Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

akishellas3

Well-Known Member
Κ άλλη μια τώρα, να την πάρω την κορτιζονη παιδιά; μπορώ να την αποφυγω;

στη πρωτη φωτο φαινεται ενδιαμεσα που βαλανε τα grafts η πλακα ειναι πως απο την μια μερια(στην δεξια) εχουν μπει στο ενδιαμεσο περισσοτερα κ προς αυτη τη μερια οντως υπαρχει αραιωση στις νεες φωτο μετα την μ.μ....απορω πως τα βρηκε κ τα χωρεσε...μπορειτε να δειτε τις επομενες φωτο για το πριν κ το μετα ,λες κ υπηρχε προβλημα εκει ,για να δουμε...ελπιζω να μην δημιοηργηθει κ να ξεπεραστει το shockloss. διοτι πλεον ειμαι πεποισμενος οτι εχει γινει κ ας λενε...εδω εβαζα το μαλλι στο ενδιαμεσο για να καλυψω την haιrline κ οτιδηποτε αλλο κ μου βγαινει αραιο το ενδιαμεσο κ εχω πολλες φωτο με τιγκα συο μαλλι συο ενδιαμεσο. Δεν θελω να πω τιποτα αλλο τωρα για τι εχω νευριασει .
 

Συνημμένα

  • downloadfile.jpeg
    downloadfile.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 591
  • P_20160302_083051_1_p_1.jpg
    P_20160302_083051_1_p_1.jpg
    108.8 KB · Προβολές: 556
  • P_20160302_083054_1_p_1.jpg
    P_20160302_083054_1_p_1.jpg
    394.2 KB · Προβολές: 541
  • P_20160416_043022_1_p.jpg
    P_20160416_043022_1_p.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 602
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Φίλε να σε ρωτησω...οι φωτό που ποσταρες πριν τη μμ, είναι από τη μερα της μμ? Δλδ μιση ωριτσα πριν τη μμ ας πούμε? Ή είναι παλιότερες από παλιότερη ξουρα που είχες πάρει...? Γι αυτό που ειπες για τη μινοξ έχεις ένα δίκιο, ωστόσο εγώ πχ εβαζα μινοξ απο 15μηνο πριν τη μμ...οπότε αν την εκοβα θα είχα το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που ειπες... Δλδ θα εχανα μαλλιά που κέρδισα και ακόμα και αν είχα καλή μμ, θα φαινόταν φτωχότερο το αποτέλεσμα γτ ταυτόχρονα με τα μαλλιά που θα έβγαιναν, θα έπεφταν και πολλά απο τα κερδισμένα της μινοξ...με αυτή τη λογική, θα πρέπει νομίζω για να δει τι κέρδισε όντως κάποιος από μία μμ, να συνεχίσει να κάνει αυτό που έκανε και πριν τη μμ...δλδ αν επερνε κάτι να το συνεχίσει, ενώ αν δεν έπαιρνε τπτ να μην αρχίσει να το παίρνει... Σκεψου κάποιος που έπαιρνε φίνα πχ πριν τη μμ, να την κόψει μετά τη μμ...θα βγάλει μαλλιά από τη μμ, θα χάσει μαλλιά από τη διακοπή της φινας και θα είναι μία η άλλη...και ενώ η μμ θα του είχε δώσει φυτρωση κ νέες τρίχες το αποτέλεσμα θα έδειχνε(αδίκως) φτωχό έως μηδαμινό... Καταλαβαίνεις πως το λεω νομίζω...πάντως στις φώτο πριν τη μμ όντως το middle σου φαίνεται τιγκα στο μαλλί, ενώ ακόμα και στις φώτο αμέσως μετά τη μμ φαίνεται πιο αραιό...γι αυτό μου έκανε εντύπωση κ σε ρωτησα αν είναι από την ίδια μέρα...
 

dimitris50423

Well-Known Member
για τη χρηση της μινοξιδιλης παιδια πιστευω οτι διαφερει σε καθε περιπτωση. υποστηριζω οτι καλο ειναι να βαζουν ολοι αρχικα μετα τη μμ τους οχι για να δειξει καλυτερο το αποτελεσμα μετα απο λιγο καιρο αλλα για να βοηθησουν με καθε μεσο χωρις φυσικα να παιζουν με τις ορμονες τους (κατι που κανει η φινα) τη φυτρωση των μοσχευματων. οταν ολοκληρωθει η φυτρωση των νεων μοσχευματων περιπου στον 7με 8 μηνα τοτε ειναι στην επιλογη του καθενος αν θα συνεχισει να βαζει κανονικα, αν θα το παει στη συντηρηση μια φορα τη μερα η αν θα την κοψει.
και παλι σε αυτο παιζει ρολο που τη βαζει. αλλο πχ εγω που την κοβω σιγα σιγα γιατι τα μαλλια μπροστα ειναι μεταμοσχευμενα και απο οτι μου εχουν πει και απο την κλινικη και αλλοι δεν χρειαζεται και αλλο καποιος ο οποιος εχει μπροστα και μαμα μαλλια και θελει να τα κρατησει ωστε να δενουν ολα μαζι και να εχει ενα ομορφο αποτελεσμα.
 

akishellas3

Well-Known Member
Φίλε να σε ρωτησω...οι φωτό που ποσταρες πριν τη μμ, είναι από τη μερα της μμ? Δλδ μιση ωριτσα πριν τη μμ ας πούμε? Ή είναι παλιότερες από παλιότερη ξουρα που είχες πάρει...? Γι αυτό που ειπες για τη μινοξ έχεις ένα δίκιο, ωστόσο εγώ πχ εβαζα μινοξ απο 15μηνο πριν τη μμ...οπότε αν την εκοβα θα είχα το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που ειπες... Δλδ θα εχανα μαλλιά που κέρδισα και ακόμα και αν είχα καλή μμ, θα φαινόταν φτωχότερο το αποτέλεσμα γτ ταυτόχρονα με τα μαλλιά που θα έβγαιναν, θα έπεφταν και πολλά απο τα κερδισμένα της μινοξ...με αυτή τη λογική, θα πρέπει νομίζω για να δει τι κέρδισε όντως κάποιος από μία μμ, να συνεχίσει να κάνει αυτό που έκανε και πριν τη μμ...δλδ αν επερνε κάτι να το συνεχίσει, ενώ αν δεν έπαιρνε τπτ να μην αρχίσει να το παίρνει... Σκεψου κάποιος που έπαιρνε φίνα πχ πριν τη μμ, να την κόψει μετά τη μμ...θα βγάλει μαλλιά από τη μμ, θα χάσει μαλλιά από τη διακοπή της φινας και θα είναι μία η άλλη...και ενώ η μμ θα του είχε δώσει φυτρωση κ νέες τρίχες το αποτέλεσμα θα έδειχνε(αδίκως) φτωχό έως μηδαμινό... Καταλαβαίνεις πως το λεω νομίζω...πάντως στις φώτο πριν τη μμ όντως το middle σου φαίνεται τιγκα στο μαλλί, ενώ ακόμα και στις φώτο αμέσως μετά τη μμ φαίνεται πιο αραιό...γι αυτό μου έκανε εντύπωση κ σε ρωτησα αν είναι από την ίδια μέρα...

Nαι λιγο πριν την μ.μ. ειναι η φωτο κ ηταν τιγκα διοτι πολυ απλα καλυπτα ολο το μαλλι κ μπροστα ;) ,γιαυτο γκρινιαζω .
 

akishellas3

Well-Known Member
για τη χρηση της μινοξιδιλης παιδια πιστευω οτι διαφερει σε καθε περιπτωση. υποστηριζω οτι καλο ειναι να βαζουν ολοι αρχικα μετα τη μμ τους οχι για να δειξει καλυτερο το αποτελεσμα μετα απο λιγο καιρο αλλα για να βοηθησουν με καθε μεσο χωρις φυσικα να παιζουν με τις ορμονες τους (κατι που κανει η φινα) τη φυτρωση των μοσχευματων. οταν ολοκληρωθει η φυτρωση των νεων μοσχευματων περιπου στον 7με 8 μηνα τοτε ειναι στην επιλογη του καθενος αν θα συνεχισει να βαζει κανονικα, αν θα το παει στη συντηρηση μια φορα τη μερα η αν θα την κοψει.
και παλι σε αυτο παιζει ρολο που τη βαζει. αλλο πχ εγω που την κοβω σιγα σιγα γιατι τα μαλλια μπροστα ειναι μεταμοσχευμενα και απο οτι μου εχουν πει και απο την κλινικη και αλλοι δεν χρειαζεται και αλλο καποιος ο οποιος εχει μπροστα και μαμα μαλλια και θελει να τα κρατησει ωστε να δενουν ολα μαζι και να εχει ενα ομορφο αποτελεσμα.

Παναγιωτη κ εγω μετα τον 7ο μηνα θα ανα μερα .
 

andy.k

Active member
Φίλε
Nαι λιγο πριν την μ.μ. ειναι η φωτο κ ηταν τιγκα διοτι πολυ απλα καλυπτα ολο το μαλλι κ μπροστα ;) ,γιαυτο γκρινιαζω .
Φίλε αν είναι μολις πριν τη μμ τότε όντως έχει διαφορά...απλά μου κάνει εντύπωση γτ και στη φωτο με τα αίματα(αυτή που είναι καπάκια μετά τη μμ δλδ) φαίνεται αραιότερο το middle σε σχέση με τη μόλις πριν τη μμ. Δλδ λες και αραιωσε κατά τη διάρκεια της μμ ένα πράγμα...το οποιο δε νομιζω να γινεται να συμβει...παντως κι εγώ θεωρώ πως θα ξαναβγούν γτ δε μπήκαν και τόσα πολλά μοσχεύματα εκεί για να σου κάνουν κ καμία μόνιμη ζημιά...το θέμα είναι να μην αγχωνεσαι κ με αυτό τώρα...πάντως πιστεύω θα επανερθεις σύντομα...βαζε μινοξ που βοηθάει στην αιμάτωση κ πιστεύω θα πάρει τα πάνω του το κεφάλι σύντομα...
 

mikegad

Well-Known Member
Διαφορά όντως υπάρχει, και τώρα που μάκρυνε λίγο το μαλλί είναι ακόμα πιο ορατή..
Υπομονή τώρα...λογικά θα ξαναβγούν
 

akishellas3

Well-Known Member
Φίλε

Φίλε αν είναι μολις πριν τη μμ τότε όντως έχει διαφορά...απλά μου κάνει εντύπωση γτ και στη φωτο με τα αίματα(αυτή που είναι καπάκια μετά τη μμ δλδ) φαίνεται αραιότερο το middle σε σχέση με τη μόλις πριν τη μμ. Δλδ λες και αραιωσε κατά τη διάρκεια της μμ ένα πράγμα...το οποιο δε νομιζω να γινεται να συμβει...παντως κι εγώ θεωρώ πως θα ξαναβγούν γτ δε μπήκαν και τόσα πολλά μοσχεύματα εκεί για να σου κάνουν κ καμία μόνιμη ζημιά...το θέμα είναι να μην αγχωνεσαι κ με αυτό τώρα...πάντως πιστεύω θα επανερθεις σύντομα...βαζε μινοξ που βοηθάει στην αιμάτωση κ πιστεύω θα πάρει τα πάνω του το κεφάλι σύντομα...

Δεν ειναι οτι δεν μπηκαν πολλα ,μπηκαν καποια που τριγυρω υπηρχαν υγιης αν λοιπον μπηκε σε ενα σημειο που τριγυρω του υπηρχαν αλλα δημιουργησε προβλημα στα τριγυρω του κ συμφωνα με την φωτο μπηκαν στο middle διαφορα απο πανω μεχρι κατω στο ... δεν φαινεται αραιωτερο το ιδιο ειναι απλα πεφτει φως πανω ,κανε ζουμ στην φωτο αν εισαι απο υπ.στη σου δινει την δυνατοτητα ,θα δεις επισης οτι ειναι πιο κοντα κομενα σε αυτο το σημειο οπως κ στα σημεια που νπηκαν μοσχευματα .
 

akishellas3

Well-Known Member
καλημερα παιδια χρονια πολλα κ με υγεια για ολους ,εβγαλα φωτο το βραδυ στην δουλεια με φουλ στο φως απο πανω κ μια τωρα που γυρισα σπιτι με πιο χαμηλο φωτισμο,θελω μια βδομαδα να κλεισω διμηνο,δεν αντεξα να μην τα κουρεψω διοτι εκανε μπαμ η διαφορα στο ενδιαμεσο κ οταν εβγαζα καπελο ηταν ενα χαλι ,δεν ξερω εχω την εντυπωση πως αρχιζει να φτιαχνει το ενδιαμεσο η μπορει να ξεγιελιεμαι επειδη τα πηρα κοντα κ ομιομορφα . Επισης μου φαινεται (μην κοροιδευεται :D η μπορει να θελω απλα να το πιστευω ) διοτι ξερω οτι ειναι νωρις ,οτι βγαινουν νεες τριχες. Οσο αφορα την hairline κ εκει θα περιμενω διοτι ειναι πολυ νωρις , απλα με επιασε λιγο ανησυχια σε μερικα κενα σημεια που δεν φαινεται καν να υπαρχουν η να βγαινουν τριχες απο μεσα κ εννοω πως σε αλλα σημεια ξεπηδανε τριχουλες μικρες...Θα δειξει.
 

Συνημμένα

  • P_20160427_045717_1_p_1.jpg
    P_20160427_045717_1_p_1.jpg
    976.4 KB · Προβολές: 463
  • P_20160427_045615_1_p_1.jpg
    P_20160427_045615_1_p_1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 474
  • P_20160427_045717_1_p.jpg
    P_20160427_045717_1_p.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 412
  • P_20160427_045554_1_p.jpg
    P_20160427_045554_1_p.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 469
  • P_20160427_045803_1_p_1.jpg
    P_20160427_045803_1_p_1.jpg
    191.6 KB · Προβολές: 437
  • P_20160427_045749_1_p_1.jpg
    P_20160427_045749_1_p_1.jpg
    217.8 KB · Προβολές: 442
  • P_20160427_083526_1_p_1.jpg
    P_20160427_083526_1_p_1.jpg
    239.2 KB · Προβολές: 457

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
καλημερα ενα update μετα απο 2 1/2 μηνες .
 

Συνημμένα

  • P_20160516_064806_1_p_1.jpg
    P_20160516_064806_1_p_1.jpg
    660 KB · Προβολές: 413
  • P_20160516_065211_1_p.jpg
    P_20160516_065211_1_p.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 371
  • P_20160516_065157_1_p.jpg
    P_20160516_065157_1_p.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 393
  • P_20160516_064822_1_p.jpg
    P_20160516_064822_1_p.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 381
  • P_20160516_064943_1_p.jpg
    P_20160516_064943_1_p.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 386

akishellas3

Well-Known Member
τι εγινε τοσο χαλια ; η τοσο νωρις;ελπιζω το δευτερο συμφωνα με.οτι.εχω διαβασει .Διβω βαση παλι στο ενδιαμεσο μεταξυ κορυφης κ hairline που επισης πειραξανε διοτι καμια σχεση με αυτο που ειχα πριν την μ.μ. πριν ειχα μαλλι κ καλυπτε το υπολοιπο κεφαλι πλεον δυστυχως δεν μπορω να το αφησω μακρυ κ αναγκαζομαι να το κουρευω διοτι φαινομαι σαν ξεμαλιασμενος λες κ εχει πεσει πυρηνικη βομβα...κατα τα αλλα παραμενω...ψυχραιμος για μιας που σκεφτομαι θετικα κ δευτερον οτι ειναι νωρις κ τωρα θα αρχισει κατι να.γινεται κ.ειδικα μετα απο 4ο μηνα αλλα οσο κ να ναι ειδικα το ενδιαμεσο με πειραξε διοτι θα το αφηνα ηδη μακρυ κ θα καλυπτα οπως παντα εκανα τα υπολοιπα...ελπιζω οτι θα επανελθουν μετα το shock loss διοτι ειναι σιγουρο πλεον οτι εχει γινει απλα υπομονη. Απλα οι πιο εμπειροι καντε κανα ζουμ οιμκ δειτε βγαινουν νεες τριχουλες στο ενδιαμεσο η μου φαινεται παλι; οπως πειτε κ για την hairline η το μπιφτεκι που πειραξανε (φαντασου στο τελος να παρακαλαω τουλαχιστον τα μαλλια μου πισω πριν της μ.μ :D ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Ακη εισαι ακριβως στη χειροτερη περιοδο για αυτο δεν εχουμε να σχολιασουμε κατι. ολα ειναι πεσμενα.
απο το τελος του 3ου μηνα 4,5,6 ειναι η βαρβατη φυτρωση για οσους βαζουν μινοξιδιλη μεχρι 7 αρχες 8ου για οσους δεν βαζουν (δικη μου εκτιμηση). Μερικα γκραφτς μπορει να σκασουν και στον 12 μηνα αλλα ειναι αμελητεα
οποτε υπομονη, και τωρα που ειναι οι καλοκαιρινοι μηνες οσοι εχετε κανει θα ειστε σαν τα βαμπιρ.. απο σκιες θα πηγαινετε και το καπελακι παντα μαζι σας οπως εκανα και εγω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Στην παραλία αν έχει ήλιο και φοράμε καπελάκι υπάρχει πρόβλημα?

με καπελο ειχα καθησει και πανω απο 1 ωρα τη μερα στον ηλιο.. τωρα αν εκανα κακο δεν το ξερω με σιγουρια. γενικα να αποφευγετε τον ηλιο οσοι κανατε προσφατα.
αλλα ολο το καλοκαιρι ψεκαζα με φυσιολογικο ορο. η και νερακι. ηταν πολυ ανακουφιστικο.. δοκιμαστε το..
μπορει και αυτο το καλοκαιρι να ψεκαζω χαχα..
 

piros75

Well-Known Member
Είναι πολύ νωρίς, εδώ εμείς αγγίζουμε τον 4 μήνα και είμαστε σε αναμονή... Χαλάρωσε και περίμενε...
 
Μπλουζα