Alexskg, Dr. Jose Lorenzo, fue, 3601 grafts, 11-12/03/2022 (1st operation)

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτο που βλεπω απο πριν ειναι οτι εγινε και παλι ομορφοπαιδο αλλαξε η εικονα του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexskg

Verified MM member
Better than expected!
Εντυπωσιακο ποσοστο και ταχύτητα φυτρωσης, πολυ καλος τελικα ο σχεδιασμός της τριγωνικης hairline, φυσικοτατα temples, πολυ καλη εικόνα δοτριας κ ομογενοποιηση!
Πολύ διαφωτιστικό αποτέλεσμα σε σχέση και με την κουβέντα που είχε προηγηθεί (αν μπορουν να σταθουν χαμηλές σχετικά πυκνότητες με υψηλο λόγο).
Με τη 2η επεμβαση και σε συνδυασμό με χρηση φιναστεριδης θα μιλάμε για ολική επαναφορά με υψηλοτατη φυσικοτητα!

Πως το βλέπεις εσύ μέχρι στιγμής @alexskg ?
Είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος..έχει αλλάξει πολύ η εικόνα μου προς το καλύτερο και για να ειμαι ειλικρινής δεν περιμενα τοσο γρηγορη φύτρωση. Ειδικά στην α ζωνη θεωρω οτι ισως να μην χρειαστει να την πειραξουμε καθολου στην δεύτερη επέμβαση (την οποια προγραμματιζω για Ιανουαριο).

Υπάρχουν κάποια σημεία που θεωρω οτι χρήζουν βελτίωσης αλλα ειναι απλως λεπτομέρειες. Το μοναδικό που δεν μου αρέσει προς το παρον ειναι τα temple peaks μιας και θα τα ηθελα κάπως πιο ομογενοποιημενα.

Ο σχεδιασμος της hairline που ειχαμε συζητησει δρμεν μου φαινεται καθολου κακή με μακρυ μαλλι.. το αντίθετο.

Σε γενικες γραμμές ειμαι απόλυτα χαρουμενος με την επιλογη μου μεχρι στιγμης και περιμένω να δω ποσο μπορει να βλετιωθει η εικονα περαιτέρω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα temples πρέπει να τα περιμένεις τουλάχιστον στο χρόνο για να στρώσει και η τρίχα καλύτερα έτσι ώστε να μπορούν να χτενιστούν το ίδιο με τα πιο πίσω και να φαίνονται ομογενοποιημένα.
 

Gianney

Well-Known Member
Όντως μια χαρά σε θέμα φύτρωσης και ο σχεδιασμός μου φαίνεται ωραίος,όχι σαν άλλους σχεδιασμούς πιο τριγωνικόυς.Τωρα τα temples μοιαζει σαν η διώρυγα του Σουέζ να χωρίζει το τρίγωνο από το υπόλοιπο κομμάτι με την τωρινή κατάσταση.
 

alexskg

Verified MM member
Τ
 

Συνημμένα

  • LRM_20220916_101426.jpg
    LRM_20220916_101426.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 222
  • LRM_20220916_101623.jpg
    LRM_20220916_101623.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 214

vlafo

Well-Known Member
Alex να το χαίρεσαι αν και έχεις ακόμα να περιμένεις.
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα είσαι ικανοποιημένος ή περίμενες κάτι ακόμα?
Το crown σου δεν ήταν έτσι αν δεν κάνω λάθος.
 

alexskg

Verified MM member
Alex να το χαίρεσαι αν και έχεις ακόμα να περιμένεις.
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα είσαι ικανοποιημένος ή περίμενες κάτι ακόμα?
Το crown σου δεν ήταν έτσι αν δεν κάνω λάθος.
Σ ευχαριστώ πολύ vlafo.

Μεχρι στιγμής είμαι αρκετα ικανοποιημένος. Έχει αλλάξει η εικόνα μου κατα πολύ. Επίσης η τριγωνική hairline που ήταν ένα από τα πράγματα που με ανησυχουσαν, δεν φαίνεται καθόλου, στα δικά μου μάτια, με μακρύ μαλλί.

Τα πράγματα που με ανησυχούν αυτη τη στιγμή ειναι να αυξηθεί η κάλυψη στη β ζωνη και να βελτιωθούν λιγο τα temporal peaks. Ευελπιστώ οτι η β ζώνη θελει απλως λίγο παραπάνω χρόνο.

Όσο για το crown, εχω κι εγώ την αίσθηση ότι εχει αραιώσει κι άλλο τους τελευταιους μήνες. Περίεργο μιας και παιρνω 6mg/εβδομαδα φινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Σ ευχαριστώ πολύ vlafo.

Μεχρι στιγμής είμαι αρκετα ικανοποιημένος. Έχει αλλάξει η εικόνα μου κατα πολύ. Επίσης η τριγωνική hairline που ήταν ένα από τα πράγματα που με ανησυχουσαν, δεν φαίνεται καθόλου, στα δικά μου μάτια, με μακρύ μαλλί.

Τα πράγματα που με ανησυχούν αυτη τη στιγμή ειναι να αυξηθεί η κάλυψη στη β ζωνη και να βελτιωθούν λιγο τα temporal peaks. Ευελπιστώ οτι η β ζώνη θελει απλως λίγο παραπάνω χρόνο.

Όσο για το crown, εχω κι εγώ την αίσθηση ότι εχει αραιώσει κι άλλο τους τελευταιους μήνες. Περίεργο μιας και παιρνω 6mg/εβδομαδα φινα.
Η εικόνα σου σίγουρα είναι άλλη,αλλά στόχευσες σωστά στη β ζώνη.
Εκεί χρειάζεσαι πολύ περισσότερη κάλυψη ,τα temporal peaks θα τα έβαζα σε δεύτερη μοίρα.
Το crown μου έκανε εντύπωση για αυτό το ανέφερα.
Βέβαια και άλλες τέτοιες περιπτώσεις έχουμε δει αλλά με φίνα καθημερινά δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοια αραίωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
Σ ευχαριστώ πολύ vlafo.

Μεχρι στιγμής είμαι αρκετα ικανοποιημένος. Έχει αλλάξει η εικόνα μου κατα πολύ. Επίσης η τριγωνική hairline που ήταν ένα από τα πράγματα που με ανησυχουσαν, δεν φαίνεται καθόλου, στα δικά μου μάτια, με μακρύ μαλλί.

Τα πράγματα που με ανησυχούν αυτη τη στιγμή ειναι να αυξηθεί η κάλυψη στη β ζωνη και να βελτιωθούν λιγο τα temporal peaks. Ευελπιστώ οτι η β ζώνη θελει απλως λίγο παραπάνω χρόνο.

Όσο για το crown, εχω κι εγώ την αίσθηση ότι εχει αραιώσει κι άλλο τους τελευταιους μήνες. Περίεργο μιας και παιρνω 6mg/εβδομαδα φινα.
Το crown όντως έχει ανοίξει, βέβαια η συνολική εικόνα είναι η μέρα με την νύχτα. Αν και είσαι στην φίνα για περίπου 16 μήνες νομίζω οτι μεγάλο μέρος αυτών των μηνών ήσουν με 3χ την εβδομάδα και για αυτό έχεις αυτή την εικόνα τώρα. Απο την στιγμή που είσαι πλέον με 6χ την εβδομάδα νομίζω οτι θα ανακάμψεις αλλά εξαρτάται απο το πριν πόσο καιρό έκανες την αλλαγή απο 3χ σε 6χ. Αν ήταν πρίν 3-4 μήνες τότε έχεις shedding για να βγούν νέα δυνατότερα μαλλιά οπότε είσαι μια χαρά απλά περνάς ενα σημείο που είναι ψυχοφθόρο με προσωρινή αραίωση.
 

alexskg

Verified MM member
Για β ζώνη θα περιμένω να δω γιατι όπως εχει αναφερθεί στο forum, τα πολυτριχα αργουν να δωσουν.. θεωρώ οτι σαν φυτρωση, ειδικά στην hairline είχε πολυ υψηλο ποσοστο.

Για την φινα, ανέβασα την δοση εδω και περιπου 5 μήνες. Επίσης άλλαξα πρόσφατα από χάπι propecia σε proscar κομμένο (5χ 1.25) αλλά δεν νομίζω οτι αυτό κανει κάποια διαφορά.

Γενικά η αλλαγή στην εικόνα (πλην του crown) είναι πολύ καλή, ειδικά σε νορμαλ συνθήκες φωτισμού.

Εχω ηδη κλεισει για την δεύτερη επεμβαση τον Ιανουάριο οπότε μεχρι τότε βλέπουμε..
 

alexskg

Verified MM member
Καλησπέρα,

Ανεβάζω φωτογραφίες επταμήνου. Τραβηγμένες μπροστά από το παράθυρο σε συννεφιασμένη μέρα.
 

Συνημμένα

  • 18CC7F3A-DED7-4C26-8D14-05B1474E4D3E.jpeg
    18CC7F3A-DED7-4C26-8D14-05B1474E4D3E.jpeg
    770.5 KB · Προβολές: 174
  • BBD88C67-8AD5-4258-9394-26BE1C34AE79.jpeg
    BBD88C67-8AD5-4258-9394-26BE1C34AE79.jpeg
    806.3 KB · Προβολές: 175
  • CAA47635-3C1D-4AD1-AFE4-189F0843BD99.jpeg
    CAA47635-3C1D-4AD1-AFE4-189F0843BD99.jpeg
    797.5 KB · Προβολές: 175
  • DEA1F9E2-3544-494F-8919-687027666B1F.jpeg
    DEA1F9E2-3544-494F-8919-687027666B1F.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 170

Troufas

Active Member
Μπράβο @alexskg πας πολύ καλα, φαίνεται καθαρά διαφορά από τον προηγούμενο μήνα. Temples επίσης βελτιώθηκαν αισθητά.
Συνολικά έχει αλλαξει εντελώς η εικόνα σου.

Ανέβασε αν θελεις και αλλη μια Photo από μπροστά στο ύψος του προσώπου χωρίς να σκύβεις κεφάλι, αν δε σου είναι κόπος. Για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα για το επίπεδο φυσικότητας της hairline.

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!
 
Μπλουζα