Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

felaini

Active Member
Φυσικα κ σου παει! Για μενα μακραν το πιο φυσικο κ πυκνο αποτελεσμα απ οσα εχω δει! Πλεον μπορεις να παιξεις αφοβα μα το μαλλι σου! Βαφη σταιλινγκ κουρεμα κτλ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Εννοείτε ότι του πάει
Το ίσιο μαλλί είναι απείρως καλύτερο από το κατσαρο,δεν υπάρχει συζήτηση Περί αυτού.Σε κάθε περίπτωση,σε κάθε τρίχα ,σε κάθε πυκνότητα ,σε όλες τις συνθήκες το ίσιο μαλλί είναι είναι καλύτερο του σγουρου,πόσο μάλλον του Κατσαρού .Αν μπορούσα να αλλάξω κάτι πάνω μου αυτό είναι να έχω ίσια μαλλιά Κ ας συνέχιζα να καραφλιαζω.

Για μένα Κ η φράντζα σου πάει Κ ας είσαι και μιας ηλικίας .Για μια φράντζα ζούμε άλλωστε ,για μια φράντζα υπάρχουμε σ αυτό το κόσμο .Η φράντζα να είναι σωστή Κ όλα τα άλλα ερχοντε;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ άπαντες για τα σχόλια και τις ευχές. Η αλήθεια είναι ότι το ίσιο μαλλί προσφέρει πολύ περισσότερες επιλογές για διαφορετικα look. Οι τελευταίες φώτο με το μαλλί ανασηκωμένο μπροστά είναι αυτές που με έχουν κερδίσει γιατί πάντα είχα όγκο στο μαλλί, δεν είμαι συνηθισμένος στην αίσθηση του επίπεδου. Απλά επειδή απέχω από το σπορ του styling καμμιά 20 χρόνια πρέπει να αρχίσω εκπαίδευση γιατί μέχρι τώρα με το μαλλί που είχα δεν χρειαζόμουν πάνω από 5 λεπτά αφού δεν είχα και πολλές επιλογές.

Πάντα μου άρεσε το μακρύ μαλλί και ο λόγος που το ίσιωσα είναι για να το μεγαλώσω. Αν καταφέρω και πετύχω αυτό το look με μακρύ μαλί θα έχω κάνει πραγματικότητα ένα νεανικό όνειρο που δεν πρόλαβα να υλοποιήσω. Εξαιρετικά ενθαρυντικό και το ποστ του Stripar για μάσκα κερατίνης αφού το ίσιωμα κάθε 3 μήνες με όχι και τόσο αθώα προιόντα δεν με ενθουσιάζει.
 

naruto

Well-Known Member
Για την μάσκα κερατινης δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αθώα .
Θα παρακαλούσα τον stripar η οποίον άλλον-η ξέρει να μας πει κατά πόσο είναι safe
 

nine

Active Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα Cvial, για πλάκα δέκα χρόνια μικρότερος! Έυγε άξιζε και με το παραπάνω η όλη προσπάθεια!

Παρεμπιπτόντως για όσους δεν είναι μυημένοι στις μεταμοσχεύσεις να ξέρουν ότι η περίπτωση του Cvial αντικειμενικά είναι από τις καλύτερες όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα και πρέπει να είναι οδηγός για το τι πρέπει να περιμένουν οι μελλοντικοί υποψήφιοι.
Είδαμε λοιπόν με 5000grafts χοντρά χοντρά τι επιφάνεια μπορείς να καλύψεις αξιοπρεπώς σε έναν άριστο γιατρό και συνεπώς να μην έχουν μερικοί βλέψεις με 2500 - 3000 grafts ότι θα γεμίσουν φουλ το μπροστά κομμάτι (hairline α + β + ολίγον c) ή ότι με 5000grafts θα γεμίσουν πλήρως τα NW6 ή έστω και τα NW5.

Cvial εύγε και πάλι, κοίτα να απολαύσεις τους κόπους σου!

Ακριβώς!! Αλλά είναι και οδηγός για το που καταλήγει ένα κεφάλι σε βάθος χρόνου με ΑΑ, ιδιως χωρις θεραπειες. Μην ξεχναμε επισης πως απο οτι νομιζω ο CVIAL ειχε γραψει για τα πλαινα που ηταν ψηλα και αυτο βοηθησε την συνολικη εικονα μετα την μμ.

Σε περιπτωση που καποιος εχει στο μυαλο του ολο αυτο την πυκνοτητα και την φυσικοτητα ενος scalp μεγαλου norwood, δυστηχως ειναι η εξαιρεση και το αποτελεσμα ειναι top. Μονο και μονο που καταφερνει να φτιαχνει φραντζα οταν αλλες περιπτωσεις εχουν σκορπιες τριχες χωρις πυκνοτητα. Αναφερομαι οπως ειπα μεγαλες περιπτωσεις norwood που ειναι γυαλι, χωρις θεραπειες.
 

kolias

Active Member
το ισιωμα με κερατινη κανει θαυματα για ενα μηνα μετα σε στελνει για κουρεμα η ξανα κερατινη, αν καταφερεις να τα μεγαλωσεις ευγε αλλα θα ταλαιπωρηθεις πιστευω για ενα διαστημα θα το κρατησεις, αλλα σε βαθοε χρονου θα σε κουρασει θα δεις
παντως οντως το με μαλλια πανω με ζελε σου παει πιο πολυ απο ολα προσπαθησε κατι τετοιο να κανεις χωρις ομως πολλες πολλεσ διαδικασιες
 

Stripar

Established Member
Για την μάσκα κερατινης δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αθώα .
Θα παρακαλούσα τον stripar η οποίον άλλον-η ξέρει να μας πει κατά πόσο είναι safe
Για να τα λέμε όπως πρέπει δέν είναι τελείως αθώα ,
αλλά είναι λιγότερο επιβαρυντική απο όλα τα άλλα.

Προσωπικά άν είχα σπαστό μαλλί και ήθελα να τα ισιώσω αυτήν θα έκανα,
δεδομένου της υφής και της όψης χρώματος που αφήνει στο μαλλί.

Το έχω ζήσει με πρώην μου,
όπου την έκανε 1-2 φορές το χρόνο και ειδικά την καλοκαιρινή περίοδο
που το μαλλί ταλαιπωρείτε με την θάλλασα ,το αλάτι και τον ήλιο.

Της κρατούσε 3-5 μήνες αναλόγως το πόσο ταλαιπωρούσε το μαλλί , ενώ ήταν σάν να έβγαινε κάθε ημέρα απο κομμωτήριο
Ασε που απολάμβανε να χαιδεύει τα μαλλιά της...
 

kolias

Active Member
εγω εχω ενα φιλο που τα ισιωνει με κερατινη οταν βγαινει απο το κομμωτηριο τον ζηλευω το μαλλι ειναι τελειο σε κανενα μηνα ομως τον βλεπω και τον λυπαμαι βεβαια ο τυπος ειναι ψιλοαφρο και τα σγουρα μαλλια αν μεγαλωσουν πολυ γινονται σαν πορτατιφ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Stripar μην συνεχίζεις με πρώην και κερατινες γιατί θα αρχίσω τα τηλέφωνα σε πρώην και νυν για συμβουλές. Ρε που μπλέξαμε...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kolias

Active Member
παντως με το μαλλι προς τα πανω και το αναλογο κουρεμα cvial ανεβαινεις λεβελ το βλεπεισ πιστευω παλεψε το ξερεις εσυ
και επειδη τα εχω και εγω τα χρονακια μου ακου τι ζηλεω..... τον ζελε , εχω πολλλλα χρονια να βαλω ζελε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Σου πάει! Αν θες wet look, καλό κράτημα που διαρκεί χωρίς να τα κάνει κόκκαλο, δοκίμασε οπωσδήποτε pomade υδατοδιαλυτή! Πλέον τις βρίσκεις σε όλα τα barber shop (που έχουν ανοίξει σε κάθε γειτονιά). Θα με θυμηθείς! Δεν τα κάνει μπετό, μπορείς άνετα να τα χτενίσεις ενώ έχουν πάνω προϊόν και επιπλέον, αν χάσουν τη γυαλάδα τους, ρίχνεις ελάχιστο νερό και ξαναχτενίζεις. Φεύγει με ένα απλό λούσιμο, και χωρίς σαμπουάν.
 

athenian

Well-Known Member
Η ισιωτικη με κερατινη,τουλαχιστον αυτη που χρησιμοποιω,ειναι πολυ πιο αθωα απο αρκετες βαφες και προιοντα styling.Κραταει εως 6 μηνες,αναλογα το ποσο σγουρα ειναι τα μαλλια,και μπορει να γινει αφοβα σε ολους τους τυπους μαλλιων.Βεβαια,αν περασουν για παραδειγμα 3 μηνες και εχει βγει νεο μαλλι 5 εκατοστων το οποιο ειναι αρκετα σγουρο εκ φυσεως,χρειαζεται κι αυτο περασμα.
 

billaros

Active Member
Ρε παιδια για ατομα που φοβομαστε περαιτερω αραιωση δεν ειναι επιφοβο να κανουμε ισιωτικη με μασκα κερατινης?μην επιβαρυνει την αραιωση κιαλλο?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδια για ατομα που φοβομαστε περαιτερω αραιωση δεν ειναι επιφοβο να κανουμε ισιωτικη με μασκα κερατινης?μην επιβαρυνει την αραιωση κιαλλο?

Τι να επιβαρύνει billare, δυστυχώς η αραίωση δεν έχει καμμία σχέση με προϊόντα είναι γενετική, τα σαμπουάν που βάζεις του εμπορίου τι νομίζεις ότι περιέχουν; Για το δέρμα σου είναι πολύ καλύτερο να αποφεύγεις τα βαριά χημικά (εκτιμώ ότι η μάσκα κερατίνης δεν εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία αλλά θα το ψάξω) το τριχοθυλάκιο δεν επηρεάζεται απ όλα αυτά, το πολύ πολύ να προξενήσεις σε extreme καταστάσεις κάποιο σοκλος, αν και δεν είμαι σίγουρος ούτε για αυτό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Να το χαρεις Cvial και απο εμενα,πραγματικα απολαυσε το και πειραματισου..
Επισης για ακομα μια φορα οι φωτογραφιες που εχεις στο νημα σου ειναι για σεμιναριο το παραδειγμα σου και του Πανου 1982 ειναι οι αρτιοτερες παρουσιασεις μμ και απο 2 κορυφαιους γιατρους..
Θα ηθελα να ξερω μιας και το αποτελεσμα τωρα ειναι πολυ δυνατο και ολοκληρωμενο, ποιες ειναι οι αντιδρασεις του περυγυρου σου;Σε ρωτανε η απλα γουρλωνουν ματια και το αφηνουν ασχολιαστο;
Και ακομη επειδη σχολιαζεις πως πανε 25 χρονια απο τοτε που ειχες πλουσια κομη,η κατασταση προ μμ ηταν σχεδον απο τα 25-26;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να το χαρεις Cvial και απο εμενα,πραγματικα απολαυσε το και πειραματισου..
Επισης για ακομα μια φορα οι φωτογραφιες που εχεις στο νημα σου ειναι για σεμιναριο το παραδειγμα σου και του Πανου 1982 ειναι οι αρτιοτερες παρουσιασεις μμ και απο 2 κορυφαιους γιατρους..
Θα ηθελα να ξερω μιας και το αποτελεσμα τωρα ειναι πολυ δυνατο και ολοκληρωμενο, ποιες ειναι οι αντιδρασεις του περυγυρου σου;Σε ρωτανε η απλα γουρλωνουν ματια και το αφηνουν ασχολιαστο;
Και ακομη επειδη σχολιαζεις πως πανε 25 χρονια απο τοτε που ειχες πλουσια κομη,η κατασταση προ μμ ηταν σχεδον απο τα 25-26;

Αυτή που δεν έχουν δει την εξέλιξη και με θυμούνται χωρίς μαλλιά αδυνατούν να το πιστέψουν, το θεωρούν απίστευτο. Δυστυχώς από τα 27 είχα χάσει μεγάλο μέρος της hairline (τύπος Α) είχε μείνει μόνο μια λωρίδα οπότε πρακτικά δεν μπορούσα να κάνω κάποιο styling. Μετά η εξέλιξη ήταν πολύ αργή πήρε 15-20 χρόνια για την εικόνα που βλέπεις προ μμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αυτή που δεν έχουν δει την εξέλιξη και με θυμούνται χωρίς μαλλιά αδυνατούν να το πιστέψουν, το θεωρούν απίστευτο. Δυστυχώς από τα 27 είχα χάσει μεγάλο μέρος της hairline (τύπος Α) είχε μείνει μόνο μια λωρίδα οπότε πρακτικά δεν μπορούσα να κάνω κάποιο styling. Μετά η εξέλιξη ήταν πολύ αργή πήρε 15-20 χρόνια για την εικόνα που βλέπεις προ μμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

cvial πιστευεις οτι η αραιωση η δικη μου μοιαζει με το πως αραιωσες και εσυ? εμενα ξεκινησε απο κροταφους 20χρονων. προχωρουσε προς τα μεσα και παραλληλα ετρωγε τη hairline ωσπου χαθηκε εντελως και αδειασε και προς τα μεσα με τα χρονια.
το μαλλι σου πλεον ειναι πολυ καλυτερο απο τους περισσοτερους 50αρηδες. Να εισαι γερός να το χαρεις. ;)
 

koumparos

Well-Known Member
Cvial σου παει πολυ το σπαστο μαλι.
Το πατερν σου ακολουθησε το πατερν καποιου συγγενη?
 
Μπλουζα