capsaicin cream !!!!!!!!!

weznem

Well-Known Member
α ρε καππα το λεμε για πλακα αλλα θα τα κανεις πραξη τα ραστα εσυ..εσαι ωραιος ρε φιλε,ευχομαι μαλλι bob marley πρωτα σε εσεαν και μετα σε μας...
:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
α ρε καππα το λεμε για πλακα αλλα θα τα κανεις πραξη τα ραστα εσυ..εσαι ωραιος ρε φιλε,ευχομαι μαλλι bob marley πρωτα σε εσεαν και μετα σε μας...
:)
Ευχαριστω.
Θα τα κάνουμε ράτσα στο τέλος.
Ο bob Marley θα ειναι περήφανος:10m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Σήμερα έκανα δυο διαφορετικές εφαρμογές με ξεπλυμα στα ενδιαμεσα και διαπιστώνω ότι το κάψιμο που προκαλεί η καψαικινη ειναι δοσοεξαρτωμενο.
Εννοω διπλάσια ποσότητα διπλάσιο κάψιμο.
Προς το παρόν ξεπλυνα και πάλι για να κοιμηθώ γιατί ειναι ενοχλητικό.
Αύριο θα δοκιμάσω με μισή ποσότητα σαν την πρώτη εφαρμογη.
Αν τελικά πετύχει πάμε για άπειρο ελάχιστη ποσότητα με αυτο γιατί το κάψιμο αν και ελαφρύ δεν παλευεται όλο το 24ωρο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δυστυχως η τοπικη τσουσκα δεν ειναι λυση....
στην ιδια κατηγορια ειναι και το cayenne,οχι η πορσε,το πιππερι.
πολλα μειονεκτηματα.
κατα 90% θα σας κανει ερεθισμους.
το συνεχομενο καψιμο ειναι ενοχλητικο.
ακομα και το ξυσιμο στο σημειο εφαρμογης κατα την διαρκεια της ημερας ειναι και αυτο παγιδα,χρειαζεται πλυσιμο το χερι πριν ακουμπησει οτιδηποτε
 

weznem

Well-Known Member
αρα τερμα καπα η καψακαινη?σε μια εφαρμογη την μερα ομως αν βοηθαγε καλο θα ταν..εκτος και αν εχεις ερεθισμους οποτε ....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρω παιδιά,αν την δοκιμάσετε δεν θα σας αρέσει η εφαρμογη της.
Νομίζω ειναι μπαρούτι για το δέρμα της κεφαλής,συν το κάψιμο που προκαλει που δεν ξέρω αν δουλέψει χωρις αυτο το καψιμο,ειναι ενοχλητικό και επηρεάζει την ψυχολογία στην ημέρα.
 

weznem

Well-Known Member
οκ καππα... ξαναεβαλες μινοξιδιλ καππα αν ισχυει η υπογραφη...βλεπω και κορτιζονες πας για μαλλι μεχρι το κουτελο να κατεβασεις??? αντε με το καλο φιλε!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
οκ καππα... ξαναεβαλες μινοξιδιλ καππα αν ισχυει η υπογραφη...βλεπω και κορτιζονες πας για μαλλι μεχρι το κουτελο να κατεβασεις??? αντε με το καλο φιλε!!

Ναι zinc cream+dual den 15%+daktodor.
Πάω να τερματισω το dual gen σε δυο το πολυ τρεις εβδομάδες,οι επόμενες δοκιμές δεν ειναι ουσίες ειναι συσκευές
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
kapa είπε:
weznem είπε:
οκ καππα... ξαναεβαλες μινοξιδιλ καππα αν ισχυει η υπογραφη...βλεπω και κορτιζονες πας για μαλλι μεχρι το κουτελο να κατεβασεις??? αντε με το καλο φιλε!!

Ναι zinc cream+dual den 15%+daktodor.
Πάω να τερματισω το dual gen σε δυο το πολυ τρεις εβδομάδες,οι επόμενες δοκιμές δεν ειναι ουσίες ειναι συσκευές
εχω και εγω τη 15αρα στο συρταρι εαν δεις κατι φοβερο με αυτην και το ζινκ θα την ενταξω παλι!! παντος με ρεβιβο-ζινκ μονο, πολλυ χνουδι στου κροταφους αλλα μεχρι εκει!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
εχω και εγω τη 15αρα στο συρταρι εαν δεις κατι φοβερο με αυτην και το ζινκ θα την ενταξω παλι!! παντος με ρεβιβο-ζινκ μονο, πολλυ χνουδι στου κροταφους αλλα μεχρι εκει!!

Για αρχη θα δω λόγο κορτιζονης,θέλω να δω σε πιο σημείο θα σταθεροποιηθω μονο με zinc,dual gen,επίσης το dual gen εχει 5% azelaic,άλλη μια θεωρία περί ψευδαργυρου αζελαικου DHT.
Θα ενημερώσω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κάποια στιγμή θα επανέλθω στο θέμα γιατί η κρέμα αυτήν με την κατάλληλη χρήση μπορεί να σπείρει μαλλι
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Kappa εχω στο μάτι ένα σπρει με καψαικινη και σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω πριν την minox για αύξηση απορρόφησης συν τοις άλλοις.
Ποια έιναι η γνώμη σου;
 

dk1984

Member
Soralteno είπε:
Kappa εχω στο μάτι ένα σπρει με καψαικινη και σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω πριν την minox για αύξηση απορρόφησης συν τοις άλλοις.
Ποια έιναι η γνώμη σου;

φιλε soralteno αν μπορεις πες πιο σκεφτεσαι να αγορασεις ? εγω αγορασα αυτο http://www.biovea.com/gr/product_detail.aspx?NAME=&PID=2714&OS=201#.UZu_G6KeNCF ακομα ομως δε ξερω με πιο τροπο να το χρησημοποιησω αν το βαλω στο κεφαλι κατευθειαν το καψιμο ειναι συνεχες και ενοχλητικο ισως θα ηταν καλο αφου ειναι σα λαδι να το αραιωσεις με κανα castor oil η palm oil αλλα μετα θα δε θα μπορεις να βαλεις μινοχ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
Kappa εχω στο μάτι ένα σπρει με καψαικινη και σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω πριν την minox για αύξηση απορρόφησης συν τοις άλλοις.
Ποια έιναι η γνώμη σου;

οι κρεμες προκαλουν μεγαλυτερη απορροφηση απο οτι σε υγρη μορφη και μπορουν να ενισχυσουν την μινοξιδιλη
η συγκεκριμενη ειναι και πανφθηνη στα φαρμακεια μας.αλλα θελει προσοχη στην ποσοτητα,αν ξεφυγει περισσοτερο εχει ενα συνεχομενο καψιμο,οχι εντονο αλλα ενοχλητικο
 

Komis

Active Member
Εγω χρησιμοποιω αποσταγμα δικο μου απο πιπερι καγιεν.Κανω εδω και 3 μερες εφαρμογη στους κροταφους,2 φορες τη μερα.Υπαρχει μια αισθηση καψιματος-φαγουρας αλλα δεν διαρκει πολυ.Πιστευω οτι εχει να δωσει κατι ολο αυτο.
Απο βδομαδα αρχιζω και τοπικη χρηση καθαρης ουσιας Igf-1.
Αν καποιος δεν αντεχει το καψιμο μπορει να σκευτει και αυτη τη λυση.
http://viewitem.eim.ebay.gr/DEER-ANTLER-VELVET-EXTRACT-SPRAY-IGF1-MAXIMUM-STRENGTH-FORMULA-2-fl-oz-60-ML/230982169827/item

Καπα,υπεροχη η δουλεια που εκανες με αυτες τις πληροφοριες!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Komis είπε:
Καπα,υπεροχη η δουλεια που εκανες με αυτες τις πληροφοριες!
τα ευσημα ανηκουν στους ερευνητες που μας τα δινουν στο χερι:9m:
το μονοπατι igf1 τοπικα δινει ισοδυναμη επανεκφυση με μινοξιδιλη
το αν δεν ειναι διασημες ουσιες σαν την μινοξιδιλη ειναι επειδη κανενας δεν μπηκε στον κοπο να τα δοκιμασει, ειναι αλλο κεφαλαιο
 
Μπλουζα