D**

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

NGL

Member
Απ: D**

saras είπε:
Κοιτάξτε και τι ουλή μου είχε αφήσει η D**

Επιεικώς Απαράδεκτη

ετσι μπραβο φιλε..οι πρωτες εικονες που βλεπουμε απ την ακατανομαστη.κι αυτες για κακο...
κατι τετοιο ''κουβαλαμε και οι υπολοιποι που μπλεξαμε εκει.
καλα αποτελεσματα να εχεις..που πιστευω θα τα εχεις...ο shapiro ειναι καλος χειρουργος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: D**

tse είπε:
για να τα λέμε πάντως όλα έκανε και εμένα ένας φίλος μου fue στην εν λόγω κλινική και έσταξε 5000 ευρώ και μπορώ να πω ότι κάτι έκανε και το αποτέλεσμα δεν φαίνεται για φτιαχτό.Μπορώ αν θέλετε να παραθέσω φωτογραφίες από το μετά αλλά είναι λίγο δύσκολο να βρω από το πριν.σίγουρα αν εδινε 10000 ευρώ στον hasson για strip το αποτέλεσμα βέβαια θα ήταν κλάσεις ανώτερο αλλά για τα 5000 που έδωσε δεν μπορώ να πω ότι ήταν και εντελώς αποτυχία :chinscratch

και βεβαια περιμενουμε με ανυπομονησια tse.. :)
κι αν μπορεις βρες και τιποτα pre op-καθημερινες-προσφατες φωτο.ολο και κατι θα δουμε.
 

kabamarou

Member
Απ: D**

Παιδιά συγνώμη αλλά τελικά δεν μπόρεσα να βρω καμιά φωτογραφία και πολύ της προκοπής.Ανεβάζω 3 οι οποίες είναι απλές φωτογραφίες καθημερινές.Σίγουρα δεν τον βλέπεις και λες ότι έχει καλό μαλλί αλλά δεν φαίνεται για ψεύτικο το όλο πράγμα τουλάχιστον.Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να βρω καμιά με το πριν.
 

Συνημμένα

  • 24.jpg
    24.jpg
    12.4 KB · Προβολές: 103
  • 26.jpg
    26.jpg
    28.2 KB · Προβολές: 99
Απ: D**

saras είπε:
Κοιτάξτε και τι ουλή μου είχε αφήσει η D**

Επιεικώς Απαράδεκτη

Φώτο αμέσως πριν το revision sto Shapiro και μετά





Γεια σου Saras! Η πρώτη σου ουλή πράγματι δεν ήταν καλή. Εύχομαι η 2. να σου βγει καλύτερη! θα πρέπει όμως k εσύ να προσέξεις κάποια πράγματα:

Η ουλή "δουλεύει" ένα χρόνο, γί'αυτό θα πρέπει να είσαι ιδιαιτερα προσεκτικός (ένα παραπάνω που είναι η δεύτερη σου επέμβαση). Τους πρώτους 6 μήνες απαγορεύεται η γυμναστική όπως κάμψεις, έλξεις, κολύμπι, βάρη κτλ. Γενικά ότι επιβαρύνει τους μυς της πλάτης k τους δελτοειδής πρέπει να αποφεύγετε (ακόμα k οι βαριές σακούλες από τα ψώνια μπορούν να κάνουν ζημια). Επίσης αν κάποιος είναι επιρρεπείς στις ουλές k γενικά το σώμα του δεν επουλώνει εύκολα πληγές, είναι πιο πιθανό να "strechαρει" η ουλή, ακόμα k αν πάει στον καλύτερο. Δηλαδή δεν φταίει πάντα ο γιατρός.

Μέσα στην ατυχία σου πάντως είχες k την τύχη που σου κάνανε μικρή τομή, δηλαδή είναι πιο μικρή από το μέσο ορο στο μήκος. Δες πως τέντωσε η ουλή ενός φίλου μου:

Y.γ. για να μην δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις, αυτός ο φίλος μου έκανε 4-5 επεμβάσεις FUT σε μια κλινική της Γερμανίας k ΌΧΙ στην D**. K είναι ειρωνεία της τύχης που παρουσιάζω εδώ σε αυτό το θέμα αυτές τις φωτό, γιατί τις έβγαλα περίπου 4-5 μήνες μετά από μια επέμβαση FUE που έκανε για να καλυτερέψει την ουλή του...μαντέψτε όμως που την έκανε???
 

saras

Member
Απ: D**

Τριχόφιλος, σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Προσέχω όσο μπορώ αλλά νόμιζα πως αυτό ισχύει για 3 μήνες και όχι για 6. Η ουλή τώρα 35 περίπου μέρες αργότερα είναι καλύτερα από ποτέ. Είμαι αισιόδοξος σε αυτό το θέμα γιατί η ουλή από το στριπ του 2009 είναι σχεδόν αόρατη.

Η δουλειά μου στην D** έχει γίνει το '95, δηλαδή παλιά, αλλά και πάλι τόσο μεγάλη ουλή είναι απαράδεκτη, πιστεύω πως ο γιατρός απλώς δεν ήξερε να την κλείσει σωστά.
 

NGL

Member
Απ: D**

[quote author=Trixofilos link=topic=49.msg28555#msg28555 date=1268141258

Y.γ. για να μην δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις, αυτός ο φίλος μου έκανε 4-5 επεμβάσεις FUT σε μια κλινική της Γερμανίας k ΌΧΙ στην D**. K είναι ειρωνεία της τύχης που παρουσιάζω εδώ σε αυτό το θέμα αυτές τις φωτό, γιατί τις έβγαλα περίπου 4-5 μήνες μετά από μια επέμβαση FUE που έκανε για να καλυτερέψει την ουλή του...μαντέψτε όμως που την έκανε???
[/quote]

2 εκατοστα πλατος...απιστευτο...
 

NGL

Member
Απ: D**

Trixofilos είπε:
Απίστευτο είναι το μάτι σου NGL ???...είναι όντως ακριβώς 2cm στο πιο φαρδύ σημείο.

;D ;D
ρε συ τριχοφιλε ισως να οφειλεται και στην πολυ μικρη εμπειρια που απεκτησα ολον αυτον τον καιρο που ασχολουμαι με τα μαλλια,τις θεραπειες και τις επεμβασεις.ξερω γω?
φανταζομαι κι εσυ μερικα πραγματα θα τα βλεπεις εντελως διαφορετικα στο θεμα ,απ οτι αν ησουν τελειως πρωταρης.ετσι δεν ειναι?
 
Απ: D**

δυστυχώς ναι! σήμερα πήγα για καφέ (μας έβγαλε επιτέλους λίγο ήλιο). διπλα μου μια παρέα, 5 Aραβες. Ο ένας περίπου 3 εβδομάδες post-op από FUE. ε να μην μπορώ να ξεκολλήσω το μάτι μου από το κεφάλι του...σε κάποια φάση άρχισαν να με κοιτάνε, μιλάμε για ξεφτίλα.

Πάντως να καταλάβω από φωτό αν πρόκειται για 1,5 η 2 cm...? :eek:
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: D**

Trixofilos είπε:
διπλα μου μια παρέα, 5 Aραβες. Ο ένας περίπου 3 εβδομάδες post-op από FUE.
....Πάντως να καταλάβω από φωτό αν πρόκειται για 1,5 η 2 cm...? :eek:

καλα μας δουλευεις???? εδω με μια ματια καταλαβες οτι ο αλλος ηταν 3 βδομαδες απο fue...... :D :D
αλλα η απολυτη εμπειρια θα ηταν να εβρισκες και ποιος γιατρος του την εκανε!!!! :tease:
 
Απ: D**

Panos1982 είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=49.msg28613#msg28613 date=1268167260]
διπλα μου μια παρέα, 5 Aραβες. Ο ένας περίπου 3 εβδομάδες post-op από FUE.
....Πάντως να καταλάβω από φωτό αν πρόκειται για 1,5 η 2 cm...? :eek:

καλα μας δουλευεις???? εδω με μια ματια καταλαβες οτι ο αλλος ηταν 3 βδομαδες απο fue...... :D :D
αλλα η απολυτη εμπειρια θα ηταν να εβρισκες και ποιος γιατρος του την εκανε!!!! :tease:
[/quote]

Φιλε Παναγιώτη, καταρχάς δεν θυμάμαι να έχω δουλέψει κάποιον σε αυτό το forum, ποσο μάλλον δεν έχω απευθυνθεί με αγένεια σε κάποιον χρηστη.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ο NGL μάντεψε ακριβώς το πλάτος της ουλής, κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν είναι εμφανής από τη φωτό που ανέβασα.

Όσο για το περιστατικό που είδα σήμερα...σου φαίνεται παράξενο που κατάλαβα ότι ήταν περίπου 3 εβδομάδες post-op...? Πρώτον, είπα/έγραψα "περίπου", k δεύτερον, αν σκεφτεί κανεις ότι τις πρώτες 2 εβδομάδες περίπου στην λήπτρια υπάρχουν ακόμα κρούστες, μετά από την τεταρτη εβδομάδα όμως έχουν πέσει αρκετά grafts, έτσι ώστε η λήπτρια να μην φαίνεται ομοιόμορφη, καταλαβαίνεις πως δεν χρειάζονται ιδιαίτερες ικανότητες για να μαντέψεις αν κάποιος βρίσκεται μέχρι 2 εβδομάδες post-op, πάνω από 4 η μεταξύ 2 k 4. Συμφωνούμε? Και θέλω να πιστεύω πως τα παραπάνω τα εννοούσες φιλικά :-*
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: D**

ναι για πλακα το ειπα......φαινεται ενας που εχει κανει εμφυτευση οταν ειναι μεχρι 2ο μηνα......
 
Απ: D**

Panos1982 είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=49.msg28625#msg28625 date=1268177191]
Έτσι ακριβώς...είδες που συμφωνούμε σιγά-σιγά ;)

αν βαλεις μυαλο θα συμφωνησουμε και πιο γρηγορα.... ;D
[/quote]

xaxaxa...σαν να λέμε, στου κουφού την πόρτα το σαπούνι σου χαλάς...
 

NGL

Member
Απ: D**

Trixofilos είπε:
Πάντως να καταλάβω από φωτό αν πρόκειται για 1,5 η 2 cm...? :eek:

:) :) :)περισσοτερο ενστικτωδως μου βγηκε.κουβαλαω κι εγω ενα κοντα 3mm σε μικροτερο μηκος βεβαια, το οποιο το εχω σπουδασει...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: D**

Trixofilos είπε:
xaxaxa...σαν να λέμε, στου κουφού την πόρτα το σαπούνι σου χαλάς...

ετσι ακριβως!!!! Απο την πολη ερχομαι και στο βουνο κανελλα....χαχα!!!!

NGL είπε:
κουβαλαω κι εγω ενα κοντα 3mm σε μικροτερο μηκος βεβαια, το οποιο το εχω σπουδασει...
Να τος ο τελειοφοιτος :grandpa:.....ενω εμεις που ειμαστε ακομα στο 1ο ετος βασανιζομαστε να το βρουμε... :p
 

NGL

Member
Απ: D**

tse είπε:
Παιδιά συγνώμη αλλά τελικά δεν μπόρεσα να βρω καμιά φωτογραφία και πολύ της προκοπής.Ανεβάζω 3 οι οποίες είναι απλές φωτογραφίες καθημερινές.Σίγουρα δεν τον βλέπεις και λες ότι έχει καλό μαλλί αλλά δεν φαίνεται για ψεύτικο το όλο πράγμα τουλάχιστον.Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να βρω καμιά με το πριν.
το θεμα δεν ειναι ποσα εδωσε,αλλα τι ζημια του εχει κανει,αν του εχει κανει,στην δοτρια...
 
Απ: D**

θα ήταν ενδιαφέρwν να δούμε φωτό της δότριας με πολύ κοντό μαλλί (<5mm). Αν μπορείς φιλε Τσε κανόνισε καμια φωτό...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα