Corfu rider, fue, λιόσης, 2200 grafts, 18-19/11/2015

Corfu Rider

Active Member
Α, και μια φωτογραφια της διτριας, τραβηγμενη απο την κανονικη μου καμερα κινητου στην κλινικη..
Σε 7 ημερες μετα την μμ. Το healing και στην δοτρια ειναι απιστευτο))
 

Συνημμένα

  • 20151126_123738.jpg
    20151126_123738.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 355

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
θα εφαρμοσουν μια πρωτοποριακη και επαναστατικη μεθοδο για hairline, ακομα και για οσους δεν εχουν δοτρια (η δεν θελουν να την 'πειραξουν'). Δουλευουν με ξενους ερευνητες και ειναι στο τελευταιο βημα πριν τις τελικες δοκιμες-εγκρισεις κτλ..

Το παραμύθι πάει σύννεφο βλέπω στην D*I

:D
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρεεεε κοψτε τα ληγμενα,τα πιστευεται κιολας.
Ελεος ξυπνατε λιγο!!!!!
 

Stripar

Established Member
Πόσο σοβαρά να πάρεις μετά αυτήν την κλινική όταν λένε αυτές τις μπαρούφες !!!...
όταν θέλουν να καρπωθούν τον κόπο των ερευνητών που δουλεύουν πάνω σε αυτό μια πενταετία (άσχετα τις φόλες που έχουν φάει) , σάν δικό τους κατόρθωμα :confused:

Βάζουνε μετά και τον Corfu Rider , αδαή ( άν και όχι και τόσο κατά τη γνώμη μου) να κάνει το παπαγαλάκι στο forum...

Υ.Γ: Ελπίζω να διαβάζουνε εκεί μεσά στην DHI…(για αυτούς τα γράφω)
Και τους προτρέπω να σοβαρευτούν & να μην δίνουν ψεύτικες ελπίδες στον κοσμάκι...
 

poseidonas77

Well-Known Member
καλα μην κοροιδευετε καθολου:p....αυτο που του ειπαν το ετοιμαζει ηδη η replicel ειναι το προτζετ RCH 01
και αναφερεται στα βλαστοκυταρα...συμφωνα με το χρονοδιαγραμα της εταιριας αναμενεται το 2018 να ξεκινησουν οι θεραπειες επισημα στην ιαπωνια διοτι εκει μπορουν να παρακαμψουν καποιες φασεις που χρειαζεται μια θεραπεια πριν παρει επισημα εγκριση οπως γινεται στην αμερικη(fda) και ετσι θα μειωθουν οι χρονοι εμφανισης στην αγορα..
περιληπτικα..παιρνουν βλαστοκυταρα απο το πισω μερος του κεφαλιου τα πολαπλασιαζουν στο εργαστηριο και τα εισαγουν με ενεσεις στο πανω μερος του κεφαλιου..μεχρι στιγμης με μια μονο ενεση ειδαν 22% αυξηση πυκνοτητας...και ηδη ξεκινησαν trials στη γερμανια με σκοπο να βελτιωσουν τις δοσεις και να δουν τα αποτελεσματα....για το ιδιο θεμα(τα βλαστοκυταρα) μιλησε και ο βεκρης σε μια συνεντευξη που εδωσε πριν λιγο καιρο...καπου την εχω αναρτησει στο φορουμ...
το μελον ειναι εκει !!!!το ζητημα ειναι και δεν μπορουν να το απαντησουν ακομα το εαν μπορεσουν να προσφερουν μια πληρη καλυψη κεφαλιου δηλαδη εαν θα μπορεσουν να θεραπευσουν πληρως εναν 6αρη η 7αρη...

απλα η d..i ηθελε να κανει και λιγο φιγουρα και καλα να το παιξει πρωτοπορος αλλα στην ουσια γιαυτο μιλαει...για τα περι το 2016 ενταξει γελαω....ολοκληρη replicel που επενδυει τρελα εκατομυρια στο προτζετ
μιλαει για το 2018 χωρις να παιρνει και ορκο.....
 

Corfu Rider

Active Member
Αυτες ειναι στην κλινικη (με το κινητο μου).
Περισσοτερες οταν επιστρεψω.
Πολυ ικανοποιημενος απο την επουλωση, ισως ειναι ο οργανισμος μου βεβαια..
Ελπιζω να επιτευχθει ο πολλαπλασιασμος, κτλ συντομα. Ασχετο απο ποια κλινικη. Θα αλλαξει τα δεδομενα..
 

Συνημμένα

  • 20151126_160050.jpg
    20151126_160050.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 318
  • 20151126_160021.jpg
    20151126_160021.jpg
    2 MB · Προβολές: 304
  • 20151126_123913.jpg
    20151126_123913.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 312
  • 20151126_123829.jpg
    20151126_123829.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 337

poseidonas77

Well-Known Member
url]
Slide15.jpg
Slide15.jpg
[/url][/IMG]

φρεσκα νεα απο τη histogen που δουλευει και αυτη στα βλαστοκυταρα!!!!

εδω υπαρχει συνδεσμος και απο αλλες φωτο της εταιριας με τα αποτελεσματα της που παρουσιασε
http://s1120.photobucket.com/user/hellouser/library/Histogen Presentation Hair Congress 2015?sort=3&page=1
στο παγκοσμιο συνεδριο ερευνας μαλιων που εγινε στις 18 νοεμβριου στην αμερικη
και εδω η συνεντευξη της επικεφαλης της histogen

TO MEΛΟΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΧΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!
 

aeratos28

Just aeratos
corfu με 0,75 punch,απλα φυσιολογικη την βλέπω την επούλωση..είναι πολύ μικρό το μηχάνημα..Σκέψου ότι ή εταιρία ή γνωστή της Κύπρου δουλεύει συνήθως 0,9 punch και βλέπεις ποσό μικρες τρυπουλες ειναι..κοιτά τα παιδιά που έκαναν τώρα τελευταία εκεί και θα καταλάβεις..αν σου έκαναν με 1.0 mm punch όπως γίνεται συνήθως θα είχε πολύ διαφορετική εικόνα ή δοτρια σου τώρα..anyway ελπίζω μόλις μπορέσεις και βάλεις φωτό από αυτές που σε τράβηξαν εκεί με καλύτερη κάμερα,περισσότερο φωτισμό και καλύτερη ανάλυση να δούμε που έχουν μπει τα graftakia ακριβως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Συγνώμη, έκαναν εξαγωγή τριτριχα με 0,75mm??? Δε νομίζω να παίζει αυτό. Στα μονοτριχα οκ...αλλά από κει κ πέρα δε νομίζω να τα βγαλανε με 0,75...Μήπως εννοεις ρε corfu ότι είχαν μεταξύ των άλλων ΚΑΙ 0,75? Γιατί αν τα έβγαλαν/έβαλαν ΟΛΑ με 0,75 εγώ προσωπικά θα αγχωνομουν για το κατά ποσό θα επιζήσουν τα grafts...καλά δεν ειμαι κ ειδημων μη σε αγχωσω κιόλας...απλά μου φαίνεται πολύ extreme να χειριστεί κάποιος 2/3 τριχό με 0,75
 

dimitris50423

Well-Known Member
corfu βαλε φιλε και μερικες φωτο πριν τη μμ σου να εχουμε ενα μετρο συγκρισης αργοτερα. δεν ειδα πουθενα φωτο απο το πριν. καλη φυτρωση απο εδω και περα. συμφωνω επισης με andy περι τραυματισμου των μοσχευματων αν βγηκαν με πολυ μικρο εργαλειο. ισως να μην καταλαβες καλα και απλα να χρησιμοποιησαν και αυτο
 

andy.k

Active member
Δημητρη εσένα το μοτορι που έβαλε ο Β***ης τι διάμετρο έχει? Ξέρεις? Ρωταω γτ προς τα εκεί τεινω αν κάνω τελικά μμ και τα έχω κοντά συνήθως τα πίσω...Mε απλά λόγια με απασχολεί ιδιαίτερα ή εικόνα της δοτριας και ή motorized με αγχωνει αρκετά...σου είπαν τι διαμετρο είχε το εργαλείο εξαγωγης?προφανώς για ένα μέγεθος μιλάμε υποθετωαφού τα βγάζει όλα στο Τσακ μπαμ που χρόνος για αλλαγες...
 

dimitris50423

Well-Known Member
δεν ξερω φιλε τι διαμετρο ειχε μη σου πω ψεματα. παντως η δοτρια μου εχει επουλωθει πολυ καλα. μη σε ανγχωνει η motorized. τι προτιμας 1400 μοσχευματα με χειροκινητη εξαγωγη η 2300-2500 με to motori.. εγω οταν ημουν ξαπλωμενος σκεφτομουν συνεχεια βγαλε βγαλε ουτε για κατουρημα δε ζητησα διαλειμμα για να βγουν οσο το δυνατον περισσοτερα μοσχευματα.. χαχα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το motorized δεν χρησιμοποιεί αλλα punch σε σχέση με το manual, αρα εκει δεν εχει θεμα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
ναι σωστα cvial. δεν εχεις να φοβασαι κατι σε αυτο φιλε andy. φανταζομαι χρησιμοποιουν το μικροτερο δυνατον εργαλειο ωστε να μην τραυματιστουν τα μοσχευματα και να μην επηρεαστει η βιωσιμοτητα τους.
 

Stripar

Established Member
απλα η d..i ηθελε να κανει και λιγο φιγουρα και καλα να το παιξει πρωτοπορος αλλα στην ουσια γιαυτο μιλαει...για τα περι το 2016 ενταξει γελαω....ολοκληρη replicel που επενδυει τρελα εκατομυρια στο προτζετ
μιλαει για το 2018 χωρις να παιρνει και ορκο.....

AYTΉ ΕΊΝΑΙ ΌΛΗ Η ΟΥΣΊΑ !!!

Τα υπόλοιπα όσοι ασχολούνται με το "άθλημα" τα ξέρουν...

Καλά έκανες πάντως και τα ανάλυσες , μπάς και τα δούνε και καταλάβουν ότι δέν τρώμε κουτόχορτο & απλά "πέφτουν" στα μάτια μας...
 

andy.k

Active member
τι προτιμας 1400 μοσχευματα με χειροκινητη εξαγωγη η 2300-2500 με to motori..

Κοιτά για 2300-2500 grafts τα ίδια λεφτά ζητάνε περίπου και ο βεκρης κ ή dhi . 3-3,5 χιλιάρικα αντίστοιχα...απλά ο Βεκρης παίζει μοτορι και μια μέρα, ενώ ή dhi χειροκίνητο κ δύο μέρες. Καποιος πιθανον
θα φοβόταν να πάει Βεκρη
που κανει τη δουλεια διημερου της dhi, σε μια
μερα,γιατί θα
μπορούσε να φανεί βιαστικό
και πρόχειρο. Πάντως χονδρικά τα ίδια πληρώνεις και στους 2...ο αριθμός των συνεδρίων αλλάζει με τα +και τα - που έχει αυτό...οπως τα ζυγίζει ο καθένας...
 

Stripar

Established Member
φανταζομαι χρησιμοποιουν το μικροτερο δυνατον εργαλειο ωστε να μην τραυματιστουν τα μοσχευματα και να μην επηρεαστει η βιωσιμοτητα τους.
Λάθος!

Στην motorized χρησιμοποιούν το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ δυνατόν εργαλείο(0.9- 1.0) εξαγωγής έτσι ώστε να μήν τραυματίσουν τα πολύτριχα.
Επειδή όμως χρησιμοποιούν ΕΝΑ εργαλείο , ενα πολύ μεγαλύτερο εργαλείο εξαγωγής απο ότι το Caliber του μονότριχου
αυτό που καταφέρνουν στο τέλος είναι να σου γαμ*σουν την δότρια και να σου αφήσουν τεράστια White Dots!!!...

Για αυτό και η Manual Fue είναι κλάσης ανώτερη απο την Motorized !!!

μη σε ανγχωνει η motorized.
τι προτιμας 1400 μοσχευματα με χειροκινητη εξαγωγη η 2300-2500 με to motori..

Για του λόγους που αναφέρω παραπάνω

MANUAL FUE & ας είναι και 500 grafts
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα