capsaicin cream !!!!!!!!!

Komis

Active Member
Μακαρι να δινει τετοια επανεκφυση.
Οπως και να εχει,εδω θα ειμαι και θα ενημερωνω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
Soralteno είπε:
Kappa εχω στο μάτι ένα σπρει με καψαικινη και σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω πριν την minox για αύξηση απορρόφησης συν τοις άλλοις.
Ποια έιναι η γνώμη σου;

φιλε soralteno αν μπορεις πες πιο σκεφτεσαι να αγορασεις ? εγω αγορασα αυτο http://www.biovea.com/gr/product_detail.aspx?NAME=&PID=2714&OS=201#.UZu_G6KeNCF ακομα ομως δε ξερω με πιο τροπο να το χρησημοποιησω αν το βαλω στο κεφαλι κατευθειαν το καψιμο ειναι συνεχες και ενοχλητικο ισως θα ηταν καλο αφου ειναι σα λαδι να το αραιωσεις με κανα castor oil η palm oil αλλα μετα θα δε θα μπορεις να βαλεις μινοχ

εδώ είμαστε:
- http://www.greensations.com/ThermaScalp-Scalp-Itch-Remedy-s/1.htm
- http://www.iherb.com/Greensations-ThermaScalp-Natural-Scalp-Repair-4-fl-oz-120-ml/25808

το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο έχει caffeine, saw palmetto, nettle, olive leaf, pygeum, rosemary, oleoresin capsicum, alpha lipoic acid
Ολα αυτα βοηθούν την ΑΑ, και λόγω saw palmetto και pygeum-rosemary μπορεί να θεωρηθεί DHT blocker
 

kouklos10

Member
καπα μου αρεσει που δοκιμαζεις καψαικινη. αν σου αρεσουν τα πικαντικα παρε και paper cayen για οραλ χρηση. θα δεις διαφορα σε πολλα . ξερεις απο καποιες ερευνες που κανω προσπαθω να καταλαβω τι κανει καποιους λαους τουμπανο στο μαλι. αυτο που ειχα ξαναγραψει οτι η τροφη ειναι το φαρμακο σου πιθανων να ειναι γεγονος. εμεις χρησιμοποιουμε διαφορα χημικα και τιποτα δεν βλεπουμε. καποιοι αλλοι λαοι ομως εχουν το φαρμακο στην διατροφη τους. αυτη την στιγμη ψαχνω κεντρικη ασια προσπαθω να βρω τι ακριβως κανει την διαφορα. το paper cayenne ειναι το ενα. σε πολλα φαγητα τους περιεχετε. εχω βρει ακομη και ενα θαυματουργο μελι που λενε οτι βοηθαει πολυ στην τριχοπτωση καθως και μερικα ακομη ..... ορισμενα απο αυτα θα εχω μεσα στον αυγουστο. θα τα δοκιμασω πανω μου και θα επανελθω.
 

soylios

Member
μην κουραζεστε αδικα, περνω πιπερι cayen εδω και 8 μηνες 1 καψουλα των 500mg τη μερα δεν ξερω αν βοηθαει στην λιγο στην τριχωπτωση παντως μαλλια δεν βγαζεις
 

Komis

Active Member
Σε τοπικη χρηση αυξανει την κυκλοφορια του αιματος.Και αυτο ειναι ενα απο τα ζητουμενα.
 

panoslydios

New Member
Dimit είπε:
kapa είπε:
θερμοτητα στο σημειο εφαρμογης,μην ξεκινατε τιποτα,ισως να αποτυχει

χαχαχα

Η καψαικινη ειναι τρομερη σαν ουσια μη γελας.
Αν ποτε,καεις ή χτυπησεις, βαλε λιγη σκονη cayenne powder
ή αλοιφη cayenne και θα σου επουλωθει αμεσως και ωρις σημαδι συνηθως.

Και αυτο γιατι προκαλει τρομερη αιματωση.
Και αυτο ειναι το ζητουμενο και στην τριχοπτωση.

Επισης,η histogen που τοσο πολυ θαυμαζεις, χρησιμοποει
growth factors οπως ειναι το vegf , ενας παραγοντας που ευνοει
τη δημιουργια νεων αγγειων και τριχοειδων.
 

weznem

Well-Known Member
soylios είπε:
μαλιστα δηλαδη αμα το περνεις απο το στομα δεν αυξανει την κυκλοφορια το κανει μονο τοπικα...

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-714.html

δεν ξερω αλλα απο κουμπωμα λογικα αυτο που θα κανει θα ειναι διαστολη αρτηριων επομενως μεγαλυετρη παροχη αιματος σε ολο το σωμα οχι σε μια εξειδικευμένη περιοχη..
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Η καψαικίνη δουλεύει, και τοπικά και oral, χρειάζεται προσοχή στην δοσολογία και τον τρόπο (συν)χορήγησης.
Εμένα προσωπικά είναι μόνιμα στο οπλοστάσιο μου.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
Η καψαικίνη δουλεύει, και τοπικά και oral, χρειάζεται προσοχή στην δοσολογία και τον τρόπο (συν)χορήγησης.
Εμένα προσωπικά είναι μόνιμα στο οπλοστάσιο μου.

Tell me more about your personal experience... 8)
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Soralteno είπε:
Η καψαικίνη δουλεύει, και τοπικά και oral, χρειάζεται προσοχή στην δοσολογία και τον τρόπο (συν)χορήγησης.
Εμένα προσωπικά είναι μόνιμα στο οπλοστάσιο μου.

Tell me more about your personal experience... 8)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HlgDbTpFYJc[/video]

Βεβαίως, λίγη υπομονή για να τα συγκεντρώσω όλα σε ένα mega post
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Komis

Active Member
Soralteno,εχεις δει επανεκφυση με τις βιταμινες και τα φυτικα εκχυλισματα που χρησιμοποιεις?
Εγω με κρεμμα καψαικινης + αργυρο+κολλοειδη χρυσο εχω επανεκφυση σε κροταφους αλλα
ειναι πολυ μικρα τριχακια μεχρι στιγμης και διασπαρτα.
Τα χρησιμοποιω ολα αυτα περιπου 3 μηνες και θα συνεχησω αλλους τοσους.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Komis είπε:
Soralteno,εχεις δει επανεκφυση με τις βιταμινες και τα φυτικα εκχυλισματα που χρησιμοποιεις?
Εγω με κρεμμα καψαικινης + αργυρο+κολλοειδη χρυσο εχω επανεκφυση σε κροταφους αλλα
ειναι πολυ μικρα τριχακια μεχρι στιγμης και διασπαρτα.
Τα χρησιμοποιω ολα αυτα περιπου 3 μηνες και θα συνεχησω αλλους τοσους.

Ναι βλέπω επανεκφυση αλλά πολυ αργή (το οποίο ειναι λογικό, δεν αραιωσαμε σε ένα μήνα).
Αυτό που ειναι το πρώτο checkpoint ειναι το οτι δεν εχω τριχόπτωση (άντε μια τρίχα την ημέρα). Πάμε για το δεύτερο checkpoint...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
Komis είπε:
Soralteno,εχεις δει επανεκφυση με τις βιταμινες και τα φυτικα εκχυλισματα που χρησιμοποιεις?
Εγω με κρεμμα καψαικινης + αργυρο+κολλοειδη χρυσο εχω επανεκφυση σε κροταφους αλλα
ειναι πολυ μικρα τριχακια μεχρι στιγμης και διασπαρτα.
Τα χρησιμοποιω ολα αυτα περιπου 3 μηνες και θα συνεχησω αλλους τοσους.

Ναι βλέπω επανεκφυση αλλά πολυ αργή (το οποίο ειναι λογικό, δεν αραιωσαμε σε ένα μήνα).
Αυτό που ειναι το πρώτο checkpoint ειναι το οτι δεν εχω τριχόπτωση (άντε μια τρίχα την ημέρα). Πάμε για το δεύτερο checkpoint...

Με το τσιγκέλι στα βγάζουμε.... :dodgy:
 

elderberry

New Member
Kαψαικινη =τσιλι=αιματωση.

Ομως συστηνω ποτε oral.Δημιουργει στομαχικα οξεα που μπορει να οδηγησουν σε τριχοπτωση.

Τωρα αν σας πω οτι ηρθε η γιαγια μου με ενα τραυμα τοσο βαθυ που πραγματικα εβλεπε το κοκκαλο ,του εβαλα εναν επιδεσμο full γεματο με τριμμενο καγιεν πιπερι και της εκλεισε το τραυμα και σταματησε ο πονος σε μια ωρα θα με πιστεψετε?Μετα συνεχισε τις δουλειες της κανονικα!!!Αυτο το τραυμα ηθελε γιατρο!!!!

Το καγιεν ειναι το καλυτερο βοτανο για αιματωση.Τελεια και παυλα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
elderberry είπε:
Kαψαικινη =τσιλι=αιματωση.

Ομως συστηνω ποτε oral.Δημιουργει στομαχικα οξεα που μπορει να οδηγησουν σε τριχοπτωση.

Τωρα αν σας πω οτι ηρθε η γιαγια μου με ενα τραυμα τοσο βαθυ που πραγματικα εβλεπε το κοκκαλο ,του εβαλα εναν επιδεσμο full γεματο με τριμμενο καγιεν πιπερι και της εκλεισε το τραυμα και σταματησε ο πονος σε μια ωρα θα με πιστεψετε?Μετα συνεχισε τις δουλειες της κανονικα!!!Αυτο το τραυμα ηθελε γιατρο!!!!

Το καγιεν ειναι το καλυτερο βοτανο για αιματωση.Τελεια και παυλα.

Ισχύει.. έχω ξανα δει - ακούσει για το καγιέν και τις επουλωτικές του ιδιότητες σε πληγές. Τώρα μένει να δούμε αν πραγματικά μπορεί να κάνει κάτι αξιόλογο σε βάθος χρόνου στα μαλλιά η αν κάνει απλά κάτι.
 

elderberry

New Member
Οχι τοσο .Απλα αισθανεσαι ολο το αιμα και τα νευρα να πηγαινουν στην περιοχη.Και μετα απο καμποσα λεπτα η πληγη κλεινει κανονικα!!!!
 

sito

Active Member
Λοιπον, απο bdomada ξεκιναω ενα πειραμα σε μια μεμονωμενη περιοχη.

Κρεμα καψακαινης, σε συνδιασμο με τοπικη προγεστερονη.

Γιατί όμως και προγεστερονη;;;

Θεωρητικά η καψακαινη ανεβαζει τοπικα το igf-1 το οποίο βοηθάει στην ανάπτυξη τρίχας... ΟΜΩΣ ενας τυπος ο οποίος καρφωνε ενέσεις igf-1 (και είχε τρελο regrowth) έλεγε πως για να δουλέψει πρέπει να περνεις φίνα γιατι το igf-1 για να δωσει τριχοφυεια θελει ενα περιβάλλον φτωχο σε ανδρογοννα. (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτη η θεωρια, δεν το εψαξα) Π.χ. το ru δεν μπορεί να δημιουργήσει αυτο το περιβάλλον. Γι'αυτο σκεφτομαι να χρησιμοποιήσω προγεστερονη.

Όλη αυτη η δοκιμη θα γινει σε ενα μικρο σημειο ωστε να μην χρησιμοποιω πολυ προγεστερονη ωστε η πιθανοτητα εμφανισης σαιντς να ειναι πολυ μικρη.

Απο κει και περα ο προβληματισμος μου είναι απο που θα παρω προγεστερονη, homemade ή ετοιμη κρεμα;;
 
Μπλουζα