Bobby, 7-8 June 2023, 3.601 grafts, Dr. Jose Lorenzo

Gianney

Well-Known Member
Λυπαμαι που θα σας ριξω βομβα και θα σας πληξω την εικονα που εχετε αλλα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ανακριβη αυτα που αναφερονται.
Ο Λορεντζο ειχε 2 ΠΑΓΟΚΥΣΤΕΣ πικ-νικ που πηγαινει απο χειρουργειο σε χειρουργειο απο το πρωι μεχρι το βραδυ
Αντιθετα, τους παρειχα:

1. ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ επαναχρησιμοποιούμενες ψυκτρες που κρατανε 8+ ωρες και δεν τους βολευαν (οι ομαδα μου μια χαρα δουλευε με αυτες παλαιότερα)
2. Μηχανημα συνεχους ψυξης custom made που εχω από 2012 για την εξαγωγή
3. Ακομα πιο συγχρονο μηχανημα ψυξης για την εξαγωγή
4. Ψυγειακι για αποθηκευση μεχρι την τοποθετηση

Οποτε ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ που σας λενε.

Επισης, το τι κλιμα υπηρχε, καποιοι ΕΙΔΑΤΕ τις νοσηλευτριες του να ΚΛΑΙΝΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και να τις παρηγορω ΕΓΩ και οι νοσηλευτριες ΜΟΥ.
θα παρακαλεσω ΑΜΕΣΑ τον @CVIAL να παρει θεση
ΑΜΕΣΑ

Αρκετα με τα ΨΕΜΜΑΤΑ που σας λενε.

Θα παρακαλεσω να ΜΗΝ ξαναδιαβαζω κατι αναλογο γιατι ειναι ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ και ΔΕΝ με ενδιαφερει ποιος σας την ειπε, με ενδιαφερει που το ποσταρετε και προωθειτε τα ΨΕΜΜΑΤΑ
Αν τα εχεις εγγραφα σε mail, θα σε παρακαλεσω να μου τα στειλεις και θα αναλαβω ΕΓΩ απο εδω και περα.


1. Παγοκυστη που χρησιμιοποιήθηκε μεχρι και στο δικο ΜΟΥ χειρουργειο

Προβολή συνημμένου 62776

2. Παγοκυστες που εχω ΕΓΩ
Προβολή συνημμένου 62777
Προβολή συνημμένου 62778


3. Custom made ψυκτρα
Προβολή συνημμένου 62779

4. Ακομα πιο συγχρονη ψυκτρα με τεραστια επιφανεια για ακομα πιο ομοιόμορφη κατανομη (δεν εχει διαφορα ομως τελικα)

Προβολή συνημμένου 62780

5. Ψυγειο μοσχευματων
Προβολή συνημμένου 62781
Πάντως γιατρέ χωρίς να τα έλεγες η να τα έδειχνες εγώ σε πιστεύω γιατί φαίνεσαι ψείρας όπως είπα και καλά κάνεις βέβαια.Το τι φταίει δεν γνωρίζω σχετικά με τους ασθενείς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Απομάκρυνση ταμείου ουδέν λάθος αναγνωρίζεται παιδιά!Όλο πάντα κάτι θα φταίει!Μα το αίμα,μα ο πάγος,μα η ώρα εκτός!Το ζητούμενο είναι ότι τελικά δεν ξέρεις ποτέ πως θα σου βγεί ακόμα και στα καλύτερα χέρια!
 

Kostas97

Well-Known Member
Απομάκρυνση ταμείου ουδέν λάθος αναγνωρίζεται παιδιά!Όλο πάντα κάτι θα φταίει!Μα το αίμα,μα ο πάγος,μα η ώρα εκτός!Το ζητούμενο είναι ότι τελικά δεν ξέρεις ποτέ πως θα σου βγεί ακόμα και στα καλύτερα χέρια!
Στα θετικα οτι ο γιατρος αναγνωρισε αμεσως το λαθος και προσφερει και το δωρεαν repair.
 

tasos33

Well-Known Member
Τι να πω ρε φίλε…. Ο γιατρός πιο πάνω λέει ότι ο εξοπλισμός ήταν ΟΚ.. άμα είναι να κάνουμε επιθεώρηση των πάντων πριν κάνουμε κάτι τότε θα το κάναμε και μόνοι μας…..

Τέλος πάντων όπως είπα και πριν την ευθύνη την έχει πάντα ο έχων το γενικό πρόσταγμα, δηλαδή ο γιατρός που κάνει την δουλειά, άσχετα με το που την κάνει, με το ποιους την κάνει και με τι εργαλεία την κάνει.

Εμένα απλά με ενδιαφέρει να εντοπιστεί η αιτία για να μην επαναληφθεί…. Όχι να δείξω με το δάκτυλο….έτσι και αλλιώς ο γιατρος αναλαμβάνει τις ευθύνες του για δωρεάν repair.
Περυσι ,στην 1η ΜΜ, με τις ίδιες συνθήκες είχα 94% φύτρωση. Στην περίπτωσή μου τουλάχιστον , δε φταίει το κεφάλι μου. Υπάρχει αιτία για αυτό. Και δε νομίζω να είναι η φορητή παγοκύστη. Η αιτία υποβόσκει κάπου στην εξαγωγη και στο φόρτωμα των graft. Tην 2η μέρα της 2ης ΜΜ ξεκινήσαμε 10 παρα και τελειώσαμε 10 το βράδυ. Η προβληματική ου περιοχή δουλεύτηκε στο τέλος
 

LoverBoy

Well-Known Member
Στα θετικα οτι ο γιατρος αναγνωρισε αμεσως το λαθος και προσφερει και το δωρεαν repair.
Ναι αδερφέ αλλά εφόσον έχει γίνει ήδη το κακό.......Σίγουρα είναι προς τιμήν του και μπράβο του!Αλλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πιθανότητα repair!Η ταλαιπωρία είναι για τον ασθενή!
 

bobby

Well-Known Member
Όπως έγραψα και πριν , δεν είναι και τόσο δωρεάν. Κοστίζει 1000€ και μάλιστα χωρίς να φταίς.
Έχεις δίκιο, αλλά θα το συνδυάσω με διακοπές με την οικογένεια οπότε δεν τρέχει τίποτα…. Απλά θα κυκλοφορώ στα αεροδρόμια όπως αυτοί που πάνε Τουρκία…..:p:p:p:p
 

gregun

Member
Τι να πω ρε φίλε…. Ο γιατρός πιο πάνω λέει ότι ο εξοπλισμός ήταν ΟΚ.. άμα είναι να κάνουμε επιθεώρηση των πάντων πριν κάνουμε κάτι τότε θα το κάναμε και μόνοι μας…..

Τέλος πάντων όπως είπα και πριν την ευθύνη την έχει πάντα ο έχων το γενικό πρόσταγμα, δηλαδή ο γιατρός που κάνει την δουλειά, άσχετα με το που την κάνει, με το ποιους την κάνει και με τι εργαλεία την κάνει.

Εμένα απλά με ενδιαφέρει να εντοπιστεί η αιτία για να μην επαναληφθεί…. Όχι να δείξω με το δάκτυλο….έτσι και αλλιώς ο γιατρος αναλαμβάνει τις ευθύνες του για δωρεάν repair.
Συμφωνώ μαζί σου @bobby και ακριβώς, η έννοια μου είναι πως να βεβαιώσω ότι θα πάει καλά με μια 2η μεταμόσχευση και ότι δεν θα συμβεί το ίδιο θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τότε γιατρέ εσύ τι πιστεύεις ότι φταίει;
Δεν εχω ασχοληθει καθολου με τι νημα
Δεν εχω καμια ιδεα γιατι μιλατε
Λυπαμαι αν καποιοι απογοητευτηκαν, δικαια ή άδικα, ειναι κριμα να μην ειναι καποιος ικανοποιημενος.
Δεν ειμαι ιατροδικαστης να κρινω αν δικαια ή άδικα ειναι καποιος μη ικανοποιημενος
Δεν κανω ΠΟΤΕ ΙΑΤΡΙΚΗ μεσω social media
ΔΕΝ ειναι σοβαρο να παρω οποιαδηποτε θεση περαν του να συμπαρασταθω ψυχολογικα σε οποιον δεν ειναι ικανοποιμενος.

Αντιθετα
ΧΘΕΣ ηρθε στο ιατρειο μου ενας φορουμιτης που εκανε και αυτός μεταμοσχευση εκεινες τις μερες.
Τον εξετασα.
Ειδα φωτογραφιες πριν-μετα
Του ειπα την αποψη μου
ΑΝ ο ιδιος διαβασει το νημα θα σας γραψει αν θελει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Φίλε εγώ αυτό που θα πω είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος. Κάνεις ότι μπορείς για να ελαχιστοποιήσεις τον κίνδυνο (κυρίως επιλογή γιατρού) αλλά 100% δεν υπάρχει.

Εγώ πάντως από όλη τη εμπειρία της ΜΜ αυτό που έχω να πω είναι ότι ο Λορεντζο ήταν κάπως πιεσμένος; χαλασμένος; νευριασμένος; Δεν ξέρω ακριβώς αλλά δεν ήταν όπως ήταν στο κονς, άνετος και χαλαρός δηλαδή. Κάτι τον είχε χαλάσει.

Επηρέασε αυτό την όλη διαδικασία; Δεν ξέρω.

Στο γέμισμα των graft ήταν η ίδια κοπέλα συνέχεια οπότε γιατί δεν είχαμε αλλου θέμα;

Μπροστά έβαλε μόνο ο Λορεντζο. Να τον αμφισβητήσουμε και αυτόν ως ικανότητα;

Αιμάτωμα ορατό δεν υπήρχε, μεγάλη αιμορραγία κατά την ΜΜ δεν υπήρχε. Να υπήρχε υποδόριο αιμάτωμα και να μην φαίνεται καθόλου; Δύσκολο νομίζω.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στα 2-3τριχα από ένα δισκάκι μόνο. Ο Λορεντζο λέει ότι ήταν μάλλον θέμα συντήρησης. Δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω. Ποιος φταίει για αυτό; Φυσικά ο έχων το γενικό πρόσταγμα…..

Από την άλλη και ο gregun που έκανε την ΜΜ στην Μαδρίτη έχει ανάλογο θέμα αλλά είναι και σχεδόν 3 μήνες πιο πίσω από εμένα και τον Τάσο οπότε δεν πρέπει να προδικάσουμε ακόμα.

Για τον Τάσο δεν ξέρω αν θα βελτιωθεί καθόλου, για εμένα ο δεξιά κροταφος δεν πρόκειται να βελτιωθεί, η λοιπή χερλαιν ίσως (δύσκολο βέβαια).

Πάλι θα επαναλάβω, για να μην παρεξηγηθώ από κανένα, ότι την ευθύνη την έχει αποκλειστικά ο γιατρός που κάνει την επέμβαση αλλά για εμένα έχει σημασία να βρεθεί η ακριβής αιτία ώστε να μην επαναληφθεί. Εξακολουθώ να έχω εμπιστοσύνη στον Λορεντζο άλλωστε αν ταλαντευόμουν για αυτό δεν θα εκανα ΜΜ σε αυτόν.

Και τέλος πάντων είναι κάτι που φτιάχνεται, αρκετά ασχοληθήκαμε…..
 

bobby

Well-Known Member
Δεν εχω ασχοληθει καθολου με τι νημα
Δεν εχω καμια ιδεα γιατι μιλατε
Λυπαμαι αν καποιοι απογοητευτηκαν, δικαια ή άδικα, ειναι κριμα να μην ειναι καποιος ικανοποιημενος.
Δεν ειμαι ιατροδικαστης να κρινω αν δικαια ή άδικα ειναι καποιος μη ικανοποιημενος
Δεν κανω ΠΟΤΕ ΙΑΤΡΙΚΗ μεσω social media
ΔΕΝ ειναι σοβαρο να παρω οποιαδηποτε θεση περαν του να συμπαρασταθω ψυχολογικα σε οποιον δεν ειναι ικανοποιμενος.

Αντιθετα
ΧΘΕΣ ηρθε στο ιατρειο μου ενας φορουμιτης που εκανε και αυτός μεταμοσχευση εκεινες τις μερες.
Τον εξετασα.
Ειδα φωτογραφιες πριν-μετα
Του ειπα την αποψη μου
ΑΝ ο ιδιος διαβασει το νημα θα σας γραψει αν θελει..
Μα αφού δεν είναι γιατρός…..τι θα μας πει ο φορουμίτης;

Εγώ ρώτησα τον Λορεντζο για την αιτία της αστοχίας και ανέβασα την ακριβή μετάφραση της απάντησης του, όπως όφειλα στο πλαίσιο ενημέρωσης του νήματος της ΜΜ μου.

Και εσείς μετά, που δεν έχετε ασχοληθεί καθόλου με το νήμα και δεν έχετε ιδέα γιατί μιλάμε, ανεβάσατε τις απόψεις σας για τις ψύκτρες, ψυγεία, παγοκύστες camping κλπ και καλά κάνατε ήταν ενδιαφέροντα.

Αφού λοιπόν μπήκατε στο νήμα και σχολιάσατε και μόνο λόγω της ιδιότητας σας αλλά και της εμπλοκής σας ως host, σας ρώτησα να πείτε τι φταίει κατά την άποψη σας.

Θεμιτό να μην θέλετε να τοποθετηθείτε, αλλά πείτε το straight, τα πολλά λόγια είναι περιττά.
 

Marios1982

Well-Known Member
Δεν εχω ασχοληθει καθολου με τι νημα
Δεν εχω καμια ιδεα γιατι μιλατε
Λυπαμαι αν καποιοι απογοητευτηκαν, δικαια ή άδικα, ειναι κριμα να μην ειναι καποιος ικανοποιημενος.
Δεν ειμαι ιατροδικαστης να κρινω αν δικαια ή άδικα ειναι καποιος μη ικανοποιημενος
Δεν κανω ΠΟΤΕ ΙΑΤΡΙΚΗ μεσω social media
ΔΕΝ ειναι σοβαρο να παρω οποιαδηποτε θεση περαν του να συμπαρασταθω ψυχολογικα σε οποιον δεν ειναι ικανοποιμενος.

Αντιθετα
ΧΘΕΣ ηρθε στο ιατρειο μου ενας φορουμιτης που εκανε και αυτός μεταμοσχευση εκεινες τις μερες.
Τον εξετασα.
Ειδα φωτογραφιες πριν-μετα
Του ειπα την αποψη μου
ΑΝ ο ιδιος διαβασει το νημα θα σας γραψει αν θελει..
Γιατρέ είσαι φάουλ εδώ κ στο λέει συν-ΑΕΚτζής
 

tasos33

Well-Known Member

Και εσείς μετά, που δεν έχετε ασχοληθεί καθόλου με το νήμα και δεν έχετε ιδέα γιατί μιλάμε, ανεβάσατε τις απόψεις σας για τις ψύκτρες, ψυγεία, παγοκύστες camping κλπ και καλά κάνατε ήταν ενδιαφέροντα
Χαχαχαχαχα ,φαντάσου να είχε.
 

Bigk

Well-Known Member
Πάντως σε μια ΜΜ που έκανε ο Lorenzo και το επιτελείο του θα έφταιγε τελικά ο Αναστασακης .... μόνο εδώ!!!
 

Bigk

Well-Known Member
Στο mail του Lorenzo πάντως άλλα αφήνονται να εννοηθούν, όπως και στα συμπεράσματα το Bobby, όπως και να έχει εύχομαι πραγματικά να αλλάξει η κατασταση γιατί δεν μοιάζει για απώλεια μόνο 300 graft...
 

LoverBoy

Well-Known Member
Στο mail του Lorenzo πάντως άλλα αφήνονται να εννοηθούν, όπως και στα συμπεράσματα το Bobby, όπως και να έχει εύχομαι πραγματικά να αλλάξει η κατασταση γιατί δεν μοιάζει για απώλεια μόνο 300 graft...
Επειδή όμως δεν είμασταν εμείς οι υπόλοιποι την ημέρα της επεμβασης στο χειρουργείο δεν μπορούμε να γνωριζουμε τι εφταιξε!Για αυτό τον λόγο το ερευνα ο bobby! Δεν κατηγορησε κανέναν απλά είναι λογικό να το ψάχνει προς ολες τις κατευθύνσεις!
 

Kostas97

Well-Known Member
Στο mail του Lorenzo πάντως άλλα αφήνονται να εννοηθούν, όπως και στα συμπεράσματα το Bobby, όπως και να έχει εύχομαι πραγματικά να αλλάξει η κατασταση γιατί δεν μοιάζει για απώλεια μόνο 300 graft...
Μπομπυ:

1)
Τέλος πάντων όπως είπα και πριν την ευθύνη την έχει πάντα ο έχων το γενικό πρόσταγμα, δηλαδή ο γιατρός που κάνει την δουλειά, άσχετα με το που την κάνει, με το ποιους την κάνει και με τι εργαλεία την κάνει.

2)
Πάλι θα επαναλάβω, για να μην παρεξηγηθώ από κανένα, ότι την ευθύνη την έχει αποκλειστικά ο γιατρός που κάνει την επέμβαση αλλά για εμένα έχει σημασία να βρεθεί η ακριβής αιτία ώστε να μην επαναληφθεί. Εξακολουθώ να έχω εμπιστοσύνη στον Λορεντζο άλλωστε αν ταλαντευόμουν για αυτό δεν θα εκανα ΜΜ σε αυτόν.
 
Μπλουζα