Cetirizine pgd2 blocker

vag25

Well-Known Member
rocknrolla είπε:
Το ερώτημα φίλε μου -για να σταματήσει και ο προσωπικός χαρακτήρας στο θρεντ- είναι ένα: πιστεύεις στα αλήθεια ότι κάποιος, ο οποιοσδήποτε, μπορεί να έχει τέτοιο regrowth σε ένα μήνα στους κροτάφους από το ζιρτέκ, όταν υπάρχουν άτομα, κυρίως σε φόρουμ του εξωτερικού αλλά και εδώ μέσα, που το χρησιμοποιούν μέχρι και έξι μήνες, και έχουν δηλώσει ότι τα αποτελέσματά του είναι ανύπαρκτα; Μόνο από το ζιρτέκ regrowth στους κροτάφους;

Koιτα τον καθε somari δεν εχω λογο να μην τον πιστεψω ,γιατι δεν εχει λογο να μου πει ψεμματα.
Απο κει και περα συγκεκριμενα τον Somari τον γνωριζω ''ιντερνετικα'' για ισως πανω απο 10ετια, οποτε τουλαχιστον εγω τον πιστευω στο 55000% ξερω γω.

Και γενικα πιστευω οτι δουλευει το συγκεκριμενο χωρις να το εχω χρησιμοποιησει.Δεν υποστηριζω οτι ειναι λυση,ουτε καν.Μπορει και να προκαλει προβληματα,μπορει να λυνει καποια.Κανεις δεν ξερει.

Ο somari νομιζω οτι χρησιμοποιει μονο αυτο.Εκτος αν κανω λαθος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
Εμενα παλι εντυπωση μου κανει αυτο...
[attachment=4350]
Μπας και το betadine κανει τπτ οπως το οξυζενε? :p
 

Συνημμένα

  • comp433.jpg
    comp433.jpg
    194.2 KB · Προβολές: 237

somari

Active Member
Το betadine μειωνει το σμηγμα και σκοτωνει το μικροβια, και δε ξερω αν συνδεεται για αυτο το γραψα, καθως αρχισα να καραφλιαζω οταν αρχισα να εχω πολυ λιπαρο προσωπο
 

weznem

Well-Known Member
somari είπε:
Το betadine μειωνει το σμηγμα και σκοτωνει το μικροβια, και δε ξερω αν συνδεεται για αυτο το γραψα, καθως αρχισα να καραφλιαζω οταν αρχισα να εχω πολυ λιπαρο προσωπο

κανει ομως να το βαζεις συνεχεια φιλε?σκεφτομαι αν κανει να σκοτωνει και τα καλα σε εισαγωγικα μικροβια που εχει το δερμα πανω του απο την φυση?? δενηξερα οτι μειωνει το σμηγμα,καλη πληροφορια,,παντως πας καλα διοτι σε μια μελλοντικη καλη θεραπεια επανκφυσης,εχεις πιθανοτητες πολλες για μαλλια σε κροταφους διοτι και τα χνουδακια αποδεικνυουν την μη ιννωση στους θυλακες λογικα..
 

cool11

Well-Known Member
Τελικα καταληξαμε καπου? Κανει δουλεια το σκευασμα που συζηταμε εδω, ή ο καθενας εχει τα δικα του συμπερασματα κι ακρη δεν βγαινει?
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Τελικα καταληξαμε καπου? Κανει δουλεια το σκευασμα που συζηταμε εδω, ή ο καθενας εχει τα δικα του συμπερασματα κι ακρη δεν βγαινει?

ειναι απο τα σκευασματα που πρεπει να δοκιμασεις για ναδεις..σε τι δοσολογιες και με ποσες εφαρμογες δουλευει πανω σου..
εγω μειωση τριχοπτωσης δεν ειδα,τωρα θα το βαζω 2φορε την μερα..
επανεκφυση εχω αλλα οταν βαζω αιρολ μινο δεν μπορω να πω με ασφαλεια οτι εδωσε το κατι το ζιρτεκ..ιδιως επειδη απο πιο πριν εδειχναν να γεμιζουν οι κροταφοι
 

somari

Active Member
weznem αυτο που λες εχεις δικιο, δε κανει να σκοτωνουμε και τα συμβιωτικα μας. Aλλα τοσος κοσμος καθημερινα πλενεται με αλλα (πιο ηπια) μικροβιοκτονα για να του φυγει η ακμη

labrat, παιζει να φταει και το γεγονος οτι και τα 2 αυτα προβληματα σκανδαλιζονται απο την ΔΥΤ. επισης αυτο που σου κανει εντυπωση στη τελευταια φωτο,υπηρχε και στις προηγουμενες. Όχι όμως τόσο έντονα (υπήρχαν τρίχες, αλλά όχι τόσο σκουρες)

panoslydios, το betadine το βαζω πολυ λιγο καιρο, οποτε δε μπορω να εκφερω γνωμη. Παντως βοηθαει πολυ στο θεμα ακμη / λιπαροτητα.
 

weznem

Well-Known Member
somari είπε:
weznem αυτο που λες εχεις δικιο, δε κανει να σκοτωνουμε και τα συμβιωτικα μας. Aλλα τοσος κοσμος καθημερινα πλενεται με αλλα (πιο ηπια) μικροβιοκτονα για να του φυγει η ακμη
γιατρος δε ειμαι οποτε μπορει να μην ευσταθουν αυτα που σκεφτομαι αλλα τα παραθετω για συζητηση..
μηπως επειδη ειναι πιο ηπια δεν κανουν και δουλεια?(αν και καποιοι εμφανιζουν σαιντς οπως ξηροδερμια,ξεφλουδισματα)και μολις πας σε γιατρο σου δινει κανα δυναμιτη, για ενα ευλογο χρονικο διαστημα,
και επειτα το σταματας..δεν λυνεις το προβλημα ομως τα συμπτωματα πολεμας.. και ειναι ενας φαυλος κυκλος..
δεν ξερω αν εχω δικιο αλλα δεν μου φαινεται μη ορθολογικη σκεψη για να μαι ειλικρινής ...

θα ειχαμε αποτελεσματα αν βρισκαμε κανα βοτανο-εκχυλισμα που να ισορροπεί την εκρυση σμιγματος?κατι θα το κανει ξερουμε κανενα?
αυτο ισως βοήθαγε αρκετους??(τωρα θα μου πεις σιγα μην ανακάλυψα την Αμερική,δεν το σκέφτηκε κανείς πριν απο σενα?το πιο πιθανόν ναι το σκέφτηκε καποιος,απλα μου ρθε στο μυαλο και το πα δεν ξερω...)
 

somari

Active Member
Βιταμινη Α

Αλλά νομίζω η Α είναι αθροιστική στο σώμα σου οπότε παίζει "δηλητηριαση" υπερδοσολογιας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Larry, βιντεο παιχνίδι

Λοιπόν, περί vertex, δεν υπάρχει καμμία βελτίωση (τουλάχιστον όχι εμφανής για να σας προλάβω), έψαξα να βρω/τραβήξω όσο το δυνατό πιο κοντά στις παλαιές συνθήκες φωτό. Το "pattern" είναι ολόιδιο
Οι οποιεσδήποτε διαφορές που μπορεί να φαίνονται, είναι επιπέδου σφάλματος λόγω φωτισμού / τρόπου που με κούρεψαν ή κατάστασης λουσίματος...

(όχι για να μη μου βγει και το όνομα του φαντασμένου κομπλεξικού υποκριτή)

Ορίστε

Αριστερλα = Ιούνιος '12
Δεξιά = Σήμερα
 

Συνημμένα

  • 2012-06-13 02.46.35.jpg
    2012-06-13 02.46.35.jpg
    93.4 KB · Προβολές: 150

rocknrolla

New Member
Και τώρα, που βεβαιωθήκαμε όλοι για την αποτελεσματικότητα του ζιρτέκ, μπορούμε να τρέξουμε στα φαρμακεία να το αγοράσουμε.
 

somari

Active Member
Ακριβώς. Προτιμήστε όμως το υγρό, το άλλο δημιουργεί προβλήματα κατά την κατασκευή του

(είσαι αστείος να κρίνεις ένα φάρμακο από τον 1μιση μήνα χρήσης πάντως, στον 1μιση μηνα ειναι λογικο να δεις αποτελεσματα που θελουν ζουμ στο 1mm, οχι σε μακρο-κλιμακα)
 

weznem

Well-Known Member
απο σημερα και στο εξης κατόπιν δηλώσεως άνωθεν οι θεραπείες θα κρίνονται στο μηνα... :explod
αν δεν δείτε τιποτα στο μήνα ειναι φιδελαιο..
πόση αντοχη να εχει ενας ανθρωπος για να αντεξει τετοια παρανοια ?ειναι ενα πειραμμα που το ζουμε καιρο..τωρα.. που θα παει θα μας λυπηθει ο θεος.. :angel:
 

rocknrolla

New Member
Δεν πρόκειται να ασχοληθώ περισσότερο. Είναι προφανές ότι αν η έκφυση αυτή που είδαμε στους κροτάφους, στο δυσκολότερο σημείο για επανέκφυση, ήρθε από το ζιρτέκ σε ένα μήνα χρήσης, θα υπήρχε ήδη -μια κάποια- εμφανής διαφορά και στο vertex: θα φαινόταν ελαφρώς πιο γεμάτο. Αφήνω αυτούς που θέλουν να υποτιμούν τη νοημοσύνη τους (και την όρασή τους) να πιστεύουν ότι το ζιρτέκ έχει αποτελέσματα. Άλλωστε το γνωστό, ασφαλές benchmark των έξι μηνών δεν ακούγεται πολύ μακρινό.

Εδώ θα είμαστε, και θα δούμε ποιος ανάμεσα σε εμένα και τον somari θα αποδειχτεί ρόμπα.
 
Μπλουζα