Cetirizine pgd2 blocker

somari

Active Member
Έκοψα δοκιμαστικά το ζιρτέκ. Η αντίδραση ήταν να σχεδόν μηδενιστεί η τριχόπτωση, στα επίπεδα που ήταν δηλαδή όταν πρωτοχρησιμοποίησα ζιρτέκ. ΝΤΟΙΝΓΚ!
Κάτι μου λέει πως πάμε λάθος με τη δοσολογία. Όπως το βλέπω λογικά το κεφάλι χρειάζεται μια ισοστάθμιση μεταξύ pge2 και pgd2... Αν ρίξεις τη μία κατά πολύ και ανέβει η άλλη ξεκινά η τριχόπτωση...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Eγω θα κανω το εξης: Οσο βλεπω χωρις ζιρτεκ χαμηλη τριχοπτωση, δε θα βαζω. Μολις ανεβει, θα βαλω. Μηπως βρεθει καμμια χρυση τομη
 

vag25

Well-Known Member
Μηπως ειναι αυτο η χρυση τομη?

geofish είπε:
Την συγκεκριμένη ουσία την χρησιμοποιώ 3 μήνες και μπορώ να πω είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε θέμα τριχόπτωσης.
Μετά από 3 μήνες και μη το ματιάξω βλέπω κάτι να γίνετε και στο crown
Δε λέω πολλά (είδομεν).
Εφαρμόζω την πατέντα του κάπα που είναι και η πιο εύκολη και άμεση στην παρασκευή (12-14 σταγόνες υγρού ζιρτεξ στο καπάκι και προσθέτω 0,5 ml αφιονισμένο-αποσταγμένο νερό). Εφαρμογή μέρα παρά μέρα.
Αξίζει πιστεύω να του δώσετε μια ευκαιρία 6 μηνών.


Το υγρό ζιρτεξ περιέχει 10 mg σετιριζίνη / 1ml
20 σταγόνες του υγρού ισοδυναμούν περίπου με 1 ml.
Οι 10 με 12 σταγόνες ισοδυναμούν περίπου με 5 mg, δηλαδή έχουμε διάλυμα 0,5%.
Η oral χρήση του για αλλεργίες είναι 10 mg την μέρα, άρα σε τοπικό με το μισό και μέρα παρά μέρα δεν νομίζω να έχουμε παρενέργειες. Εγώ προσωπικά πλην μερικές φορές τάση για υπνηλία δεν είχα τίποτα άλλο.
Εντούτοις θα συμβούλευα σε πρώτη φάση να ξεκινήσετε με 5 σταγόνες ζιρτεξ και 1,5 ml και βλέπετε.

 

ANAR

Well-Known Member
Εκλεισα 2 μηνες χρήσης ζιρτεκ...ειμαι σε χειρότερη φάση πριν το ξεκινήσω.
 

3746741

Member
ANAR είπε:
Εκλεισα 2 μηνες χρήσης ζιρτεκ...ειμαι σε χειρότερη φάση πριν το ξεκινήσω.

Anar γενικα αυτη την στιγμη σε τι κατασταση εισαι?
θυμαμαι πριν καποια 2-3 χρονια που εβαζες μινοξ,συνεχιζεις ακομα?
 

weznem

Well-Known Member
εχθες το βραδυ πηρα το αμπλικατερ εβρεξα τα μαλλια και επειτα εφαρμοσα 4 μλ ζιρτεκ στο κεφαλι επανω.. η τριχοπτωση μειωθηκε και αναλυω.. μηδεν τριχα στο μαξιλαρι.. 3 τριχες στο χερι την ημερα που περασα το χερι μου στα μαλλια.. πριν 15λεπτα εφαρμογη ζιρτεκ με τον ιδιο τροπο συνολο 40 τριχες απωλεια σε αντιθεση με προχθες των 110 τριχων απο ολο το κεφαλι(αν και οι 90 ειναι σιγουρα απο το κεφαλι επανω) σε καμια ωρα θα βαλω και αιρολ μινοξιδιλ(στους κροταφους και στο κεντρο).. οποτε εχουμε 40 + 10 =50 τριχες +20τριχες(ειναι το πλαφον που βαζω παντα σε χασιμο μη αντιληπτο της μερας) = 70 τριχες απο 130 τριχες(110 +20) μειωση στο 50% δηλαδη.. το εχει κανει ξανα αλλα δεν ειχε σταθεροτητα και με το 0,5μλ την μερα.. οταν δω ξανα αυξηση στις τριχες θα δοκιμασω αυτο που λεει ο σομαραι εαν δεν κανει τιποτα και εκει..τελοςςςςς.πεταμα.. ακομα και αν κανει παντως δουλεια δεν μπορει να τα βαλει με την δυτ..κατι αλλο κανει υποψιαζομαι και απλα καθυστερει την πτωση για μερικες μερες και μετα φευγουν μαζεμενες..το αν βοηθαει στην επανεκφυση μαζι με μινο δεν ειμαι σιγουρος..αλλα δεν νομιζω..αυτα απο εμενα εν ολιγοις το θεωρω κατα 80% μουφα απο αυτα που εχω δει και απο την ελλειψη σταθεροτητας του..
 

somari

Active Member
"κατι αλλο κανει υποψιαζομαι και απλα καθυστερει την πτωση για μερικες μερες και μετα φευγουν μαζεμενες"


αυτό
 

weznem

Well-Known Member
somari είπε:
"κατι αλλο κανει υποψιαζομαι και απλα καθυστερει την πτωση για μερικες μερες και μετα φευγουν μαζεμενες"


αυτό

τι αυτο σομαρι?? :shy:
εννοεις οτι συμφωνεις με αυτο που λεω?αν ναι εχεις κατι στο νου σου που μπορει να μας δωσει απαντησεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Ε το οτι οι περισσοτεροι βλεπουμε θαυματα και μετα ισχυρη αποπτωση, αυτο μου δειχνει
 

cool11

Well-Known Member
Μηπως να βαζαμε ενα δημοψηφισμα για την αποτελεσματικοτητα του σε αυτο το θεμα?
 

ANAR

Well-Known Member
3746741 είπε:
ANAR είπε:
Εκλεισα 2 μηνες χρήσης ζιρτεκ...ειμαι σε χειρότερη φάση πριν το ξεκινήσω.

Anar γενικα αυτη την στιγμη σε τι κατασταση εισαι?
θυμαμαι πριν καποια 2-3 χρονια που εβαζες μινοξ,συνεχιζεις ακομα?

Κατηφόρα φιλε μου.
Παλευω ακομα με την μινοξ και 2 μηνες τωρα και με ζιρτεκ αλλα 0 αποτελεσμα.
 

3746741

Member
ANAR είπε:
3746741 είπε:
ANAR είπε:
Εκλεισα 2 μηνες χρήσης ζιρτεκ...ειμαι σε χειρότερη φάση πριν το ξεκινήσω.

Anar γενικα αυτη την στιγμη σε τι κατασταση εισαι?
θυμαμαι πριν καποια 2-3 χρονια που εβαζες μινοξ,συνεχιζεις ακομα?

Κατηφόρα φιλε μου.
Παλευω ακομα με την μινοξ και 2 μηνες τωρα και με ζιρτεκ αλλα 0 αποτελεσμα.

κ εγω κατηφορα γαμωτο...ειμαι οπως οταν την ξεκινησα πριν 2.5 χρονια ισως κ λιγο χειροτερα....εσυ σε σχεση με οταν την ξεκινησες?
 

ANAR

Well-Known Member
3746741 είπε:
ANAR είπε:
3746741 είπε:
ANAR είπε:
Εκλεισα 2 μηνες χρήσης ζιρτεκ...ειμαι σε χειρότερη φάση πριν το ξεκινήσω.

Anar γενικα αυτη την στιγμη σε τι κατασταση εισαι?
θυμαμαι πριν καποια 2-3 χρονια που εβαζες μινοξ,συνεχιζεις ακομα?

Κατηφόρα φιλε μου.
Παλευω ακομα με την μινοξ και 2 μηνες τωρα και με ζιρτεκ αλλα 0 αποτελεσμα.

κ εγω κατηφορα γαμωτο...ειμαι οπως οταν την ξεκινησα πριν 2.5 χρονια ισως κ λιγο χειροτερα....εσυ σε σχεση με οταν την ξεκινησες?

Πολυ χειροτερα απ οταν ξεκίνησα δυστυχώς.
 

3746741

Member
ANAR είπε:
3746741 είπε:
ANAR είπε:
3746741 είπε:
ANAR είπε:
Εκλεισα 2 μηνες χρήσης ζιρτεκ...ειμαι σε χειρότερη φάση πριν το ξεκινήσω.

Anar γενικα αυτη την στιγμη σε τι κατασταση εισαι?
θυμαμαι πριν καποια 2-3 χρονια που εβαζες μινοξ,συνεχιζεις ακομα?

Κατηφόρα φιλε μου.
Παλευω ακομα με την μινοξ και 2 μηνες τωρα και με ζιρτεκ αλλα 0 αποτελεσμα.

κ εγω κατηφορα γαμωτο...ειμαι οπως οταν την ξεκινησα πριν 2.5 χρονια ισως κ λιγο χειροτερα....εσυ σε σχεση με οταν την ξεκινησες?

Πολυ χειροτερα απ οταν ξεκίνησα δυστυχώς.

ποσα χρονια βαζεις μινοξ αναρ?
 

cool11

Well-Known Member
weznem είπε:
cool11 είπε:
Μηπως να βαζαμε ενα δημοψηφισμα για την αποτελεσματικοτητα του σε αυτο το θεμα?

δεν θα ειναι απολυτη η ψηφος ακομα σε κανα 6μηνο ναι τωρα οχι..

Αραγε δεν υπαρχει αντιστοιχη εμπειρια καταγεγραμμενη σε site για hairloss απο το εξωτερικο? Πρώτοι εμεις εδω το ψαχνουμε?
 
Μπλουζα