capsaicin cream !!!!!!!!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
αυτό ρε παιδιά άμα τ αφήσουμε πολύ ώρα στο κεφάλι μας δεν είναι επικίνδυνο καθόλου? το χει δοκιμάσει κανένας για καιρό?
 

dimp

Member
cool11 είπε:
Την βαζει κανεις την κρεμα 'Λεοντος' στο κεφαλι, ή για μια ακομη φορά είμαι μονος;

εγω εδω και 2 εβδομαδες. ακομα περιμενω μπας κ δω τπτ. εσυ εχεις δει τπτ? νομιζω οτι μου ελαττωθηκε λιγο η τριχοπτωση
 

cool11

Well-Known Member
Τωρα ξεκινησα. Επειδη ειναι λαδερη, ειναι θεμα το ποτε θα βρισκω χρονο να τη βαζω.
Πολλοι ειμαστε παντως. 2 ατομα!!!
 

Komis

Active Member
Eβαζα κρεμα capsicum για 3 μηνες καθημερινα.
Δεν ειναι λιπαρη σαν τη λεοντος.Η τιμη της ειναι 7,30ε τα 125ml.
Σε αυτο το διαστημα ειδα να βγαινουν πολυ μικρα τριχακια σε κροταφους.
Δεν ξερω εαν οφειλοτανε στη κρεμα.
 

cool11

Well-Known Member
Αμην, να δω κι εγω τριχακια! Απ' το ολότελα, έστω κι έτσι!


Ποση ωρα την αφηνετε στο κεφαλι;
 

Komis

Active Member
Tην αφηνα οσο περισσοτερο μπορουσα.Τωρα τη σταματησα και αρχισα ελαια.
Για μενα δοκιμασε τη capsicum.Εχει μεσα και εκχυλισματα απο 2-3 βοτανα
και δεν ειναι λιπαρη σαν τη λεοντος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa, komi, την αλοιφή την εφαρμόσατε μόνο στη nw 6 περιοχή ή σε όλο το κεφάλι?
 

Komis

Active Member
Mονο στους κροταφους για περιπου 3 μηνες.
Εχω την εντυπωση οτι μου δημιουργησε μαυρους πορους κ πολυ μικρα τριχακια που δεν φαινονταν απο μακρια.
Τωρα την σταματησα και ξεκινησα ελαια γιατι θεωρησα οτι θα αποδωσουν καλυτερα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
thx komi, εξετάζω μια τρελή θεωρία, που ίσως όλα τα δεινά στα μαλλιά μας ή τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος από αυτά, να προκαλούνται από τους περιφερειακούς μύες μας. Θα το δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες. Αν τυχόν έχω κάποιο δίκαιο, η καψαικίνη θα δούλευε πολύ καλύτερα αν εφαρμοζόταν όπου έχουμε μυες. (πλαί και πίσω δηλαδή)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23505175
 

nothinggr

Member
δινετε τυχη σε θεραπεια με βουρτσισμα, thermascalp, natrol και minox?
ολα αυτα, το ενα μετα το αλλο, μια φορα την ημερα (βραδυ).
ή θα γινει το κεφαλι χειροβομβιδα?
 

Komis

Active Member
GOMI είπε:
thx komi, εξετάζω μια τρελή θεωρία, που ίσως όλα τα δεινά στα μαλλιά μας ή τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος από αυτά, να προκαλούνται από τους περιφερειακούς μύες μας. Θα το δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες. Αν τυχόν έχω κάποιο δίκαιο, η καψαικίνη θα δούλευε πολύ καλύτερα αν εφαρμοζόταν όπου έχουμε μυες. (πλαί και πίσω δηλαδή)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23505175

Θα μπορουσε ομως η εφαρμογη της στα πλαινα να φερει καποιο αποτελεσμα στους κροταφους?
Παλαιοτερα,οταν ειχαμε ασχοληθει και παλι στο θεμα <μυς του κεφαλιου,galea> και κατα ποσο συνδεονται με τη φαλακρα,o εφευρετης αυτης της αποψης ειχε δοκιμασει μια συσκευη μασαζ,η οποια καλυβε το πλαινο μερος του κεφαλιου,το σημειο δλδ που αναφερεις εσυ και επειτα απο 4 μηνες εφαρμογης ειχε επανεκφυση σε μεγαλο βαθμο.

Η καψαικινη ως γνωστο εχει αμεση επιδραση στου μυς και τη χαλαρωση τους,οποτε οποιαδηποτε θεραπεια εκει μονο σε καλο μπορει να ειναι.

Για μενα παραγγειλα αυτο: http://www.ebay.com/itm/Electric-Relax-Brain-Massage-New-Head-Acupuncture-Points-Easy-Massager-NC89-/151106216098?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item232ea1e0a2
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
φιλε komi, αν υπάρχει η οποιαδήποτε πιθανότητα να υπάρχει θέμα αντίστασης στην ινσουλίνη, όπως έχω αναφέρει εδώ,

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8742.html

τότε η αιτία της φλεγμονής και όλων των φλεγμονωδών παραγόντων (TNF-a, IL-6, pgd2 κλπ) είναι οι μύες.

head__1.jpg


όπως βλέπεις έχουμε και μπροστά μυες, άρα η εφαρμογή που έκανες εκεί μπορεί να είχε κάποιο αποτέλεσμα.
 

cool11

Well-Known Member
Ενα θεματακι που εχω αντιμετωπισει ειναι με τα 'ματια'.
Οταν λουζομαι, οσο και να προσεξω, και οσο νερο κι αν ριξω, παντα φαινεται οτι μαλλον καποια ελαχιστη ποσοτητα της κρεμας διολισθαινει και προς τα ματια, εξαλλου δεν ειναι και μεγαλη η αποσταση. Και τοτε νιωθω ενα τσουξιματακι στα ματια.
Δεν εχω βρει λυση σε αυτο το θεμα, κι ελπιζω να μην δημιουργηθει κανενα προβλημα.
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Ενα θεματακι που εχω αντιμετωπισει ειναι με τα 'ματια'.
Οταν λουζομαι, οσο και να προσεξω, και οσο νερο κι αν ριξω, παντα φαινεται οτι μαλλον καποια ελαχιστη ποσοτητα της κρεμας διολισθαινει και προς τα ματια, εξαλλου δεν ειναι και μεγαλη η αποσταση. Και τοτε νιωθω ενα τσουξιματακι στα ματια.
Δεν εχω βρει λυση σε αυτο το θεμα, κι ελπιζω να μην δημιουργηθει κανενα προβλημα.
λουζεσε αναποδα με το κεφαλι να κοιταει το ταβανι,οπως στα κομμωτηρια,απλο ειναι :)
οποτε το νερο κυλαει προς τα πισω :exclamation:
 
Μπλουζα