιο προβλημα που προσπαθουν να βοηθησει ο ενας τον αλλον μεσα σε αυτο τον κυκλώνα παραπληροφόρησης που επικρατη στο θεμα την μεταμοσχευσης. Ενδιαφερομε και εγω για μεταμοσχευση μονο με την μεθοδο fue σκεφτόμουνα την D** αλλα απο οτι διαβασα μαλλον θα το ξανασκεφτω πολυ σοβαρα .θα ηθελα καμια γνωμη και απο εσας (ποσες τριχες μπορω να βαλω σε μια συνεδρια , λενε οτι δεν χρειαζετε ξυριμα καθoλου το οποιο κοστιζει extra, θα μπορω να παω στη δουλεια μου μετα απο 7 μερες;αξιζει τον κοπο να δοκιμασω; η θα χασω τσαμπα τα λεφτα μου.Και αν ειναι μονο τα λεφτα δεν πειραζει και τοσο πολυ, να μην γινω χειρότερα, ειμαι norw 3 )
 

Άκης

Administrator
Απ: D**

Thanks moralaki και καλώς ήρθες στο site μας.
Γενικά Ελλάδα μην εμπιστεύεσαι και μην ακούς κανένα.
Εγώ πήγα για θεραπεία με το laser και απέτυχε.
Γνωστός ενώς φίλου μου τα έσκασε στo laserline και δεν είδε τίποτα.
Του είπαν να περιμένει έαν χρόνο για να αρχίσει να βγάζει μαλλιά.
Και φυσικά δεν είδε τπτ. Ο tsakalos που το έψαξε καλύτερα, εκτός ότι έχασε τα λεφτά του, έχασε και τα μαλλιά του από αυτά που του έδιναν.
Τώρα με τί κριτήρια να σου πώ να εμπιστευτείς κάποιον, δεν ξέρω.
Πάντως, ψάχνω περισσότερα και θα γράψω σχετικά όταν μαζέψω περισσότερες πληροφορίες με στοιχεία.
 

tsakalos

New Member
Απ: D**

θα ελεγα στην λιστα να προσθεσεις και

Dr. Cole www.forhair.com (F.I.T.) = παραλλαγη Fue
Dr. Rahal http://www.rahalhairtransplant.com/anoverviewofhairtransplantation/ FUSS
Dr. Umar http://www.dermhairclinic.com/ FUE + BHT

και για να φαινεται καλυτερα κανε ενα νεο θεμα με την λιστα με ενα χτυπητο τιτλο οπως Κορυφαιοι γιατροι παγκοσμιως και να ειναι sticky
 

dont

New Member
Απ: D**

Admin είπε:
Γνωστός ενώς φίλου μου τα έσκασε στo la*****ne και δεν είδε τίποτα.
Του είπαν να περιμένει έαν χρόνο για να αρχίσει να βγάζει μαλλιά.
Και φυσικά δεν είδε τπτ.

Ακη εχω κανει και εγω μεταμοσχευση στην εταιρια που αναφερεσε και απλα το αποτελεσμα δεν ηταν καλο δηλ δεν ειχαν πυκνοτητα και σωστη φορα, αλλα θεωρω λιγο απιθανο να μην βγουν τα μαλλια που βαζουν. Εσυ ενοεις οτι στο φιλο σου δε βγηκε ουτε τριχα.
 

Άκης

Administrator
Απ: D**

Απ'ότι μου είχε πει, όχι ο ίδιος, ο φιλος μου, είδε τρίχες μεν αλλά όχι αυτό που του είπαν και πλήρωσε.
Δεν έτυχε να τον δω ποτέ μετά την μεταμόσχευση.
 

geofish

New Member
Απ: D**

Μετά από καιρό επισκέφτηκα την ανανεωμένη ιστοσελίδα της D**. Πήγα στα αποτελέσματα να δω μήπως έχουν κάτι καινούργιο αλλά τίποτα.
Από τα 29 περιστατικά που δείχνουν έχουμε τα έξης
1 περιστατικό αφόρα αποκατάσταση φρυδιών
1 του ιδιοκτήτη
14 περιστατικά τουλάχιστον 5 ετίας (τα θυμάμαι χαρακτηριστικά)
2 τουλάχιστον 3 ετίας (τα θυμάμαι επίσης χαρακτηριστικά)
1 γυναίκα
1 ενός γάλλου που έβαλε 5 τρίχες
2 μοντέλα (εκ τον οποίον ο ένας δεν είχε πρόβλημα)
2 που μας δείχνουν από πίσω και δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα.
Και μόνο 5 καινούργια περιστατικά που δεν τα θυμάμαι τα τελευταία 2 χρόνια, για μια κλινική που λέει ότι είναι πρώτη στον κόσμο.

Αν και κάποια περιστατικά δεν είναι άσχημα όπως αυτό της γυναίκας, εντούτοις το (πριν και το μετά ) είναι πολύ ασαφή και χωρίς λογική και χρονική συνέχεια ώστε να βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα.

Με άλλα λόγια για ακόμη μια φορά μακριά.

Και κάτι τελευταίο, ακόμη δεν έχω καταλάβει πια η διαφορά της καινούργιας τεχνικής τους που διαφημίζει με αυτή της FUE.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: D**

geofish είπε:
Και κάτι τελευταίο, ακόμη δεν έχω καταλάβει πια η διαφορά της καινούργιας τεχνικής τους που διαφημίζει με αυτή της FUE.

είναι η νεα τεχνική του 'πώς τους τα παίρνω ποιό ευκολα χωρίς κόπο' επαναστατική μέθοδος :knup:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: D**

Τρομερά καλά αποτελέσματα. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι έβαλε μόνο Body Hair. Υπάρχει ελπίδα και για ασθενείς με φτωχό donor site όπως φαίνεται :)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: D**

mindtrapper είπε:
Τρομερά καλά αποτελέσματα. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι έβαλε μόνο Body Hair. Υπάρχει ελπίδα και για ασθενείς με φτωχό donor site όπως φαίνεται :)

Για οσους δεν εχουν ασχοληθει πολυ με το BHT να πω οτι υπαρχουν μερικα προβληματα με τη τεχνικη αυτη...
1ον) οι τριχες που φυτευονται δυστιχως εχουν πολυ μικρο yield rate.....
2ον) η ποιοτητα αυτων των τριχων δεν ειναι σαν το φυσικο μαλλι....οποτε δε διατιθονται γι ανα καλυψουν μονες τους μεγαλες επιφανειες.....απλα διατιθονται για να αυξησουν πυκνοτητα σε περιπτωση που εχουν τελειωσει οι τριχες στη δοτρια....δλδ...οταν ανακατευτουν μαζι με τριχες κεφαλιου βοηθανε...οταν τις τοποθετεις σε κενη περιοχη μονες τους παλι θα παρεχουν καλυψη απλα δεν θα ειναι σε ποιοτητα πυκνοτητα και εμφανιση ΠΟΤΕ οπως οι τριχες του κεφαλιου...
3ον) και χειροτερο......για να δειξει σε πυκνοτητα η τριχα απο σωμα οπως αυτη του κεφαλιου πρεπει να χρησιμοποιηθουν περιοσσοτερες....
για παρααδειγμα αν με 2000 θυλακια κεφαλιου εχεις μια καλυψη στο crown ας πουμε 40%
στο ιδιο crown με 2000 θυλακια απο το σωμα η καλυψη θα ειναι καπου στο 25-30% (και μαλιστα σε περιπτωση που βγουν ολα τα θυλακια) γιατι πολυ συχνα δε βγαινουν ολα.....

Δε τα λεω αυτα για να τρομαξω κανεναν απλα για να προφυλαξω και να μη βρεθειται σε δυσαρεστες καταστασεις.....απλα...ερευνηστε καλα πριν κανεται το οτιδηποτε....
 

saras

Member
Απ: D**

D** κατά τη γνώμη μου η χειρότερη εταιρεία στον τομέα της στον κόσμο. Δεν έχω δει χειρότερα αποτελέσματα.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: D**

παντως το αποτελεσμα φαινεται καπως παραξενο καιεννοειται καθως μιλαμε για τριχες σωματος....αυτη η λυση παντως και δε συμφερει γτ ειναι ακριβη και θελεις και πολλα θυλακια και δεν εχεις και φυσικο αποτελεσμα....ενδεικνυται μονο οταν δεν εχεις καθολου donor area....
 

NGL

Member
Απ: D**

saras είπε:
D** κατά τη γνώμη μου η χειρότερη εταιρεία στον τομέα της στον κόσμο. Δεν έχω δει χειρότερα αποτελέσματα.

οπως το ειπες....ΕΤΑΡΕΙΑ.....
σου κανουν μεγαλη ζημια φιλε...
και μετα σου διαφημιζουν ..πιλοτους και ...aegean meetings...
λες και ειναι ταξιδιωτικο γραφειο.....ρε μπας και ειναι?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: D**

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις το αεροπλανακι και μακρια απο εδω.......
 

saras

Member
Απ: D**

Κοιτάξτε και τι ουλή μου είχε αφήσει η D**

Επιεικώς Απαράδεκτη

Φώτο αμέσως πριν το revision sto Shapiro και μετά



 

kabamarou

Member
Απ: D**

για να τα λέμε πάντως όλα έκανε και εμένα ένας φίλος μου fue στην εν λόγω κλινική και έσταξε 5000 ευρώ και μπορώ να πω ότι κάτι έκανε και το αποτέλεσμα δεν φαίνεται για φτιαχτό.Μπορώ αν θέλετε να παραθέσω φωτογραφίες από το μετά αλλά είναι λίγο δύσκολο να βρω από το πριν.σίγουρα αν εδινε 10000 ευρώ στον hasson για strip το αποτέλεσμα βέβαια θα ήταν κλάσεις ανώτερο αλλά για τα 5000 που έδωσε δεν μπορώ να πω ότι ήταν και εντελώς αποτυχία :chinscratch
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα