Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

oreo

Well-Known Member
θεικο αποτελεσμα..τι εχει κανει ο ανθρωπος,,γι αυτους που ξερουν απο μεταμοσχευσεις αυτο το αποτελεσμα θεωρητικα ειν αδυνατον να επιτευφχθει,χιλιες φορες να δωσεις τα τριπλασια και τετραπλασια λεφτα στο λορεντσο παρα σ εναν ελληνα ..η επομενη που θα κανω θα ναι εκει,,το κοστος ειναι το τελευταιο που θα πρεπε ν απασχολει καποιον που θα μπει στη διαδικασια να κανει μεταμοσχευση μαλλιων,,μιλαω σαν παθων,,
Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν και ο "ασθενής" εξαιρετικά και πέραν του δέοντως ενημερωμένος. Αυτή η παράμετρος ήταν η σημαντικότερη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν και ο "ασθενής" εξαιρετικά και πέραν του δέοντως ενημερωμένος. Αυτή η παράμετρος ήταν η σημαντικότερη.

Αγαπητε όταν πας στο Lorenzo σταματάει κάθε συμμετοχή του ασθενή στο αποτέλεσμα.Για παράδειγμα ο Kardinalios η ο Konaki πήραν κάτι λιγότερο από τον Cvial?
Το θέμα είναι που βρίσκεις να ακουμπήσεις καμια 20.000€, όλα τα αλλά τα αφήνεις στα μαγικά χέρια του Ισπανου.
 

alex7

Well-Known Member
Αγαπητε όταν πας στο Lorenzo σταματάει κάθε συμμετοχή του ασθενή στο αποτέλεσμα.Για παράδειγμα ο Kardinalios η ο Konaki πήραν κάτι λιγότερο από τον Cvial?
Το θέμα είναι που βρίσκεις να ακουμπήσεις καμια 20.000€, όλα τα αλλά τα αφήνεις στα μαγικά χέρια του Ισπανου.
Όχι νομίζω ότι πρέπει να του υποδείξεις πως επιθυμείς την hairline .Καλό είναι να μην την αφήσεις αποκλειστικά σε αυτόν
 

vlafo

Well-Known Member
Η περίπτωση του Cvial δε συγκρίνεται με του Konaki ή με του Kardinaliou.
Παρεπιμπτόντως του Kardinaliou δεν έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα.

Αν ο Cvial δεν ήταν άριστα ενημερωμένος και διαβασμένος,το αποτέλεσμα του ένα τσικ θα ήταν πιο κάτω και αυτό είναι η δική μου προσωπική άποψη.
Δεν έχει να κάνει με τον Ισπανό που είναι ένας άριστος γιατρός,αλλά κυρίως με τη νόρμα που χρησιμοποιούνε μηχανικά από την τεράστια εμπειρία τους τέτοιοι γιατροί.
Ο ασθενής επιβάλλεται να συμμετέχει στη διαδικασία στο μέτρο του δυνατού σε συνεργασία με το γιατρό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι νομίζω ότι πρέπει να του υποδείξεις πως επιθυμείς την hairline .Καλό είναι να μην την αφήσεις αποκλειστικά σε αυτόν

Αυτό είναι σωστό, ο ασθενής πρέπει να έχει άποψη για το πως θέλει την hairline του και ο γιατρός να τον ακούει (εφόσον δεν ζητάει κάτι λάθος ή παράλογο). Το καλό με τον Λορένζο είναι ότι ακούει και το συζητάει με τον ασθενή κάτι που φάνηκε και στις επεμβάσεις στην Ελλάδα.
 

oreo

Well-Known Member
Αγαπητε όταν πας στο Lorenzo σταματάει κάθε συμμετοχή του ασθενή στο αποτέλεσμα.Για παράδειγμα ο Kardinalios η ο Konaki πήραν κάτι λιγότερο από τον Cvial?
Το θέμα είναι που βρίσκεις να ακουμπήσεις καμια 20.000€, όλα τα αλλά τα αφήνεις στα μαγικά χέρια του Ισπανου.
Αυτή την άποψη είχα και εγώ όταν πριν χρόνια, τρελαμένος να δω αποτέλεσμα , επισκέφτηκα μια εγχώρια κλινική.
Η αλήθεια είναι όμως οτι "Ιt takes 2 to tango" και ας βέβαια ο γιατρός είναι ο καβαλιέρος, εν προκειμένω. Ο konaki ως αποτέλεσμα, είναι προιον 2 μεταμοσχεύσεων και ο kardinalios κατα την αποψή μου , δεν έχει φωτογραφίες που θα ήθελα να δω. Προφανώς δεν κρίνουμε την ικανότητα του ιατρού, αλλά αμέτοχος σε σχέδιο επι της κεφαλής is not an option.
 

vagosx

Well-Known Member
Αυτή την άποψη είχα και εγώ όταν πριν χρόνια, τρελαμένος να δω αποτέλεσμα , επισκέφτηκα μια εγχώρια κλινική.
Η αλήθεια είναι όμως οτι "Ιt takes 2 to tango" και ας βέβαια ο γιατρός είναι ο καβαλιέρος, εν προκειμένω. Ο konaki ως αποτέλεσμα, είναι προιον 2 μεταμοσχεύσεων και ο kardinalios κατα την αποψή μου , δεν έχει φωτογραφίες που θα ήθελα να δω. Προφανώς δεν κρίνουμε την ικανότητα του ιατρού, αλλά αμέτοχος σε σχέδιο επι της κεφαλής is not an option.

Σε λίγο θα λέμε και στον Γιακούμπ πως θα κάνει την επέμβαση καρδιάς. Το θέμα αγαπητε είναι πως θα καταφέρεις οικονομικά να σου κάνει την επέμβαση ο Γιακούμπ αντί ενός νέου, απειρου και με ελάχιστες επεμβασεις γιατρού και οχι το πως θα εξηγήσεις στον Γιακούμπ πως θα κάνει την επέμβαση.
 

oreo

Well-Known Member
Σε λίγο θα λέμε και στον Γιακούμπ πως θα κάνει την επέμβαση καρδιάς. Το θέμα αγαπητε είναι πως θα καταφέρεις οικονομικά να σου κάνει την επέμβαση ο Γιακούμπ αντί ενός νέου, απειρου και με ελάχιστες επεμβασεις γιατρού και οχι το πως θα εξηγήσεις στον Γιακούμπ πως θα κάνει την επέμβαση.
Αδερφέ στην μετ μιλάνε οι αριθμοί, για το τι πρέπει να καλύψεις, θαύματα δεν γίνονται. Τώρα η σύγκριση με τον Γιακούμπ άσχετη, αν και ο Lorenzo θωρακοχειρούργος είναι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδιά είναι απλό το θέμα. Στο αισθητικό κομμάτι και στις απαιτήσεις/προσδοκίες που έχει ο καθένας είναι απαραίτητη η συμμετοχή του ασθενούς. Στο τεχνικό κομμάτι καθόλου.
 

jersey

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα αναμφισβήτητα εξαιρετικό.
Τα λεφτά βέβαια παρα πολλα, τα grafts επίσης παρα πολλα, έτσι για να μην νομίζουν μερικά νεα μέλη ότι NW5 με 3000grafts γίνεται τουμπανο.
Προφανως οποιος έχει τα λεφτά και δεν τον νοιάζει το οικονομικό τα ακουμπάει σε Lorenzo, Couto, Pekiner, Zarev, HLC, κλπ. και γίνεται πρώτος μάγκας.
Επειδη ομως το 98% του φορούμ δεν τα έχει, είναι πολυ σημαντικό να υπάρχουν οικονομικές κλινικες με πολυ καλα αποτελέσματα οπως Yaman, Τυρκαλας, κλπ. για να μπορουν να λύσουν και αυτοί το προβλημα τους χωρίς να διαθέσουν μια περιουσία.
Αυτό ακριβώς που λες. Την πλειοψηφία την νοιάζει το οικονομικό και δεν σκορπάει έτσι τα λεφτά, ειδικά αν κρίνει οτι δεν αξίζει κάποιος ή οτι δεν τους έχει πείσει ότι τα αξίζει αυτά που ζητάει. Οπότε ψάχνουν πως να πάρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα στην καλύτερη δυνατή τιμή, σε αυτόν τον γιατρό που θα τους προσφέρει και τα 2. Αλλιώς αν δεν τους ένοιαζε η τιμή θα πήγαιναν κατευθείαν όλοι στον πιο ακριβό που υπάρχει και θα τελείωνε το θέμα...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η συγκεκριμένη εικόνα δεν είναι σφαγείο; Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο έκτρωμα σε δοτρια (δεν έχω δει και πολλά βέβαια).
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210927_033803_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_20210927_033803_com.google.android.youtube.jpg
    769.8 KB · Προβολές: 174

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Η συγκεκριμένη εικόνα δεν είναι σφαγείο; Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο έκτρωμα σε δοτρια (δεν έχω δει και πολλά βέβαια).
Αυτό είναι για διαφημιστική αφίσα , αναίμακτης ,ηπίου χαρακτήρα, αισθητικής παρέμβασης.
 

anti

New Member
Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν και ο "ασθενής" εξαιρετικά και πέραν του δέοντως ενημερωμένος. Αυτή η παράμετρος ήταν η σημαντικότερη.
το αποτελέσμα αυτο ειν εκπληκτικο,,ειχα πολυ μικροτερο προβλημα απο του cvial,, θεωρω οτι ξοδεψα παραπανω λεφτα .πανω απο 35 χιλιαρικα,σε ελληνικες κλινικες και το αποτελεσμα ειναι να μη μπορω ουτε καν να ξυρισω το κεφαλι μου..χιλιες φορες καλυτερα καθολου μεταμοσχευση παρα κακη..το οτι ο ασθενης ειναι υπερ το δεον ενημερωμενος μπορει να το καταλαβει ο οποιοσδηποτε μπαινει σε αυτο το φορουμ,,
 

anti

New Member
Το αποτέλεσμα αναμφισβήτητα εξαιρετικό.
Τα λεφτά βέβαια παρα πολλα, τα grafts επίσης παρα πολλα, έτσι για να μην νομίζουν μερικά νεα μέλη ότι NW5 με 3000grafts γίνεται τουμπανο.
Προφανως οποιος έχει τα λεφτά και δεν τον νοιάζει το οικονομικό τα ακουμπάει σε Lorenzo, Couto, Pekiner, Zarev, HLC, κλπ. και γίνεται πρώτος μάγκας.
Επειδη ομως το 98% του φορούμ δεν τα έχει, είναι πολυ σημαντικό να υπάρχουν οικονομικές κλινικες με πολυ καλα αποτελέσματα οπως Yaman, Τυρκαλας, κλπ. για να μπορουν να λύσουν και αυτοί το προβλημα τους χωρίς να διαθέσουν μια περιουσία.
οταν κανεις μεταμοσχευση μαλλιων δε πρεπει να σε νοιαζει το οικονομικο κοστος,,καλυτερα να περιμενεις δεκα χρονια να μαζεψεις τα λεφτα που χρειαζεται για να κανεις μια καλη ,παρα να να προσπαθησεις να βρεις φτηνες λυσεις που μπορει να σου αφησουν προβλημα για το υπολοιπο της ζωης σου,,σκοπος ειναι να λυσεις το ψυχολογικο προβλημα που μπορει να σου δημιουργησει η απωλεια των μαλλιων κι οχι να προσθεσεις ενα καινουργιο,εγω προσωπικα θα συνιστουσα στους παντες υπομονη και μια καλη,,οσοι ξερουν από μεταμοσχευσεις μαλλιων αυτο δεν ειναι απλα εξαιρετικο αποτελεσμα,.,αγγιζει τη τελιεοτητα,,πριν χρονια κατι τετοιο θα φανταζε με ουτοπια..να λεμε αληθειες,,
 

vlafo

Well-Known Member
οταν κανεις μεταμοσχευση μαλλιων δε πρεπει να σε νοιαζει το οικονομικο κοστος,,καλυτερα να περιμενεις δεκα χρονια να μαζεψεις τα λεφτα που χρειαζεται για να κανεις μια καλη ,παρα να να προσπαθησεις να βρεις φτηνες λυσεις που μπορει να σου αφησουν προβλημα για το υπολοιπο της ζωης σου,,σκοπος ειναι να λυσεις το ψυχολογικο προβλημα που μπορει να σου δημιουργησει η απωλεια των μαλλιων κι οχι να προσθεσεις ενα καινουργιο,εγω προσωπικα θα συνιστουσα στους παντες υπομονη και μια καλη,,οσοι ξερουν από μεταμοσχευσεις μαλλιων αυτο δεν ειναι απλα εξαιρετικο αποτελεσμα,.,αγγιζει τη τελιεοτητα,,πριν χρονια κατι τετοιο θα φανταζε με ουτοπια..να λεμε αληθειες,,
Κάνεις ένα λάθος στον συλλογισμό σου,φυσικά γιατί είσαι παθών (και χωρίς να μου πεις) άλλες εποχές τα έκανες αυτά.
Αυτά την τελευταία δεκαετία είναι ρουτίνα στο εξωτερικό και στην Ελλάδα την τελευταία 5ετία.
Με ατέλειες αρκετές εδώ σε σχέση με το έξω και κυρίως στο τεχνικό κομμάτι,αλλά πλέον γίνονται με καλά αποτελέσματα και χωρίς να δίνεις περιουσίες.
Του Cvial ήταν απλά εξαιρετικά δύσκολο case γιατί δεν επιτρεπότανε κανένα λάθος με τα κάκιστα χαρακτηριστικά που είχε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
το αποτελέσμα αυτο ειν εκπληκτικο,,ειχα πολυ μικροτερο προβλημα απο του cvial,, θεωρω οτι ξοδεψα παραπανω λεφτα .πανω απο 35 χιλιαρικα,σε ελληνικες κλινικες και το αποτελεσμα ειναι να μη μπορω ουτε καν να ξυρισω το κεφαλι μου..χιλιες φορες καλυτερα καθολου μεταμοσχευση παρα κακη..το οτι ο ασθενης ειναι υπερ το δεον ενημερωμενος μπορει να το καταλαβει ο οποιοσδηποτε μπαινει σε αυτο το φορουμ,,
Αν επιτρέπεται φίλε μου, πότε έκανες τις μεταμοσχεύσεις και με ποιά μέθοδο, πόσα grafts συνολικά για να καλύψεις τι norwood ? Ποια τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της τρίχας σου, τι είδους αλωπεκία έχεις, τι εργαλεία χρησιμοποιήθηκαν στην εξαγωσή - εισαγωγή ? Αυτές οι ερωτήσεις μέχρι πριν λίγο καιρό(και πολλές ακόμα) , προέκυπταν μόνο απο πολύ ψαγμένα μέλη. Ανηκες σε αυτή την κατηγορία, όταν τόλμησες το έγχειρημα? Δεν υποθέτω οτι σήμερα παρα τα όποια "λυμένα" ερωτήματα, αποφεύγονται τα προβλήματα, απλά γίνεται γνωστός ο τρόπος του τι μπορείς να πάρεις και τι να ζητήσεις. Η επιλογή γιατρού, πρέπει αν τα οικονομικά το επιτρέπουν να είναι κορυφαία και ναι συμφωνώ οτι προτιμότερο να κάνεις υπομονή και οικονομίες, για να έχεις την όποια διασφάλιση, δεν είναι όμως πλέον οι 5-6 κορυφαίοι γιατροί μονόδρομος , για οποιαδήποτε περίπτωση.
Κατανοώντας στο μέτρο του εφικτού, την ταλαιπωρία σου και την συναισθηματική φόρτιση, καθώς και το τεράστιο ποσό που ξόδεψες, σου εύχομαι μελλοντική αποκατάσταση και ψυχική ηρεμία.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
΄Το πρόβλημα oreo δεν είναι ο μονόδρομος των 5-6 κορυφαίων αλλά το να καταλάβεις τι είδους περίπτωση είσαι (εύκολη, δύσκολη, πολύ δύσκολη) έτσι ώστε να ξέρεις που να απευθυνθείς. Επιλέγοντας έναν κορυφαίο έχεις piece of mind, αλλιώς αν θες value for money πρέπει πρώτα να κάνεις την έρευνα σου διεξοδικά για να καταλάβεις ότι είσαι δόκιμη περίπτωση για τέτοια επιλογή.
 

oreo

Well-Known Member
΄Το πρόβλημα oreo δεν είναι ο μονόδρομος των 5-6 κορυφαίων αλλά το να καταλάβεις τι είδους περίπτωση είσαι (εύκολη, δύσκολη, πολύ δύσκολη) έτσι ώστε να ξέρεις που να απευθυνθείς. Επιλέγοντας έναν κορυφαίο έχεις piece of mind, αλλιώς αν θες value for money πρέπει πρώτα να κάνεις την έρευνα σου διεξοδικά για να καταλάβεις ότι είσαι δόκιμη περίπτωση για τέτοια επιλογή.
Cvial , απο κεκτημένη ταχύτητα, επαναλαμβάνεις αυτό που είπα. Εγώ θεωρώ οτι ξέρω καλά που είναι ήσυχο το piece of mind μου, μαζί τα είπαμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν το γράφω για σένα αλλά σε συνέχεια της συζήτησης που γίνεται με τον φίλο πιο πάνω και αυτά που έγραψε ο vlafo.
 
Μπλουζα