ApofasismenosPsyxakias, FUE, 4550 grafts, Dr. Yaman 6/9/22

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
13 μέρες μετά, πέσαν σχεδόν όλα τα καύκαλα. Χρειάστηκε να τα τρίψω γερά τις τελευταίες τρεις μέρες, γιατί μόνα τους πέφταν πολύ αργά. Μηδέν φαγούρα, πρήξιμο ή πόνος όλο αυτό το διάστημα, μόνο μεταξύ ημερών 6-9 πόναγε η δότρια και έπινα κανά παρακεταμόλ να περνάει. Μόσχευμα δεν χάθηκε ακόμα και σε σπίτι-Σαράγιεβο με δύο μικρά παιδιά. Ένα μικρό θαύμα.

Θα ρίξω απντέητ στο τρίμηνο πιθανώς, δεν θέλω να σας σπαμάρω με την καράφλα μου πριν έχουμε Ιερή Φύτρωση :D
Καλη επιτυχία ρε τρελέ. Η επιλογή του yaman θα έλεγα οτι είναι value for money βάσει της κόστους και των υπηρεσιών που σου προφέρει. Ο σχεδιασμός φαίνεται ωραίος. Υπομονή τώρα να περάσουν οι μηνες να δεις τη νέα σου εμφάνιση. Να μας ενημερώνεις τακτικά…
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ενημέρωση διμήνου, κυρίως γιατί είμαι ενθουσιασμένο καφενείο.

Μέχρι τον πρώτο μήνα με πήγε τούμπανο-πεζοναύτη. Μείνανε πάνω όλα τα ΜΜ και προφανώς ξεκίνησα να πιστεύω ψυχάκικα πως είμαι το μαγικό, υπερ-ξεχωριστό 5% που δεν θα περάσει shock loss και σκληρό shedding των μοσχευμάτων.

Σιγά μην. Μ'έπιασε σκληρό shock loss και πέσανε σχεδόν όλα τα μεταμοσχευμένα προβλεπόμενα. Σε μια-δυο εβδομάδες έγινα σαν ανώμαλος καραφλοπελάτης του Σινέ-Αβέρωφ. Τώρα που τελειώνει ο δεύτερος μήνας και μπαίνω στον τρίτο, το shock loss έχει αποκατασταθεί νομίζω πλήρως, λίγα πράματα από φύτρωση, όπως και περίμενα. Με κούρεψε η γυναίκα μου με την 4 σκάλα και εξανθρωπίστηκα κομμάτι, να μην τρομάζω τους κούριερ και τα ντηλίβερι.

Ακολουθεί φωτό-ρεπορτάζ.

ΥΓ Βασανισμένα NW3-NW4 αδέλφια, αν είστε ακόμα σε φάση άρνησης/πλαγιοδανείου, χτυπήστε ξούρα. Είναι εντυπωσιακό πόσο πιο αξιοπρεπή σε κάνει από το να ζεις με μόνιμο τρόμο της παραμικρής ριπής αέρα.
 

Συνημμένα

  • 20221103_102005.jpg
    20221103_102005.jpg
    932.9 KB · Προβολές: 425
  • 20221103_101949.jpg
    20221103_101949.jpg
    447.9 KB · Προβολές: 368
  • 20221103_101952.jpg
    20221103_101952.jpg
    489.3 KB · Προβολές: 314
  • 20221103_101955.jpg
    20221103_101955.jpg
    500.2 KB · Προβολές: 310
  • 20221103_103027.jpg
    20221103_103027.jpg
    954.3 KB · Προβολές: 295
  • 20221103_103059.jpg
    20221103_103059.jpg
    990.5 KB · Προβολές: 279
  • 20221103_103117.jpg
    20221103_103117.jpg
    955.9 KB · Προβολές: 323

kollaps

Member
Μέχρι τον πρώτο μήνα με πήγε τούμπανο-πεζοναύτη. Μείνανε πάνω όλα τα ΜΜ και προφανώς ξεκίνησα να πιστεύω ψυχάκικα πως είμαι το μαγικό, υπερ-ξεχωριστό 5% που δεν θα περάσει shock loss και σκληρό shedding των μοσχευμάτων.

Υπάρχει κάποια επιβεβαιωμένη περίπτωση ΜΜ που δεν έπεσαν τα μεταμοσχευμένα; Αυτό το 5% ακούγεται σαν αστικός μύθος
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Είχα διαβάσει στο ξενέζικο το φόρουμ παρουσίαση ενός παλλικαριού (μη με ρωτήσεις τώρα ποιού, πάει καιρός, αλλά το 'χα δει/διαβάσει με τα μάτια μου) που πραγματικά δεν έπεσε τίποτε και στο τρίμηνο πάνω ήταν τούμπανο, εκεί που εμείς φτάνουμε σε 7-9 μήνες. Παίζει να 'ναι και πολλοί αλεξιπτωτιστές που δεν ασχολούνται καθόλου με φόρουμ και απλά φυτρώνουν διακριτικά και αθόρυβα :D
 

nick90

Well-Known Member
Καλή επιτυχία αδερφέ. Ωραίος ο γλαφυρός τρόπος που περιγράφεις την εξέλιξή σου σε κάθε ποστ. Συνέχισε έτσι :D... Σε κανά μήνα λογικά θα αρχίσεις να βλέπεις και διαφορά στη φύτρωση...
 

Georgie

Well-Known Member
Τώρα κορυφώθηκε η άχαρη περίοδος .
Από εδώ και πέρα σταδιακά θα βλέπεις τριχακια να σκάνε .
Λίγο υπομονή ακόμα .
Ένα ωραίο βράδι σε κάνα μήνα + που θα σηκωθείς να πας τουαλέτα, θα δεις τον εαυτό σου στο καθρεπτη και θα κάνεις Wow!
Είναι γαμω τα feeling τζοβενε!
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ένα ωραίο βράδι σε κάνα μήνα + που θα σηκωθείς να πας τουαλέτα, θα δεις τον εαυτό σου στο καθρεπτη και θα κάνεις Wow!
Είναι γαμω τα feeling τζοβενε!
Ναι ναι, αν δεν ανάψει και το φως θα κάνει δύο φορές ουάου :p
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ενημέρωση τριμήνου συναγωνιστές και ευελπιστώ η τελευταία μου μη οικειοθελής ξούρα.

Μπαίνουμε στην ενδιαφέρουσα περίοδο τώρα. Βλέπω να σκάνε τριχάκια σιγά-σιγά, τίποτε συγκλονιστικό, αλλά μια υγιής πορεία. Αν όλα πάνε καλά, το επόμενο κούρεμα θα 'ναι φούλ καγκουριά με μακρύτερο μαλλάκι πάνω και ξούρα κάτω. Καλές γιορτές, με μαλλιά, αγάπη και υγεία σε όλους!

ΥΓ Τα κόκκινα είναι από σπυράκια, γινόταν χαμός τον τελευταίο μήνα, δεν τα πείραζα ποτέ, ξεραίνονταν και πέφταν μόνα τους μετά από λίγο.

ΥΓ2 Το μπιφτέκι (κράουν δια τους Ελληνομαθείς) μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως. Ένα προ-εγχειρητικά είχα ένα ξέφωτο ΝΑ με το 'ζμπάθειο, τώρα για κάποιο λόγο, μοιάζει σα να μην είχα καν πρόβλημα εκεί. Δεν ξέρω τί παίζει. Να μ'έπιασε τόσο ηρωϊκά το Saw Palmetto; Να μην πέσαν τα χίλια που φύτεψε ο γιατρός; Μου φαίνεται παράξενο πολύ, αλλά δεν παραπονιέμαι κιόλα.
 

Συνημμένα

  • 20221205_115256.jpg
    20221205_115256.jpg
    948.7 KB · Προβολές: 240
  • 20221205_115259.jpg
    20221205_115259.jpg
    1,020.6 KB · Προβολές: 237
  • 20221205_115303.jpg
    20221205_115303.jpg
    1 MB · Προβολές: 233
  • 20221205_115255.jpg
    20221205_115255.jpg
    954.4 KB · Προβολές: 222
  • 20221205_115233.jpg
    20221205_115233.jpg
    921.2 KB · Προβολές: 217
  • 20221205_115227.jpg
    20221205_115227.jpg
    452.9 KB · Προβολές: 342

witcher

Well-Known Member
Ενημέρωση τριμήνου συναγωνιστές και ευελπιστώ η τελευταία μου μη οικειοθελής ξούρα.

Μπαίνουμε στην ενδιαφέρουσα περίοδο τώρα. Βλέπω να σκάνε τριχάκια σιγά-σιγά, τίποτε συγκλονιστικό, αλλά μια υγιής πορεία. Αν όλα πάνε καλά, το επόμενο κούρεμα θα 'ναι φούλ καγκουριά με μακρύτερο μαλλάκι πάνω και ξούρα κάτω. Καλές γιορτές, με μαλλιά, αγάπη και υγεία σε όλους!

ΥΓ Τα κόκκινα είναι από σπυράκια, γινόταν χαμός τον τελευταίο μήνα, δεν τα πείραζα ποτέ, ξεραίνονταν και πέφταν μόνα τους μετά από λίγο.

ΥΓ2 Το μπιφτέκι (κράουν δια τους Ελληνομαθείς) μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως. Ένα προ-εγχειρητικά είχα ένα ξέφωτο ΝΑ με το 'ζμπάθειο, τώρα για κάποιο λόγο, μοιάζει σα να μην είχα καν πρόβλημα εκεί. Δεν ξέρω τί παίζει. Να μ'έπιασε τόσο ηρωϊκά το Saw Palmetto; Να μην πέσαν τα χίλια που φύτεψε ο γιατρός; Μου φαίνεται παράξενο πολύ, αλλά δεν παραπονιέμαι κιόλα.
Να σου έδωσε το saw palmetto στο crown δύσκολα..εκτός αν έπαιρνες φιναστερίδη, οπότε η διαφορά λογικά που θα βλέπεις θα ειναι από τα μοσχεύματα που μπήκαν στην περιοχή.

Θα έλεγα να ξεκινήσεις και μινοξιδίλη 5% για κάποιους μήνες για να βοηθήσεις την επιτάχυνση της φύτρωσης μέσω της αύξησης της αιμάτωσης της περιοχής.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ό,τι και να' ναι, είπαμε, μαλλί είναι, καλό είναι :)

Συναγωνιστή @witcher είμαι εντελώς χυμαδιό-low maintenance τύπος, μινοξιδίλη δεν δοκίμασα ποτέ και ούτε σκοπεύω, καθώς είναι ισόβια δέσμευση. Βάζε πρωϊ-βράδυ κι αν την κόψεις, αντίο μαλλάκια. Κουναβοφυτεύτηκα εγκαίρως για την κρίση μέσης ηλικίας μου και όσο με βγάλει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Τώρα είσαι original τζόβενο!
Η κρίση της μέσης ηλικίας αργεί ακόμα.
Ίσως πήρες μία πρόγευση αλλά θα περάσει.
Πάντως όταν θα 'ρθει, αν έρθει, είναι καλύτερα να σε βρει μαλλιά!
Καλή συνέχεια φίλε!!!
 

Georgie

Well-Known Member
Ό,τι και να' ναι, είπαμε, μαλλί είναι, καλό είναι :)

Συναγωνιστή @witcher είμαι εντελώς χυμαδιό-low maintenance τύπος, μινοξιδίλη δεν δοκίμασα ποτέ και ούτε σκοπεύω, καθώς είναι ισόβια δέσμευση. Βάζε πρωϊ-βράδυ κι αν την κόψεις, αντίο μαλλάκια. Κουναβοφυτεύτηκα εγκαίρως για την κρίση μέσης ηλικίας μου και όσο με βγάλει!
Καλά ισόβια δέσμευση δεν είναι, από τη στιγμή που ο σκοπός είναι μόνο η επιτάχυνση της φυτρωσης .
Μπορούσες να τη χρησιμοποιήσεις 5-6 μήνες για να δεις πιο γρήγορα αποτέλεσμα.
Αλλά όπως και να έχει, ότι είναι να φυτρώσει θα φυτρώσει με η χωρίς μινοξιδιλη.
Για το μήνα που είσαι είναι η κανονική εικόνα, κάθε 15 μέρες θα βλέπεις αλλαγές απ' εδώ και πέρα .
Ελπίζω και εύχομαι θεαματικές!
Καλή συνέχεια
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Σύντροφοι, καλή και μαλλιαρή χρονιά να έχουμε όλοι.

Βέλους να πιάνουμε, τζίβα να γίνεται και τα συναφή.

Ενημέρωση τετραμήνου και είμαι πολύ ικανοποιημένος ως τώρα. Δεν παρατήρησα κανένα θαύμα, αλλά εδώ και δύο εβδομάδες βλέπω να σκάνε νέες τριχούλες σχεδόν καθημερινά. Μαυρίζει το κεφάλι μέρα με τη μέρα και τ'αφήνω να μακραίνουν (στις προηγούμενες ενημερώσεις, ήμουν πάντα κουρεμένος 0.04 τώρα θα 'ναι ίσως ενάμιση-δύο πόντους τα μαλλιά). Πολύ το χαίρομαι. Σε σκοτάδι-ημίφως, φαίνεται μαύρη η κεφάλα, περνάω για τζοβενοκάγκουρο NW1. Με φως, προφανέστατα σιθρού η φάση.

Οι επόμενοι δύο μήνες θα είναι θαρρώ ενδεικτικοί. Σκέφτομαι πως άργησαν να πέσουν και μετά τη ΜΜ (μετά το μήνα) οπότε αντίστοιχα φαντάζομαι επηρεάζεται και η πορεία της φύτρωσης.
 

Συνημμένα

  • 20230107_143223.jpg
    20230107_143223.jpg
    457.6 KB · Προβολές: 265
  • 20230107_143221.jpg
    20230107_143221.jpg
    423.5 KB · Προβολές: 273
  • 20230107_143218.jpg
    20230107_143218.jpg
    469.7 KB · Προβολές: 272
  • 20230107_143228.jpg
    20230107_143228.jpg
    885.7 KB · Προβολές: 267
  • 20230107_143340.jpg
    20230107_143340.jpg
    965.2 KB · Προβολές: 282

tolis7

New Member
Σύντροφοι, καλή και μαλλιαρή χρονιά να έχουμε όλοι.

Βέλους να πιάνουμε, τζίβα να γίνεται και τα συναφή.

Ενημέρωση τετραμήνου και είμαι πολύ ικανοποιημένος ως τώρα. Δεν παρατήρησα κανένα θαύμα, αλλά εδώ και δύο εβδομάδες βλέπω να σκάνε νέες τριχούλες σχεδόν καθημερινά. Μαυρίζει το κεφάλι μέρα με τη μέρα και τ'αφήνω να μακραίνουν (στις προηγούμενες ενημερώσεις, ήμουν πάντα κουρεμένος 0.04 τώρα θα 'ναι ίσως ενάμιση-δύο πόντους τα μαλλιά). Πολύ το χαίρομαι. Σε σκοτάδι-ημίφως, φαίνεται μαύρη η κεφάλα, περνάω για τζοβενοκάγκουρο NW1. Με φως, προφανέστατα σιθρού η φάση.

Οι επόμενοι δύο μήνες θα είναι θαρρώ ενδεικτικοί. Σκέφτομαι πως άργησαν να πέσουν και μετά τη ΜΜ (μετά το μήνα) οπότε αντίστοιχα φαντάζομαι επηρεάζεται και η πορεία της φύτρωσης.
Καλησπέρα και καλή χρονιά, προκύπτει από κάπου επίσημα (βιβλιογραφία) ή εμπειρικά από αλλά μέλη ότι αν αργήσουν να πέσουν τα μεταμοσχευμένα (μετά το μήνα ή δίμηνο) έχει συνέπεια και στη καθυστέρηση της φύτρωση;
 

montecristo

Well-Known Member
Σύντροφοι, καλή και μαλλιαρή χρονιά να έχουμε όλοι.

Βέλους να πιάνουμε, τζίβα να γίνεται και τα συναφή.

Ενημέρωση τετραμήνου και είμαι πολύ ικανοποιημένος ως τώρα. Δεν παρατήρησα κανένα θαύμα, αλλά εδώ και δύο εβδομάδες βλέπω να σκάνε νέες τριχούλες σχεδόν καθημερινά. Μαυρίζει το κεφάλι μέρα με τη μέρα και τ'αφήνω να μακραίνουν (στις προηγούμενες ενημερώσεις, ήμουν πάντα κουρεμένος 0.04 τώρα θα 'ναι ίσως ενάμιση-δύο πόντους τα μαλλιά). Πολύ το χαίρομαι. Σε σκοτάδι-ημίφως, φαίνεται μαύρη η κεφάλα, περνάω για τζοβενοκάγκουρο NW1. Με φως, προφανέστατα σιθρού η φάση.

Οι επόμενοι δύο μήνες θα είναι θαρρώ ενδεικτικοί. Σκέφτομαι πως άργησαν να πέσουν και μετά τη ΜΜ (μετά το μήνα) οπότε αντίστοιχα φαντάζομαι επηρεάζεται και η πορεία της φύτρωσης.
Καλή χρονιά φίλε.

Μια χαρά φαίνεται για 4ο μήνα, και ήδη υπάρχει διαφορά σε σχέση με τον 3ο. Από εδώ και πέρα μην τα ξανακουρέψεις και άστα να μακρύνουν μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα σου. Στους επόμενους 3 μήνες θα δεις μεγάλη διαφορά..Οπότε υπομονή :D
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Καλησπέρα και καλή χρονιά, προκύπτει από κάπου επίσημα (βιβλιογραφία) ή εμπειρικά από αλλά μέλη ότι αν αργήσουν να πέσουν τα μεταμοσχευμένα (μετά το μήνα ή δίμηνο) έχει συνέπεια και στη καθυστέρηση της φύτρωση;
Προκύπτει ψιλομπακαλίστικα. Ο κύκλος της καταγενούς φάσης της τρίχας, είναι τρεις μήνες. Θέλει δηλαδή ένα μίνιμουμ τρίμηνο να 'ξεκουράζεται' ο θύλακας. Οπότε αν κάποιος πχ χάσει τα μεταμοσχευμένα στις δύο εβδομάδες, θα πει πως ο κύκλος του ξεκίνησε πιο γρήγορα, οπότε αντίστοιχα ταχύτερα θα δει και φύτρωση. Εγώ εικάζω σαν γνήσιο παιδί από χωριό πως αφού πέσανε λίγο αργά, θα βγουν και λίγο πιο αργά.

Κάτι που δε φαίνεται στις φωτό, άπειρα λευκά τριχάκια που όλο και χοντραίνουν/χρωματίζονται και πολύ ωραίες γωνίες τοποθέτησης. Το μαλλί που φυτρώνει δηλαδή, πάει όπως το μαμίσιο μου, μου έκανε πολύ ευχάριστη έκπληξη ως τώρα.
 

Bigk

Well-Known Member
Αγορίνα χρόνια πολλά και καλά. Φαίνεται σε πάει πολύ όμορφα και αν πετύχεις μάξιμουμ φυτρωση, το βρήκες το φλουρί από τον Σεπτέμβριο...
Γνώμη μου μέχρι να γίνει αυτό κάνε ένα fade κούρεμα στα πλάγια γιατί είναι λίγο κάκτος για τεκίλα η φάση του κεφαλιου σου...
 
Μπλουζα