Billys85, FUE, 2700 grafts, 11-12/11/2019

tasos33

Well-Known Member
Το καπέλο αυτό τι είναι τελικα
Για πολλές χρήσεις ..όπως..
1.Συνδεση με Κάιρο
2. Σύνδεση με το star trek
3. Συνδεσεις πάσης φύσεως.
4. Το φοράς στη μηχανή.
5. Στη θάλασσα το καλοκαίρι.
6. Και στον πρωινό καφέ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Πάντως επειδή μιλάμε για πανομοιοτυπή περίπτωση με τον Γιάννη (και ακούρευτη) θα έχει ενδιαφέρον μόλις ποστάρει τις φώτο νσ δούμε τις διαφορές.
Πάντως αν ισχύουν τα 2700 η γενικότερα ένας τόσος υψηλός αριθμός graft , κάπου εδώ αρχίζει να εξανεμίζεται η ήδη εξανεμισμενη θεωρια του τρακαρισματος.
Βέβαια έχουμε δει και πολλά άλλα περιστατικά με παρόμοια crown χωρίς υποστήριξη φινας (έτσι γράφουν τουλαχιστον) που πήγαν περίφημα και δεν περιμέναμε αυτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως αν ισχύουν τα 2700 η γενικότερα ένας τόσος υψηλός αριθμός graft , κάπου εδώ αρχίζει να εξανεμίζεται η ήδη εξανεμισμενη θεωρια του τρακαρισματος.
Βέβαια έχουμε δει και πολλά άλλα περιστατικά με παρόμοια crown χωρίς υποστήριξη φινας (έτσι γράφουν τουλαχιστον) που πήγαν περίφημα και δεν περιμέναμε αυτό.
Για να μπορέσουμε να στηρίξουμε τη θεωρία του τρακαρίσματος θα πρέπει να δούμε 10 τουλάχιστον περιστατικά με πανομοιότυπο case και εκεί να βγούνε τα συμπεράσματα.Η προσωπική μου εμπειρία σε συναντήσεις με top class γιατρούς μου δείχνει ότι δεν ισχύει αυτό και άνετα επεμβαίνουνε οπουδήποτε όσο πυκνό και να είναι το μαλλί στο crown.Χαρακτηριστική η περίπτωση μου όπως και άλλων με μικρότερο πρόβλημα.
Απλά οι δικοί μας γιατροί συμπεριλαμβανομένου και της Κύπρου δεν μπορούνε.
Ο Γεωργίου δείχνει να επεμβαίνει κατά περίπτωση.
 

tasos33

Well-Known Member
Για να μπορέσουμε να στηρίξουμε τη θεωρία του τρακαρίσματος θα πρέπει να δούμε 10 τουλάχιστον περιστατικά με πανομοιότυπο case και εκεί να βγούνε τα συμπεράσματα.Η προσωπική μου εμπειρία σε συναντήσεις με top class γιατρούς μου δείχνει ότι δεν ισχύει αυτό και άνετα επεμβαίνουνε οπουδήποτε όσο πυκνό και να είναι το μαλλί στο crown.Χαρακτηριστική η περίπτωση μου όπως και άλλων με μικρότερο πρόβλημα.
Απλά οι δικοί μας γιατροί συμπεριλαμβανομένου και της Κύπρου δεν μπορούνε.
Ο Γεωργίου δείχνει να επεμβαίνει κατά περίπτωση.
Στο you tube θα βρεις εύκολα και γρηγορα πολλά τέτοια crown που έχουν γεμίσει με πολλά graft. Απλά θέλει χρόνο ώστε να βρεις αυτά που είναι χωρίς φίνα. Προσωπική εκτίμηση είναι πως η θεωρία αυτή δεν ισχύει η δεν επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό την φυτρωση. Άλλωστε θεωρία είναι, σε αντίθεση με την πράξη που μας επιβεβαιώνει όπως στην περίπτωση του φίλου σε αυτό το νήμα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πάντως αν ισχύουν τα 2700 η γενικότερα ένας τόσος υψηλός αριθμός graft , κάπου εδώ αρχίζει να εξανεμίζεται η ήδη εξανεμισμενη θεωρια του τρακαρισματος.
Βέβαια έχουμε δει και πολλά άλλα περιστατικά με παρόμοια crown χωρίς υποστήριξη φινας (έτσι γράφουν τουλαχιστον) που πήγαν περίφημα και δεν περιμέναμε αυτό.

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω εφόσον σε αυτή την σχεδόν ιδια περίπτωση με του Γιαννη δουλεψε με τον ίδιο τρόπο ( ακουρευτη, και τόσα πολλά μοσχευματα) δεν θα θεωρεί ότι έκανε κάποιο λάθος στην περίπτωση του Γιάννη σε αυτό το κομμάτι. Από ότι φαίνεται έτσι χειρίζεται παρόμοια περιστατικά. Και εδώ του βγήκε.
 

vlafo

Well-Known Member
Στο you tube θα βρεις εύκολα και γρηγορα πολλά τέτοια crown που έχουν γεμίσει με πολλά graft. Απλά θέλει χρόνο ώστε να βρεις αυτά που είναι χωρίς φίνα. Προσωπική εκτίμηση είναι πως η θεωρία αυτή δεν ισχύει η δεν επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό την φυτρωση. Άλλωστε θεωρία είναι, σε αντίθεση με την πράξη που μας επιβεβαιώνει όπως στην περίπτωση του φίλου σε αυτό το νήμα.
Σίγουρα υπάρχουν και είναι πολλά αλλά όταν οι κορυφαίοι γιατροί επεμβαίνουνε με σιγουριά και είναι κάθετοι ότι μπορούνε,αυτό μου αποδεικνύει ότι τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα.Αυτό συμπεραίνω.
Τώρα για το ποσοστό επιτυχίας δεν το γνωρίζω και δεν έχω καθαρή εικόνα-εκεί πρέπει να εξαχθούνε τα ασφαλή συμπεράσματα.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo, καταρχήν όλοι λέμε ότι πολλά graft με οποιαδήποτε θεωρία (είτε του Πάνου είτε την δικιά μου, είτε του φούφουτου) σε τέτοια crown ενέχουν κινδύνους. Δηλαδή θες να μου πεις ότι ρίσκαρε και έβαλε στον φίλο αυτό το νούμερο, μήπως και πάει καλά για να παρουσιάσει μετά από κάποιους μήνες? Και πως ξέρω εγώ ότι μπηκαν 2700 και όχι 1000? Αν η παρουσίαση είχε γίνει από την αρχή και μπορούσαμε να μετρήσουμε graft, να έχουμε τις κατάλληλες φώτο δεν θα είχα καμμία αντίρρηση.
Λέω το εξής:
Mπορούμε άνετα να διαπιστώσουμε πόσα έβαλε όπως ζήτησα άλλωστε να μας παραθέσει τα επίσημα στοιχεία από το γιατρό που θα το κάνει όπως και αντίστοιχες φωτό και εκεί θα ξέρουμε με απόλυτη ακρίβεια.Το αν έβαλε πολλά η λίγα και χωρίς φίνα αυτός το αποφάσισε μαζί με το γιατρό σωστό λάθος δεν έχει σημασία.Πιστεύω ότι ήτανε λάθος άλλο αν πέτυχε και ευτυχώς που πέτυχε.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω και άλλο είναι το αξιοπερίεργο, είναι αυτό που έθιξες δηλαδή έχοντας το αποτυχημένο αποτέλεσμα του giannis πως προχώρησε και πως κατέληξε εκεί και πως δεν το τρέναρε ώσπου να διαπιστώσει τι ακριβώς συμβαίνει.
Κάθε φυσιολογική αντίδραση οποιουδήποτε θα ήταν να κάνει κάποιες κινήσεις έχοντας δεί ένα τέτοιο αποτέλεσμα υπό την επήρεια του φόβου της αποτυχίας.Εκεί υπάρχει κενό λογικό και δεν δένει.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ αυτό που καταλαβαίνω εφόσον σε αυτή την σχεδόν ιδια περίπτωση με του Γιαννη δουλεψε με τον ίδιο τρόπο ( ακουρευτη, και τόσα πολλά μοσχευματα) δεν θα θεωρεί ότι έκανε κάποιο λάθος στην περίπτωση του Γιάννη σε αυτό το κομμάτι. Από ότι φαίνεται έτσι χειρίζεται παρόμοια περιστατικά. Και εδώ του βγήκε.
Kαι ποιός το έκανε το λάθος dimitris?Ο φίλος που καθότανε στο κρεββάτι του πόνου ή το αιμοτολογικό δίκτυο φταίει που δήθεν απέρριψε τα νέα μοσχεύματα?
Το λάθος είναι καθαρά του Γιατρού και δεν μιλάω για τα πολλά g που έβαλε αλλά κάτι δεν έκανε καλά στην όλη διαδικάσία και δεν φυτρώσανε.Το γεγονός ότι μπορεί να έχει πολλά άλλα περιστατικά επιτυχημένα δεν αναιρεί τη συγκεκριμένη περίπτωση.
Το παραμυθάκι ότι ο γιατρός είναι "Θεός" και δεν κάνει ποτέ λάθη θα πρέπει να τελειώνει.Τους σεβόμαστε τους εμπιστευόμαστε τη ζωή μας πολλές φορές και όπως όλοι λάθη κάνουνε.
Εγώ θα περίμενα να εκτιμήσει το παιδί ο γιατρός,να αξιολογήσει την κατάσταση και όταν καταλήξει στο τι έφταιξε να παραθέσει τα συμπεράσματα του και τι πήγε στραβά και να αναλάβει το προσωπικό κόστος που του αναλογεί και να επέμβει να το διορθώσει.
Τόσο απλά και ωραία.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που δεν καταλαβαίνω και άλλο είναι το αξιοπερίεργο, είναι αυτό που έθιξες δηλαδή έχοντας το αποτυχημένο αποτέλεσμα του giannis πως προχώρησε και πως κατέληξε εκεί και πως δεν το τρέναρε ώσπου να διαπιστώσει τι ακριβώς συμβαίνει.
Κάθε φυσιολογική αντίδραση οποιουδήποτε θα ήταν να κάνει κάποιες κινήσεις έχοντας δεί ένα τέτοιο αποτέλεσμα υπό την επήρεια του φόβου της αποτυχίας.Εκεί υπάρχει κενό λογικό και δεν δένει.

Αυτό είναι ακριβώς και το δικό μου ερώτημα, ειδικά όταν λέει ότι παρακολουθούσε το νήμα του Γιάννη για μήνες. Φυσικά αυτό δεν αποδεικνύει κάτι, αλλά είναι πολύ περίεργο. Μας είπε αν παίρνει φίνα? Πάντως για μένα αυτό το κεφάλι δεν ήθελε πάνω από 1500-1700g με έναν λόγο κοντά στο 2.5 με την προϋπόθεση της φίνας και του κουρέματος.
 

vlafo

Well-Known Member
Μα δεν προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι κάτι άλλο συμβαίνει άλλα έχει λογικά κενά όπως είναι δομημένη η όλη ιστορία και δεν βγάζει νόημα.
Φίνα δεν παίρνει μόνο regain.
Από 1500min -2000max νομίζω ήταν το range.
2000g θεωρώ πως ήταν το σωστό νούμερο σε καμία περίπτωση παραπάνω.
Ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Για να υπάρχει επαρκές στατιστικό δείγμα απο τις κλινικές γιατί δεν ζητάει π.χ ο Dance εδώ να παίρνει τα επίσημα στοιχεία από περιστατικά από το γιατρό και να τα αναρτάει κάθε μήνα όπως η HDC?Η όπως ξεκίνησε η κλινική του Αναστασάκη?
Γνωρίζουμε ότι θα ανεβαίνουνε τα καλύτερα cases αλλά είναι πολύ καλύτερο για όλους μας σαν πλήθος δείγματος έτσι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα δεν προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι κάτι άλλο συμβαίνει άλλα έχει λογικά κενά όπως είναι δομημένη η όλη ιστορία και δεν βγάζει νόημα.
Φίνα δεν παίρνει μόνο regain.
Από 1500min -2000max νομίζω ήταν το range.
2000g θεωρώ πως ήταν το σωστό νούμερο σε καμία περίπτωση παραπάνω.
Ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Για να υπάρχει επαρκές στατιστικό δείγμα απο τις κλινικές γιατί δεν ζητάει π.χ ο Dance εδώ να παίρνει τα επίσημα στοιχεία από περιστατικά από το γιατρό και να τα αναρτάει κάθε μήνα όπως η HDC?Η όπως ξεκίνησε η κλινική του Αναστασάκη?
Γνωρίζουμε ότι θα ανεβαίνουνε τα καλύτερα cases αλλά είναι πολύ καλύτερο για όλους μας σαν πλήθος δείγματος έτσι.

Θα συμφωνήσω μαζί σου. 2000g είναι το max ανάλογα και με τον λόγο που θα έβρισκε. Θα προτιμούσα 1700 με πολύ καλό λόγο. Αλλά πάλι χωρίς φίνα, χωρίς κούρεμα και 2700 τι να πω? Πέραν του ότι είναι σπατάλη, είναι εξαιρετικά επικίνδυνο και δείχνει και μια διάθεση επαναλαμβανόμενου ρίσκου (θεωρούσα ότι ο Γιάννης είναι μεμονωμένο περιστατικό) που προσωπικά δεν με βρίσκει σύμφωνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αλλά πάλι χωρίς φίνα, χωρίς κούρεμα και 2700 τι να πω? Πέραν του ότι είναι σπατάλη, είναι εξαιρετικά επικίνδυνο και δείχνει και μια διάθεση επαναλαμβανόμενου ρίσκου (θεωρούσα ότι ο Γιάννης είναι μεμονωμένο περιστατικό) που προσωπικά δεν με βρίσκει σύμφωνο.
θεωρώ πως το πιο επικίνδυνο δεν ήταν η μη χρήση φίνας αλλά η ακούρευτη συνεδρία σε συνδυασμό με τα τόσα πολλά g.
Μιλάμε για τον ορισμό του ρίσκου αλλά το ξαναλέω πως εδώ έγινε σκόπιμα και δεν το "μέμφομαι"¨(το έχω αναλύσει προηγουμένως)αυτή η μεταχρονολογημένη παρουσίαση για να φανούνε οι δυνατότητες του γιατρού σε τόσο επικίνδυνο περιστατικό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μιλάμε για τον ορισμό του ρίσκου αλλά το ξαναλέω πως εδώ έγινε σκόπιμα και δεν το "μέμφομαι"¨(το έχω αναλύσει προηγουμένως)αυτή η μεταχρονολογημένη παρουσίαση για να φανούνε οι δυνατότητες του γιατρού σε τόσο επικίνδυνο περιστατικό.

Αν έγινε όμως έτσι (προσωπικά δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά δεν το αποκλείω κιόλας) δεν είναι unfair για τον φίλο που έγινε πειραματόζωο?
 

vlafo

Well-Known Member
Είναι αλλά από τη στιγμή που πείστηκε από τον ίδιο του το γιατρό η ευθύνη είναι και δική του.
Όποιος δεν έχει άποψη βασιζόμενη σε επαρκή στοιχεία και γνώση δική του,τουλάχιστον στα στοιχειώδη,φέρει ακέραια την ευθύνη.
Δεν υποκαθιστούμε τον κάθε επαγγελματία στον κλάδο του πολύ περισσότερο τους γιατρούς αλλά ακόμα και εκεί πρέπει να βάζεις τα δικά σου όρια και τα δικά σου θέλω.
Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω και δεν το έχω μετανιώσει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι αλλά από τη στιγμή που πείστηκε από τον ίδιο του το γιατρό η ευθύνη είναι και δική του.
Όποιος δεν έχει άποψη βασιζόμενη σε επαρκή στοιχεία και γνώση δική του,τουλάχιστον στα στοιχειώδη,φέρει ακέραια την ευθύνη.
Δεν υποκαθιστούμε τον κάθε επαγγελματία στον κλάδο του πολύ περισσότερο τους γιατρούς αλλά ακόμα και εκεί πρέπει να βάζεις τα δικά σου όρια και τα δικά σου θέλω.
Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω και δεν το έχω μετανιώσει.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ελαφρώς αλλά και να συμφωνήσω. Για να κάνεις επιτυχημένη μμ δεν χρειάζεται να έχεις κάνεις διατριβή ή να έχεις "τρελές" γνώσεις. Από την άλλη, η σωστή επιλογή γιατρού είναι στο όριο ευθύνης του καθενός γιατί μπορεί να διακρίνει με μια στοιχειώδη έρευνα και την κοινή λογική προς τα που πρέπει να κατευθυνθεί. Αυτό που συζητάμε εδώ όμως είναι "προχωρημένων γνώσεων" και μόνο μια ελάχιστη μειοψηφία με εμπιστοσύνη στις γνώσεις τους θα το διαπραγματευτεί και θα επιβάλλει την άποψή του στον γιατρό. Εδώ ο Γιάννης με πολλά χρόνια εμπειρία δεν τα κατάφερε, πως να το κάνει ο φίλος εδώ ή άλλοι στη θέση του? Βέβαια ο αντίλογος είναι ότι θα έπρεπε να προβληματιστεί από το παράδειγμα του Γιάννη (αλλά και άλλων στο παρελθόν) και λόγω αυτού, να επιμείνουν. Με αυτή την λογική θα συμφωνήσω μαζί σου.
 

vlafo

Well-Known Member
Μα δεν διαφωνούμε πουθενά.
Το 99% των περιπτώσεων θα πάει χωρίς έρευνα και χωρίς να γνωρίζει τα ελάχιστα που απαιτούνται ώστε να μπορέσει να ζητήσει από το γιατρό ένα ρεαλιστικό και αποδεκτό αποτέλεσμα.Αυτούς τους ομαδοποιώ σε μια κατηγορία που θα είναι σχεδόν εξ ολοκλήρου ευχαριστημένοι μόλις δούνε μια λίγο καλύτερη εικόνα στο κεφάλι τους.
Για το 1% που αφορά τους εξειδικευμένους γνώστες όπως υπάρχουνε μέσα στο φόρουμ,στη διαπραγμάτευση με το γιατρό η απόκλιση που θα έχουνε στη σύγκλιση απόψεων μαζί του θα είναι πολύ μικρή γιατί ακριβώς γνωρίζουνε.Άρα και ο γιατρός θα συμφωνήσει στα θέλω του πελάτη.
Πάρε το παράδειγμα το δικό σου.
Είτε έβαζες 500g παραπάνω είτε όχι δεν θα είχες πρόβλημα να σε αναλάμβανε ο γιατρός.Αν όμως του έλεγες βάλε μου 1000g παραπάνω τότε πιθανότατα δεν θα προχωρούσε γιατί ήταν εκτός λογικής το αίτημα σου.
Αυτό όμως δεν έγινε ακριβώς επειδή γνώριζες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα δεν διαφωνούμε πουθενά.
Το 99% των περιπτώσεων θα πάει χωρίς έρευνα και χωρίς να γνωρίζει τα ελάχιστα που απαιτούνται ώστε να μπορέσει να ζητήσει από το γιατρό ένα ρεαλιστικό και αποδεκτό αποτέλεσμα.Αυτούς τους ομαδοποιώ σε μια κατηγορία που θα είναι σχεδόν εξ ολοκλήρου ευχαριστημένοι μόλις δούνε μια λίγο καλύτερη εικόνα στο κεφάλι τους.
Για το 1% που αφορά τους εξειδικευμένους γνώστες όπως υπάρχουνε μέσα στο φόρουμ,στη διαπραγμάτευση με το γιατρό η απόκλιση που θα έχουνε στη σύγκλιση απόψεων μαζί του θα είναι πολύ μικρή γιατί ακριβώς γνωρίζουνε.Άρα και ο γιατρός θα συμφωνήσει στα θέλω του πελάτη.
Πάρε το παράδειγμα το δικό σου.
Είτε έβαζες 500g παραπάνω είτε όχι δεν θα είχες πρόβλημα να σε αναλάμβανε ο γιατρός.Αν όμως του έλεγες βάλε μου 1000g παραπάνω τότε πιθανότατα δεν θα προχωρούσε γιατί ήταν εκτός λογικής το αίτημα σου.
Αυτό όμως δεν έγινε ακριβώς επειδή γνώριζες.

Αν μου έλεγε, CVIAL θα σου βάλω 1000g για το μικρό πρόβλημα που έχεις στο crown (500 το σωστό νούμερο), γιατί με λένε Lorenzo και το έχω ξανακάνει κατ' επανάληψη, δεν είμαι σίγουρος για το τι θα έλεγα, μπορεί και να με έπειθε. Είναι πολύ γκρίζα ζώνη. Εκεί έχει μεγαλύτερη σημασία πόσο συντηρητικός/ προσεκτικός είσαι στη ζωή σου και αν είσαι risk averse ή risk seeker. Προσωπικά είμαι μάλλον averse σε θέματα ιατρικής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Αν μου έλεγε, CVIAL θα σου βάλω 1000g για το μικρό πρόβλημα που έχεις στο crown, γιατί με λένε Lorenzo και το έχω ξανακάνει κατ' επανάληψη, δεν είμαι σίγουρος για το τι θα έλεγα, μπορεί και να με έπειθε. Είναι πολύ γκρίζα ζώνη. Εκεί έχει μεγαλύτερη σημασία πόσο συντηρητικός/ προσεκτικός είσαι στη ζωή σου και αν είσαι risk averse ή risk seeker.
Δεν μπορείς να τον αντικρούσεις σε επιχειρήματα το γιατρό αυτό το θεωρώ ψιλοδεδομένο και αποδεκτό,αλλά στη δική σου περίπτωση μια και το αναφέρουμε δεν υπήρχε κανένα ρίσκο απλά ήταν καθαρά θέμα δικής σου απόφασης που την έχεις εξηγήσει(ταλαιπωρία,αισθητικό αποτέλεσμα ανύπαρκτο κ.λ.π).
Σε άλλη περίπτωση μπαίνουνε πολλοί παράγοντες και πολλές παράμετροι πρός ανάλυση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μπορείς να τον αντικρούσεις σε επιχειρήματα το γιατρό αυτό το θεωρώ ψιλοδεδομένο και αποδεκτό,αλλά στη δική σου περίπτωση μια και το αναφέρουμε δεν υπήρχε κανένα ρίσκο απλά ήταν καθαρά θέμα δικής σου απόφασης που την έχεις εξηγήσει(ταλαιπωρία,αισθητικό αποτέλεσμα ανύπαρκτο κ.λ.π).
Σε άλλη περίπτωση μπαίνουνε πολλοί παράγοντες και πολλές παράμετροι πρός ανάλυση.

Φυσικά υπήρχε και θέμα ρίσκου λόγω σοκλος στις μαμα (δεν παίρνω φίνα) που ναι μεν είναι λεπτές αλλά καλύπτουν μια χαρά με την βοήθεια από τις νέες. Σε αυτό το στάδιο είναι εδώ και μια δεκαετία. Αν τις έχανα και μαζί με αυτές έχανα και τα νέα μμ θα είχα μεγαλύτερο πρόβλημα. Από την στιγμή που το αισθητικό ήταν ανύπαρκτο (μετά την βοήθεια από τις 2μμ) θα ήταν κουτό να πάρω ένα μικρό ρίσκο για να πάρω ένα μικρότερο όφελος (cost/benefit).
 

Billys85

Member
Γεια σας και πάλι, διαβάζω με προσοχή αυτά που γράφετε και θα προσπαθήσω να απαντήσω σε κάθε ένα. Καταρχήν να ενημερώσω ότι έστειλα χθες βράδυ μέιλ στον γιατρό ζητώντας του τα πάντα και μέχρι στιγμής απάντησή δεν πήρα. Θα περιμένω...
2.φίνα δεν πήρα και ούτε πρόκειται να έπαιρνα ποτέ για λόγους υγείας, δεν πήρα ούτε καν βιταμίνες.
3. Εγώ ζω και εργάζομαι στο εξωτερικό, με τον Γεωργίου μίλησα πολύ πριν κάνει εκείνη την ανάρτηση ο Γιάννης ότι κάτι δεν πάει καλά. Αλλά ακόμα δεν είχε κλείσει καν χρόνο από την επέμβαση. Στα πρακτικά, εγώ για να πάω Κύπρο έπρεπε να πάρω άδεια, εδώ άδεια δεν ζητάς σημερα και αύριο την στην δίνουν, πρέπει να το πεις μήνες πρίν, επίσης ο γιατρός και η κλινική δεν μου κανόνισα τα εισιτήρια γιατί είμαι από Γερμανία, τα έκλεισα και πλήρωσα μόνος μου περίπου 400 ευρώ πήγαινε έλα, παρεμπιπτόντως πτήσεις χειμώνα έχει μόνο 3 φορές την εβδομάδα για Κύπρο από δω. Μαζι με την προκαταβολή και τα εισιτήρια (και την άδεια από την δουλειά ) ειχα δαπανήσει πριν καν κανω την επέμβασή περιπου 1.500 ευρώ. Ετσι ευκολα τα ακυρώνεις όλα γιατί διάβασες ότι κάτι ίσως δεν πάει καλά πριν ακόμα έρθει το 12 μήνο ομως και επιμένω στους 12 μήνες και θα εξηγήσω γιατί. Θα αναφερθώ σε αυτό το κομμάτι, πως δηλαδή επέλεξα τελικα να πάω εκεί...
 
Μπλουζα