Aris rokos, injertocapilar (lorenzo), fue, 4001g, 22/23 -5 -2019

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris rokos

Active Member
Και τρεις φωτό ακόμα !! Με το κατάλληλο χτένισμα δε φαίνεται τιποτα
44AD4331-C8BB-47C8-9D8C-E2262E0438E3.jpeg
CE18D3A1-2EA0-43F2-95EC-DBFECD488B89.jpeg
5713E231-657A-4B56-A2CA-619574AF6D2F.jpeg
06984CE7-B5E4-45F4-84F9-60387085FB82.jpeg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Aris, παρόλο που είχες πολύ άγχος πριν την μμ, νομίζω ότι «καθάρισες» οριστικά χωρίς αστερίσκους και υποσημειωσεις. Το αποτέλεσμα σου, που θα βελτιωθεί και άλλο μέχρι το 12μηνο, με το κατάλληλο μήκος και χτένισμα είναι ακριβώς αυτό που ήθελες.
 

aris rokos

Active Member
Aris, παρόλο που είχες πολύ άγχος πριν την μμ, νομίζω ότι «καθάρισες» οριστικά χωρίς αστερίσκους και υποσημειωσεις. Το αποτέλεσμα σου, που θα βελτιωθεί και άλλο μέχρι το 12μηνο, με το κατάλληλο μήκος και χτένισμα είναι ακριβώς αυτό που ήθελες.
Έχεις δίκιο έτσι Φαίνεται Και αν δώσει λίγο ακόμα .. Και όπως είχες πει Ένα χτένισμα που να σου πάει και να το κάνεις Εύκολα .. Και σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ Που με βοήθησες και ασχολήθηκες Με την περίπτωση μου
 

aris rokos

Active Member
Έκλεισα οκτώ μήνες Το αποτέλεσμα βελτιώνεται ακόμα Ειδικά πίσω στο crown Στις φωτογραφίες δε φαίνεται η διαφορά .. Το αποτέλεσμα είναι έτσι ακριβώς όπως μου το εξήγησε ο γιατρός .. Δηλαδή ότι θα χρειαζόμουνα περισσότερα μοσχεύματα αλλά έτσι όπως μου το έκανε θα ήμουνα πολύ πολύ ευχαριστημένος .. Ενημέρωση θα κάνω τώρα στο δωδεκάμηνο
3ECE0E75-012A-4E32-8A1D-1DC605D253E2.jpeg
2C7A7B01-129E-4447-9969-5D595B0391A3.jpeg
FD042AB4-078B-4E0C-8927-023C0F4C9059.jpeg
0488F8AF-9477-44C3-8322-01AFD7A37581.jpeg
 

tol

Well-Known Member
Έκλεισα οκτώ μήνες Το αποτέλεσμα βελτιώνεται ακόμα Ειδικά πίσω στο crown Στις φωτογραφίες δε φαίνεται η διαφορά .. Το αποτέλεσμα είναι έτσι ακριβώς όπως μου το εξήγησε ο γιατρός .. Δηλαδή ότι θα χρειαζόμουνα περισσότερα μοσχεύματα αλλά έτσι όπως μου το έκανε θα ήμουνα πολύ πολύ ευχαριστημένος .. Ενημέρωση θα κάνω τώρα στο δωδεκάμηνο Προβολή συνημμένου 23861Προβολή συνημμένου 23862Προβολή συνημμένου 23863Προβολή συνημμένου 23864
Αρη, το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο. Η πυκνοτητα και η φυσικοτητα πολυ ικανοποιητικη. Να χαιρεσαι το μαλλι σου.

ΥΓ Μια παρατηρηση...προσωπικη αποψη βεβαια...βλεποντας τις φωτογραφιες του 4-5 μηνα που εχεις ανεβασει, θεωρω οτι το πιο κοντο μαλλι (το πολυ 10 cm) σου πηγαινει πολυ περισσοτερο. Ειναι ισιο και πιο ευκολο στο χτενισμα. Αντιθετως, στις τελευταιες φωτογραφιες (που υποθετω ξεπερνα τα 15 cm), ειναι σπαστο και θεωρω πιο δυσκολο στο χτενισμα/κρατημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris rokos

Active Member
Αρη, το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο. Η πυκνοτητα και η φυσικοτητα πολυ ικανοποιητικη. Να χαιρεσαι το μαλλι σου.

ΥΓ Μια παρατηρηση...προσωπικη αποψη βεβαια...βλεποντας τις φωτογραφιες του 4-5 μηνα που εχεις ανεβασει, θεωρω οτι το πιο κοντο μαλλι (το πολυ 10 cm) σου πηγαινει πολυ περισσοτερο. Ειναι ισιο και πιο ευκολο στο χτενισμα. Αντιθετως, στις τελευταιες φωτογραφιες (που υποθετω ξεπερνα τα 15 cm), ειναι σπαστο και θεωρω πιο δυσκολο στο χτενισμα/κρατημα.
Σε ευχαριστώ Πολύ .. Το μαλλί είναι περίπου 10 cm.. Όχι το χτένισμα γίνεται Σχετικά εύκολα Στρώνει καλά Και λόγω της μεταμόσχευσης Δε χρειάζεται να καλύπτω περιοχές όπως έκανα πριν
 

aris rokos

Active Member
Σε δύο βδομάδες κλείνω δωδεκάμηνο Βάζω τις τελευταίες φωτογραφίες της παρουσίασης μου.. Για οτιδήποτε αλλαγή υπάρξει στο μέλλον θα ενημερώσω.. Ευχαριστώ πολύ το φόροΥμ και τον CVIAL Προσωπικά Που με βοήθησε.. Όποιες απορίες υπάρχουν και όπου μπορώ να βοηθήσω , Ευχαρίστως..!
95253991-0A9E-4EC9-88EA-578CC493DCF2.jpeg
5DAE0C2E-D565-483A-BD52-34CC77F1F260.jpeg
85056A1D-7D60-48FB-A640-BAA8B7DC0A2C.jpeg
36CFB3C8-B286-407A-875A-89BBDA3C20B3.jpeg
E7B2FD8D-927F-4B6F-BE98-2D719DCD1C41.jpeg
C2B392AC-4F2E-4CF9-8AB8-B5E425086277.jpeg
81B975CF-472D-43B9-BD38-7BE61BC4971A.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

nucky

Active Member
Οι φωτογραφίες είναι εντυπωσιακές. Να είσαι καλά να τα χαίρεσαι.
Επειδή όμως είμαι ο ναιμεναλλάς του φόρουμ ακόμα και τώρα θα πω οτι 100% σύγκριση με τις προ μμ δεν μπορεί να γίνει, μιλάμε για τελείως άλλο μήκος και χτένισμα. Ναι ξέρω οτι σκοπός της μμ είναι να δώσει με κατάλληλα τρίκ την εικόνα καλή κάλυψης. Δεν λέω οτι δεν έχει γίνει δουλειά ελπίζω να είναι ξεκάθαρο. Επίσης να πώ και τα γνωστά, σου έχει πάρει grafts όχι απλά από ψηλά , αλλά από το ρετιρέ. Δεν είσαι βέβαια σε τρυφερή ηλικία και έχεις καλές πιθανότητες να μην τα χάσεις. Αναρωτιέμαι όμως, μια σούπερ φίρμα όπως ο ισπανός , σου είπε "Θα θου πάρω και εκτόθ αθφαλούθ ζώνης, έχε το υπ'οψιν σου)
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Aris, τα έχουμε ξαναπεί, το αποτέλεσμα είναι πολύ εντυπωσιακό. Προφανώς βοηθάει και το μήκος αλλά σημασία έχει το μήκος να συμβαδίζει με το styling και την εικόνα που θέλει κάποιος να έχει και όχι να είναι μόνο απλά για κάλυψη. Για την ασφαλή ζώνη θα πω ότι στην FUE, σε αντίθεση με την FUT, έχει ένα πιο δυναμικό εύρος που εξαρτάται από την ηλικία και την εικόνα της υγείας της δότριας όπως την εκτιμά ο γιατρός μετά σπό live consultation. Oi φώτο σου όπως πάντα πολύ αποκαλυπτικές έτσι όπως όλοι πρέπει να ποστάρουν.
 
  • Like
Reactions: spi

nucky

Active Member
Θα συμφωνήσω περί δότριας αλλά ακόμα κι έτσι , πρέπει ο γιατρός να πει εξ αρχής. " βλέπω τη δότρια σου κανόνι αλλά είσαι 40 και έχεις πιθανότητα 5%, 10 % , ξερωγω % , σε 10 χρόνια να χάσεις 500 από τα χρυσοπληρωμένα γκραφτς
 

aris rokos

Active Member
Aris, τα έχουμε ξαναπεί, το αποτέλεσμα είναι πολύ εντυπωσιακό. Προφανώς βοηθάει και το μήκος αλλά σημασία έχει το μήκος να συμβαδίζει με το styling και την εικόνα που θέλει κάποιος να έχει και όχι να είναι μόνο απλά για κάλυψη. Για την ασφαλή ζώνη θα πω ότι στην FUE, σε αντίθεση με την FUT, έχει ένα πιο δυναμικό εύρος που εξαρτάται από την ηλικία και την εικόνα της υγείας της δότριας όπως την εκτιμά ο γιατρός μετά σπό live consultation. Oi φώτο σου όπως πάντα πολύ αποκαλυπτικές έτσι όπως όλοι πρέπει να ποστάρουν.
Συμφωνώ μαζί σου.. Είναι αυτό που Περίμενα Μπορώ να κάνω το styling Όπως μου αρέσει.. Και όπως είχες πει Ποιο πάλια Το ζητούμενο είναι να κάνουμε αυτό το styling Που μας αρέσει και γρήγορα Χωρίς να προσπαθούμε να Καλυψουμε ..
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Καταπληκτικό αποτέλεσμα. Χίλια μπράβο γιατί μοιάζεις άλλος άνθρωπος. Όσο αφορά το μήκος αυτό είναι το στυλ που θες να το κάνεις και εγώ είμαι υπέρ η μμ να συμβαδίζει και με αυτό που έχεις στο μυαλό σου. Ούτε εγώ πχ θα τα κοντοκουρεψω στους 12 μήνες γιατί δεν το έκανα ποτέ ούτε θα το κάνω και τώρα. Να το χαρείς φιλε
 

aris rokos

Active Member
Aris, τα έχουμε ξαναπεί, το αποτέλεσμα είναι πολύ εντυπωσιακό. Προφανώς βοηθάει και το μήκος αλλά σημασία έχει το μήκος να συμβαδίζει με το styling και την εικόνα που θέλει κάποιος να έχει και όχι να είναι μόνο απλά για κάλυψη. Για την ασφαλή ζώνη θα πω ότι στην FUE, σε αντίθεση με την FUT, έχει ένα πιο δυναμικό εύρος που εξαρτάται από την ηλικία και την εικόνα της υγείας της δότριας όπως την εκτιμά ο γιατρός μετά σπό live consultation. Oi φώτο σου όπως πάντα πολύ αποκαλυπτικές έτσι όπως όλοι πρέπει να ποστάρουν.
Λοιπ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνήσω περί δότριας αλλά ακόμα κι έτσι , πρέπει ο γιατρός να πει εξ αρχής. " βλέπω τη δότρια σου κανόνι αλλά είσαι 40 και έχεις πιθανότητα 5%, 10 % , ξερωγω % , σε 10 χρόνια να χάσεις 500 από τα χρυσοπληρωμένα γκραφτς

Το μέγιστο NW που θα φτάσει κάποιος μέχρι την ηλικία των 55-60 διαφαίνεται στα 40 (και νωρίτερα όμως) στην συντριπτική πλειψηφία. Μετά αρχίζει η γεροντική ΑΑ και όλοι οι σχεδιασμοί πάνε περίπατο αφού έχεις μια γενικότερη αραίωση. Με αυτή την εικόνα και αφήνοντας μερικά εκατοστά buffer ξεκινάει το harvesting. Οι πιθανότητες και τα graft που μπορείς να χάσεις είναι πολύ μικρές για να περιορίσεις το εύρος της δότριας στην FUE. Πάντα φυσικά έχοντας κάνει μια λεπτομερή ανάλυση της υγείας της δότριας.
 
Μπλουζα