Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν το χρήμα ήταν παράμετρος θα εξέταζα σήμερα και την εγχώρια αγορά (όπως το διατύπωσε ο Kostas) λαμβάνοντας βέβαια υπόψιν την δυσκολία της περιπτωσής μου και κάνοντας πρώτα μια ανάλυση: που βρίσκομαι, τι θέλω και αν ο γιατρός που επιλέγω μπορεί αποδεδειγμένα να μου το δώσει. Γενικά πάντως είμαι της αντίληψης του να υπερβαίνω τις οικονομικές μου δυνατότητες για τα σημαντικά πράγματα στη ζωή μου. Σίγουρα δεν θα πήγαινα Αdvanced γιατί το θέμα δότριας για μένα είναι καίριας σημασίας. Ακόμα και αν η φύτρωση είναι καλή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν το χρήμα ήταν παράμετρος θα εξέταζα σήμερα και την εγχώρια αγορά (όπως το διατύπωσε ο Kostas) λαμβάνοντας βέβαια υπόψιν την δυσκολία της περιπτωσής μου και κάνοντας πρώτα μια ανάλυση: που βρίσκομαι, τι θέλω και αν ο γιατρός που επιλέγω μπορεί αποδεδειγμένα να μου το δώσει. Γενικά πάντως είμαι της αντίληψης του να υπερβαίνω τις οικονομικές μου δυνατότητες για τα σημαντικά πράγματα στη ζωή μου. Σίγουρα δεν θα πήγαινα Αdvanced γιατί το θέμα δότριας για μένα είναι καίριας σημασίας. Ακόμα και αν η φύτρωση είναι καλή.
cvial μιλας εκ του αφαλους πολλες φορες πανω σ αυτο το κομματι και πρεπει να μπαινεις στην θεση ατομων με οικονομικα προβληματα ενω ταυτοχρονα εχουν και το τεραστιο ψυχολογικο θεμα με τα μαλλια... την πυραμιδα του μασλοου σιγουρα την ξερεις εσυ σαν επιχειρηματιας και επιτυχημενος... οταν λοιπον εσυ εισαι στην κορυφη της δλδ στην αυτοεκτιμηση και αυτοπραγματωση οπου δλδ τα εχεις ολα η σχεδον ολα δεν μπορεις να λες με τοσο ανεση "για τα σημαντικα πραγματα που θεωρω σημαντικα θα εκανα την οικονομικη υπερβαση" ενω υπαρχουν ατομα που βρισκονται στην βαση της πυραμιδας δλδ στην επιβιωση τους..... εκτος απο εσενα εχω παρατηρησει και αλλους να λενε με τοσο ανεση κατι τετοια παρομοια που καλα κανουν οσοι τα εχουν και τα σκανε εννοειται αλλα δεν μπορουν ολοι να κανουν αυτην την υπερβαση. και εκτος το οικονομικο σκελος υπαρχουν και καποιοι αλλοι οπως εγω που εχουμε και μια φιλοσοφια ας την πουμε που ανναρωτιομαστε πιο ποσο ειναι το ταβανι και το "ηθικο" να διαθεσεις για την καραφλα σου?
 

Georgie

Well-Known Member
cvial μιλας εκ του αφαλους πολλες φορες πανω σ αυτο το κομματι και πρεπει να μπαινεις στην θεση ατομων με οικονομικα προβληματα ενω ταυτοχρονα εχουν και το τεραστιο ψυχολογικο θεμα με τα μαλλια... την πυραμιδα του μασλοου σιγουρα την ξερεις εσυ σαν επιχειρηματιας και επιτυχημενος... οταν λοιπον εσυ εισαι στην κορυφη της δλδ στην αυτοεκτιμηση και αυτοπραγματωση οπου δλδ τα εχεις ολα η σχεδον ολα δεν μπορεις να λες με τοσο ανεση "για τα σημαντικα πραγματα που θεωρω σημαντικα θα εκανα την οικονομικη υπερβαση" ενω υπαρχουν ατομα που βρισκονται στην βαση της πυραμιδας δλδ στην επιβιωση τους..... εκτος απο εσενα εχω παρατηρησει και αλλους να λενε με τοσο ανεση κατι τετοια παρομοια που καλα κανουν οσοι τα εχουν και τα σκανε εννοειται αλλα δεν μπορουν ολοι να κανουν αυτην την υπερβαση. και εκτος το οικονομικο σκελος υπαρχουν και καποιοι αλλοι οπως εγω που εχουμε και μια φιλοσοφια ας την πουμε που ανναρωτιομαστε πιο ποσο ειναι το ταβανι και το "ηθικο" να διαθεσεις για την καραφλα σου?
Αυτο λεει
Αν το χρήμα ηταν παράμετρος !!!
Ο Cvial ειναι κιμπάρης στο μαλλι, και φίλος του Lorenzo .
Εμείς φάγαμε ενα ημίχρονο μπρούμυτα μιλώντας με το Ελενακι,βγάζοντας μας τα μαλλια τρίχα τρίχα, μεχρι να γυρίσουμε ανάσκελα και να μάθουμε οτι ειναι παντρεμένη !
Επίσης ομαδα που κερδίζει δεν αλλάζει ( Ακους Jimenez?)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cvial μιλας εκ του αφαλους πολλες φορες πανω σ αυτο το κομματι και πρεπει να μπαινεις στην θεση ατομων με οικονομικα προβληματα ενω ταυτοχρονα εχουν και το τεραστιο ψυχολογικο θεμα με τα μαλλια... την πυραμιδα του μασλοου σιγουρα την ξερεις εσυ σαν επιχειρηματιας και επιτυχημενος... οταν λοιπον εσυ εισαι στην κορυφη της δλδ στην αυτοεκτιμηση και αυτοπραγματωση οπου δλδ τα εχεις ολα η σχεδον ολα δεν μπορεις να λες με τοσο ανεση "για τα σημαντικα πραγματα που θεωρω σημαντικα θα εκανα την οικονομικη υπερβαση" ενω υπαρχουν ατομα που βρισκονται στην βαση της πυραμιδας δλδ στην επιβιωση τους..... εκτος απο εσενα εχω παρατηρησει και αλλους να λενε με τοσο ανεση κατι τετοια παρομοια που καλα κανουν οσοι τα εχουν και τα σκανε εννοειται αλλα δεν μπορουν ολοι να κανουν αυτην την υπερβαση. και εκτος το οικονομικο σκελος υπαρχουν και καποιοι αλλοι οπως εγω που εχουμε και μια φιλοσοφια ας την πουμε που ανναρωτιομαστε πιο ποσο ειναι το ταβανι και το "ηθικο" να διαθεσεις για την καραφλα σου?

Καταρχήν δεν μίλησα για τον Λορένζο. Η φιλοσοφία μου πάντα, ακόμα και όταν ήμουν στην αρχή της καριέρας μου, ήταν ότι για τα σημαντικά πράγματα μπορείς και να περιμένεις για να τα κάνεις σωστά, αντί να τα κάνεις άρπα κόλα και λάθος. Ειδικά για κάτι που θα το βλέπεις καθημερινά στον καθρέπτη και αν κάτι πάει λάθος δεν θα μπορείς να το διορθώσεις ακόμα και αν αποκτήσεις χρήματα αργότερα.

Αυτό που εννοώ λοιπόν είναι ότι αν κάποιος έχει ταβάνι τα 5Κ€ είναι υπερβολή να συζητάει για 15-18Κ€ που θέλει για Λορένζο. Μπορεί όμως να υπερβεί το budget του 3-4K€ και να πάει πχ. Κύπρο αν θεωρήσει ότι αυτή η επιλογή είναι προτιμότερη και ασφαλέστερη από τα 5K€ που θέλει για μια low cost Τούρκικη. Τα διαφορικό κόστος των 4000€ σε βάθος 10ετιας είναι 400€ το χρόνο δηλαδή 40€ τον μήνα. Όλοι μπορούν να τα βρουν αυτά τα χρήματα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Από φυσικότητα hairline, ποιες κλινικές θα βάζατε στις top;
Προσωπικά 9/10 μεταμοσχεύσεις που βλέπω (ακόμα και στις top class κλινικές) κάνει μπαμ ότι έχει γίνει μεταμόσχευση λόγω του hairline.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε μου νομίζω ότι είναι και λίγο υποκειμενικό αυτό. Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι συμμετρικές hairline του Erdogan, άλλοι τις εκθειάζουν.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ακριβώς, συμφωνώ, ούτε εμένα μου αρέσουν.
Είναι μεγάλη τεχνική η πριονωτή, ασύμμετρη και χωρίς να βγαίνει πάττερν hairline, που πολύ σπάνια τις βλέπουμε ακόμη και στις τοπ κλινικές.
 

Fiponazio

Active Member
Καταρχήν δεν μίλησα για τον Λορένζο. Η φιλοσοφία μου πάντα, ακόμα και όταν ήμουν στην αρχή της καριέρας μου, ήταν ότι για τα σημαντικά πράγματα μπορείς και να περιμένεις για να τα κάνεις σωστά, αντί να τα κάνεις άρπα κόλα και λάθος. Ειδικά για κάτι που θα το βλέπεις καθημερινά στον καθρέπτη και αν κάτι πάει λάθος δεν θα μπορείς να το διορθώσεις ακόμα και αν αποκτήσεις χρήματα αργότερα.

Αυτό που εννοώ λοιπόν είναι ότι αν κάποιος έχει ταβάνι τα 5Κ€ είναι υπερβολή να συζητάει για 15-18Κ€ που θέλει για Λορένζο. Μπορεί όμως να υπερβεί το budget του 3-4K€ και να πάει πχ. Κύπρο αν θεωρήσει ότι αυτή η επιλογή είναι προτιμότερη και ασφαλέστερη από τα 5K€ που θέλει για μια low cost Τούρκικη. Τα διαφορικό κόστος των 4000€ σε βάθος 10ετιας είναι 400€ το χρόνο δηλαδή 40€ τον μήνα. Όλοι μπορούν να τα βρουν αυτά τα χρήματα.
Για μένα είναι τέρμα χαζό και κοροϊδία μεγάλη να δώσεις 18Κ για μμ ακόμα και να τα έχεις, δεν αξίζει τόσο αυτή η επέμβαση και φυσικά δεν θα δεις τόσο τρομακτική διαφορά με μια που θα κοστίζει τα μισά χρήματα και λιγότερα. Είναι απλά βλακώδες να δίνεις + 8Κ-10Κ μόνο για το όνομα του γιατρού γιατί τόσο ποιο καλός δεν θα είναι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καταρχήν δεν μίλησα για τον Λορένζο. Η φιλοσοφία μου πάντα, ακόμα και όταν ήμουν στην αρχή της καριέρας μου, ήταν ότι για τα σημαντικά πράγματα μπορείς και να περιμένεις για να τα κάνεις σωστά, αντί να τα κάνεις άρπα κόλα και λάθος. Ειδικά για κάτι που θα το βλέπεις καθημερινά στον καθρέπτη και αν κάτι πάει λάθος δεν θα μπορείς να το διορθώσεις ακόμα και αν αποκτήσεις χρήματα αργότερα.

Αυτό που εννοώ λοιπόν είναι ότι αν κάποιος έχει ταβάνι τα 5Κ€ είναι υπερβολή να συζητάει για 15-18Κ€ που θέλει για Λορένζο. Μπορεί όμως να υπερβεί το budget του 3-4K€ και να πάει πχ. Κύπρο αν θεωρήσει ότι αυτή η επιλογή είναι προτιμότερη και ασφαλέστερη από τα 5K€ που θέλει για μια low cost Τούρκικη. Τα διαφορικό κόστος των 4000€ σε βάθος 10ετιας είναι 400€ το χρόνο δηλαδή 40€ τον μήνα. Όλοι μπορούν να τα βρουν αυτά τα χρήματα.
ετσι οπως το λες συμφωνω.....παρερμηνευσα μαλλον το αρχικο ποστ... νομιζα οτι οι λογικη σου ετσι οπως το διαβασα ηταν "ολοι μπορουν να πανε στο λορετζο" κατα μια εννοια.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Για μένα είναι τέρμα χαζό και κοροϊδία μεγάλη να δώσεις 18Κ για μμ ακόμα και να τα έχεις, δεν αξίζει τόσο αυτή η επέμβαση και φυσικά δεν θα δεις τόσο τρομακτική διαφορά με μια που θα κοστίζει τα μισά χρήματα και λιγότερα. Είναι απλά βλακώδες να δίνεις + 8Κ-10Κ μόνο για το όνομα του γιατρού γιατί τόσο ποιο καλός δεν θα είναι.
Δεν συμφωνω με αυτο που λες.Δεν ειναι θεμα χρηματων ουτε υπαρχει καποιο ειδος φετιχισμου με τις ακριβες μεταμοσχευσεις.Εχει να κανει με το κανεις την επιλογη που θα σου εξασφαλισει την ψυχικη ηρεμια και την ασφαλεια και επιλεγοντας τετοιους γιατρους σαν τον λορεντζο ξερεις οτι η εμφαση στην λεπτομερεια ειναι δεδομενη,η ελλειψη αυτης ειναι που δημιουργει προβληματα και ατελειες.Την τελειοτητα και την αψεγαδιαστη δουλεια υποχρεωτικα θα την πληρωσεις παραπανω.Εχει να κανει με το τι ζηταει ο καθενας.Κακα τα ψεμματα ,οτι πληρωνεις παιρνεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για μένα είναι τέρμα χαζό και κοροϊδία μεγάλη να δώσεις 18Κ για μμ ακόμα και να τα έχεις, δεν αξίζει τόσο αυτή η επέμβαση και φυσικά δεν θα δεις τόσο τρομακτική διαφορά με μια που θα κοστίζει τα μισά χρήματα και λιγότερα. Είναι απλά βλακώδες να δίνεις + 8Κ-10Κ μόνο για το όνομα του γιατρού γιατί τόσο ποιο καλός δεν θα είναι.

Αγαπητέ θα συμφωνήσω με αυτό που είπε ο Nik.Mos. Δεν είναι το όνομα (για τον Λορενζο μιλάμε), αποδεδειγμένα παίρνεις πράγματα παραπάνω, αυτό που συζητάμε είναι αν αξίζει τόσο το επιπλέον κόστος. Το κόστος λοιπόν είναι κάτι σχετικό. Κάποιοι που έχουν την δυνατότητα και θέλουν την max ασφάλεια θα το πληρώσουν και δεν θα έχουν πρόβλημα.
 

Georgie

Well-Known Member
Την τελειοτητα και την αψεγαδιαστη δουλεια υποχρεωτικα θα την πληρωσεις παραπανω.Εχει να κανει με το τι ζηταει ο καθενας.Κακα τα ψεμματα ,οτι πληρωνεις παιρνεις.
Ρε μπαγασα Nik.
Τι καπιταλιστικό σλόγκαν πετάξες εδω ?
Τέτοια κυβίστηση ουτε στο σενάριο του Goodbye Lenin είδαμε . :p
 

Kostas97

Well-Known Member
Τωρα μη κοροιδευομαστε... Ολα ειναι προτεραιοτητες στη ζωη.
Φιλαρακι μου με 500 ευρω το μηνα(εισοδημα) πηρε polo gti.
Και μου λετε οτι για να παρω ενα τοπ αποτελεσμα στο κεφαλι μου δεν θα δωσω 15k.

Τον κοσμο αναποδα θα φερω να τα βρω!
 

Heat

Member
Για μένα είναι τέρμα χαζό και κοροϊδία μεγάλη να δώσεις 18Κ για μμ ακόμα και να τα έχεις, δεν αξίζει τόσο αυτή η επέμβαση και φυσικά δεν θα δεις τόσο τρομακτική διαφορά με μια που θα κοστίζει τα μισά χρήματα και λιγότερα. Είναι απλά βλακώδες να δίνεις + 8Κ-10Κ μόνο για το όνομα του γιατρού γιατί τόσο ποιο καλός δεν θα είναι.
Καποιοι τα εχουν και ειναι διατεθιμενοι να τα πληρωσουν, αναλογα τις απαιτησεις τους, απλα για τα ελληνικα δεδομενα θεωρειται πανακριβος.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ρε μπαγασα Nik.
Τι καπιταλιστικό σλόγκαν πετάξες εδω ?
Τέτοια κυβίστηση ουτε στο σενάριο του Goodbye Lenin είδαμε . :p
Εγω το εχω πει φιλτατε,ελατε να φτιαξουμε την αναρχικη κοινωνια και να δεις που θα πηγαινουμε λορεντζο με 0.10 cents το τ/θ και με δωρακι πουρο κουβανεζικο,δεν με ακουτε ομως..Περα απο την πλακα δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια Γιωργο μου.
Επισης κατι που ηθελα να πω εξαρχης ειναι οτι αμφιβαλλω αν το πλανο που ειχε φτιαξει ο cvial μπορουσε να το φερει εις περας αλλος γιατρος περα του λορεντζο.Ηδη ο cvial ειχε θεσει συγκεκριμενους στοχους και αυστηρους μαλιστα,που δεν πιστευω οτι μια low-cost κλινικη θα μπορουσε να τους πετυχει.Οταν η ασφαλεια και η εμφαση στην λεπτομερεια εξασφαλιζονται απο τον ακριβο,τοτε κατα ποσο το φθηνο μπορει να συνεχιζει να παινευεται για την ηθικοτητα του;Ειμαι υπερ της ασφαλειας οχι υπερ των ακριβων κλινικων.
υ.γ.ταινιαρα φιλε.
 

Fiponazio

Active Member
Αγαπητέ θα συμφωνήσω με αυτό που είπε ο Nik.Mos. Δεν είναι το όνομα (για τον Λορενζο μιλάμε), αποδεδειγμένα παίρνεις πράγματα παραπάνω, αυτό που συζητάμε είναι αν αξίζει τόσο το επιπλέον κόστος. Το κόστος λοιπόν είναι κάτι σχετικό. Κάποιοι που έχουν την δυνατότητα και θέλουν την max ασφάλεια θα το πληρώσουν και δεν θα έχουν πρόβλημα.
@Nik.Mos Δεν ξέρω εγώ πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα πάνε για το όνομα και τίποτα παραπάνω δεν πιστεύω ότι είναι τόσο ανώτεροι οι Ισπανοί επίσης παίζουν από του ασφαλούς πάντα και σε ταΐζουν χάπια με το καλημέρα πριν καν σε δεχτούν για μμ. Μπορείς να νιώσεις ασφάλεια με άλλες τόσες επιλογές στα μισά χρήματα επίσης να πω ότι έχω δει και αποτελέσματα από τους τοπ Ισπανούς που δεν μου άρεσαν. Φυσικά και τα περισσότερα που δείχνουν είναι τοπ αλλά επειδή παρακολουθώ κάποιους youtubers που έχουν κάνει στους τοπ Ισπανούς υπάρχουν λαθοι και σημαντικά πολλές φορές στον σχεδιασμό από φυτρωση όντος σχεδόν όλα όσα είδα είναι τοπ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω το εχω πει φιλτατε,ελατε να φτιαξουμε την αναρχικη κοινωνια και να δεις που θα πηγαινουμε λορεντζο με 0.10 cents το τ/θ και με δωρακι πουρο κουβανεζικο,δεν με ακουτε ομως..Περα απο την πλακα δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια Γιωργο μου.
Επισης κατι που ηθελα να πω εξαρχης ειναι οτι αμφιβαλλω αν το πλανο που ειχε φτιαξει ο cvial μπορουσε να το φερει εις περας αλλος γιατρος περα του λορεντζο.Ηδη ο cvial ειχε θεσει συγκεκριμενους στοχους και αυστηρους μαλιστα,που δεν πιστευω οτι μια low-cost κλινικη θα μπορουσε να τους πετυχει.Οταν η ασφαλεια και η εμφαση στην λεπτομερεια εξασφαλιζονται απο τον ακριβο,τοτε κατα ποσο το φθηνο μπορει να συνεχιζει να παινευεται για την ηθικοτητα του;Ειμαι υπερ της ασφαλειας οχι υπερ των ακριβων κλινικων.
υ.γ.ταινιαρα φιλε.

Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι ο Λορένζο είναι με διαφορά ένας από τους πιο ηθικούς και τελειομανείς γιατρούς που έχω γνωρίσει. Αυτό (η ηθική του) είναι ίσως το πιο σημαντικό. Σου λέει την αλήθεια κατάμουτρα, αδιάφορο αν κάτσεις ή αν φύγεις και αν σε δει διαβασμένο δεν σε σνομπάρει αλλά το συζητάει μαζί σου για να σου αποδείξει το γιατί. Για μένα αυτό μέτρησε πιο πολύ στην αρχή.
 

Georgie

Well-Known Member
Τωρα μη κοροιδευομαστε... Ολα ειναι προτεραιοτητες στη ζωη.
Φιλαρακι μου με 500 ευρω το μηνα(εισοδημα) πηρε polo gti.
Και μου λετε οτι για να παρω ενα τοπ αποτελεσμα στο κεφαλι μου δεν θα δωσω 15k.

Τον κοσμο αναποδα θα φερω να τα βρω!
Στο χέρι σου είναι φίλε .
Μια Πασοκαρα ξανά δρόμος ;)
 
Μπλουζα