Andyk, 2544 gts, 3/12/2022

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
5mg/day, καλύτερη από υγρή, κάπου στο Κολωνάκι, διεύθυνση θα μας πει κάποιος, αγοράζουν αρκετοί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Τον γιατρό τον είδες τη μέρα της επέμβασης ή ειχες πάει και άλλη μέρα πιο πριν για consultation ;
 

andy.k

Active member
Καλή επιτυχία φίλε. Τον γιατρό τον είδες τη μέρα της επέμβασης ή ειχες πάει και άλλη μέρα πιο πριν για consultation ;
Τον γιατρό τον είδα τη μέρα της επέμβασης. Είχαμε κάνει αρκετές συνομιλίες τηλεφωνικά και επίσης είχα ζητήσει και είχε συμφωνησει να πάω να με δει και κάποιο Σάββατο του Σεπτεμβρίου για να εκτιμήσει την κατάσταση και να συνεννοηθουμε για το πλάνο. Λόγω υποχρεώσεων δυστυχώς δε μπόρεσα να πάω στη Θεσσαλονίκη, οπότε έγιναν όλα την ημέρα της επέμβασης, χωρίς όμως να υπάρχουν ιδιαίτερες καθυστερήσεις η αμφιβολίες.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Ίσως να το έκανα αυτό, απλά νομίζω δεν τη φτιάχνουν και πολλά φαρμακεία. Επίσης δε ξέρω αν θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα με την υγρη. Η υγρή μορφή ξέρω ότι με "έπιανε" αλλά με ταλαιπωρούσε τόσο δερματολογικά όσο και σαν διαδικασία. Αν κάποιος γνωρίζει που την φτιαχνουν, τι δοσολογία προτείνεται κλπ, θα βοηθούσε.
Ξεκίνα με 2,5mg/μέρα και αν δεν έχεις παρενέργειες πάνε στα 5.
Εμένα πάντως στα 5 mg κάθε μέρα μου έβγαλε σχεδόν όλες τις παρενέργειες που μπορούσε να βγάλει και μετά σταδιακά την σταμάτησα.
 

kollaps

Member
Andy.k καλή φύτρωση εύχομαι!

Ξεκίνα με 2,5mg/μέρα και αν δεν έχεις παρενέργειες πάνε στα 5.
Εμένα πάντως στα 5 mg κάθε μέρα μου έβγαλε σχεδόν όλες τις παρενέργειες που μπορούσε να βγάλει και μετά σταδιακά την σταμάτησα.
Τι παρενέργειες ένιωσες, αν επιτρέπεται; Το σκεφτόμουν κι εγώ να γυρίσω σε oral αλλά έχω ελαφρά βραδυκαρδία και δεν με ψήνει πολύ να πειραματιστώ..
 

Marios1982

Well-Known Member
5mg/day, καλύτερη από υγρή, κάπου στο Κολωνάκι, διεύθυνση θα μας πει κάποιος, αγοράζουν αρκετοί.
Γνωρίζεις αν η oral μπορεί να έχει ίδιες παρενέργειες με την τοπική; Κυρίως για την κατακράτηση υγρών ρωτώ. Ευχαριστώ.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Andy.k καλή φύτρωση εύχομαι!


Τι παρενέργειες ένιωσες, αν επιτρέπεται; Το σκεφτόμουν κι εγώ να γυρίσω σε oral αλλά έχω ελαφρά βραδυκαρδία και δεν με ψήνει πολύ να πειραματιστώ..
Αν έχεις πρόβλημα με την καρδιά καλό θα ήταν να μιλήσεις με κάποιον γιατρό πριν ξεκινήσεις, εμένα στα 5 mg μου έβγαλε ταχυκαρδία, το πρόσωπο κυρίως κάτω από τα μάτια ήταν σαν πρησμένο ακομη καιπρόβλημα με τον ύπνο.
Οταν τη μείωσα στα 2,5mg οι περισσότερες παρενέργειες έφυγαν.
 

andy.k

Active member
Ξεκίνα με 2,5mg/μέρα και αν δεν έχεις παρενέργειες πάνε στα 5.
Εμένα πάντως στα 5 mg κάθε μέρα μου έβγαλε σχεδόν όλες τις παρενέργειες που μπορούσε να βγάλει και μετά σταδιακά την σταμάτησα.
Νομίζω μπορεί να προκαλέσει αρρυθμιες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η μίνο σου ρίχνει την πίεση, ξεκίνησε για υπερτασικούς. Ανάλογα με την ανταπόκριση του οργανισμού την ρυθμίζεις.
 

andy.k

Active member
Πάντως από προσωπική εμπειρία δε θα έλεγα ότι η μινοξιδιλη με κράτησε, είχα τεράστιες απώλειες τα τελευταία 7 χρόνια. Δε ξέρω τι θα γινόταν αν δε την έπαιρνα, ίσως και να έχανα νωρίτερα αυτά που έχασα όταν την εκοψα, αλλά δεν ήταν και σωτηρία η χρήση της. Αν την ξεκινήσω πάλι θα είναι μόνο για να επιταχύνει τη φυτρωση και για όσο διάστημα διαρκεί αυτη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H μινο δεν σε κρατάει. Η φίνα κάνει όλη την σοβαρή δουλειά και η οραλ σου δίνει παραπάνω αναγενή φάση που είναι ένα σημαντικό πλεονέκτημα (να έχεις ένα 5-10% παραπάνω τρίχες για κάλυψη).
 

witcher

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε, φαίνεται προσεγμένη δουλειά...Η εικόνα σου στην 9η μέρα δείχνει πολύ καλη με κοντό μαλλί, καθώς δείχνει πολή φυσική η φορά και η τοποθέτηση των μοσχευμάτων.

Μινοξιδίλη καλό ειναι να πάρεις τώρα και σταμάτησε την μετά τον 7ο μήνα. Πολλοί αυτό κάνουν την παίρνουν για την επέμβαση σαν βοηθητικό και μετά την σταματάνε.
 
Μπλουζα