Alexandros- athens- dhi- 1304 grafts, 17/01/2018

makis25

Well-Known Member
Αλέξανδρε πρίν διαγραφεί το νήμα σου,
είχαμε πεί ότι θα ήταν ορθότερο αν εξ αρχής είχε οριστεί ο σωστός σχεδιασμός (και απο τις δύο πλευρές),
δεδομένου ότι φτιάχνοτας 2 φορές hairline και κροτάφους κάνεις σπατάλη μονότριχων και δίτριχων.

Σε meeting που εκανες έπειτα με την γιατρό σου
και εκφράζοντας την ανησυχία σου,
η γιατρός είχε αποταθεί ότι δέν έχεις πρόβλημα με τα μονότριχα.

Πλεόν βλέπουμε ότι χρησιμοποιήθηκαν για όλον αυτόν τον επανασχεδιασμό της Hairline και κροτάφων ΜΟΛΙΣ 155 μονότριχα.
Νούμερο αισθητά μικρό για να σου δώσει φυσικότητα και ρεαλισμό.

Τελικά αφού πρίν την μτχ η γιατρός είχε πεί ότι δέν έχεις πρόβλημα με τα μονότριχα γιατί τόσα λίγα?

Τέλος όσον αφορά τον σχεδιασμό στος κροτάφους σου ,
να σου πώ ότι αυτό τον σχεδιασμό ΔΕΝ θα το συναντήσεις πουθενά στην φύση:


Προβολή συνημμένου 17039

Αν παρατηρήσεις τριγύρω σου , φίλους , συγγενείς , περαστικούς,
οι κροτάφοι με το δέσιμο στα temples, ακολουθούν ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μιά νοητή ευθεία γραμμή
με την hairline είτε μια ελαφριά ανηφορική προς τα επάνω.
Είτε κάποιος έχει τζίβα μαλλί , είτε πάσχει απο τριχόπτωση , είτε έχει κατέβει μερικά NW ,
οι κροτάφοι με τα temples δέν είναι ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΤΗΦΟΡΙΚΟΙ !!!

Αντίστοιχα γίνεται και στο κλείσιμο των temples,
είτε κόβονται απότομα με γωνία , είτε με οβαλ προς τα πάνω,

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ !!!

Παράδειγμα:

Προβολή συνημμένου 17040

Προβολή συνημμένου 17042
Προβολή συνημμένου 17041
στη τελευταια ειδικα το σχεδιο που εκανες που αρεσει πολυ , ισως ειναι και το πιο επιθετικο σχεδιο βεβαια . Ε ενταξει , μπορει σε 8-10 μηνες να παρει τη φωτο με το σχεδιο σου να παει να βαλει αλλα 200 μονοτριχα και να φτασει ετσι και τα 4000 grafts!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

twilight

Member
Stripar εσενα πρέπει να ας κάνουμε διαπραγματευτή του φόρουμ!.Ειναι απίστευτα τα σκίτσα που ετοιμασες και όντως τελείως αφύσικο αυτό το σχέδιο που κάνανε στον Αλέξανδρο!

Νομίζω ο Αλέξανδρος πρέπει να πάει άμεσα στην κλινική και να απαιτήσει άμεση διόρθωση , οι 8-10 μήνες που λέει ο μακισ Παραπάνω νομίζω ειναι πολύς καιρός άσε που θα πρέπει να ξαναπεράσει τα ίδια.

Πως να έχεις μπέσα τώρα στις άλλη κλινική της Ελλάδας όταν βλέπεις τέτοια τερατώδη λάθη σχεδιασμού

Μάκη εμένα μου άρεσε το δεύτερο σχέδιο του Stripar , λίγο ποιο συντηρητικό από το δικό σου....
 

aeratos28

Just aeratos
Συγνώμη ρε παιδιά.το τελείως αφύσικο,που το βλέπεις φίλε twilight.?βάλε τη φωτό που τον δείχνει από μπροστά και δείξε μου το αφύσικο σχέδιο που λες.επισης στους 2 σχεδιασμούς εκτός του πρώτου,η διαφορά είναι της τάξης των 50 άντε 70 grafts..ίσως τραβηγμένο το να πάει να απαιτήσει άμεσα διόρθωση κτλ..δεν βλέπω κάτι άσχημο.
 

twilight

Member
Aerate διορθώσετε αν κάνω λάθος , αλλά αυτήν την στιγμή δεν μιλάμε για το πως δείχνει από μπροστά αλλά πως δείχνει από το πλάι.
Η φυσικότητα νομίζω προσδίδεται στο σύνολο του σχεδίου και από ολεσ Τις όψεις ανφασ - προφίλ και όχι αποκλειστικά και μόνο στην φάτσα-hairline.
Στα δικά μου μάτια φαίνεται τελείως αφύσικο ο αχεδιασμος που του κάνανε στο πλάι.
Οπως είπε ο στριπαρ δεν υπάρχει κατηφορικός κροτάφος στην φύση , κάτι που μπορεί εύκολα κάνεις να το διαπιστώσει από φωτογραφίες στο internet ή από τους γνωστούς του.
Αυτό λοιπόν το κάνει αφύσικο !(τεχνικό- μεταμόσχευση)
 

aeratos28

Just aeratos
Ας ανεβάσει καμία φωτό τωρινή ο Αλέξανδρος να τον δούμε τώρα πως φαίνεται που έχει περάσει κάποιο διάστημα από τη μεταμόσχευση.
 

PROF

Active Member
Ο σχεδιασμός της Hairline του Αλέξανδρου όχι μόνο στη δεύτερη αλλά και στην πρώτη επέμβαση δε νομίζω ότι είναι και για σεμινάριο. Με δεδομένο μάλιστα ότι το πρόβλημα του ήταν εξαιρετικά μικρό θα μπορούσε άνετα να γίνει καλύτερος και απ΄ ότι ήταν στα 18 του και μάλιστα να δείχνει και φυσικότατο το αποτέλεσμα αφού τα χαρακτηριστικά του είναι πραγματικά άριστα (ηλικία, NW, χρώμα, δότρια, κλπ.).
Άποψή μου είναι ότι έχει δίκιο ο Stripar η δουλειά έπρεπε να είχε τελειώσει με μία επέμβαση, με καλύτερο σχεδιασμό HL και ασφαλώς καλύτερη διαχείριση των μονότριχων. Σε κάθε περίπτωση πάντως για τα Ελληνικά δεδομένα ήταν μια επιτυχής επέμβαση.
Καλή συνέχεια Αλέξανδρε!

Υ.Γ. Πραγματικά δεν ξέρω πόση ώρα αφιερώνουν στις Ελληνικές κλινικές για το consultation, τον έλεγχο της δότριας, το σχεδιασμό της επέμβασης, τη σχεδίαση της HL, το συνολικό πλάνο που αφορά και τυχόν μελλοντικές επεμβάσεις, αλλά τόσο στην HLC, όσο και στον Dr Kaan ήταν θέμα θεμελιώδους σημασίας, οι υπολογισμοί και οι σχεδιασμοί, η τελική σχεδίαση της HL και των temples, ο καθορισμός και η πυκνότητα των περιοχών επέμβασης, τα σβήσε, γράψε, υπολόγισε, ξανασχεδίασε παίρναν πάνω από μία ώρα για τον κάθε ασθενή και θεωρούνταν το πιο κρίσιμο κομμάτι της διαδικασίας καθώς μετά όλοι δουλεύαν by the book με τα πρωτόκολλα σαν αυτοματοποιημένες μηχανές, όλο το θέμα ήταν μέχρι να τελειώσει ο σχεδιασμός.
 

Tsek

Well-Known Member
Ο σχεδιασμός της Hairline του Αλέξανδρου όχι μόνο στη δεύτερη αλλά και στην πρώτη επέμβαση δε νομίζω ότι είναι και για σεμινάριο. Με δεδομένο μάλιστα ότι το πρόβλημα του ήταν εξαιρετικά μικρό θα μπορούσε άνετα να γίνει καλύτερος και απ΄ ότι ήταν στα 18 του και μάλιστα να δείχνει και φυσικότατο το αποτέλεσμα αφού τα χαρακτηριστικά του είναι πραγματικά άριστα (ηλικία, NW, χρώμα, δότρια, κλπ.).
Άποψή μου είναι ότι έχει δίκιο ο Stripar η δουλειά έπρεπε να είχε τελειώσει με μία επέμβαση, με καλύτερο σχεδιασμό HL και ασφαλώς καλύτερη διαχείριση των μονότριχων. Σε κάθε περίπτωση πάντως για τα Ελληνικά δεδομένα ήταν μια επιτυχής επέμβαση.
Καλή συνέχεια Αλέξανδρε!

Υ.Γ. Πραγματικά δεν ξέρω πόση ώρα αφιερώνουν στις Ελληνικές κλινικές για το consultation, τον έλεγχο της δότριας, το σχεδιασμό της επέμβασης, τη σχεδίαση της HL, το συνολικό πλάνο που αφορά και τυχόν μελλοντικές επεμβάσεις, αλλά τόσο στην HLC, όσο και στον Dr Kaan ήταν θέμα θεμελιώδους σημασίας, οι υπολογισμοί και οι σχεδιασμοί, η τελική σχεδίαση της HL και των temples, ο καθορισμός και η πυκνότητα των περιοχών επέμβασης, τα σβήσε, γράψε, υπολόγισε, ξανασχεδίασε παίρναν πάνω από μία ώρα για τον κάθε ασθενή και θεωρούνταν το πιο κρίσιμο κομμάτι της διαδικασίας καθώς μετά όλοι δουλεύαν by the book με τα πρωτόκολλα σαν αυτοματοποιημένες μηχανές, όλο το θέμα ήταν μέχρι να τελειώσει ο σχεδιασμός.
Εμ γι'αυτό εκεί σε χρεωνουν πιό ακριβές τιμές φίλε μου.
Αν αρχίσουν να δουλεύουν και εδώ έτσι δεν θα κάνεις επεμβαση με 3 χιλιάρικα αλλα με 7-8-9 στην καλύτερη περίπτωση.
 

aeratos28

Just aeratos
Επειδή έχει σβηστεί και το πρώτο νημα του Αλέξανδρου αλλά και το δευτερο,δεν είδες prof ότι ο Αλέξανδρος είχε στο μυαλό του να μην αλλάξει το σχήμα της hairline του..δεν ήθελε ο ίδιος,γιατί έλεγε πως πάντα είχε ανοιχτούς ,κροτάφους..σε αυτό το μοτίβο δούλεψαν..γνώμη μου είναι πως έκανε λαθος.το είχα επισημάνει και εγώ και άλλοι,αλλά δεν άκουσε κανέναν..μόλις ολοκληρώθηκε η φυτρωση της πρώτης επέμβασης γλυκαθηκε και ξανασκέφτηκε το ενδεχόμενο να κλείσει τους κροτάφους και πήγε και το έκανε σε αυτή την επέμβαση που βλέπουμε τώρα..τώρα φίλε μου όσον αφορά τις συνεχεις αναφορές σου στον dr kaan,νομίζω πως αν δεν κάνεις παρουσίαση δεν είναι σωστό να τον αναφέρεις μονίμως με τόσο σπουδαία λόγια και για απίστευτο επαγγελματισμό και ότι όλα δουλεύουν αυτοματοποιημένα κτλ κτλ κτλ..φαίνεται κάπως περίεργο.σαν να θες να τον διαφημίσεις μόνο με λόγια ..η να βάλεις στο τρυπακι κάποιους να ψάξουν μόνοι τους να τον βρουν χωρίς να μπορεί κάποιος να σου πει κάτι..έτσι μου φαίνεται..
 

PROF

Active Member
Αεράτε για να το ξεκαθαρίσω για μια ακόμη φορά προφανώς και δεν προτείνω και δε συστήνω κανένα σε κανέναν. Εδώ για τον εαυτό μου έπρεπε να επιλέξω και έψαχνα πέντε χρόνια μέχρι να καταλήξω και πάλι στο μυαλό μου είχα δεύτερες σκέψεις.

Όπως εγώ έκανα τη δική μου έρευνα ο καθένας οφείλει να κάνει την αντίστοιχη δική του και να καταλήξει εκεί που αυτός θεωρεί καλύτερο για εκείνον παίρνοντας φυσικά ο ίδιος την ευθύνη της επιλογής του και λαμβάνοντας φυσικά υπόψη ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Το διαδίκτυο είναι στη διάθεση του καθενός, τα forum πολλά, οι πληροφορίες πάρα πολλές, επομένως κανείς δε μπορεί να πει δεν ήξερα, δε γνώριζα, κλπ.

Αυτό που ανέφερα ως προσωπική μου εμπειρία θα μπορούσε κάποιος να το είχε διαβάσει και σε ένα ξένο forum και να το μετέφερε ως πληροφορία του πως κάνουν σχεδιασμό αυτές οι κλινικές ή οποιαδήποτε άλλη. Το να είναι ενημερωμένος κάποιος δεν το θεωρώ κακό, αντίθετα θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να γνωρίζει διαδκασίες, τεχνικές, κλπ. ώστε να μπορεί να διαπραγματευτεί καλύτερα όπου τελικά αποφασίσει να κάνει την επέμβασή του.
 

aeratos28

Just aeratos
Την προσωπική εμπειρία την λες μια φορά φίλε prof,άντε και άλλη μια ,δύο..εσύ ρε μαν,έχεις γράψει 58 μνμ,και αν όχι στα 58,τουλάχιστον στα 50-55 μιλάς για τον dr kaan και για την προσωπική σου εμπειρια... άνοιξε ένα νήμα και πες τι και πως για τον dr kaan..όχι σε κάθε νημα.βεβαια δεν στο απαγορεύω κιόλας,ούτε μπορώ και ούτε θέλω κάτι τέτοιο,απλά είπα πως μου φαίνεται εμένα όλη αυτή η συνεχής και μόνιμη αναφορά στον απίστευτο επαγγελματισμό του γιατρού και στις υψηλές υπηρεσίες του βάση των λεγόμενων σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Δίκιο εχει ο στριπαρ αλλά στον δρόμο που περπατάει εξω στον κόσμο πολλοί θα το δούνε ελάχιστοι θα το προσεξουνε. Ακόμα και εδώ μέσα αν δεν το έλεγε ο στριπαρ στα ψιλά θα πέρναγε πιθανόν. Εντάξει δεν είναι δικαιολογία αυτό αλλά τέλος πάντων. Αν ο ίδιος είναι ικανοποιημένος τωρα τον βαλατε σε σκέψεις.

Αλλά τι να μην πεις την αλήθεια; Είναι και αυτό.

Αν είχα το αποτέλεσμα του Αλέξανδρου δεν θα με ενοιαζέ απλά. Ίσως επειδή εχω χαμηλά στάνταρ.
 

vlafo

Well-Known Member
Δίκιο εχει ο στριπαρ αλλά στον δρόμο που περπατάει εξω στον κόσμο πολλοί θα το δούνε ελάχιστοι θα το προσεξουνε. Ακόμα και εδώ μέσα αν δεν το έλεγε ο στριπαρ στα ψιλά θα πέρναγε πιθανόν. Εντάξει δεν είναι δικαιολογία αυτό αλλά τέλος πάντων. Αν ο ίδιος είναι ικανοποιημένος τωρα τον βαλατε σε σκέψεις.

Αλλά τι να μην πεις την αλήθεια; Είναι και αυτό.

Αν είχα το αποτέλεσμα του Αλέξανδρου δεν θα με ενοιαζέ απλά. Ίσως επειδή εχω χαμηλά στάνταρ.
Xαμηλά στάνταρ δεν είναι το αποτέλεσμα του Αλέξανδρου,αλλά αν το υπεραναλύσεις και ψάξεις να βρεις ατέλειες όπως ορθώς επισήμανε ο στρίπαρ θα βρεις.Η τελειότητα (αν υπάρχει)όσο απίθανο είναι να την προσεγγίσεις,άλλο τόσο ωραία είναι να μην την έχεις.Αρκεί να μην έχεις κάτι το κραυγαλέο.Είναι θέμα αντίληψης. Αλλά αυτό όπως σωστά ανέφερες σχεδόν κανένας δεν θα το καταλάβει.
 

piros75

Well-Known Member
Εμένα πάντως το αποτέλεσμα του Αλέξανδρου μου αρέσει πολύ. Θα περιμένω να δω την φύτρωση στη δεύτερη για να καταλάβω αν αυτό περί φυσικότητας που αναφέρει ο Stripar είναι εμφανες. Η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως είναι ακριβώς μετά την μεταμόσχευση, κανένα αποτέλεσμα δεν φαίνεται φυσικό. Για παράδειγμα όταν μου κάνανε εμένα και είδα το πριονωτό μπροστά τρόμαξα ακόμα και αν ήξερα τον λόγο για τον οποίο μια χερλαιν πρέπει να γίνεται πριονωτή.
 

alexandros _athens

Active Member
Καλησπέρα σε όλους!

Stripar εννοείτε πως δε με στεναχώρησες! Πίστεψε με, το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως δεν περνάνε οι μήνες να μεγαλώσουν τα μαλλιά να ξεμπερδεύω ;)

Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ 100% πως "όλοι μαθαίνουμε από τα λάθη μας" και επίσης θα ήθελα να συμπληρώσω πως... "ουδείς αλάνθαστος". Θα σου εξηγήσω λοιπόν αναλυτικά φίλε (όχι μόνο σε εσένα αλλά και σε άλλα παιδιά που είδαν.. κατηφόρα στην hairline) που έχεις κάνεις λάθος αν και είσαι από τα πιο έμπειρα άτομα εδώ μέσα.

Είδα προσεκτικά τις φωτογραφίες- σχεδιασμούς που ανέβασες. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να δεις κ εσύ πιο προσεκτικά ΟΛΕΣ τις φωτογραφίες που ανέβασα, ξεκινώντας από αυτή του σχεδιασμού μέχρι την τοποθέτηση αλλά και τις σημερινές!

Καταρχήν, έχεις κρίνει και στη συνέχεια σχεδιάσει πάνω σε άκυρη φωτογραφία στην οποία είμαι με σχεδόν σκυφτό κεφάλι και όχι εντελώς προφίλ, αμέσως μετά τη μεταμόσχευση με φουλ ερεθισμένο δέρμα.


Κοίτα λοιπόν που έχεις κάνει λάθος...

Ξεκινάω, βήμα βήμα. Το ότι βλέπεις έναν κρόταφο γεμάτο τριχοθυλάκια ΔΕΝ σημαίνει πως έκλεισε και κατέβηκε ΟΛΟ εκείνο το σημείο. Κάνε ζουμ και κοίτα προσεκτικά, φαίνεται! Στο μεγαλύτερο μέρος του, έχει γίνει πύκνωση και ΟΧΙ κατέβασμα. Το κατέβασμα είναι σχεδόν 1 εκατοστό, μόλις. Μόνο στους κροτάφους γιατί στο μπροστινό τμήμα της hairline είναι απειροελάχιστο!

Βάλε λοιπόν το νύχι του δαχτύλου σου (όχι το μεγάλο του ποδιού σας ρε σεις :D!) στη γωνία κροτάφων και temples (corner hairline) και τότε θα καταλάβεις πόσο μικρή είναι η πραγματική καμπύλη/ κλείσιμο στην οποία αναφέρεσαι. Στην υπόλοιπη επιφάνεια, υπήρχαν ΗΔΗ μαλλιά τα οποία όμως ήταν αραιά. Εκεί έγινε πύκνωση!

Αυτό σημαίνει πως στην 1η φωτογραφία/ σχεδιασμό που έχεις ανεβάσει- με την υποτιθέμενη σωστή κλίση της hairline- είναι σα να μου λες πως όχι μόνο δεν έπρεπε να βάλω επιπλέον μαλλιά για να κλείσω τους κροτάφους αλλά ίσως θα έπρεπε να βγάλω και κάποια από αυτά που είχα ήδη!

Με λίγα λόγια και για να μην μακρηγορώ, η νέα γωνία που θα σχηματιστεί θα εξακολουθήσει να είναι ΑΝΗΦΟΡΙΚΗ αλλά ελαφρώς πιο διακριτική και πιο στρωτή από την προηγούμενη που ήταν φουλ τραβηγμένη πίσω!

Οι υπόλοιπες δυο προτάσεις/ σχεδιασμοί σχετικά με τον σχεδιασμό της hairline με βρίσκουν κάθετα αντίθετο αφού αν τις έκανα θα άλλαζα εντελώς τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου και θα αποκτούσα όχι μόνο άλλη εικόνα στο προφίλ αλλά ουσιαστικά, άλλο κεφάλι!

Στην δεύτερη πρόταση/ σχεδιασμό, (που άρεσε στον @twilight ) η hairine κατεβαίνει κι άλλο σε όλο το μήκος της (για πιο λόγο να γίνει αυτό αφού δεν το ήθελα κ δεν χρειαζόταν;) οπότε, για να βγει ok, θα έπρεπε να ρίξω μαλλιά και στα πλαϊνά (temples) που όμως, δεν έχω πρόβλημα. Άρα, υπερβολικό και άσκοπο για την περίπτωση μου. Άσε που θα σπαταλούσα άδικα κ άσκοπα τρίχες που ίσως χρειαστώ στο μέλλον αν αραιώσω αλλού.

Στην τελευταία δε, (που άρεσε στον @makis25) η hairline έχει κατέβει τόσο πολύ που κοντεύει να ΙΣΙΩΣΕΙ και οι κρόταφοι (corner temples) έχουν πάει κυριολεκτικά ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ! Δηλαδή, μιλάμε για ΚΑΡΑΜΠΑΜ πως έχω κάνει μεταμόσχευση! Για μένα, ούτε καν! @makis25 δες πως ήμουν πριν τις μεταμοσχεύσεις, δες πως έκλεισα/ βελτιώθηκα μετά και σκέψου τώρα να πήγαινα να έφτιαχνα αυτό το σχήμα! Θα γέλαγε το πανελλήνιο φίλε!!

Ο σχεδιασμός της hairline είναι ίσως το πιο σημαντικό σε μια μεταμόσχευση αφού μιλάμε για τη βιτρίνα. Ο καθένας μας έχει τα γούστα και τις προτιμήσεις του. Άλλος θέλει κροτάφους, άλλος όχι, άλλος έτσι, άλλος γιουβέτσι. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να το σχεδιάσει όπως του αρέσει και αυτό είναι σεβαστό, τουλάχιστον για μένα. Ο τελικός σχεδιασμός αποφασίζεται από κοινού από τον γιατρό και τον ασθενή- πελάτη και δεν πρέπει να γίνεται στο πόδι. Σχεδιάζεις, σβήνεις, μετράς, ξανασχεδιάζεις, κοιτάς στον καθρέφτη, ξανακοιτάς και πάλι απ την αρχή. Έτσι πάει. Έχοντας ήδη εμπειρία και λαμβάνοντας υπόψη πως την πρώτη φορά είχα αφήσει τίγκα ανοιχτούς κροτάφους, τώρα ήμουν πιο προσεκτικός από ποτέ (αφού πρώτα γλυκάθηκα από το αποτέλεσμα της πρώτης όπως σωστά είπε και ο @aeratos28 ). Είχα ήδη στο μυαλό μου τι και πως, πριν πάω. Πιστεύω πως διόρθωσα και κατέβασα συνετά και τόσο όσο για να μην κάνω ΜΠΑΜ μεταμοσχευμένος, για να μη σου πω ότι θα μπορούσα να κατεβάσω/ κλείσω και περισσότερο. Όμως, δεν επέλεξα την υπερβολή!

Τέλος, σίγουρα ο αριθμός 155 στα μονά δεν προκαλεί... ίλιγγο αλλά ελπίζω ότι θα αποδειχθεί αρκετός για αυτό που πάω να χτίσω μιας και τα περισσότερα μπήκαν στους κροτάφους (για τους οποίους έγινε η όλη κουβέντα παραπάνω). Στα υπόλοιπα σημεία που έγινε απειροελάχιστο κατέβασμα (δηλαδή, μπροστά) μπήκαν λίγα μονά (αφού ήδη υπήρχαν κ άλλα από την πρώτη φορά) και τα υπόλοιπα διπλά, τριπλά κτλ πιο πίσω για την πύκνωση. Η γιατρός μου είπε πως θα βγει σούπερ, δεν έχω λόγο να την αμφισβητήσω.

Επίσης, την πρώτη φορά, η φυσικότητα του αποτελέσματος μου νομίζω πως ήταν πολύ καλή και πέρα από φίλους κ γνωστούς, το παραδέχθηκαν και πολλά παιδιά εδώ μέσα. Το ίδιο ελπίζω και εύχομαι πως θα συμβεί και τώρα, αν φυσικά πετύχω υψηλό ποσοστό φύτρωσης και όλα εξελιχθούν ομαλά. Αν το αποτέλεσμα δείξει αφύσικο θα είμαι ο πρώτος που θα φρικάρει/ κράξει/ κυνηγήσει! Εγώ πλήρωσα, εγώ αγχώθηκα, το κεφάλι μου είναι. Νομίζω πως έτσι αισθάνονται όλοι όσοι έχουν περάσει από αυτή τη διαδικασία και μπορούν να το επιβεβαιώσουν.
Σε κάθε περίπτωση, το καλοκαίρι είναι κοντά κ τότε θα έχουμε μια καλή, πρώτη εικόνα. Το έχω ξαναζήσει και δόξα το Θεό, υπομονή έχω.

Ευχαριστώ όλους για τις φυτρωτικές ευχές, τα σχόλια και τις παρατηρήσεις! Όλα είναι καλοδεχούμενα και καθένας έχει την άποψη του αλλά και το δικαίωμα να διαφωνεί. Κουβέντα κάνουμε κ ελπίζω να μην κούρασα.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
Επειδή καλά τα λόγια αλλά ακόμα καλύτερες οι φωτογραφίες, ανεβάζω κ εγώ κάποιες ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ, σε εξωτερικό χώρο με φως ήλιου, 1,5 μήνα μετά τη μεταμόσχευση. Αν παρατηρήσετε θα δείτε πως ο δεξιός κρόταφος ήταν λίγο πιο ανοιχτός και έπεσε παραπάνω κλείσιμο. Επίσης, οι πρώτες τριχούλες έχουν κάνει ήδη την εμφάνιση τους!!!

Δυστυχώς, δεν βρήκα τον τρόπο να τις κάνω επικόλληση στο κείμενο για να φαίνονται κατευθείαν (πως γίνεται αυτό ρε παιδιά;) οπότε τις επισυνάπτω. Έκανα και κάποιους σχεδιασμούς για το αληθές όσων έγραψα πιο πάνω. Όποιος θέλει ας κάνει τον κόπο να τις ανοίξει. Επειδή κοντεύω να γράψω... βιβλίο, σταματάω κ εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

PS. "Η τελειότητα (αν υπάρχει) όσο απίθανο είναι να την προσεγγίσεις, άλλο τόσο ωραία είναι να μην την έχεις. Αρκεί να μην έχεις κάτι το κραυγαλέο. Είναι θέμα αντίληψης." Το πιο σωστό που διάβασα @vlafo!
 

Συνημμένα

  • 1- Με βελάκι τα σημεία που έκλεισαν.jpg
    1- Με βελάκι τα σημεία που έκλεισαν.jpg
    418.3 KB · Προβολές: 808
  • 2- Κρόταφος δεξιά.jpg
    2- Κρόταφος δεξιά.jpg
    291.6 KB · Προβολές: 784
  • 3- Κρόταφος αριστερά.jpg
    3- Κρόταφος αριστερά.jpg
    206.6 KB · Προβολές: 788
  • 4- Μπροστά.JPG
    4- Μπροστά.JPG
    209.8 KB · Προβολές: 800
  • 5- Τραβηγμένα πίσω.JPG
    5- Τραβηγμένα πίσω.JPG
    247.5 KB · Προβολές: 777

alexandros _athens

Active Member
Χθες αγόρασα για πρώτη φορά Regain αφρό (από το φαρμακείο του Mall) και μου ήρθε νταμπλάς! 39+ ευρώ? Κάθε μήνα; Δεν έχω βάλει ακόμα, θα το ξεκινήσω τέλη του μήνα. Καμιά πηγή για πιο οικονομική αγορά ίσως?
 

anargiros88

Well-Known Member
Χθες αγόρασα για πρώτη φορά Regain αφρό (από το φαρμακείο του Mall) και μου ήρθε νταμπλάς! 39+ ευρώ? Κάθε μήνα; Δεν έχω βάλει ακόμα, θα το ξεκινήσω τέλη του μήνα. Καμιά πηγή για πιο οικονομική αγορά ίσως?

Δεν γνωρίζω για το κόστος του αφρού αλλά και το υγρό είναι πιο ακριβό σε σχέση με πριν , αγόραζα με 18,90 μέχρι 19,00 Ε και προχθές πλήρωσα 25 Ε .
 

makis25

Well-Known Member
botafex 11 ευρω
και για οσους ενδιαφερονται το avodart επεσε στα 18,5 . δηλαδη συνολο λιγοτερο απο 30 ευρω το μηνα για το δυνατοτερο μειγμα θεραπεια για οποιον θελει
 
Μπλουζα