Aris rokos, injertocapilar (lorenzo), fue, 4001g, 22/23 -5 -2019

aris rokos

Active Member
!! Γεια σας από την 6 σελίδα ξεκινάει η Αναλυτική παρουσίαση της μεταμόσχευσης !!!!!!
Οι πρώτες σελίδες του νήματος Είναι Διερευνητικές Ποια κλινική θα διαλέξω !!



Γεια σας Μετά την αποτυχημένη μου Επίσκεψη και ενημέρωση σε κλινική της Αθήνας Και μετά από πολύ διάβασμα στο forum Αποφάσισα να κλείσω ραντεβού σε αυτούς τους δύο γιατρούς !! Ότι πληροφορίες έχετε παρακαλώ να με βοηθήσετε και να με ενημερώσετε !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Θα ηταν πολυ ενδιαφερον να γραψεις και τα κριτηρια τα οποια σε οδηγουν στους ανωτερω δυο γιατρους, μιας κ οσον αφορα το υλικο του φορουμ, η αναφορα στον πρωτο ειναι ανυπαρκτη ενω στον δευτερο υπαρχει μια παρουσιαση, οχι ολοκληρωμενη, με αμφισβητισιμο αποτελεσμα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Μια ερωτηση με ειλικρινη περιεργεια και εφοσον αναφερεσαι σε μεγαλα ονοματα. Μετα απο πολύ διάβασμα του forum το πως δε κατεληξες σε Lorenzo ή Erdogan και κατεληξες σε Feriduni ή Lupanzula θα θελα πολυ να μου το εξηγήσεις αν εχεις την καλη διαθεση.
 

vagosx

Well-Known Member
Δηλαδή Harris το κριτήριο για να επιλέξεις τον Lorenzo είναι επειδη έκανε μια παρουσίαση στο Φόρουμ ο Cvial και αντίστοιχα τον Erdogan επειδη έκανε μια ο Πάνος και ο Παύλος;
 

tasos33

Well-Known Member
Προφανώς εννοεί ότι στο φορουμ δεν αναφέρονται καθόλου οι γιατροί αυτοί και από την στιγμη που έχει διαβάσει πολύ το φορουμ εύλογα του ήρθε η απορια αυτή, όπως και σε μένα, χωρίς ίχνος καψυποψίας η ειρωνεία εννοειται



Δηλαδή Harris το κριτήριο για να επιλέξεις τον Lorenzo είναι επειδη έκανε μια παρουσίαση στο Φόρουμ ο Cvial και αντίστοιχα τον Erdogan επειδη έκανε μια ο Πάνος και ο Παύλος;
 

Harris_G

Well-Known Member
Δηλαδή Harris το κριτήριο για να επιλέξεις τον Lorenzo είναι επειδη έκανε μια παρουσίαση στο Φόρουμ ο Cvial και αντίστοιχα τον Erdogan επειδη έκανε μια ο Πάνος και ο Παύλος;
Απο τους αλλους τι εχουμε? Μια πατατα του Feriduni me strip παρακαλω που ειναι πολυ πιο ευκολη σα χειρουργικη διαδικασια.
 

Tsek

Well-Known Member
Δηλαδή Harris το κριτήριο για να επιλέξεις τον Lorenzo είναι επειδη έκανε μια παρουσίαση στο Φόρουμ ο Cvial και αντίστοιχα τον Erdogan επειδη έκανε μια ο Πάνος και ο Παύλος;
Εγω να συμπληρώσω ότι πέρα απο το οικονομικό του Λορέντζο που ξεφεύγει , το αποτέλεσμα του Civial δεν είναι 100% αντικείμενικό για εμένα διότι το εψαξε παρα πολύ και ο ίδιος πως θα γίνει η επέμβαση με λεπτομέρειες-στρατηγική κλπ.
Δηλαδή αν ο Civial πήγαινε απλά στον Λορέντζο χωρίς τις γνώσεις που έχει δεν θα ειχε το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.
Το ποσό λιγότερο μόνο ο ίδιος μπορεί ίσως να υπολογίσει.
 

vagosx

Well-Known Member
Εγω να συμπληρώσω ότι πέρα απο το οικονομικό του Λορέντζο που ξεφεύγει , το αποτέλεσμα του Civial δεν είναι 100% αντικείμενικό για εμένα διότι το εψαξε παρα πολύ και ο ίδιος πως θα γίνει η επέμβαση με λεπτομέρειες-στρατηγική κλπ.
Δηλαδή αν ο Civial πήγαινε απλά στον Λορέντζο χωρίς τις γνώσεις που έχει δεν θα ειχε το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.
Το ποσό λιγότερο μόνο ο ίδιος μπορεί ίσως να υπολογίσει.


Το αποτέλεσμα του Cvial δεν είναι πολυ καλο διότι μόνο το έψαξε ο Cvial, ούτε μόνο γιατί πήγε σε ένα πολυ καλο γιατρό, αλλά διότι κυρίως έβαλε 5500 grafts σε μια περιοχή 90cm2 και διότι έκανε και touch up όπου δεν ήταν ευχαριστημένος από την πρώτη επέμβαση
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλα οι Βελγοι σχεδον το ιδιο ειναι σε τιμες. Σε quote που μου εστειλε ο Feriduni, κατι για 250 ευρω ταξι ελεγε και αλλα διαφορα. Επισης εχουν ΤΡΕΛΟ ΦΟΡΟ στις αισθητικες επεμβασεις.
 

aris rokos

Active Member
Μια ερωτηση με ειλικρινη περιεργεια και εφοσον αναφερεσαι σε μεγαλα ονοματα. Μετα απο πολύ διάβασμα του forum το πως δε κατεληξες σε Lorenzo ή Erdogan και κατεληξες σε Feriduni ή Lupanzula θα θελα πολυ να μου το εξηγήσεις αν εχεις την καλη διαθεση.
Γιατί απ’ ότι διάβασα Στο forum και στον Internet Είναι παντού μέσα Τα διάβασα στο forum έχουνε κάποιες αναφορές ..Είναι και κοντά σε μένα + + Τα αποτελέσματα που έχω δει από αυτούς στο YouTube πχ Και γενικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris rokos

Active Member
Από αυτά που διάβασα και ρώτησα Είναι δύο πολύ καλοί γιατροί είδα και αποτελέσματα στα Τα κανάλια τους Και είναι πολύ πολύ καλά !! Θα κάνω και τα ραντεβού από κοντά Στα ιατρεία τους !! Θα δείξει !! Είναι και κοντά σε μένα Ξεκινάω από αυτούς και βλέπουμε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το αποτέλεσμα του Cvial δεν είναι πολυ καλο διότι μόνο το έψαξε ο Cvial, ούτε μόνο γιατί πήγε σε ένα πολυ καλο γιατρό, αλλά διότι κυρίως έβαλε 5500 grafts σε μια περιοχή 90cm2 και διότι έκανε και touch up όπου δεν ήταν ευχαριστημένος από την πρώτη επέμβαση

Αυτό δεν είναι αληθές. Έβαλα περίπου 4500g σε μια περιοχή 101cm2 (μετρημένα και αναρτημένα στο ποστ μου). Τα υπόλοιπα 700 (μέχρι τα 5500 που σωστά αναφέρεις) για να φτιάξω τα temples και να κάνω μια μικρή πύκνωση στα πλάγια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω να συμπληρώσω ότι πέρα απο το οικονομικό του Λορέντζο που ξεφεύγει , το αποτέλεσμα του Civial δεν είναι 100% αντικείμενικό για εμένα διότι το εψαξε παρα πολύ και ο ίδιος πως θα γίνει η επέμβαση με λεπτομέρειες-στρατηγική κλπ.
Δηλαδή αν ο Civial πήγαινε απλά στον Λορέντζο χωρίς τις γνώσεις που έχει δεν θα ειχε το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.
Το ποσό λιγότερο μόνο ο ίδιος μπορεί ίσως να υπολογίσει.

Με την δικιά σου λογική μπορώ και εγώ να ισχυριστώ ότι μπορεί να είχα και καλύτερο. Η γνώση και το ψάξιμο σου δίνει πρωτίστως την ασφάλεια να μην την πατήσεις. Επιπρόσθετα να κατανοήσεις τα κριτήρια με τα οποία θα επιλέξεις την σωστή κλινική/γιατρό και να ξέρεις τι να περιμένεις. Αυτό που μπορείς να κάνεις μόνο είναι να βάλεις την δική σου πινελιά λέγοντας ότι π.χ. μπορώ να ζήσω με την μικρή αραίωση του crown οπότε δεν το ακουμπάω και με ενδιαφέρει μια καλύτερη hairline με δεδομένα τα graft που έχεις. Το αποτέλεσμα που παίρνει ο καθένας, ας μην γελιόμαστε, είναι 100% αποτέλεσμα της κλινικής/γιατρού και των τεχνικών χαρακτηριστικών της μμ (λόγος, διάμετρος, πυκνότητα).
 

vagosx

Well-Known Member
Cvial δεν κάνω ακριβείς υπολογισμούς γιατί ούτε είναι εφικτό (αφού στις πισω ζώνες, αλλά και στα πλαγια είχες και αρκετά δικά σου), αλλά πιστεύω ούτε και χρειάζεται αφού είναι οφθαλμοφανές ότι τα grafts που μπήκαν ήταν παρα πολλα/cm2 (αν θυμάμαι στην HL ειχες κοντά στα 70g/cm2) και μάλιστα σε καθαρό κεφάλι που πιστεύω ότι πολυ δύσκολα σε έναν πολυ καλο γιατρό δε θα είχες ανάλογο αποτέλεσμα.
Σε κάθε περίπτωση βέβαια έκανες μια από τις καλύτερες επιλογές γιατρών, αλλά καταβάλλοντας βέβαια και το ανάλογο ποσό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είχα καθόλου δικό μου μαλλί στα 101cm2. Τα 70 που λες δεν είναι μέσος όρος είναι σε κάποια cm2 στο forelock. Ο μέσος όρος είναι το 4500/101.

Τέλος μην παράγνωριζεις την δυσκολία της κάθε περίπτωσης. Το μαλλί μου (σγουρό) και το σκληρό δέρμα με έκαναν εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim d

Well-Known Member
Βεβαια, οτι πληρωνεις παιρνεις και πολλα ατομα στο φορουμ ισως να μην εχουν ποτε την δυνατοτητα να απευθυνθουν σε τετοιας ποιοτητας γιατρο...
 
Μπλουζα