Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@Nik.Mos Δεν ξέρω εγώ πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα πάνε για το όνομα και τίποτα παραπάνω δεν πιστεύω ότι είναι τόσο ανώτεροι οι Ισπανοί επίσης παίζουν από του ασφαλούς πάντα και σε ταΐζουν χάπια με το καλημέρα πριν καν σε δεχτούν για μμ. Μπορείς να νιώσεις ασφάλεια με άλλες τόσες επιλογές στα μισά χρήματα επίσης να πω ότι έχω δει και αποτελέσματα από τους τοπ Ισπανούς που δεν μου άρεσαν. Φυσικά και τα περισσότερα που δείχνουν είναι τοπ αλλά επειδή παρακολουθώ κάποιους youtubers που έχουν κάνει στους τοπ Ισπανούς υπάρχουν λαθοι και σημαντικά πολλές φορές στον σχεδιασμό από φυτρωση όντος σχεδόν όλα όσα είδα είναι τοπ.

Θα μπορούσα να σου αναλύσω τεχνικά το γιατί αλλά θα ξεφύγουμε πολύ. Ευχαρίστως όμως αν επιμένεις. Σαφως και μπορείς να βρεις άλλες επιλογές με μεγάλη ασφάλεια απλά όχι στην μισή τιμή. Ένα 30% πιο κάτω είναι μια ρεαλιστική εκτίμηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για μένα είναι τέρμα χαζό και κοροϊδία μεγάλη να δώσεις 18Κ για μμ ακόμα και να τα έχεις, δεν αξίζει τόσο αυτή η επέμβαση και φυσικά δεν θα δεις τόσο τρομακτική διαφορά με μια που θα κοστίζει τα μισά χρήματα και λιγότερα. Είναι απλά βλακώδες να δίνεις + 8Κ-10Κ μόνο για το όνομα του γιατρού γιατί τόσο ποιο καλός δεν θα είναι.

Εγω θα τα έδινα αν τα είχα πάντως.
Και δεν μιλάω για λεφτά που περνούν οι ποδοσφαιριστες και οι ηθοποιοί αν έβγαζα ακόμη και ένα 45,000 το χρόνο χωρίς υποχρεώσεις βαριές.
Εδω σύνολο σε 2 μεταμοσχευσεις,σαμπουάν καλά, κάτι αποτυχημένες θεραπείες σε παλιές κλινικές και toppik που έχουμε δώσει έχω φτάσει σύνολο όλα αυτά τα χρονιά 10650 ευρώ 2 μεταμοσχευσεις και τα υπόλοιπα στα παραπάνω που είπα σύνολο 15,000.

Τρώω ένα κάρο λεφτά στα ταξίδια για 40-50 μέρες και φίλοι μου την λένε ότι δεν αξίζει....το αν αξίζει μόνο εγώ ξέρω και η ψυχή μου για το πως νιώθω και τι ψυχοθεραπεία είναι αυτό και πόσο γεμάτος άνθρωπος νιώθω.. Ποτέ δεν τα έκλαψα...Για την μεταμόσχευση δεν θα τα έδινα που το 2011 ήμασταν με κατάθλιψη και δεν θέλαμε ούτε για καφέ να πάμε έξω.

Και βγάζαμε και βγάζουμε λεφτά όσα ο μέσος Ελληνας με μια νορμάλ δουλειά. 2 εγώ.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Στο τέλος της ημέρας, η θεραπεία της ψυχής από τη μάστιγα της τριχόπτωσης, αξίζει όσο λεφτά απαιτεί η καλύτερη και ασφαλέστερη μεταμόσχευση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στο τέλος της ημέρας, η θεραπεία της ψυχής από τη μάστιγα της τριχόπτωσης, αξίζει όσο λεφτά απαιτεί η καλύτερη και ασφαλέστερη μεταμόσχευση.

Το 2012 μόλις βγήκα από το χειρουργείο και πήγα στο διαμέρισμα τις κλινικής να σου πω την αλήθεια συγκινήθηκα πάρα πολύ και πήγα με κλειστά μάτια στην κλινική χωρίς να γνωρίζω κανέναν χωρίς να έχω ιδέα από μεταμοσχευσεις και βλέπω τώρα να υπάρχουν όλα στο πιάτο σας έτοιμα διαβασμένοι φουλ και με ανγχος φουλ.
Χαλαρώστε υπάρχει γνώση και μην τσιγκουνευεστε μερικά χρήματα παραπάνω για αυτούς που τα βγάζουν τσίμα τσίμα μιλώ γιατί και εγώ είμαι ένας από αυτούς.
 

Georgie

Well-Known Member
Παιδια όντως ο Jose Lorenzo ειναι στους κορυφαίους στη τεχνική FUE .
Ειναι πανάκριβος όμως και πολυ μακριά απο budget που μπορει να διαθέσει κάποιος Ανθρωπος που ειναι οικονομικά στο μέσο όρο της Ευρωπης .
Για το μέσο Ελληνα ακομα μακρύτερα .
Κάποιος δε πανω απο τα 40 ακομα δυσκολότερα λογω προτεραιοτήτων της ζωής .
Οταν το minimum ξεκινάει απο τις 10.000 € για κάποιο μικρό Norwood,και μπορει να φτάσει το 20αρικο σε μεγαλυτερο προβλημα, καταλαβαίνετε οτι οι περισσότεροι κανουν όνειρα θερινής νυχτός .
Αυτο όμως δε μπορει να μας αποτρέψει στο να γνωρίζουμε που μπορει να φτάσουν οι δυνατότητες και οι τεχνικές μιας πετυχημένης μεταμοσχευσης, και μπορει να γινει οδηγός αναζήτησης σε πιο οικονομικές λύσεις χωρις το ρίσκο να υπερβαινει τα πιθανά κέρδη αυτής.
Σε καθε περίπτωση όμως respect και στον Jose αλλα και στους άλλους κορυφαίους συναδέλφους του .

Ps . Με τέτοια τιμη δε πιστεύω να βγάζει τοστακι στο διάλειμμα !
Jamon tapas με πιστοποίηση Michelin πρεπει, και Dom Perignon αντι πορτοκαλάδας
 

Disco

Well-Known Member
Πιστεύω είναι και θέμα πόσο είναι διατεθειμένος να το ψάξει κάποιος ή πόσο ενημερωμένος είναι. Πχ άμα κάποιος δεν θέλει να ψάξει και δεν μπορεί να κάνει και ένα πλάνο μόνος του και δεν έχει ιδέα ποσα μοσχεύματα χρειάζεται μια περιοχή ή κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να τηρηθούν τοτε θα πρέπει να πληρώσει και να βάλει το χέρι στην τσέπη. Αλλιώς άμα έχει τις γνώσεις και το έχει ψάξει μπορεί να εφαρμόσει και ενα σωστό πλάνο σε έναν άλλο ικανό γιατρό χωρίς να δώσει 15Κ για μια επέμβαση. Ή μπορεί ακόμα να κάνει και ένα consultation με έναν κορυφαίο γιατρό να ενημερωθεί και να ξέρει τι χρειάζεται στην περίπτωσή του και μετά να εφαρμόσει αυτό το πλάνο σε άλλο γιατρό γλιτώνοντας έτσι αρκετές χιλιάδες ευρώ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ή μπορεί ακόμα να κάνει και ένα consultation με έναν κορυφαίο γιατρό να ενημερωθεί και να ξέρει τι χρειάζεται στην περίπτωσή του και μετά να εφαρμόσει αυτό το πλάνο σε άλλο γιατρό γλιτώνοντας έτσι αρκετές χιλιάδες ευρώ.

Δεν στέκει πολύ αυτό φίλε disco...δηλαδή είναι σαν να λες πας λορετζο στα αναλύει όλα έρχεσαι HDC και τους βγάζεις τα στοιχειά του λορετζο και παίρνεις από την HDC αποτελεσμα λορετζο σε χαμηλότερη τιμή.
Βάζω την δικιά μας κλινική για αποφυγή παρεξηγήσεων.
Αν ήταν όλα τόσο εύκολα το ίδιο θα κάναμε όλοι.
Η κάθε κλινική έχει το τρόπο τις άπλα πρέπει να σεβαστεί κάποια βασικά πράγματα στην μεταμόσχευση, σε εμάς ακόμη και αδιάβαστος να πας και ότι δεν είσαι του φόρουμ θα προσπαθήσουν να δώσουν το καλύτερο όπως έκαναν και σε έμενα..Για άλλες κλινικές ίσως όχι.
 

Kostas97

Well-Known Member
Υπαρχουν διαφορες περιπτωσεις περιστατικων και νομιζω εκει ειναι και το κλειδι.
Αλλο να πρεπει σε μια 2ετια να ξοδεψεις 18Κ π.χ. και αλλο 18Κ σε μια 10ετια.

Ισως ο καθενας το σκεφτεται απο τη δικη του πλευρα.
Σκεφτειτε πως δεν ειναι ολοι NW5 και πανε να κανουν ΜΕΤ.

Εαν πας ως NW2 ακολουθωντας απο νωρις μια φαρμακευτικη αγωγη γυρω στα τριαντα, και χρειαστεις αλλη μια αρκετα αργοτερα αφου και η φινα στις πισω ζωνες κραταει αρκετα καλυτερα, μιλαμε για 18Κ σε βαθος 10ετιας παραδειγματος χαριν ;;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πιστεύω είναι και θέμα πόσο είναι διατεθειμένος να το ψάξει κάποιος ή πόσο ενημερωμένος είναι. Πχ άμα κάποιος δεν θέλει να ψάξει και δεν μπορεί να κάνει και ένα πλάνο μόνος του και δεν έχει ιδέα ποσα μοσχεύματα χρειάζεται μια περιοχή ή κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να τηρηθούν τοτε θα πρέπει να πληρώσει και να βάλει το χέρι στην τσέπη. Αλλιώς άμα έχει τις γνώσεις και το έχει ψάξει μπορεί να εφαρμόσει και ενα σωστό πλάνο σε έναν άλλο ικανό γιατρό χωρίς να δώσει 15Κ για μια επέμβαση. Ή μπορεί ακόμα να κάνει και ένα consultation με έναν κορυφαίο γιατρό να ενημερωθεί και να ξέρει τι χρειάζεται στην περίπτωσή του και μετά να εφαρμόσει αυτό το πλάνο σε άλλο γιατρό γλιτώνοντας έτσι αρκετές χιλιάδες ευρώ.

Είναι λίγο απλοική αυτή η διαπίστωση. Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα και δεν μπορείς εύκολα να κουμαντάρεις τα θέλω μιας κλινικής, ούτε την διαχέιρηση της δότριας, ούτε άλλα πολλά (λόγους, splitting, κλπ). Το πακέτο παίρνεις. Αυτό που μπορείς να κάνεις σαφως είναι να εκτιμήσεις αν είσαι εύκολη ή δύσκολη περίπτωση και ανάλογα να αποφασίσεις αν ρισκάρεις πολύ ή λίγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Δεν στέκει πολύ αυτό φίλε disco...δηλαδή είναι σαν να λες πας λορετζο στα αναλύει όλα έρχεσαι HDC και τους βγάζεις τα στοιχειά του λορετζο και παίρνεις από την HDC αποτελεσμα λορετζο σε χαμηλότερη τιμή.
Βάζω την δικιά μας κλινική για αποφυγή παρεξηγήσεων.
Αν ήταν όλα τόσο εύκολα το ίδιο θα κάναμε όλοι.
Η κάθε κλινική έχει το τρόπο τις άπλα πρέπει να σεβαστεί κάποια βασικά πράγματα στην μεταμόσχευση, σε εμάς ακόμη και αδιάβαστος να πας και ότι δεν είσαι του φόρουμ θα προσπαθήσουν να δώσουν το καλύτερο όπως έκαναν και σε έμενα..Για άλλες κλινικές ίσως όχι.
Δεν είπα ότι θα πάρεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα, αλλα τουλάχιστον θα εισαι καλυμμένος ότι θα έχεις βάλει τα σωστά μοσχεύματα και θα εχεις απόθεμα δότριας. Σε περίπτωση που αυτή η κλινική που πας δεν κάνει μετρήσεις δότριας και ληπτριας. Το αποτέλεσμα ίσως να έχει και διαφορές ναι.
 

Heat

Member
Πιστεύω είναι και θέμα πόσο είναι διατεθειμένος να το ψάξει κάποιος ή πόσο ενημερωμένος είναι. Πχ άμα κάποιος δεν θέλει να ψάξει και δεν μπορεί να κάνει και ένα πλάνο μόνος του και δεν έχει ιδέα ποσα μοσχεύματα χρειάζεται μια περιοχή ή κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να τηρηθούν τοτε θα πρέπει να πληρώσει και να βάλει το χέρι στην τσέπη. Αλλιώς άμα έχει τις γνώσεις και το έχει ψάξει μπορεί να εφαρμόσει και ενα σωστό πλάνο σε έναν άλλο ικανό γιατρό χωρίς να δώσει 15Κ για μια επέμβαση. Ή μπορεί ακόμα να κάνει και ένα consultation με έναν κορυφαίο γιατρό να ενημερωθεί και να ξέρει τι χρειάζεται στην περίπτωσή του και μετά να εφαρμόσει αυτό το πλάνο σε άλλο γιατρό γλιτώνοντας έτσι αρκετές χιλιάδες ευρώ.
To θεμα ειναι οτι και πλανο να εχεις εδω, πρεπει να εισαι ετοιμος για την καταρευση, πρεπει να εισαι ετοιμος για ολα δεν ειναι να εμπιστευεσαι κανενα!
Δες τι εγινε στο νημα του βλαφο.
Επισης δες την περιπτωση του Σαλι. Υποσχεσεις και ταματα απο Τ.......α για τουμπανα αποτελεσματα και πυκνωσεις και το παιδι ειναι ηδη ξενερομενο απο το 2ο μηνα.

Αστο ειμαστε πολυ πισω σαν χωρα για αυτο εχουμε τα μαυρα μας τα χαλια.

Επισης η διαφορα ειναι αυτο που ειπε ο Cvial.
O λορετζο απο τη μια ειναι μαγκας, γιατι ?
Γιατι πολυ απλα ολο αυτο το πλανο που ειχε ο Cvial εκατσε ο λορεντζο να το συζητησει και να το αναλυσει μαζι του.
Αυτοματος αυτο κερδιζει το σεβασμο του γιατρου.
 

Disco

Well-Known Member
Είναι λίγο απλοική αυτή η διαπίστωση. Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα και δεν μπορείς εύκολα να κουμαντάρεις τα θέλω μιας κλινικής, ούτε την διαχέιρηση της δότριας, ούτε άλλα πολλά (λόγους, splitting, κλπ). Το πακέτο παίρνεις. Αυτό που μπορείς να κάνεις σαφως είναι να εκτιμήσεις αν είσαι εύκολη ή δύσκολη περίπτωση και ανάλογα να αποφασίσεις αν ρισκάρεις πολύ ή λίγο.
Θα απαντήσω το ίδιο που είπα και στον john. Πχ καμία κλινική στην Ελλάδα ή Κύπρο δεν κάνει σωστό consultation με αναλυτικές μετρήσεις. Οπότε θα πρέπει να είσαι ενημερώνεις για τα χαρακτηριστικά σου αλλά και για το απόθεμα δότριας αλλά και την έκταση της ληπτριας σου. Τα οποία μπορείς να τα μάθεις αν κάνεις ενα consultation με έναν γιατρό που το κάνει αυτό. Δεν ανέφερα ότι θα πάρεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα γιατί παίζει ρόλο και η ικανότητα του γιατρού, απλά να είσαι καλυμμένος ότι έβαλες τα σωστά μοσχεύματα βάσει προβλήματος και αποθέματος δότριας.
 

vlafo

Well-Known Member
Αστο ειμαστε πολυ πισω σαν χωρα για αυτο εχουμε τα μαυρα μας τα χαλια.
Φίλε είσαι πολύ λάθος και θα στο εξηγήσω κάποια στιγμή.
Δεν είμαστε καθόλου πίσω και δεν έχουμε τα μαύρα μας τα χάλια.
Αυτή η ισοπέδωση και η ξενολαγνεία ότι έξω όλοι τα κάνουν καλά και είναι επαγγελματίες,και είναι μπροστά από εμάς είναι άτοπο και δεν ισχύει.
Αλλά ανοίγουμε μεγάλη συζήτηση και δεν έχει νόημα.
Θα επικεντρωθώ στα της μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είπα ότι θα πάρεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα, αλλα τουλάχιστον θα εισαι καλυμμένος ότι θα έχεις βάλει τα σωστά μοσχεύματα και θα εχεις απόθεμα δότριας. Σε περίπτωση που αυτή η κλινική που πας δεν κάνει μετρήσεις δότριας και ληπτριας. Το αποτέλεσμα ίσως να έχει και διαφορές ναι.

Και εγώ θα επαναλάβω ότι δεν είναι τόσο απλό. Θεωρητικά ναι, πρακτικά όχι. Δεν θα κάτσει καμμία κλινική να της υποδείξεις το πλάνο εσύ. Θα νομίζεις ότι κάνεις αυτό που θες αλλά στο τέλος θα σε πείσουν να κάνουν αυτό που θέλουν αυτοί. Μόνο αν βρεις κλινική/γιατρό που θα είναι ευήκοος και θα το πιστέψει. Και φυσικά εσύ super ενημερωμένος και έμπειρος.
 

Disco

Well-Known Member
Και εγώ θα επαναλάβω ότι δεν είναι τόσο απλό. Θεωρητικά ναι, πρακτικά όχι. Δεν θα κάτσει καμμία κλινική να της υποδείξεις το πλάνο εσύ. Θα νομίζεις ότι κάνεις αυτό που θες αλλά στο τέλος θα σε πείσουν να κάνουν αυτό που θέλουν αυτοί. Μόνο αν βρεις κλινική/γιατρό που θα είναι ευήκοος και θα το πιστέψει. Και φυσικά εσύ super ενημερωμένος και έμπειρος.
Θα προσπαθήσεις να συζητήσεις μαζί τους τι πλάνο έχεις και να ακούσεις και το δικό τους και θα βρεθεί μια κοινή τομή. Εκτός και αν είναι φουλ εγωιστής αυτός ο γιατρός που θα πας και δεν δέχεται κουβέντα. Και έτσι θα είσαι και πιο σίγουρος ότι βάλατε τόσα όσα, ώστε να πάρεις πάνω κάτω αυτό που θες και να έχεις και απόθεμα δότριας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θα απαντήσω το ίδιο που είπα και στον john. Πχ καμία κλινική στην Ελλάδα ή Κύπρο δεν κάνει σωστό consultation με αναλυτικές μετρήσεις. Οπότε θα πρέπει να είσαι ενημερώνεις για τα χαρακτηριστικά σου αλλά και για το απόθεμα δότριας αλλά και την έκταση της ληπτριας σου. Τα οποία μπορείς να τα μάθεις αν κάνεις ενα consultation με έναν γιατρό που το κάνει αυτό. Δεν ανέφερα ότι θα πάρεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα γιατί παίζει ρόλο λαι η ικανότητα του γιατρού.

Πιστεύεις να σου δώσει ο λορετζο πάχος τρίχα και να πας στο Μάρα να του το πεις και να αλλάξει τίποτα?
Πιστεύεις ο Μάρας που έχει χιλιάδες περιστατικά να μην μπορεί να σου εκτίμηση την δότρια από κοντά? Η να σου φτιάξει πλάνο που αρμόζει για το κεφάλι σου?
Εδω εμείς μεσώ φωτογραφικού υλικού χωρίς να είμαστε γιατροί κάποιες φόρες πέφτουμε μέσα για μια δότρια, αν είναι χοντρή η τρίχα αν έχει υγιείς δότρια ,αν μπορεί με αυτήν την δότρια να πάρει το ανάλογο αποτελεσμα.
Ναι συμφωνώ ότι μπορεί να υπάρχει μια μικρή απόκλιση, ναι συμφωνώ στα καλύτερα consultasion ελληνικών και κυπριακών αλλά και όλων των κλινικών εν έτη 2021.
 

Hairsick

Active Member
Πολύ θεωρητικό μου ακούγεται αυτό το να επιλέξει τις παραμέτρους της επέμβασης και το πλάνο ο ασθενής. Μια στανταρ επιλογή στην οποία συμμετέχει είναι αυτή της περιοχησ εισαγωγής των μοσχευμάτων (πχ hairline, α β ζώνη, crow). Από εκεί και έπειτα, σε όλα τα αλλά ότι και να πεις, το τραγούδι που θα παίξει το τζουκμπόξ είναι προκαθορισμένο.
 

v_anast

Member
Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως αυτή η κουβέντα δεν έχει νόημα. Ο καθένας βάζει τις προτεραιότητές του και πράττει ανάλογα. Κάποιος διαλέγει να τρώει μακαρόνια 4 μήνες για να πάει ένα μήνα ταξίδι, κάποιος διαθέτει τα χρήματά του σε κινητά, παπούτσια, ακριβά ποτά κτλ. Για άλλους είναι σημαντική η μεταμόσχευση μαλλιών και επενδύουν εκεί χρόνο και χρήμα, άλλοι έχουν άπειρα λεφτά αλλά τα ξοδεύουν αλλού και όχι στα μαλλιά τους (είτε από επιλογή είτε επειδή δεν μπορούν). Περί ορέξεως..
 
Μπλουζα