CG 210

Smart

New Member
Δεν ξερω ρε παιδια.εγω το χρησιμοποιω 3 1/2 μηνες.οταν το ξεκινησα τα ειχα παρει μηδεν και θυμαμαι πως ηταν το κεφαλι μου.τωρα που τα ξυρισα παλι μηδεν πριν καμια εβδομαδα εχω την εντυπωση οτι εχουνε σκασει πιο πολλα φυτρακια σε ολο το κεφαλι.χωρια οτι εχουνε εμφανιστει και καποιες τριχες στους κροταφους σε σημεια που ηταν νεκρα.απο ολες αυτες τις αποψεις που διαβαζω ολο αυτο τον καιρο εχω συμπερανει οτι δεν δουλευει σε ολους και αν δουλευει,δουλευει διαφορετικα στον καθενα.παντως παχυνση και ενδυναμωση της τριχας την δινει σιγουρα.για ποσο? Who knows?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Χτες κουρεύτηκα, πήγα τα πάνω μαλλιά απ' τους 15 πόντους που ήταν στους 10. Μετά το κούρεμα, η βελτίωση στο «μπιφτέκι» λόγω της θεραπείας είναι κάτι παραπάνω από εμφανής. Δεν το λέω μόνο εγώ, το είπε και ο κουρέας μου (η προηγούμενη φορά που με είχε κουρέψει ήταν πριν από 1μιση μήνα περίπου), ο οποίος μάλιστα είχε μείνει τόσο πολύ έκπληκτος που έλεγε και ξανάλεγε ότι δεν μπορούσε να το πιστέψει πόσο πολύ πύκνωσαν τα μαλλιά μου, ενώ ανέφερε κιόλας ότι σε ορισμένα σημεία είχα πυκνώσει τόσο πολύ που αναγκάστηκε να μου κάνει αραίωση! Το ίδιο μου είπαν μετά το κούρεμα και ένα σωρό άλλοι (οικογένεια και φίλοι), ότι γέμισα πάνω για τα καλά.

Έχω βγάλει φωτογραφίες από διάφορα στάδια της θεραπείας (οι πιο πρόσφατες σήμερα) και σύντομα θα τις ανεβάσω σε ξεχωριστό thread.
 

mimis giova

Active Member
Ποσο καιρο το χρησιμοποιεις;; μπραβο ρε φιλε.χαιρομαι για σενα.μακαρι να μας πιασει κ εμας τπτ..γιατι τσιφος ολα σε εμενα.
 

ANNA

New Member
Είμαι περίπου στον 4ο μήνα. Το Δεκέμβρη(λόγω βαφής μάλλον) έπεφταν αβερτα, είχα φρικαρει!! Απο τοτε το χρησιμοποιθω ανεληπως και τώρα ζήτημα είναι να βλέπω 5τριχες στο λούσιμο. Στα πλαϊνά όντως μεγαλώνουν γρηγοροτερα , βέβαια κ πριν το ξεκίνησω εβγαιναν σε εκεινο το σημειο συνεχεια.. Στο πανω μέρος βλέπω τρίχες να ξεπετάγονται από δω κ απο κει το θέμα ομως είναι οτι το κενό δε γεμιζει!
 

kolias

Active Member
αν ηταν να γεμιζαν ετσι τα κενα δεν θα καθομασταν να γραφουμε τωρα εδω
θα ασχομουμασταν πλεον με τις μπουκλες μας
χωρις να θελω να σε απογοητευσω τα κενα απαξ και γινουν κενα
μενουν κενα....
αν μεν τρεφεις ελπιδες να γεμισουν τα κενα με το cg210
σωθηκες
 

ANNA

New Member
Να πω οτι έχεις άδικο... δε θα το πω:(
Προσπαθώ να το αποδεχθώ, δεν είναι και εύκολο όμως!!

Πάντως σε σύγκριση με το πως ήμουν 5 χρόνια πριν(είχε μεγαλώσει πολύ η χωρίστρα τότε), καμία σχέση. Ναι μεν έχω μια μικρή αραίωση στην κορυφή αλλά έχουν βγει πολλές από τότε.
 

tasos33

Well-Known Member
μετα απο 3,5 μηνες μπορω να πω πως το cg210 σε εμενα ειναι μαπα,η καλυτερη χρηση για μενα ειναι οτι το τοπικ κολλαει μια χαρα πανω και δημιουργει καλο αποτελεσμα,κατα τα αλλλα η τριχοπτωση ειναι λιγο αυξημενη τον τελευταιο 1,5 μηνα,η αριαωση επισης οποτε παρηγγειλα μινοξιδιλη
 

jimys

Member
τελικά είδε κανείς ξεκάθαρο regrowth έστω και λίγο;

Ξεκάθαρο όμως όχι απαντήσεις όπως "έχω την εντύπωση " "μου το λένε οι γείτονες" κ.λ.π ,,
 

weznem

Well-Known Member
jimys είπε:
τελικά είδε κανείς ξεκάθαρο regrowth έστω και λίγο;

Ξεκάθαρο όμως όχι απαντήσεις όπως "έχω την εντύπωση " "μου το λένε οι γείτονες" κ.λ.π ,,
για καθαρη επανεκφυση πρεπει η να γεμισεις μαλλια,οποτε θα το δεις, ή να κανεις τριχοριζογραμμα, οποτε πρακτικα απαντησει σε αυτο που ρωτας δεν γινεται να παρεις..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
weznem είπε:
jimys είπε:
τελικά είδε κανείς ξεκάθαρο regrowth έστω και λίγο;

Ξεκάθαρο όμως όχι απαντήσεις όπως "έχω την εντύπωση " "μου το λένε οι γείτονες" κ.λ.π ,,
για καθαρη επανεκφυση πρεπει η να γεμισεις μαλλια,οποτε θα το δεις, ή να κανεις τριχοριζογραμμα, οποτε πρακτικα απαντησει σε αυτο που ρωτας δεν γινεται να παρεις..

με το regaine ολοι ειδαμε επανεκφυση αλλα ουτε καναμε τριχοριζογραμμα ουτε γιναμε αφανα.. σε καθε περιπτωση αισθητη διαφορα σε πυκνοτητα εχει δει κανενας;
 

weznem

Well-Known Member
για να δεις αισθητη διαφορα.. πρεπει να εχεις επανεκφυση σε περιοχες τις τάξεως του 40%.. αν περιμενεις λοιπον κατι τετοιο δεν εχεις αντιληφθει οτι αν και μονο φρεναρει την τριχοπτωση ειναι καλο προιον..
 

newfish

Member
Το χρησιμοποιω 6 μηνες και σπανια 2 φορες τη μερα.
Πυκνωση ή παχυνση της τριχας δεν μπορω να πω αν εχω γιατι ειναι και λιγο δυσκολο σε εμενα μιας και δεν εχω πουθενα κενο.
Σιγουρα εχω δραματικη μειωση της τριχοπτωσης.
Μετραω παντα στον νιπτηρα μετα το μπανιο. Πριν μετρουσα 50-80 καθε μερα και τωρα μετραω 5. Κυριολεκτικα 5.
Αυτο βεβαια εγινε και περσυ με αλλα φυτικα τοπικα που συστησε δερματολογος.
Οταν εφτασε το φθινοπωρο ομως που ειναι περιοδος τριχοπτωσης για μενα αρχισα να χανω παλι πολυ.
Θα δειξει και αυτο πως θα παει στον χρονο.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

scott13

New Member
Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν ξερω με σχολια τυπου "μου αυξηθηκε η αραιωση " το ξανασκεφτομαι. Αυτο που με νοιαζει,εκτος του αν εχει αποτελεσμα,ειναι αν σε περιπτωση διακοπης του εχουμε τα ιδια αποτελεσματα με μινοξιδιλη? δλδ ξεκινα η τριχοπτωση παλι απο κει που σταματησε. γιατι αν ειναι ετσι ποιο το νοημα να καταφυγουμε σε ενα προιον χειροτερο της μινοξ? Βασικα θελω να ξερω αν ειναι προιον που εθιζει τα μαλλια οπως η μινοξ και ειναι επ αοριστου χρησεως,δλδ μια φορα το χρησιμοποιεις θα το χρησιμοποιεις εφ ορου ζωης. αυτο να μου λειπει. Αν καποιος το εχει σταματησει θα εκτιμουσα ιδιαιτερα την αποψη του
 

Atermon

Member
scott13 είπε:
Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν ξερω με σχολια τυπου "μου αυξηθηκε η αραιωση " το ξανασκεφτομαι. Αυτο που με νοιαζει,εκτος του αν εχει αποτελεσμα,ειναι αν σε περιπτωση διακοπης του εχουμε τα ιδια αποτελεσματα με μινοξιδιλη? δλδ ξεκινα η τριχοπτωση παλι απο κει που σταματησε. γιατι αν ειναι ετσι ποιο το νοημα να καταφυγουμε σε ενα προιον χειροτερο της μινοξ? Βασικα θελω να ξερω αν ειναι προιον που εθιζει τα μαλλια οπως η μινοξ και ειναι επ αοριστου χρησεως,δλδ μια φορα το χρησιμοποιεις θα το χρησιμοποιεις εφ ορου ζωης. αυτο να μου λειπει. Αν καποιος το εχει σταματησει θα εκτιμουσα ιδιαιτερα την αποψη του

Ό,τι και να βάλεις στο κεφάλι σου που βοηθάει τις τρίχες, όταν το σταματήσεις, θα πέσουν όσες κέρδισες. Δεν είναι εθισμός αυτός. Αυτοί που χρησιμοποιούν το regain εφ'όρου ζωής, το κάνουν γιατί δε θέλουν να το σταματήσουν και να χάσουν τα μαλλιά που κέρδισαν και φανεί η πραγματική τους φαλάκρα. Δυστυχώς, δεν υπάρχει θεραπεία που να γιατρεύει οριστικά την αλωπεκία. Και το cg210 δεν εξαιρείται, είναι αορίστου χρήσεως. Απλά το cg210 φαίνεται να μη έχει τις παρενέργειες της μινοξιδίλης και κοιτάμε τώρα να δούμε αν όντως δουλεύει ή είναι ιδέα μας.
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
jimys είπε:
τελικά είδε κανείς ξεκάθαρο regrowth έστω και λίγο;

Ξεκάθαρο όμως όχι απαντήσεις όπως "έχω την εντύπωση " "μου το λένε οι γείτονες" κ.λ.π ,,

Προσωπικά έχω ξεκάθαρο regrowth (σκόρπιες νέες τρίχες στους κροτάφους και σε σημεία στο «μπιφτέκι» όπου παλιότερα ήταν κενά), αλλά πολύ μικρής τάξης σε σχέση τουλάχιστον με αυτά που υπόσχεται η εταιρία (άσε που είμαι σίγουρος ότι το regrowth δεν οφείλεται αποκλειστικά στο CG210 αλλά και στην αύξηση της απορροφητικότητας του regaine λόγω βουρτίσματος).

Σε 2-3 μήνες από τώρα, αν συνεχίσει η θεραπεία να αποδίδει το ίδιο καλά, θα μπορώ να απαντήσω ακόμα πιο ξεκάθαρα.
 

aetos

Member
μόλις γύρισα απο το κουρειο...να ανοιξει η γη να με καταπιεί καλύτερα....εχουν ανοιξει οι κροταφοι μου...και αλλο...ο κουρέας μου λεει οτι εχει σκληρήνει το μαλλι...και σχετικα βελτιωθεί αλλα κροταφους α...α..
 

aetos

Member
Πιστευω οτι απλα δεν ειναι τοσο δυνατο ωστε να διατηρησει τα μαλλια στους κροταφους..αμα ηταν υπευθυνο για την πτωση στους κροταφους, τοτε θα επρεπε να μου γ..ει και το υπολοιπο μαλλι,πραγμα που δεν συμβαινει..απλα καθυστερει το μοιραιο..ξερω και γω τι να πω..
 
Μπλουζα