Andyk, 2544 gts, 3/12/2022

Georgie

Well-Known Member
Γιατί να τραβηχτεί κάποιος που χρησιμοποιεί τη μινοξιδιλη μόνο για boost στη φυτρωση ένα 12μηνο?
Αφού ότι είναι να δώσει θα το δώσει στους 6 μήνες.
Εννοω φυτρωση, όχι τελικό αποτέλεσμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Καλή επιτυχία andy!
Αν και δεν συνηθίζω να προτείνω ή να προτρέπω, ωστόσο αν σκεφτείς λίγο καλύτερα θα δεις ότι τελικά η μινο (για μπουστάρισμσα) είναι περιττή.

Για να δούμε λοιπόν ένα ακόμη περιστατικό πύκνωσης από Έλληνα γιατρό!
Θα έχει ενδιαφέρον και εσύ τουλάχιστον δεν θα χαθείς.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Γιατί να τραβηχτεί κάποιος που χρησιμοποιεί τη μινοξιδιλη μόνο για boost στη φυτρωση ένα 12μηνο?
Αφού ότι είναι να δώσει θα το δώσει στους 6 μήνες.
Εννοω φυτρωση, όχι τελικό αποτέλεσμα
Γιατί μετά τον 6ο μήνα, αντί να τα βλέπει να φουντώνουν, ή θα τα βλέπει στάσιμα ή και λίγο χειρότερα.
Μία γνώμη είναι μόνο, κρίνοντας εξ ιδίων.
 

Georgie

Well-Known Member
Κοίτα δε νομίζω να κάνει πολλά η τοπική μινοξιδιλη.
Η αύξηση που προκαλεί η χρήση της στη κυκλοφορία του αίματος στο τριχωτό επιταχύνει τη φυτρωση that's all
Δε δίνει τίποτα παρά πάνω .
Τα μαλλιά από τη στιγμή που φυτρώνουν ακολουθούν το κύκλο τους χωρίς καμία βοήθεια από τη μινοξιδιλη .
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Κοίτα δε νομίζω να κάνει πολλά η τοπική μινοξιδιλη.
Η αύξηση που προκαλεί η χρήση της στη κυκλοφορία του αίματος στο τριχωτό επιταχύνει τη φυτρωση that's all
Δε δίνει τίποτα παρά πάνω .
Τα μαλλιά από τη στιγμή που φυτρώνουν ακολουθούν το κύκλο τους χωρίς καμία βοήθεια από τη μινοξιδιλη .
Και εγώ με αυτή τη λογική σκέφτηκα να τη χρησιμοποιήσω. Για να πάρω πιο γρήγορα το οποίο αποτέλεσμα και επειδή νομίζω οτι ισως με την καλύτερη κυκλοφορία του αίματος θα διευκολυνθεί και η δημιουργία πιο ισχυρού δικτύου εφόσον τώρα υπάρχουν περισσότεροι θύλακες... Δε ξέρω αν συνεισφέρει σε κάτι τέτοιο. Γιατί μόνο για να ικανοποιήσω την ανυπομονησία μου δε ξέρω αν θα την χρησιμοποιήσω.
 

Georgie

Well-Known Member
Και εγώ με αυτή τη λογική σκέφτηκα να τη χρησιμοποιήσω. Για να πάρω πιο γρήγορα το οποίο αποτέλεσμα και επειδή νομίζω οτι ισως με την καλύτερη κυκλοφορία του αίματος θα διευκολυνθεί και η δημιουργία πιο ισχυρού δικτύου εφόσον τώρα υπάρχουν περισσότεροι θύλακες... Δε ξέρω αν συνεισφέρει σε κάτι τέτοιο. Γιατί μόνο για να ικανοποιήσω την ανυπομονησία μου δε ξέρω αν θα την χρησιμοποιήσω.
Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ με το ίδιο σκεπτικό.
Την απεχθάνομαι γενικά και περιμένω άλλους 2-3 μήνες να πετάξω στο κουβά τα ρέστα που θα μείνουν
 

andy.k

Active member
Επειδή δεν έχω ανεβάσει φωτό πριν την επέμβαση ούτε φωτό καλης ανάλυσης από τη μέρα της επέμβασης, ανεβάζω τις αντίστοιχες της κλινικής, για να φανεί και η τοποθέτηση και η κατάσταση πριν την μμ ωστε να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης μετα το τελικό αποτέλεσμα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20221214_061209.jpg
    IMG_20221214_061209.jpg
    333.3 KB · Προβολές: 240
  • IMG_20221214_061032.jpg
    IMG_20221214_061032.jpg
    212.9 KB · Προβολές: 224
  • IMG_20221214_060933.jpg
    IMG_20221214_060933.jpg
    251.4 KB · Προβολές: 225
  • IMG_20221214_060729.jpg
    IMG_20221214_060729.jpg
    65.8 KB · Προβολές: 239
  • IMG_20221214_060533.jpg
    IMG_20221214_060533.jpg
    442.3 KB · Προβολές: 241
  • IMG_20221214_060336.jpg
    IMG_20221214_060336.jpg
    221.1 KB · Προβολές: 217
  • IMG_20221214_060246.jpg
    IMG_20221214_060246.jpg
    108.2 KB · Προβολές: 203
  • IMG_20221214_060200.jpg
    IMG_20221214_060200.jpg
    101.7 KB · Προβολές: 234

vlafo

Well-Known Member
Andy
Σου εύχομαι καλή φύτρωση.
Ο σχεδιασμός είναι πολύ ωραίος,το νούμερο που βάλατε το σωστό και αν πιάσεις τη μέγιστη φύτρωση η εικόνα σου θα αλλάξει πολύ.
Ένα κλασσικό παράδειγμα τι γίνεται αν η αα είναι εν εξελίξει και κόψεις τις θεραπείες.
Το έδαφος που μπορείς να χάσεις σε αυτή την περίπτωση ακυρώνει και μια μμ όσο επιτυχημένη και να είναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Andy
Σου εύχομαι καλή φύτρωση.
Ο σχεδιασμός είναι πολύ ωραίος,το νούμερο που βάλατε το σωστό και αν πιάσεις τη μέγιστη φύτρωση η εικόνα σου θα αλλάξει πολύ.
Ένα κλασσικό παράδειγμα τι γίνεται αν η αα είναι εν εξελίξει και κόψεις τις θεραπείες.
Το έδαφος που μπορείς να χάσεις σε αυτή την περίπτωση ακυρώνει και μια μμ όσο επιτυχημένη και να είναι.
Ευχαριστώ vlafo,
Μια παρατήρηση μόνο. Το έδαφος δε χάθηκε επειδή διεκοψα κάποια θεραπεία. Το έδαφος χάθηκε επειδή η θεραπεία που χρησιμοποιούσα (μινοξ μια φορά τη μέρα) δεν είχε κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Ελπίζω η θεραπεία που ακολουθώ εδώ και 2 χρόνια(φιναστεριδη) να συνεχισει να έχει επίδραση σε ότι αφορά τη σταθεροποίηση της κατάστασης. Αν δεν γίνει αυτό τότε δεν έχει νόημα το οτιδήποτε. Το λάθος μου ενδεχομένως είναι ότι καθυστέρησα να ξεκινήσω τη συγκεκριμένη θεραπεία παρόλο που έβλεπα ότι χάνω σταδιακά έδαφος. Η φίνα νομίζω με πιάνει ελπίζω να έχω δικιο...θα δείξει...
 

vlafo

Well-Known Member
Ευχαριστώ vlafo,
Μια παρατήρηση μόνο. Το έδαφος δε χάθηκε επειδή διεκοψα κάποια θεραπεία. Το έδαφος χάθηκε επειδή η θεραπεία που χρησιμοποιούσα (μινοξ μια φορά τη μέρα) δεν είχε κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Ελπίζω η θεραπεία που ακολουθώ εδώ και 2 χρόνια(φιναστεριδη) να συνεχισει να έχει επίδραση σε ότι αφορά τη σταθεροποίηση της κατάστασης. Αν δεν γίνει αυτό τότε δεν έχει νόημα το οτιδήποτε. Το λάθος μου ενδεχομένως είναι ότι καθυστέρησα να ξεκινήσω τη συγκεκριμένη θεραπεία παρόλο που έβλεπα ότι χάνω σταδιακά έδαφος. Η φίνα νομίζω με πιάνει ελπίζω να έχω δικιο...θα δείξει...
H θεραπεία της μίνοξ αν σταματήσει δεν κάνει μεγάλη διαφορά(σε αντίθεση με ότι έχει επικρατήσει λανθασμένα εδώ μέσα) η θεραπεία της φίνας ναι.
 

tasos33

Well-Known Member
Και εγώ με αυτή τη λογική σκέφτηκα να τη χρησιμοποιήσω. Για να πάρω πιο γρήγορα το οποίο αποτέλεσμα και επειδή νομίζω οτι ισως με την καλύτερη κυκλοφορία του αίματος θα διευκολυνθεί και η δημιουργία πιο ισχυρού δικτύου εφόσον τώρα υπάρχουν περισσότεροι θύλακες... Δε ξέρω αν συνεισφέρει σε κάτι τέτοιο. Γιατί μόνο για να ικανοποιήσω την ανυπομονησία μου δε ξέρω αν θα την χρησιμοποιήσω.
Σε μένα τουλάχιστον η φυτρωση εξελίχθηκε γρήγορα, στο 5μηνο είμαι στο 90,% βάζω από την 15η μέρα 1.5 ml αφρό regain 5 φορές την εβδομαδα
 

nick90

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φιλε. Με τη προϋπόθεση της υψηλής φύτρωσης πιστεύω θα αλλάξει πολύ η εικόνα σου και θα μείνεις ικανοποιημένος με το τελικό αποτέλεσμα.
Όντως έχασες πολλά μαμά από την προηγούμενη μμ σου που ειχες πάει πολύ καλά. Αν έπαιρνες φιναστερίδη από τότε θα διατηρούσες και το αποτέλεσμα της πρώτης μεταμόσχευσης σου.
 

andy.k

Active member
Καλή επιτυχία φιλε. Με τη προϋπόθεση της υψηλής φύτρωσης πιστεύω θα αλλάξει πολύ η εικόνα σου και θα μείνεις ικανοποιημένος με το τελικό αποτέλεσμα.
Όντως έχασες πολλά μαμά από την προηγούμενη μμ σου που ειχες πάει πολύ καλά. Αν έπαιρνες φιναστερίδη από τότε θα διατηρούσες και το αποτέλεσμα της πρώτης μεταμόσχευσης σου.
Αν δε βάλεις τη φίνα στη σκακιέρα από νωρίς....άστα...μόνο έτσι σώζεται, αν σε πιάσει φυσικά.
 
Μπλουζα