Alexandros- athens- dhi- 1304 grafts, 17/01/2018

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Ανεβάζω και φωτό από κινητό, καπάκι μετά από λούσιμο, σκούπισμα ότι να ναι και κανένα χτένισμα, απλά όλα μπροστά.

Να το χαιρεσαι,εγινε πραγματικα οπως το επιθυμουσες, αν και εγω δεν ειμαι φαν του να μπαινουν τοσα πολλα grafts σε μια περιοχη, you never know.

Αν δεν μπαίναν τόσα grafts δεν θα πετύχαινα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Έπρεπε να μπουν γιατί τα πίσω μαλλιά είναι μια χαρά και δεν έχουν αραίωση. Οπότε, έπρεπε να πετύχουμε ένα ομοιογενές- ομοιόμορφο αποτέλεσμα και να μην φαίνονται τα μπροστά αραιά και τα πίσω πυκνά.
 

Συνημμένα

  • lousimo.jpg
    lousimo.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 978

ItsAllGone

Active Member
Ναι αλλα αν σε 5-6 χρονια ξεκινησει τριχοπτωση απο πισω, εχεις καβαντζα γκραφτς? η θα αναγκαστεις να πας σε φινα.
 

alexandros _athens

Active Member
Ναι αλλα αν σε 5-6 χρονια ξεκινησει τριχοπτωση απο πισω, εχεις καβαντζα γκραφτς? η θα αναγκαστεις να πας σε φινα.

Καταρχήν... χτύπα ξύλο! Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πίσω. Αλλά ναι, υπάρχουν διαθέσιμα, αν και εφόσον χρειαστεί μελλοντικά. Πάντως, ακόμη και αν αραιώσω ελαφρά πίσω σε 5-6-10 χρόνια όπως λες, δε σκοπεύω να μπω αμέσως για μεταμόσχευση. Ίσως, μια μικρή αραίωση στο μπιφτέκι να μη με ενοχλήσει τόσο πολύ. Το θέμα μου ήταν μπροστά. Είχα χάσει σχεδόν όλη την Α Ζώνη και σημαντικό μέρος της Β. Τη βιτρίνα την έσωσα. Τη Φίνα φίλε όχι, δεν τη σκέφτομαι ούτε τη σκέφτηκα ποτέ. Ακόμη και Regain όταν ξεκίνησα για μια βδομάδα, το έκοψα λόγω ερεθισμού. Δεν έχω κάνει τίποτα παραπάνω από τη μεταμόσχευση και κάποιες βιταμίνες. Αν είχα πλακωθεί και σε φάρμακα, πιθανόν να είχα ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα. Αλλά δεν ήθελα να μπλέξω. Ήθελα να λύσω το θέμα απλά και μόνο με τη μεταμόσχευση. Και δόξα το Θεό, πήγε πολύ καλά. Και να πω κιόλας πως σε ότι αφορά τη δότρια, έγινε πάρα πολύ καλή διαχείριση σε τέτοιο βαθμό που δεν φαίνονται dots ακόμη και όταν τα κόβω τέρμα κοντά, σχεδόν ξυρισμένα.
 

alexandros _athens

Active Member
Καλημέρες σε όλους. Σε μια βδομάδα κλείνω 8 μήνες ακριβώς. Έκατσα χτες βράδυ και έφτιαξα ένα "πριν κ μετά", με φωτος πριν τη μεταμόσχευση και τις πιο πρόσφατες που έχω βγάλει (από κινητό, πιο σκοτεινές από τις πρώτες). Πλέον, νιώθω άσχημα και μόνο που βλέπω το πριν. Νομίζω έχουν ενδιαφέρον, τις ανεβάζω κ εδώ.
 

Συνημμένα

  • Πριν 1.png
    Πριν 1.png
    484.1 KB · Προβολές: 861
  • Πριν 2.png
    Πριν 2.png
    416.3 KB · Προβολές: 846

vlafo

Well-Known Member
Αλέξανδρε πολύ καλός,άλλος άνθρωπος.
Το πριν σου δεν ήταν τραγικό μην τα παραλές ,απλά το μετά πλέον γίνεται τόσο ωραίο που το πριν σε χαλάει πολύ.
 

tasos33

Well-Known Member
Η αλλαγη τεράστια, άλλος ανθρωπος , το αποτελεσμα ειναι επιτυχημενο μεν αλλά για να κάνω και τον δικηγόρο του διαβόλου δε, για τα 4500? graft Που χρησιμοποίησες θα το χαρακτήριζα και "φτωχό¨

 

alexandros _athens

Active Member
Η αλλαγη τεράστια, άλλος ανθρωπος , το αποτελεσμα ειναι επιτυχημενο μεν αλλά για να κάνω και τον δικηγόρο του διαβόλου δε, για τα 4500? graft Που χρησιμοποίησες θα το χαρακτήριζα και "φτωχό¨


Κάθε άποψη, καλοδεχούμενη φίλος. Στο βίντεο που ανέβασες, κατά τη γνώμη μου, η hairline κάνει μπαμ καραμπινάτο πως είναι μεταμόσχευση (δες φωτό από το 7.54 min), έχει κατηφορική φορά στους κροτάφους και νομίζω πως τελικά υστερεί σε φυσικότητα. Από κοντά ειδικά, δεν πιστεύω πως θα περνάει απαρατήρητο σε καμία περίπτωση (ειδικά αν χρησιμοποιήσει προιόν και τα χτενίσει- κολλήσει προς τα πίσω). Από φύτρωση είχε φουλ σίγουρα, εννοείται πως πήγε καλά και είναι ωραίο (μην τρελαθούμε κιόλας!). Ωστόσο, για μένα, ένα βασικό θέμα είναι να μη δείχνει ξένο το μαλλί πάνω στο κεφάλι. Ξαναλέω, γνώμη μου.
 

Συνημμένα

  • hairline.jpg
    hairline.jpg
    46.5 KB · Προβολές: 808

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Το μαλλί σου Αλέξανδρε είναι εντυπωσιακό, το βλέπω κ το ζηλευω.
Ποσό τεράστιο μπόνους δίνει αισθητικά το μαλλί όταν είναι ίσιο ή έστω όταν φαίνετε ισιο

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι όλα τέλεια όμως .

Πρώτο,σε μια κορυφαία κλινική για να πετύχεις το αποτέλεσμα το δικό σου, θα ήθελες 3500 μοσχεύματα περίπου. Εσύ χρησιμοποίησες περισσότερα συνολικά. Ελπίζω να μην τα χρειαστείς στο μέλλον αυτά τα extra που "χαραμιστηκαν" .

Δεύτερον κ εξίσου σημαντικό, στο εξωτερικό θα το πετυχαίνες με την πρώτη, και δεν θα χρειαζόταν να ξαναπεράσεις αυτή τη διαδικασία .Θα την έκανε και σε 7-8 μήνες θα ήσουν κομπλέ.

Κατά τα άλλα να χαιρεσε το τρομερό πραγματικά μαλλί σου.
Οι περιπτώσεις 3Α-4Α όπως εσύ,ο Δημήτρης ακόμα και ο Mod είναι οι πλέον ιδανικές για μεταμόσχευση
Απο εκεί που ήσουν καραφλοκορακας,μετά από μια μεταμοσχευσουλα, 3500 grafts, και 7-8 μήνες υπομονή, γίνεσε μοντέλο
 

aeratos28

Just aeratos
Naruto,3800grafts έβαλε ο Αλέξανδρος.για 300 grafts παραπάνω κάνεις λόγο τώρα?νομίζω είναι ανάξιο λόγου αυτό.τωρα για το θέμα ότι θα το έκανε σε μια επέμβαση στο εξωτερικό ,ναι σίγουρα θα γινόταν άνετα σε μια σε κάποιον καλό γιατρο
 

makis25

Well-Known Member
παιδια να σας θυμισω πως τα πρωτα 2500 grafts τα εκανε με ακούρευτη μεθοδο . Οχι ντεμεκ ακουρευτη αλλα εντελως ακουρευτη και δοτρια και ληπτρια . Για τα 3800κατι που εβαλε το αποτελεσμα του ειναι αμεσα συγκρίσιμο με αυτα που βλεπουμε με ιδια νουμερα απο το εξωτερικο . Και μπραβο του .
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φίλε Αλέξανδρε απίθανο το μαλλί σου, εξαιρετικό σε κάθε τομεα.. δείχνει φυσικοτατο 100% και όχι στις τελευταίες που ανέβασες μονο αλλά σε όλες. Συγχαρητήρια φιλε δεν εκατσες να αποδεχτεις το πεπρωμένο σου και το αλλαξες..
 

PROF

Active Member
Prof αυτος στο bellicapelli βεβαια εχει στις πριν φωτογραφιες περισσοτερο μαλλι μαμα μπροστα .

Μάκη νομίζω ότι το δια ταύτα στην εν λόγω περίπτωση δεν είναι εάν ο τύπος είχε 500grafts παραπάνω από τον Αλέξανδρο, ούτε εάν έβαλε 300grafts λιγότερα από τον Αλέξανδρο, αλλά ότι από σκοροφαγωμένη μαϊμου που θα έλεγε και ο John ο τύπος έγινε
Elvis κανονικός!
 

alexandros _athens

Active Member
Χαίρομαι που το αποτέλεσμα αρέσει στους περισσότερους κ ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια. Μακάρι να πηγαίνουν ΟΛΕΣ οι μεταμοσχεύσεις των παιδιών εδώ μέσα εξίσου καλά και ακόμη καλύτερα γιατί έχω βρεθεί στη θέση της... καραφλής μαϊμούς :D και ξέρω ακριβώς πως νιώθουν όσοι μπαίνουν στη διαδικασία. Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε!
@Φίλε @koumparos για την τελική πυκνότητα θα πρέπει να περιμένουμε ακόμη 5 μήνες, είμαι στο 8μηνο. Μέχρι τότε, ανενεώνω το νήμα και παρακολουθώ το forum όσο πιο συχνά μπορώ.

Θέλω να σταθώ λίγο σε αυτό που έγραψε ο φίλος @Akis-multi.
Φίλε Αλέξανδρε απίθανο το μαλλί σου, εξαιρετικό σε κάθε τομεα.. δείχνει φυσικοτατο 100% και όχι στις τελευταίες που ανέβασες μονο αλλά σε όλες. Συγχαρητήρια φιλε δεν εκατσες να αποδεχτεις το πεπρωμένο σου και το αλλαξες..

Πόσο δίκιο έχεις! Αυτό με το πεπρωμένο που ανέφερες, να ξέρεις, μου ταλαιπώρησε αρκετά το μυαλό, μήνες πριν μπω για μεταμόσχευση. Σκεφτόμουν αν είναι δίκαιο/σωστό/ ηθικό να παρέμβω σε αυτό που έχει επιλέξει η φύση για μένα. Να παρέμβω στο πεπρωμένο όπως είπες. Σκεφτόμουν συγκεκριμένα πως θα γεράσω και δεν θα δω ποτέ τον εαυτό μου και τα μούτρα μου όπως θα γινόντουσαν αν άφηνα την κατάσταση να εξελιχθεί φυσιολογικά.
Τελικά όμως, τι είναι φυσιολογικό; Να βλέπεις καθημερινά κάτι που δεν σου αρέσει; Να αποδεχτείς με το ζόρι κάτι που σε χαλάει βαθιά μέσα σου; Μιλώντας πλέον εκ του ασφαλούς, μπορώ να πω ότι ναι, άξιζε τον κόπο, και με το παραπάνω. Όχι μόνο γιατί βελτιώθηκε η εικόνα μου αλλά κυρίως γιατί βελτιώθηκε η ψυχολογία μου. 'Εφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου και χωρίς υπερβολή, άλλαξε ένα σημαντικό κομμάτι της ζωής μου. Είναι μεγάλη υπόθεση από εκεί που παλεύεις μπροστά στον καθρέφτη για να καλύψεις τα καραφλά κενά με δέκα τρίχες, ξαφνικά να χτενίζεσαι και να φτιάχνεσαι όπως ακριβώς θέλεις. Μακάρι να άνηκα σε αυτούς που δεν τους καίγεται καρφί αν έχουν ή δεν έχουν μαλλιά. Τυχεροί άνθρωποι! Όμως, ανήκω στο απέναντι στρατόπεδο- όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα! Και ως γνήσιο αρρωστάκι, ενώ έχω φουντώσει, ακόμη περιμένω το 12μηνο να δω που θα κάτσει η μπίλια, το τελικό τελικό τελικό αποτέλεσμα. Μετά απ όλα αυτά, χαίρομαι γιατί ευτυχώς, όπως εξελίχθηκε, φαίνεται πως πήρα τη σωστή απόφαση.

(Κατάθεση ψυχής αλλά ok, έτσι μου βγήκε...)
 
Μπλουζα