Cetirizine pgd2 blocker

somari

Active Member
Η έκφυση που είδες -επαναλαμβάνω- (γιατί θα βγω και απατεώνας) είναι χνούδια μικρού πάχους και μήκους του 1-2mm...

Μη παίρνεις όρκο πως θα είσαι εδώ πάντως...

Και επίσης μη μου βάζεις λόγια, ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΥΘΕΝΑ οτι ειναι το γαματο φάρμακο ή ότι θα δουλέψει σε μακροκλίμακα... Αν ψάξεις κάπου τα ποστ μάλιστα αναρωτιόμουν αν θα συνεχίσει να δίνει, ή θα γίνει σαν το depakine, που έδωσε ίσα ίσα ένα χνούδιασμα, και μετά σταμάτησε (όλοι σου οι "διάλογοι" ξεκινούν κάπως έτσι -"καλά ρε rocknrolla δώσε λίγο χρόνο να δούμε" -"ουυυυυυ ζωον, καλά κάτσε να κοροιδεύεις τον εαυτό σου ότι βρήκες την πανάκεια, βλάκα" )

Tη "διαφωνία" μαζί σου (ξερω γω 2-3 ban πιο πριν) αν θυμάσαι την ξεκίνησα λόγω του ότι σου είχα επιστήσει την προσοχη στο να δώσεις λίγο χρόνο... και εσύ κατευθείαν φούσκωσες στήθος και επιτέθηκες.

Έλεος, ηρέμησε, και μη βγάζεις όλα τα κόμπλεξ κατωτερότητας σου από την ασφάλεια του πληκτρολογίου, και μη γεννάς ίντριγκες εκεί που δεν υπάρχουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ και ΜΕ ΟΛΟΥΣ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
παντως το μελος SwissΤemples απο το hairlosshelp εχει εναν υποκατασκεη πινακα με θεραπειες αν πατησετε πανω στην υπογραφη του θα τον δειτε.
Αναφερει αυτολεξει για το cetirizine "Mild regrowth of small little hairs even in bald temples" και για λινκ δινει ενα γερμανικο site
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Βιταμινη Α

Αλλά νομίζω η Α είναι αθροιστική στο σώμα σου οπότε παίζει "δηλητηριαση" υπερδοσολογιας

η υπερβιταμινωση Α προκαλει τριχοπτωση και αυτος ειναι ο λογος που το roaccutan σε ποσοτητα ακμης προκαλει και τριχοπτωση και αραιωση.
αν θελετε να δοκιμασετε κατι ηπιο και χωρις παρενεργειες για το σμηγμα δοκιμαστε μια καψουλα την ημερα eviol A αλλα μια καψουλα ομως οχι δυο
 

Συνημμένα

  • Eviol_A_web.jpg
    Eviol_A_web.jpg
    16.1 KB · Προβολές: 194

kapa

Μέλος του προσωπικού
giannis1991 είπε:
kapa πολυ δεν ειναι 25000 iu ομως??

ειναι νορμαλ.και μπορει να βοηθησει και στο μαλλι,υπαρχει ερευνα με eviol A.
2 καψουλες ειναι υπερβολη και μπορει να φερει την τριχα σε τελογενη κατασταση
 

gianniskritikos2

Active Member
καψουλα ειναι καπα? οχι χαπια? ελεγα να περνα μισο κατι θα κανε..... γιατι το φοβαμε αν με 2 κανει ζημια με 1 ακομα μου φενεται επικυνδηνη φοβαμε την υπερβηταμηνωση που ηπες...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
καψουλα ειναι καπα? οχι χαπια? ελεγα να περνα μισο κατι θα κανε..... γιατι το φοβαμε αν με 2 κανει ζημια με 1 ακομα μου φενεται επικυνδηνη φοβαμε την υπερβηταμηνωση που ηπες...

απο οσο θυμαμαι ειναι καψουλα,δεν υπαρχει θεμα υπερβιταμινωσης με μια.
γενικα ολα τα συμπληρωματα δεν υπερβαινουν την ασφαλη δοσολογια
 

weznem

Well-Known Member
somari είπε:
Μη παίρνεις όρκο πως θα είσαι εδώ πάντως...



Tη "διαφωνία" μαζί σου (ξερω γω 2-3 ban πιο πριν) αν θυμάσαι την ξεκίνησα λόγω του ότι σου είχα επιστήσει την προσοχη στο να δώσεις λίγο χρόνο... και εσύ κατευθείαν φούσκωσες στήθος και επιτέθηκες.

Έλεος, ηρέμησε, και μη βγάζεις όλα τα κόμπλεξ κατωτερότητας σου από την ασφάλεια του πληκτρολογίου, και μη γεννάς ίντριγκες εκεί που δεν υπάρχουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ και ΜΕ ΟΛΟΥΣ...

για πες αριθμους να ριξουμε κανα δελτιο τζοκερ...
προφητης εισαι? 7SFGSFA
 

jeronymous

New Member
παιδια επειδη το εχω χασει λιγο με τοσες σελιδες και θελω να παω απο υγρο σε λοσιον ζιρτεκ (μπας και σωθουμε απο τη λαδιλα) και πραγματικα δεν εχω χρονο να διαβασω 40-50 σελιδες μια ερωτηση.
ισχυει η συνταγη που ειχαμε στην αρχη με 40 χαπια+απιονισμενο+γλυκερινη ή pg?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
jeronymous είπε:
παιδια επειδη το εχω χασει λιγο με τοσες σελιδες και θελω να παω απο υγρο σε λοσιον ζιρτεκ (μπας και σωθουμε απο τη λαδιλα) και πραγματικα δεν εχω χρονο να διαβασω 40-50 σελιδες μια ερωτηση.
ισχυει η συνταγη που ειχαμε στην αρχη με 40 χαπια+απιονισμενο+γλυκερινη ή pg?

ισχυει αν θες φιλτραρε το με φιλτρο γαλλικου καφε,παιδια ομως εχουν πει οτι αφήνει κατακαθια,και προτιμουν το υγρο τωρα δοκιμασε τοαν θες..
 

lab_rat

Member
Update: Στη δευτερη δοκιμη μου με τη λοσιον απο χαπια, τα θρυμματισα και εβαλα παραπανω γλυκερινη. Στην τριτη μερα η τριχοπτωση ειναι απειροελαχιστη. Πρωτη φορα τοσο λιγη οσο πειραματιζομαι με ζιρτεκ.
 

somari

Active Member
dk1984 είπε:
παντως το μελος SwissΤemples απο το hairlosshelp εχει εναν υποκατασκεη πινακα με θεραπειες αν πατησετε πανω στην υπογραφη του θα τον δειτε.
Αναφερει αυτολεξει για το cetirizine "Mild regrowth of small little hairs even in bald temples" και για λινκ δινει ενα γερμανικο site


Xaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
 

Συνημμένα

  • bul.png
    bul.png
    10.7 KB · Προβολές: 412

jeronymous

New Member
weznem είπε:
jeronymous είπε:
παιδια επειδη το εχω χασει λιγο με τοσες σελιδες και θελω να παω απο υγρο σε λοσιον ζιρτεκ (μπας και σωθουμε απο τη λαδιλα) και πραγματικα δεν εχω χρονο να διαβασω 40-50 σελιδες μια ερωτηση.
ισχυει η συνταγη που ειχαμε στην αρχη με 40 χαπια+απιονισμενο+γλυκερινη ή pg?

ισχυει αν θες φιλτραρε το με φιλτρο γαλλικου καφε,παιδια ομως εχουν πει οτι αφήνει κατακαθια,και προτιμουν το υγρο τωρα δοκιμασε τοαν θες..

το υγρο το χρησιμοποιω καιρο τωρα αλλα με εχει κουρασει η λαδιλα για αυτο το ψαχνω αλλιως.
θα προσπαθησω να το φιλτραρω 2 και 3 φορες αν χρειαστει.
 

weznem

Well-Known Member
καντο φιλε και πες μας την αποψη σου,ποιο ειναι προτιμοτερο και αν ειδες κατι διαφορετικο ως προς τα αποτελεσματα..
 

jeronymous

New Member
προσπαθω να το φτιαξω τωρα και εχω μπερδευτει λιγο.
θελω να το κανω να εχει 1% περιεκτικοτητα.
πρεπει να βαλω τα 40 χαπια σε 50 ή 35 ml απιονισμενο νερο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jeronymous είπε:
προσπαθω να το φτιαξω τωρα και εχω μπερδευτει λιγο.
θελω να το κανω να εχει 1% περιεκτικοτητα.
πρεπει να βαλω τα 40 χαπια σε 50 ή 35 ml απιονισμενο νερο?

40 χαπια σε 35 ml υγρα,με τον ογκο των χαπιων στο περιπου 40 ml ποσοτητα περιεκτικοτητα 1%
 

jeronymous

New Member
kapa είπε:
jeronymous είπε:
προσπαθω να το φτιαξω τωρα και εχω μπερδευτει λιγο.
θελω να το κανω να εχει 1% περιεκτικοτητα.
πρεπει να βαλω τα 40 χαπια σε 50 ή 35 ml απιονισμενο νερο?

40 χαπια σε 35 ml υγρα,με τον ογκο των χαπιων στο περιπου 40 ml ποσοτητα περιεκτικοτητα 1%

εισαι πρωτος...thnx!
 

weznem

Well-Known Member
upedate!!
εδω και 5 μερες βλεπω μια μειωση τριχοπτωσης.. εχαν 100 μεχρι 120 τριχες σε νοργουντ 6 τωρα χανω 50-60..
το θεμα ειναι πιο δεν ειχα δειγματα σεντινγ εχανα ολων των ειδων τις τριχες για να πω οτι ηταν σεντιγκ 2μηνων η τριχοπτωση το πιο περιεργο δε..
οτι 2μερες πριν ανεβω σε ο,5μλ 2φορες την μερα παρατηρησα μια μειωση τριχοπτωσης οποτε δεν ξερω αν οφειλεται στο οτι ανεβασα την περιεκτικοτητα η οχι..
βεβαια ειναι ασυμφορο διοτι καθε 4 μερες τελειωνει η λοσιον οποτε πρεπει να βρω τροπους για καλυτερη διανομη του υγρου στην κλαβα μου την κλουβια.. :)
η επανεκφυση συνεχιζεται στους κροταφους και πηγαινω φουλ για αντιστροφη του προβληματος ραφλας..δηλαδη παιρνω μαλλια σιγα σιγα που μου ειχε δωσει η μινο οταν την πρωτο εβαλα το 09-10 που εξαφανισε την καραφλα και γεμισα κροταφους..παιρνω τετοια μαλλια παλι πισω..αν βοηθησε το ζιρτεκ δεν το ξερω.δεν μπορω να ειμαι βεβαιος..απλα υπενθυμιζω οτι ειδα κινητικοτητα απο την στιγμη που διεκοψα την χρηση σπιρολακτονης.. θα ανεβασω φωτο στο νημα μου για απτα αποτελεσματα..
ΥΓ.παρενεργειες ζιρτεκ σπυρια(μεχρι και επανω στο αυτι εβγαλα,στο κεφαλι μεσα,το ενοχλητικο ειναι στο κουτελο ομως διοτι φαινονται) και ισως πιο λιπαρο προσωπο λιγο ομως..λαδιλα απιστευτη ιδιως με 2 φορες την μερα..και 0,5μλ
 
Μπλουζα