Charalambos, FUE, 4031g, 25-26/02/21

Μέχρι τώρα έχεις βάλει 6000 grafts, 4000+2000; Και έχεις ακόμα 3000g, σύμφωνα με την HDC. Δηλαδή 9000 στο σύνολο...Δεν ξέρω αν είναι το πραγματικό νούμερο αυτό, σε περίπτωση που την πρώτη φορά έβαλες λιγότερα από 2000.
Ενδεχομένως να βγήκαν λιγότερα από 2000g στην πρώτη μμ. 2000g πάντως μου είχαν πει οτι βγήκαν απ' την κλινική της Β.Κ αλλά σήμερα δεν είμαι τόσο σίγουρος οτι αυτό είναι το πραγματικό νούμερο. Δεν ξέρω αν η φωτογραφία της δότριας πριν την 2η μμ που επισυνάπτω μπορεί να βοηθήσει να καταλάβουμε πόσα περίπου g βγήκαν στην πρώτη μμ.
 

Συνημμένα

  • 7. Back donor before FUE 4031g.jpg
    7. Back donor before FUE 4031g.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 321

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γεια σας και πάλι παιδιά,

Μήπως θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου πείτε την άποψη σας σχετικά με το αν και σε ποιό βαθμό θα βοηθούσε η χρήση φιναστερίδης (χάπι ή τοπική) στην δικιά μου περίπτωση λαμβάνοντας υπόψη και την ηλικία μου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Ronaldo

Well-Known Member
Γεια σας και πάλι παιδιά,

Μήπως θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου πείτε την άποψη σας σχετικά με το αν και σε ποιό βαθμό θα βοηθούσε η χρήση φιναστερίδης (χάπι ή τοπική) στην δικιά μου περίπτωση λαμβάνοντας υπόψη και την ηλικία μου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
φίνα σε χάπι φίλε, επειδή είσαι νέος ακόμα για να αποτρέψεις την περίπτωση να εξελιχθεί η τριχόπτωση σου δηλαδή να κατέβουν crown και γέφυρες και για να προστατέψεις τη δότρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστώ πολύ @vlafo και @Ronaldo. Μήπως θα μπορούσατε να βοηθήσετε σχετικά με το ποιά θα ήταν η συνιστώμενη δοσολογία στην δικιά μου περίπτωση δεδομένου της ηλικίας και του βαθμού NW?
@CVIAL μήπως θα μπορούσα να είχα και την δικιά σου άποψη/συμβουλή σχετικά με την λήψη αλλά και συνιστώμενης δόσης φιναστερίδης στην περίπτωση την δικιά μου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

ManCyprus87

Well-Known Member
@MaleCyprus μήπως γνωρίζεις από που θα μπορούσα να προμηθευτώ το Propecia στην πιο οικονομική τιμή εδώ στην Κύπρο?
Καλησπέρα φίλε και συμπατριώτη μου.
Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω αγοράσει, ούτε χρησιμοποιήσει ποτέ το propecia.
Γνωρίζω όμως φαρμακεία που κάνουν έκπτωση γενικά.
Αν είσαι από Λευκωσία, ένα τέτοιο φαρμακείο βρίσκεται απέναντι περίπου από το φούρνο Χρυσοβαλάντου. Το όνομα του "Κωνσταντίνος Φλιος".
Επίσης ρώτησε για το προσκαρ στο φαρμακείο, που είναι πιο οικονομικό συνολικά από το propecia.
 
Καλησπέρα φίλε και συμπατριώτη μου.
Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω αγοράσει, ούτε χρησιμοποιήσει ποτέ το propecia.
Γνωρίζω όμως φαρμακεία που κάνουν έκπτωση γενικά.
Αν είσαι από Λευκωσία, ένα τέτοιο φαρμακείο βρίσκεται απέναντι περίπου από το φούρνο Χρυσοβαλάντου. Το όνομα του "Κωνσταντίνος Φλιος".
Επίσης ρώτησε για το προσκαρ στο φαρμακείο, που είναι πιο οικονομικό συνολικά από το propecia.
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μένω Λεμεσό οπόταν θα το ψάξω και εδώ πέρα. Πάντως βρήκα ενα online φαρμακείο που έχει το Propecia 1MG με 120 χάπια στα 80€ με τα μεταφορικά, δηλαδή θα μου έρχεται στα 20€/μηνα. Θα ρωτήσω στο φαρμακείο που μου είπες αλλά και σε άλλα εδώ στην Λεμεσό να δω τι με συμφέρει καλύτερα.
 
Παιδιά θα πρέπει να συμβουλευτώ πρώτα τον προσωπικό μου ιατρό πριν προχωρήσω με την συγκεκριμένη αγωγή?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μένω Λεμεσό οπόταν θα το ψάξω και εδώ πέρα. Πάντως βρήκα ενα online φαρμακείο που έχει το Propecia 1MG με 120 χάπια στα 80€ με τα μεταφορικά, δηλαδή θα μου έρχεται στα 20€/μηνα. Θα ρωτήσω στο φαρμακείο που μου είπες αλλά και σε άλλα εδώ στην Λεμεσό να δω τι με συμφέρει καλύτερα.
Μπορείς να πάρεις και proscar από κάποιο φαρμακείο εκεί και να σπας κάθε χάπι στα 4 ή στα 5. Θα σου βγει πολύ οικονομικό έτσι. Ή να ρωτήσεις στα φαρμακεία αν φτιάχνουν κάψουλες φιναστερίδης 1mg από proscar.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Παιδιά θα πρέπει να συμβουλευτώ πρώτα τον προσωπικό μου ιατρό πριν προχωρήσω με την συγκεκριμένη αγωγή?
Ναι πιστεύω είναι καλύτερα να συμβουλευτείς τον προσωπικό σου ιατρό, πριν το ξεκινήσεις φίλε μου.
Μπορεί να σε παραπέμψει και για αναλύσεις για να δει κάποια πράγματα πριν το ξεκινήσεις.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ναι πιστεύω είναι καλύτερα να συμβουλευτείς τον προσωπικό σου ιατρό, πριν το ξεκινήσεις φίλε μου.
Μπορεί να σε παραπέμψει και για αναλύσεις για να δει κάποια πράγματα πριν το ξεκινήσεις.
το κακό βέβαια με κάποιους γιατρούς είναι ότι μπορεί να σε αποτρέψουν από τη συγκεκριμένη αγωγή (φιναστερίδη) και να σε τρομοκρατήσουν χωρίς ουσιαστικό λόγο. Οπότε είναι ανάλογα πόσο ψαγμένος είναι ο συγκεκριμένος ιατρός με τέτοιες αγωγές. Του άλλου ο γιατρός του έλεγε ότι θα έχει περισσότερες πιθανότητες για αυτοκτονία αν πάρει φιναστερίδη....
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ακριβώς όπως τα λέει ο Ronaldo. Ο γιατρός που επί ενάμιση χρόνο εμπιστεύομουν όταν του ανέφερα τη φιναστερίδη έκανε σαν να πέταξα σε βαθιά θρησκευόμενη γιαγιάκα ένα Ouija Board στην κεφάλα. Μου έλεγε κάτι τρελά πως η θεραπεία με τη φιναστερίδη δεν είναι εγκεκριμένη (!!!!!!!) κατά της ΑΑ και πως σε περίπτωση έναρξης θεραπείας με φιναστερίδη οι πιθανότητες για αυτοκτονία αυξάνονται δραματικά (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) . Τέλος πάντων, εγώ θα μιλήσω για εμένα. Επί ενάμιση μήνα φίλε μου που λαμβάνω το χάπι ( 1 mg per day ) δεν έχει συμβεί απολύτως τίποτα. Το μόνο ( ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟ ) drawback που μπορώ να πω πως έχω είναι πως δε μπορώ να κρατηθώ κατά τη διάρκεια της ερωτικής πράξης όσο πριν. Αλλά και πάλι μιλάμε για ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ decline. Αν ήταν κάτι σοβαρό και με εμπόδιζε από την ερωτική μου ζωή ή παρατηρούσα πως δεν ικανοποιούσε την εκάστοτε σύντροφο θα είχα πάρει άλλα μέτρα. Βέβαια με πτώση της DHT άνω του 70 % μου φαίνεται φουλ φυσιολογικό. Άποψη μου ξεκίνησε όσο πιο σύντομα μπορείς ειδικά εσύ που έχεις κάνει ηδη ΜΜ και θες να κρατήσεις και ότι έχεις στο crown. Θα σε βοηθήσει. Με στεναχωρεί που η φινα έχει φάει τόσο χειτ. Πόσα παλικάρια καράφλιασαν πριν την ώρα τους γιατί είτε φοβήθηκαν όσα άκουγαν από τρίτους είτε πήγαιναν σε ''γιατρους'' σαν τον άνωθεν και τους έλεγαν ότι είπαν και σε εμένα. Απίστευτα παρεξηγημένο χάπι.
Υ.Γ. Όλα όσα λέω με ΔΕΔΟΜΕΝΟ πως ΔΕΝ είσαι στο 1% που εμφανίζει παρενέργειες. Αν ανήκεις σε αυτή την ομάδα είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ πως την σταματάς όπως την άρχισες.
Υ.Γ. 2 Καλά αποτελέσματα !
 
Έχετε απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λέτε και πολύ φοβάμαι πως ο προσωπικός μου ιατρός θα με αποτρέψει από την συγκεκριμένη αγωγή μιας και δεν μου φαίνεται να είναι ψαγμένος με τέτοιες αγωγές. Απ' την άλλη όμως θα ήθελα και την συμβουλή του ιατρού πριν προχωρήσω με την συγκεκριμένη αγωγή καθώς γνωρίζει το ιατρικό ιστορικό μου και όπως είπε και ο φίλος @MaleCyprus ίσως με παραπέμψει πρώτα για κάποιες αναλύσεις/εξετάσεις.
 
Γεια σας παιδιά,

Σήμερα συμπληρώνονται 5 μήνες από την μμ και επισυνάπτω φωτογραφίες που απεικονίζουν την πρόοδο αυτής.
 

Συνημμένα

  • 55. 5M after surgery.jpg
    55. 5M after surgery.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 269
  • 56. 5M after surgery.jpg
    56. 5M after surgery.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 279
  • 57. 5M after surgery.jpg
    57. 5M after surgery.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 266
  • 58. 5M after surgery.jpg
    58. 5M after surgery.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 242
  • 59. Left donor 5M after surgery.jpg
    59. Left donor 5M after surgery.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 212
  • 60. Right donor 5M after surgery.jpg
    60. Right donor 5M after surgery.jpg
    2 MB · Προβολές: 203
  • 61. Back donor 5M after surgery.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 83

ManCyprus87

Well-Known Member
Άρχισε να μαυρίζει η περιοχή, για 5ο μήνα πάει πολύ καλά και φαίνεται ότι θα πιάσει υψηλή φύτρωση.
Από τη δεξιά πλευρά φαίνεται να κινείται πιο γρήγορα.
 

andy.k

Active member
Οι φωτό είναι αποκαλυπτικές. Για την ώρα είναι κάπως αραιο. Φυσικά δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα το αποτέλεσμα σε καμία περιπτωση, απλά στο 5μηνο, υπάρχουν και άλλοι που με τόσα μοσχευματα έχουν μαυρίσει τελειως. Πιστεύω ότι σε εσένα απλά έχει αργήσει η φύτρωση σε σχέση με αυτές τις περιπτώσεις. Ούτως η άλλως έχεις ακόμα 1-2 μήνες τουλάχιστον επιπλέον φύτρωσης. Οπότε λογικά θα πάρεις αξιοπρεπέστατο αποτέλεσμα, δεδομένης και της επιλογής κλινικής που έκανες.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Γεια σας παιδιά,

Σήμερα συμπληρώνονται 5 μήνες από την μμ και επισυνάπτω φωτογραφίες που απεικονίζουν την πρόοδο αυτής.
Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Υπομονή άλλους 2 μήνες ακόμα να έχεις μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.
 
Μπλουζα