Cetirizine pgd2 blocker

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
upedate!!
εδω και 5 μερες βλεπω μια μειωση τριχοπτωσης.. εχαν 100 μεχρι 120 τριχες σε νοργουντ 6 τωρα χανω 50-60..
το θεμα ειναι πιο δεν ειχα δειγματα σεντινγ εχανα ολων των ειδων τις τριχες για να πω οτι ηταν σεντιγκ 2μηνων η τριχοπτωση το πιο περιεργο δε..
οτι 2μερες πριν ανεβω σε ο,5μλ 2φορες την μερα παρατηρησα μια μειωση τριχοπτωσης οποτε δεν ξερω αν οφειλεται στο οτι ανεβασα την περιεκτικοτητα η οχι..
βεβαια ειναι ασυμφορο διοτι καθε 4 μερες τελειωνει η λοσιον οποτε πρεπει να βρω τροπους για καλυτερη διανομη του υγρου στην κλαβα μου την κλουβια.. :)
η επανεκφυση συνεχιζεται στους κροταφους και πηγαινω φουλ για αντιστροφη του προβληματος ραφλας..δηλαδη παιρνω μαλλια σιγα σιγα που μου ειχε δωσει η μινο οταν την πρωτο εβαλα το 09-10 που εξαφανισε την καραφλα και γεμισα κροταφους..παιρνω τετοια μαλλια παλι πισω..αν βοηθησε το ζιρτεκ δεν το ξερω.δεν μπορω να ειμαι βεβαιος..απλα υπενθυμιζω οτι ειδα κινητικοτητα απο την στιγμη που διεκοψα την χρηση σπιρολακτονης.. θα ανεβασω φωτο στο νημα μου για απτα αποτελεσματα..
ΥΓ.παρενεργειες ζιρτεκ σπυρια(μεχρι και επανω στο αυτι εβγαλα,στο κεφαλι μεσα,το ενοχλητικο ειναι στο κουτελο ομως διοτι φαινονται) και ισως πιο λιπαρο προσωπο λιγο ομως..λαδιλα απιστευτη ιδιως με 2 φορες την μερα..και 0,5μλ

απο το ζιρτεκ ειναιO0 100%
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Ρε παιδιά μακάρι, γιατί ναι μεν δεν έχω το πρόβλημα όπως παλιά (να ακουμπάω τα μαλλιά και να βλέπω τρίχες στο γραφείο) ή φαγούρα (έχει φύγει) αλλά αντίστοιχα δεν έχω και τα αποτελέσματα που χα την πρώτη βδομάδα (τότε έβλεπα 10 τρίχες το πολύ στο νιπτήρα, τόρα και εγώ, περίπου 50-100)
 

tasos33

Well-Known Member
καλημέρα σε όλους.μετά από δύο μήνες χρήσης του ζίρτεκ αποφάσισα να το σταμάτησω.τον ιανουάριο δεν είδα κάποια αλλαγή ενω τον φεβρουάριο απο περιπου 50 τριχες έπισα την κατοστάρα.εδω και περιπου δέκα μέρες που το σταμάτησα και χρησιμοποίω μονο μινόξ ενω ταυτοχρονα προσθεσα λοσιον απο δεντρολιβανο το βράδυ και στο καπακι μινοξ,η τριχοπτωση στο δεκαημερο εχει πεσει κατω απο τις 50 τριχες, και πιστευω οτι αυτο ωφειλεται στην διακοπη του ζιρτεκ.
 

nikosgf7

New Member
Kαλημερα και απο εμενα μετα απο καιρο...
Κλεινοντας 4 ημερες με 0,5 μλ ζιρτεκ υγρο η τριχοπτωση μου βρισκεται σε ιστορικα χαμηλα που δν πετυχε σιγουρα το ρυ και ισως οχι και η φινα...
Η ποιοτητα της τριχας μου ειναι κατα πολυ καλυτερη τοσο στην υφη οσο και στην οψη!
Συνεχιζω με την ελπιδα να μν χασει γρηγορα τα αποτελεσματα του οπως στους περισσοτερους εδω μεσα και θα ενημερωνω!
 

somari

Active Member
Από ότι βλέπω γενικότερα ρε γαμώτο (και απο μενα) υπάρχει ένα ΜΠΑΜ τις πρώτες μέρες και μετά απορρύθμιση... Άλλοι το σταματάνε και σταματάει η τριχόπτωση λολ...
Μήπως πρέπει να γίνει μια ερευνα στη χρήση του; (δηλαδή να μην πηγαίνει καθημερινά ξέρω γω; )
 

weznem

Well-Known Member
δεν ξερω σομαρι πρωτη φορα εχουμε τοσα ερωτηματικα με ενα τοπικο.. δολευει διαφορετικα στο καθενα,σ αλλες αναλογιες,ειναι ασταθες,ειλικρινα δεν ξερω τι να σκεφτω περα απο υπομονη γι ανα δειξει ο χρονος μηπως να ανεβαζες περιεκτικοτητα?
 

geofish

New Member
Την συγκεκριμένη ουσία την χρησιμοποιώ 3 μήνες και μπορώ να πω είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε θέμα τριχόπτωσης.
Μετά από 3 μήνες και μη το ματιάξω βλέπω κάτι να γίνετε και στο crown
Δε λέω πολλά (είδομεν).
Εφαρμόζω την πατέντα του κάπα που είναι και η πιο εύκολη και άμεση στην παρασκευή (12-14 σταγόνες υγρού ζιρτεξ στο καπάκι και προσθέτω 0,5 ml αφιονισμένο-αποσταγμένο νερό). Εφαρμογή μέρα παρά μέρα.
Αξίζει πιστεύω να του δώσετε μια ευκαιρία 6 μηνών.


Το υγρό ζιρτεξ περιέχει 10 mg σετιριζίνη / 1ml
20 σταγόνες του υγρού ισοδυναμούν περίπου με 1 ml.
Οι 10 με 12 σταγόνες ισοδυναμούν περίπου με 5 mg, δηλαδή έχουμε διάλυμα 0,5%.
Η oral χρήση του για αλλεργίες είναι 10 mg την μέρα, άρα σε τοπικό με το μισό και μέρα παρά μέρα δεν νομίζω να έχουμε παρενέργειες. Εγώ προσωπικά πλην μερικές φορές τάση για υπνηλία δεν είχα τίποτα άλλο.
Εντούτοις θα συμβούλευα σε πρώτη φάση να ξεκινήσετε με 5 σταγόνες ζιρτεξ και 1,5 ml και βλέπετε.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εντελώς δοκιμαστικά για μια εβδομαδα ξεκίνησα να πινω ζιρτεκ 5 σταγόνες.
Ειμαι περίεργος για το αν θα αντιδράσει το ίδιο σαν την λοσιόν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μια που κατέβηκε το ζιρτεκ στο στομάχι και μια που ξεβουλωσαν τα ρουθουνια στο λεπτό,
Δεν ξέρω κατα πόσο ειναι τυχαίο.
Έχω και ένα ιστορικό ήππιας ιγμοριτιδας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
το oral zirtek δινει ρεσιταλ στις καουρες,τρομερη διαφορα!!!!!!
για να ειμαι ακριβης δεν εχω δοκιμασει τιποτα καλυτερο απο προιοντα που υποτιθεται οτι βγηκαν γι αυτο
 

panoslydios

New Member
kapa δες τα mail σου... θα δεις σημαντικα πραγματα σε αυτο που σου γραφω. ας μη μολυνω αυτο το νημα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lab_rat είπε:
Εγω παντως που του δινω και καταλαβαινει ειμαι κομπλε!

αν κανεις συγκριση τοπικο zirtek και oral tocotrienols ποιο σου εδωσε καλυτερα αποτελεσματα


panoslydios είπε:
kapa δες τα mail σου... θα δεις σημαντικα πραγματα σε αυτο που σου γραφω. ας μη μολυνω αυτο το νημα.

σου εστειλα πμ
 

lab_rat

Member
kapa είπε:
lab_rat είπε:
Εγω παντως που του δινω και καταλαβαινει ειμαι κομπλε!

αν κανεις συγκριση τοπικο zirtek και oral tocotrienols ποιο σου εδωσε καλυτερα αποτελεσματα

Στην τριχοπτωση zirtek!!
Για regrowth toco...
Ενας συνδιασμος των 2 μπορει να ειναι μπομπα!!
 

cool11

Well-Known Member
Τελικα το ζιρτεκ, κερδισε την 'αποδοχη' μας και ισως και 'ευσημα', στην προσπαθεια καταπολεμησης της τριχοπτωσης;
Το τεσταραμε και οντως κανει δουλεια?
 

weznem

Well-Known Member
δουλεια κανει,το για ποσο καιρο ειναι νωρις ακομα να οτ ξερουμε..οποιος θελει δοκιμαζει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
χωρις να ειμαι σιγουρος για το αποτελεσμα δοκιμαστε κατι οσοι βλεπετε την τριχοπτωση να αυξανεται.
απευθειας εφαρμογη με το μουκαλακι στο μαλλι.
10-15 σταγονες σε nw6 και με την βοηθεια νερου απλωμα,ειτε βρεγμενη παλαμη ειτε ψεκαστηρακι με νερο
 
Εγω το εφαρμοζω με μινοξ. (1μ-13 σταγονες στο καπακι του ζιρτεκ) καθε βραδυ περιπου 2 μηνες.Εχει μειωσει τη τριχοπτωση και κατι παει να γινει μποστα καθως με τη χρηση vpa και διακοπη μινοξ ειχα αρχισει να χανω πολυ πραμα μετα απο καποιο χρονο.
 
Μπλουζα