Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατί εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε take over στο Ισραηλ? Δέκα φορές καλύτερα από τους Κύπριους. Ψοφάνε για Ελλάδα. 6 πτήσεις την ημέρα κάθε μέρα από TelAviv. Μου φαίνεται θα ψήσω τον Λορένζο να μετακομίσει Αθήνα για κάποιο διάστημα, δεν τό χει και πολύ. Για το επόμενο consultation μόνος του μου το ζήτησε. Την προηγούμενη φορά κόλλησε στην Πάρο με το Kite και την καταβρήκε. Δως του θάλασσα και kite και δεν θέλει τίποτα άλλο. Να εκπαιδεύσει και 2-3 δικούς μας να αφήσει παρακαταθήκη.

Ελα ρε man μην μας το χαλάς τώρα δίκη μας ΑΟΖ είναι... έχουμε το τουρκοκυπριακο μην πάμε και στο ελληνοκυπριακο. :p:p:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Γιατί εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε take over στο Ισραηλ? Δέκα φορές καλύτερα από τους Κύπριους. Ψοφάνε για Ελλάδα. 6 πτήσεις την ημέρα κάθε μέρα από TelAviv. Μου φαίνεται θα ψήσω τον Λορένζο να μετακομίσει Αθήνα για κάποιο διάστημα, δεν τό χει και πολύ. Για το επόμενο consultation μόνος του μου το ζήτησε. Την προηγούμενη φορά κόλλησε στην Πάρο με το Kite και την καταβρήκε. Δως του θάλασσα και kite και δεν θέλει τίποτα άλλο. Να εκπαιδεύσει και 2-3 δικούς μας να αφήσει παρακαταθήκη.
Φίλε Cvial
Νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη πρόταση που έχεις κάνεις εδώ μέσα από τότε που ανέλαβες.
Θα στη βελτιώσω λίγο ακόμα για να του δώσεις και εναλλακτικές.
Θα του πεις θα μένει 6 μήνες εδώ από Απρίλιο-Οκτώμβριο,και το υπόλοιπο διάστημα Ισπανία.
Πάρο ειδικά με παραλία ΠΟΥΝΤΑ ιδανικό για Kite δεν θα ξεκολλάει.
Εύκολα θα το δεχτεί όταν μείνει εδώ και θα καταλάβει τις διαφορές.
Αν το καταφέρεις αυτό,νομίζω η παρακαταθήκη που εσύ θα αφήσεις στο χώρο των μμ,θα είναι σημαντικότερη από τους περισσότερους γιατρούς εδώ και τότε θα πρέπει να αποχωρήσεις πλέον τιμητικά.
Θα έχεις αλλάξει το χάρτη των μμ στην Ελλάδα και πλέον αυτό που έλεγες με τον Georgie θα γίνει πραγματικότητα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σούβλα δεν έχεις φέτος, εγκλωβιστήκαμε. Είναι όμως μια καλή ευκαιρία να ποστάρω κάποια ενδιαφέροντα πράγματα.

Καιρό τώρα δίνω "μάχη" να ελέγξω το μαλλί μου. Λίγο αστείο βέβαια, πριν 5 χρόνια δεν υπήρχε τέτοιο θέμα. Σπαστή, χοντρή τρίχα, όταν ξυπνάω χωρίς λούσιμο δεν στρώνει με τίποτα. Είναι σαν να έχω βάλει το χέρι στην πρίζα. Μέχρι πρότινος είχα βρει μια εύκολη μέθοδο να τα ελέγχω περιοριζοντάς τα σε όγκο αλλά δεν ήμουν ευχαριστημένος από το styling. Πολύ flat αποτέλεσμα. Επίσης, λόγω μήκους, σπαστής τρίχας και καθημερινών λουσιμάτων το freezing πήγαινε σύννεφο κάνοντας την κατάσταση ακόμα πιο δύσκολη. Το έψαξα πολύ με διάφορα προιόντα και σας παρουσιάζω τους 2 πλέον "αποκλειστικούς συνεργάτες¨.

1. Marocanoil, Smoothing cream. H τέλεια ενυδάτωση και προστασία από πιστολάκι. Μετά το λούσιμο και ελαφρό στέγνωμα, 1-2 δόσεις (έχει τρόμπα) και το αφήνεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δράσει 10-15' πριν το πιστολάκι. Συνιστάται ανεπιφύλακτα για όσους έχουν ξηρό μαλλί ή φριζάρισμα.
IMG_0948r.jpg


2. Πιστολάκι της Dyson. Εξευτελιστικά ακριβό (ντρέπομαι να γράψω τιμή), αλλά μικρό για ταξίδια (must για εμένα) και με απόλυτο έλεγχο της θερμοκρασίας.
IMG_0947.jpg


Πριν να παρουσιάσω το αποτέλεσμα να πω 2 λόγια και την φωτογράφιση. Πριν 3 μήνες πήρα το iphone 12 pro max. Μακράν το καλύτερο κινητό για φώτο/βίντεο και ειδικά για χαμηλούς φωτισμούς. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ για όσους παίρνουν φώτο για να βλέπουν την πρόοδο της μμ. Δεν απεικονίζει την πραγματικότητα. ΕΙΝΑΙ ΞΕΓΥΜΝΩΤΙΚΟ επειδή έχει υπερευαίσθητο σένσορα για φώτο το βράδυ με αποτέλεσμα την ημέρα σε όλες τις συνθήκες να ξεγυμνώνει τα πάντα. Μπροστά του τα υπόλοιπα iphone 10,11,12 ωχριούν σε φως. Ακόμα και η selfie κάμερα είναι killer.

Κάτι άλλο χρήσιμο. Όταν δίνουμε όγκο στο μαλλί ουσιαστικά απομακρύνουμε τις τρίχες μεταξύ τους και τις ανυψώνουμε με συνέπεια να μειώνουμε την πυκνότητα αλλά και να αυξάνουμε δυσμενώς την γωνία ως προς την κάλυψη (για όσους θυμόνται από τα βίντεο με τον Αναστασάκη). Δεν είναι η καλύτερη τεχνική για καμουφλάζ. Σήμερα είχε συννεφιά, διάχυτο φως που είναι ότι καλύτερογια φώτο. Το μαλλί με το styling που πετυχαίνω με τους 2... συνεργάτες. Η αλήθεια είναι ότι είναι λιγο too much, συνήθως είναι ένα κλικ λιγότερο φουσκωμένο.

cvial2.jpg

Αυτή είναι η εικόνα που έχει κάποιος που σε βλέπει στα 60-70cm, δηλαδή δίπλα σου.

cvial1.jpg


Αυτή στα 20cm. Οι 2 επόμενες είναι μέσα με φώς και έξω. Όχι μεγάλη διαφορά.

cvial3.jpg


cvial4.jpg

cvial5.jpg

Στις 2 τελευταίες που είναι και η επιτομή του "ξεγυμνώματος" λόγω extreme κάμερας & διάχυτου φωτισμού φαίνονται όλες οι λεπτομέρειες. Τίποτα δεν υπερφωτίζεται ούτε υποφωτίζεται. Θα ρωτήσουν κάποιοι. Έτσι φαίνεται με το ανθρώπινο μάτι? Η απάντηση είναι όχι. Το μάτι βλέπει περίπου όπως η παρακάτω φώτο. Λίγο πιό θολά λίγο πιο σκοτεινά λόγω απόστασης.

IMG_1399.jpg


Καλή Ανάσταση σε όλους!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Καλη Ανασταση Cvial με υγεια.
Στην κεφαλη η Ανασταση παντως εχει γινει προ πολλου :D

Εαν θελεις και δεν εχεις δοκιμασει, ισως σου φαινοταν χρησιμο το αλατονερο, που δινει υφη στο μαλλι οπως οταν βγαινεις απο τη θαλασσα. Υπαρχει σε αρκετα μαγαζια.
Προσωπικα με βολευει πολυ οταν το μαλλι ειναι μακρυ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ Κώστα, δεν θέλω να το αφυδατώσω, να το ενυδατώσω παλεύω. Αν του βάλω αλατόνερο το έχασα το παιχνίδι.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
CVIAL θα μπορουσες να υιοθετησεις ενα hairstyle σαν του Charlie Sheen στην φωτογραφια;Εχεις πειραματιστει ποτε με τετοιου ειδους χτενισμα σε στυλ χωριστρας;Η δικη σου τριχα ειναι πιο χοντρη και κατσαρη αλλα αφου καταφερνεις και εσυ να την ισιωνεις θα μπορουσε ενα τετοιο στυλ να εφαρμοστει,θα εδειχνε ωραια στο κεφαλι σου πιστευω.
 

Συνημμένα

  • index.jpg
    index.jpg
    6.4 KB · Προβολές: 129

oreo

Well-Known Member
CVIAL θα μπορουσες να υιοθετησεις ενα hairstyle σαν του Charlie Sheen στην φωτογραφια;Εχεις πειραματιστει ποτε με τετοιου ειδους χτενισμα σε στυλ χωριστρας;Η δικη σου τριχα ειναι πιο χοντρη και κατσαρη αλλα αφου καταφερνεις και εσυ να την ισιωνεις θα μπορουσε ενα τετοιο στυλ να εφαρμοστει,θα εδειχνε ωραια στο κεφαλι σου πιστευω.
Αυτό το χτένισμα Νικολιό, πάει ασορτί με Denise Richards
 

karaflomallias

Active Member
Γιατί η Κύπρος έχει? Μην μου πεις ότι οι Κύπριοι στηρίζονται στην εγχώρια αγορά. Οι Ισπανοί κατά κύριο λόγο απευθύνονται στους Ισπανούς. Οι Γερμανοί είναι ανύπαρκτοι και οι Βέλγοι πανάκριβοι πλέον για αυτά που τους προσφέρουν. Εγώ πιστεύω ότι το μοντέλο του Αναστασάκη με ένα κόστος 2-2.5€ και τοπ υπηρεσίες εφάμιλες Ισπανών και HLC θα σάρωνε στην Βόρεια Ευρώπη. Αυτό το μοντέλο όμως θέλει σοβαρο μεράκι, προσήλωση στις μμ και πρωτίστως επένδυση σε ανθρώπους/technicians για να μπορέσεις να βγάλεις σε βάθος χρόνου 2-3 χειρουργεία την μέρα και να αποκτήσεις κρίσιμη μάζα. Δευτερευόντως σε εγκαταστάσεις. Μην ξεχνάς ότι όλοι θέλουν να έλθουν Ελλάδα από Βόρεια Ευρώπη και στα πολλά χιλιάδες ευρώ που κοστίζει η επέμβαση τα αεροπορικά χάνονται. Αυτό που ίσως δεν ξέρεις ότι οι συνεχείς και πολλές επεμβάσεις την ημέρα βελτιώνουν και συντηρούν το team και είναι απαραίτητες για να διατηρείσαι σε υψηλό επίπεδο.
Συμφωνώ απόλυτα ... αυτό το μοντέλο που περιγράφεις αν καταλαβαίνω καλά προσπαθεί να λειτουργήσει ο Bizanga με τους εδώ συνεργάτες του.. έχει γίνει επένδυση σε εγκαταστάσεις, έχουν εκπαιδευμένους technicians (εξ όσων οι ίδιοι λένε) και έχουν τρια πακέτα τιμών ... άλλη τιμή όταν απουσιάζει ο Bizanga, άλλη τιμή (πιο ακριβή) όταν εποπτεύει, σχεδιάζει hairline και κάνει ιδιοχείρως τις μισές οπές, άλλη τιμή (ακόμα υψηλότερη) όταν τα κάνει όλα αυτός... το high end μοντέλο προσφέρεται και για συνδυασμό διακοπών, sightseeing κλπ... ιατρικός τουρισμός ... καθόλου αμελητέα αγορά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρίξε ενα fade στα πλάγια και πίσω να δώσεις νόημα στο back bombadur. Δώσε λίγο αλήτικη νότα

Όταν κουρεύομαι κάπως έτσι είναι (όχι και πολύ extreme βέβαια), αλλά μεγαλώνουν γρήγορα τα άτιμα. Τώρα είμαι έτοιμος για κούρεμα για αυτό είναι έτσι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL θα μπορουσες να υιοθετησεις ενα hairstyle σαν του Charlie Sheen στην φωτογραφια;Εχεις πειραματιστει ποτε με τετοιου ειδους χτενισμα σε στυλ χωριστρας;Η δικη σου τριχα ειναι πιο χοντρη και κατσαρη αλλα αφου καταφερνεις και εσυ να την ισιωνεις θα μπορουσε ενα τετοιο στυλ να εφαρμοστει,θα εδειχνε ωραια στο κεφαλι σου πιστευω.

Με τίποτα, αυτό είναι ωραίο με σχετικά λεπτή και ίσια τρίχα. Η δικιά μου είναι σούπερ για όγκο και προς τα πάνω. Το Back pompadour που έγραψε ο oreo είναι το αγαπημένο μου (βασικά όλα τα pompadour μου αρέσουν). Είναι πολύ απαιτητικό βέβαια (θέλει πολύ μαλλί) αλλά τον όγκο που χρειάζεται μπορώ να τον πετύχω άνετα με ένα καλό ίσιωμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairsick

Active Member
Σούβλα δεν έχεις φέτος, εγκλωβιστήκαμε. Είναι όμως μια καλή ευκαιρία να ποστάρω κάποια ενδιαφέροντα πράγματα.

Καιρό τώρα δίνω "μάχη" να ελέγξω το μαλλί μου. Λίγο αστείο βέβαια, πριν 5 χρόνια δεν υπήρχε τέτοιο θέμα. Σπαστή, χοντρή τρίχα, όταν ξυπνάω χωρίς λούσιμο δεν στρώνει με τίποτα. Είναι σαν να έχω βάλει το χέρι στην πρίζα. Μέχρι πρότινος είχα βρει μια εύκολη μέθοδο να τα ελέγχω περιοριζοντάς τα σε όγκο αλλά δεν ήμουν ευχαριστημένος από το styling. Πολύ flat αποτέλεσμα. Επίσης, λόγω μήκους, σπαστής τρίχας και καθημερινών λουσιμάτων το freezing πήγαινε σύννεφο κάνοντας την κατάσταση ακόμα πιο δύσκολη. Το έψαξα πολύ με διάφορα προιόντα και σας παρουσιάζω τους 2 πλέον "αποκλειστικούς συνεργάτες¨.

1. Marocanoil, Smoothing cream. H τέλεια ενυδάτωση και προστασία από πιστολάκι. Μετά το λούσιμο και ελαφρό στέγνωμα, 1-2 δόσεις (έχει τρόμπα) και το αφήνεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δράσει 10-15' πριν το πιστολάκι.
Προβολή συνημμένου 35598

2. Πιστολάκι της Dyson. Εξευτελιστικά ακριβό (ντρέπομαι να γράψω τιμή), αλλά μικρό για ταξίδια (must για εμένα) και με απόλυτο έλεγχο της θερμοκρασίας.
Προβολή συνημμένου 35599

Πριν να παρουσιάσω το αποτέλεσμα να πω 2 λόγια και την φωτογράφιση. Πριν 3 μήνες πήρα το iphone 12 pro max. Μακράν το καλύτερο κινητό για φώτο/βίντεο και ειδικά για χαμηλούς φωτισμούς. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ για όσους παίρνουν φώτο για να βλέπουν την πρόοδο της μμ. Δεν απεικονίζει την πραγματικότητα. ΕΙΝΑΙ ΞΕΓΥΜΝΩΤΙΚΟ επειδή έχει υπερευαίσθητο σένσορα για φώτο το βράδυ με αποτέλεσμα την ημέρα σε όλες τις συνθήκες να ξεγυμνώνει τα πάντα. Μπροστά του τα υπόλοιπα iphone 10,11,12 ωχριούν σε φως. Ακόμα και η selfie κάμερα είναι killer.

Κάτι άλλο χρήσιμο. Όταν δίνουμε όγκο στο μαλλί ουσιαστικά απομακρύνουμε τις τρίχες μεταξύ τους και τις ανυψώνουμε με συνέπεια να μειώνουμε την πυκνότητα αλλά και να αυξάνουμε δυσμενώς την γωνία ως προς την κάλυψη (για όσους θυμόνται από τα βίντεο με τον Αναστασάκη). Δεν είναι η καλύτερη τεχνική για καμουφλάζ. Σήμερα είχε συννεφιά, διάχυτο φως που είναι ότι καλύτερογια φώτο. Το μαλλί με το styling που πετυχαίνω με τους 2... συνεργάτες. Η αλήθεια είναι ότι είναι λιγο too much, συνήθως είναι ένα κλικ λιγότερο φουσκωμένο.

Προβολή συνημμένου 35600
Αυτή είναι η εικόνα που έχει κάποιος που σε βλέπει στα 60-70cm, δηλαδή δίπλα σου.

Προβολή συνημμένου 35601

Αυτή στα 20cm. Οι 2 επόμενες είναι μέσα με φώς και έξω. Όχι μεγάλη διαφορά.

Προβολή συνημμένου 35603

Προβολή συνημμένου 35602
Προβολή συνημμένου 35606
Στις 2 τελευταίες που είναι και η επιτομή του "ξεγυμνώματος" λόγω extreme κάμερας & διάχυτου φωτισμού φαίνονται όλες οι λεπτομέρειες. Τίποτα δεν υπερφωτίζεται ούτε υποφωτίζεται. Θα ρωτήσουν κάποιοι. Έτσι φαίνεται με το ανθρώπινο μάτι? Η απάντηση είναι όχι. Το μάτι βλέπει περίπου όπως η παρακάτω φώτο. Λίγο πιό θολά λίγο πιο σκοτεινά λόγω απόστασης.

Προβολή συνημμένου 35607

Καλή Ανάσταση σε όλους!!
Με τέτοιο αποτέλεσμα πρέπει να σε έχει για μοντέλο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Με τίποτα, αυτό είναι ωραίο με σχετικά λεπτή και ίσια τρίχα. Η δικιά μου είναι σούπερ για όγκο και προς τα πάνω. Το Back pompadour που έγραψε ο oreo είναι το αγαπημένο μου (βασικά όλα τα pompadour μου αρέσουν). Είναι πολύ απαιτητικό βέβαια (θέλει πολύ μαλλί) αλλά τον όγκο που χρειάζεται μπορώ να τον πετύχω άνετα με ένα καλό ίσιωμα.
Τι πυκνοτητες λες να εχει στις μπροστινες ζωνες ο charlie sheen για να εχει τετοια εικονα και για να μπορει να υποστηριξει ενα τετοιο χτενισμα;
Και τα δικα σου μαλλια στο μηκος που τα εχεις αν τα φερεις μπροστα ή πλαγια φτανουν μεχρι τα φρυδια ευκολα πιστευω
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι πυκνοτητες λες να εχει στις μπροστινες ζωνες ο charlie sheen για να εχει τετοια εικονα και για να μπορει να υποστηριξει ενα τετοιο χτενισμα;
Και τα δικα σου μαλλια στο μηκος που τα εχεις αν τα φερεις μπροστα ή πλαγια φτανουν μεχρι τα φρυδια ευκολα πιστευω

Ναι φτάνουν αλλά το σγουρό και χοντρό μαλλί ποτέ δεν έχει την χάρη και το στρώσιμο του ίσιου που απαιτείται για χτένισμα τύπου τσάρλι ή keanu reeves (στα νιάτα του) για να δώσει στυλ. Επίσης πρέπει να είναι και λίγο λιπαρό και τα σγουρά κατά κανόνα είναι ξηρά. Για αυτό το χτένισμα δεν θες ιδιαίτερες πυκνότητες γιατί το μαλλί είναι μακρύ και σε επαφή με το κρανίο (όπως τα γυναικεία). Το πιο απαιτητικό μαλλί σε πυκνότητα είναι αυτό. Όλα εκτεθιμένα.

slick.jpg
 
Μπλουζα