Aeratos28, jose lorenzo ο ιατρός.. aeratos28 o ασθενής...,3301 grafts, 28/10/2022,1o βήμα..

aeratos28

Just aeratos
Να εκμεταλλευτώ?? Τι σχέση έχει ο χώρος?? Με τον Ισπανό είχα να κάνω και μόνο..και πλήρωσα αυτά που ζητήθηκαν σε εμένα όπως πληρωσαν και όλοι οι άλλοι
Προβοκάτορας; σκληρή κουβέντα, γιατί; Επειδή είχα κάνει μια διαπίστωση και την ανέφερα; Είναι απορίας άξιον πάντως πως μετά από 3 χρόνια, αν βάλουμε και τον εκπρόσωπο, σκληρής αντιπαράθεσης με τον γιατρό πήγε σπίτι του (μαγαζί του) προκειμένου να εκμεταλευτεί μία συγκυρία, εσύ θα πήγαινες; Εγώ όχι.

Επίσης,ένα λίγο περίεργο παράδειγμα,Παναθηναϊκός είμαι ,αλλά έχω πάει αρκετές φορές στο γήπεδο του Ολυμπιακού .τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν έπρεπε να έχω πάει?δεν σε πιάνω μεγάλε..το ότι δεν υπάρχει φασαρία,καιρό τώρα ΑΝ έχεις προσέξει οφειλεται στον γιατρό ,γτ έχει σταματήσει να γράφει αυτά που έγραφε και συντηρούσε τις διαμάχες..θα κάτσω εγώ σαν τον τρελό να βρίζω μόνος μου??είπαμε ρε φίλε..αν με προσβάλει η γραψει κάτι περίεργο θα απαντηθεί
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Με το ίδιο team που δουλεύει στην Ισπανία δουλεύει και εδώ. Από ότι ξέρουμε ως τώρα τις ίδιες υπηρεσίες ως προς τη δουλειά παρέχουν και εδώ .
Δεν ειπα οτι θα σου έκανε κάτι διαφορετικό απλά οτι παρόλο που την έκανες στην αθήνα, κατάφερες να την κάνεις με εναν σοβαρό και ικανό γιατρό αφού ήρθε ο Ισπανός στην Αθήνα...Τώρα ο χώρος που γίνεται δεν νομίζω πως παίζει ρόλο..Σε όποια κλινική και να την έκανε θα ειχες το ίδιο αποτέλεσμα αν είχε το ίδιο team που θα ειχε και στην χώρα του.
 

Kostas97

Well-Known Member
Κοιταξτε τωρα τι γινεται... Ο αερατος αλλαξε υφος γραφης προς τον Αναστασακη(για εμενα πολυ καλα εκανε και τον τιμα αυτο) και αντι να κοιταξουμε αυτο να συνεχισει ετσι.... στασαμε στο σημειο να τον κατηγορησουμε επι της ουσιας οτι μαλλον τα βρηκε βρεθηκαν και ολα καλα. Προφανως οταν σε καποιον αφησεις να εννοηθει κατι τετοιο τον παρακινεις να γυρισει στο προηγουμενο!!!!! Αερατε τελικα ειτε ετσι ειτε αλλιως γραφεις, καποιος θα σε κατηγορει :p


Ο @CVIAL με τον @aeratos28 σε πρωταγωνιστικο ρολο εκαναν ενα βιντεο που αναιρει ολα οσα ακουγονται περι ασεβειας στην κλινικης που φιλοξενησε κλπ κλπ... Ο @aeratos28 ειμαι βεβαιος οτι εκτιμησε το γεγονος οτι τον φιλοξενησε στην κλινικη του... ΦΑΙΝΕΤΑΙ αλλωστε και απο το Βιντεο!!!!! Αρα @Xristos87 ας ειμαστε δικαιοι!!!!!

Γενικοτερα για να ειμαστε ειλικρινεις λιγοτεροι θα ειχαν κανει μεταμοσχευση στο Λορενζο εαν ο ιδιος δεν ερχοταν στην Ελλαδα και κανεις δεν μπορει να βγαλει απο αυτη την εξισωση την κλινικη που τον φιλοξενησε. Αρα το καλο που εγινε σε καποιους με τη μεταμοσχευση οφειλεται και στον Αναστασακη. Προφανως καποιοι θα εφταναν και Ισπανια, αλλα νομιζω η πλειοψηφια θα επελεγε αλλον γιατρο. Ποσο μαλλον οταν θα κανεις δυο, τρεις ή μπορει και τεσσερις επεμβασεις.
Και για να ειμαστε ειλικρινεις, ενας top class γιατρος στην Ελλαδα μονο στον Αναστασακη θα μπορουσε να παει.
 

jersey

Well-Known Member
Κοιταξτε τωρα τι γινεται... Ο αερατος αλλαξε υφος γραφης προς τον Αναστασακη(για εμενα πολυ καλα εκανε και τον τιμα αυτο) και αντι να κοιταξουμε αυτο να συνεχισει ετσι.... στασαμε στο σημειο να τον κατηγορησουμε επι της ουσιας οτι μαλλον τα βρηκε βρεθηκαν και ολα καλα. Προφανως οταν σε καποιον αφησεις να εννοηθει κατι τετοιο τον παρακινεις να γυρισει στο προηγουμενο!!!!! Αερατε τελικα ειτε ετσι ειτε αλλιως γραφεις, καποιος θα σε κατηγορει :p


Ο @CVIAL με τον @aeratos28 σε πρωταγωνιστικο ρολο εκαναν ενα βιντεο που αναιρει ολα οσα ακουγονται περι ασεβειας στην κλινικης που φιλοξενησε κλπ κλπ... Ο @aeratos28 ειμαι βεβαιος οτι εκτιμησε το γεγονος οτι τον φιλοξενησε στην κλινικη του... ΦΑΙΝΕΤΑΙ αλλωστε και απο το Βιντεο!!!!! Αρα @Xristos87 ας ειμαστε δικαιοι!!!!!

Γενικοτερα για να ειμαστε ειλικρινεις λιγοτεροι θα ειχαν κανει μεταμοσχευση στο Λορενζο εαν ο ιδιος δεν ερχοταν στην Ελλαδα και κανεις δεν μπορει να βγαλει απο αυτη την εξισωση την κλινικη που τον φιλοξενησε. Αρα το καλο που εγινε σε καποιους με τη μεταμοσχευση οφειλεται και στον Αναστασακη. Προφανως καποιοι θα εφταναν και Ισπανια, αλλα νομιζω η πλειοψηφια θα επελεγε αλλον γιατρο. Ποσο μαλλον οταν θα κανεις δυο, τρεις ή μπορει και τεσσερις επεμβασεις.
Και για να ειμαστε ειλικρινεις, ενας top class γιατρος στην Ελλαδα μονο στον Αναστασακη θα μπορουσε να παει.
φίλε δεν συμφωνώ οτι μόνο στον Αναστασάκη θα μπορούσε να πάει. Αν δεν γινόταν εκεί θα γινόταν αλλού, υπάρχουν πάντα επιλογές και εναλλακτικές. Το ότι επιλέχθηκε η συγκεκριμένη κλινική για να φιλοξενηθεί δεν σημαίνει ότι οφείλεται σε αυτόν που ήρθε...
Και σίγουρα η κλινική του βγήκε κερδισμένη από όλο αυτό με την φιλοξενία του Ισπανού, οπότε η κλινική θα πρέπει να νιώθει υποχρεωμένη απέναντι στο φόρουμ που της έδωσε αυτή την μεγάλη ευκαιρία...
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
φίλε δεν συμφωνώ οτι μόνο στον Αναστασάκη θα μπορούσε να πάει. Αν δεν γινόταν εκεί θα γινόταν αλλού, υπάρχουν πάντα επιλογές και εναλλακτικές. Το ότι επιλέχθηκε η συγκεκριμένη κλινική για να φιλοξενηθεί δεν σημαίνει ότι οφείλεται σε αυτόν. Και σίγουρα η κλινική του βγήκε κερδισμένη από όλο αυτό με την φιλοξενία του Ισπανού, οπότε η κλινική θα πρέπει να νιώθει υποχρεωμένη απέναντι στο φόρουμ που της έδωσε αυτή την μεγάλη ευκαιρία...

Και εσύ που το ξέρεις Jersey, έχεις κάποιο στοιχείο ή γενικολογίες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Για το πως ήρθε ο Λορενζο στην Ελλάδα και αν δεν γινόταν εκεί θα γινόταν άλλου.
Ε τη γνώμη μου είπα με βάσει όσα πιστεύω ότι θα μπορούσε να είχε επιλεχθεί και άλλη κλινική όπως έγραψε και ο άλλος τη δίκη του. Και ότι η κλινική που θα επιλεγοταν θα έβγαινε πολύ κερδισμένη από όλο αυτό για τους ευνόητους λογους οποτε και θα το «χρωστούσε» στο φόρουμ. Κάπου είχα δει κιόλας ότι είχε αναφερθεί ότι υπάρχουν κ εναλλακτικές επιλογές σε περίπτωση που σταματούσαν οι επεμβάσεις στην κλινική του Αναστασάκη
 

aeratos28

Just aeratos
Κώστα ,συμφωνώ απόλυτα ..ότι έχουν υπάρξει διαμάχες πολλές και προκλήσεις και από τις δύο μεριές ισχύει ,αλλά από τη στιγμή που πλέον δεν υπάρχει αυτό το κλίμα από την άλλη μεριά ,θα ήμουν ψυχοπαθής αν συνέχιζα να βρίζω μόνος μου..είπαμε.και ξαναλέω ,πως αν ήταν λάθος όλο αυτό που αναφέρθηκαν(χωρίς να λέω τι και πώς γτ δεν είναι δική μου δουλειά το να πω) θα ζητήσω και συγνώμη από τον γιατρό για το όλο θέμα..δεν είμαι τέτοιος ,να ρίχνω λάσπη με ψεμματα..τέλος.
Τα πάντα εκτιμώ και σέβομαι όπως επίσης και τον χώρο που ήμουν..δεν ενόχλησα κανέναν και τπτ όσο ήμουν εκεί..και ο Αναστασάκης να ήταν εκεί ,θα μιλαγα κανονικά..τώρα αν με προκαλούσε η ότι άλλο(πράγμα που δεν πιστεύω) δεν ξέρω ποια θα ήταν η αντίδραση μου..σίγουρα όχι καλή παντως..υποθετικά είναι όλα αυτά. .
Σωστά παρατήρησες λοιπόν,το βιντεάκι δεν είχε ούτε ειρωνίες ούτε τπτ.με καλή διάθεση έγινε και ας ρωτήσετε και τον cvial
Κοιταξτε τωρα τι γινεται... Ο αερατος αλλαξε υφος γραφης προς τον Αναστασακη(για εμενα πολυ καλα εκανε και τον τιμα αυτο) και αντι να κοιταξουμε αυτο να συνεχισει ετσι.... στασαμε στο σημειο να τον κατηγορησουμε επι της ουσιας οτι μαλλον τα βρηκε βρεθηκαν και ολα καλα. Προφανως οταν σε καποιον αφησεις να εννοηθει κατι τετοιο τον παρακινεις να γυρισει στο προηγουμενο!!!!! Αερατε τελικα ειτε ετσι ειτε αλλιως γραφεις, καποιος θα σε κατηγορει :p


Ο @CVIAL με τον @aeratos28 σε πρωταγωνιστικο ρολο εκαναν ενα βιντεο που αναιρει ολα οσα ακουγονται περι ασεβειας στην κλινικης που φιλοξενησε κλπ κλπ... Ο @aeratos28 ειμαι βεβαιος οτι εκτιμησε το γεγονος οτι τον φιλοξενησε στην κλινικη του... ΦΑΙΝΕΤΑΙ αλλωστε και απο το Βιντεο!!!!! Αρα @Xristos87 ας ειμαστε δικαιοι!!!!!

Γενικοτερα για να ειμαστε ειλικρινεις λιγοτεροι θα ειχαν κανει μεταμοσχευση στο Λορενζο εαν ο ιδιος δεν ερχοταν στην Ελλαδα και κανεις δεν μπορει να βγαλει απο αυτη την εξισωση την κλινικη που τον φιλοξενησε. Αρα το καλο που εγινε σε καποιους με τη μεταμοσχευση οφειλεται και στον Αναστασακη. Προφανως καποιοι θα εφταναν και Ισπανια, αλλα νομιζω η πλειοψηφια θα επελεγε αλλον γιατρο. Ποσο μαλλον οταν θα κανεις δυο, τρεις ή μπορει και τεσσερις επεμβασεις.
Και για να ειμαστε ειλικρινεις, ενας top class γιατρος στην Ελλαδα μονο στον Αναστασακη θα μπορουσε να παει.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Κάνεις λάθος αγαπητέ.
Στα πρώτα περιστατικά τουλάχιστον, ή έστω στη δική μου περίπτωση ήταν αρκετή ώρα δίπλα δίπλα με τον Λορέντζο (ίσως και περισσότερο από όσο νομίζω, δεν ξέρω γιατί με έχει πάρει ο ύπνος).
Άλλωστε δεν νομίζω πως ένας έμπειρος γιατρός και κάθε επαγγελματίας βέβαια, χρειάζεται και πολλά πολλά για να μάθει κάτι λίγο διαφορετικό πάνω στο αντικείμενό του.
Δεν ξέρω στην δίκια σου περίπτωση, απλά απάντησα στον Αναστασάκη στο post που έκανε και έγραψε τα παρακάτω

Οσους ασθενείς έτυχε να δω τους χαιρετισα τυπικά, πολλους δεν τους ειδα καν διότι ήμουν σε άλλο όροφο
Να τονισω ότι ΟΛΟΙ όσοι παρερευθηκαν (πλην ενος) ήταν υπερβολικα ...μαγκωμενοι, και φανηκαν να ειναι άβολα που με εβλεπαν, πιθανον διότι νομιζουν διάφορα.
Απο την μερια μου ημουν εσκεμμενα πολυ συντομος στην καλημερα μου και καθότι ειναι περιστατικά ΑΛΛΟΥ ιατρού, ο και άγραφος κωδικα δεοντολογιας μεταξύ ιατρών σε αυτες τις περιπτωσεις ΑΠΑΙΤΕΙ την ελάχιστη επαφη με περιστατικα συναδελφου εκτος αν ειναι κατι εξαιρετικα επειγον, που φυσικα, ποτε δεν συνεβη

Με αλλα λόγια δεν συμμετέχει και δεν μαθαίνει, ίσος να έμαθε κάποια πράγματα από πιο παλιά και του αρκούν, δεν ξέρω απλά νομίζω πρέπει να είναι διπλα όσο μπορεί για να γίνει καλύτερος, όχι να συμμετέχει φυσικά, μονο να βλέπει.
 

gggali

Member
Δεν ξέρω στην δίκια σου περίπτωση, απλά απάντησα στον Αναστασάκη στο post που έκανε και έγραψε τα παρακάτω

Οσους ασθενείς έτυχε να δω τους χαιρετισα τυπικά, πολλους δεν τους ειδα καν διότι ήμουν σε άλλο όροφο
Να τονισω ότι ΟΛΟΙ όσοι παρερευθηκαν (πλην ενος) ήταν υπερβολικα ...μαγκωμενοι, και φανηκαν να ειναι άβολα που με εβλεπαν, πιθανον διότι νομιζουν διάφορα.
Απο την μερια μου ημουν εσκεμμενα πολυ συντομος στην καλημερα μου και καθότι ειναι περιστατικά ΑΛΛΟΥ ιατρού, ο και άγραφος κωδικα δεοντολογιας μεταξύ ιατρών σε αυτες τις περιπτωσεις ΑΠΑΙΤΕΙ την ελάχιστη επαφη με περιστατικα συναδελφου εκτος αν ειναι κατι εξαιρετικα επειγον, που φυσικα, ποτε δεν συνεβη

Με αλλα λόγια δεν συμμετέχει και δεν μαθαίνει, ίσος να έμαθε κάποια πράγματα από πιο παλιά και του αρκούν, δεν ξέρω απλά νομίζω πρέπει να είναι διπλα όσο μπορεί για να γίνει καλύτερος, όχι να συμμετέχει φυσικά, μονο να βλέπει.

Ο γιατρος αναφερεται στην τελευταια επισκεψη του δρ Lorenzo, οπως γνωριζεις εχουν προηγηθει και αλλες στις οποιες προφανώς δεν γνωριζεις τι εχει συμβει. Ο δρ. Αναστασάκης ειδε, παρατηρησε και τοποθετήθηκε, οπως και καποιες απο τις κοπέλες του έλαβαν μικρα αλλα σημαντικά πρακτικά μαθηματα επι του extraction οπως έγινε στην δικη μου περιπτωση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ε τη γνώμη μου είπα με βάσει όσα πιστεύω ότι θα μπορούσε να είχε επιλεχθεί και άλλη κλινική όπως έγραψε και ο άλλος τη δίκη του. Και ότι η κλινική που θα επιλεγοταν θα έβγαινε πολύ κερδισμένη από όλο αυτό για τους ευνόητους λογους οποτε και θα το «χρωστούσε» στο φόρουμ. Κάπου είχα δει κιόλας ότι είχε αναφερθεί ότι υπάρχουν κ εναλλακτικές επιλογές σε περίπτωση που σταματούσαν οι επεμβάσεις στην κλινική του Αναστασάκη

Οκ, για να είμαστε σαφείς τότε η απάντηση είναι η εξής: ΔΕΝ υπήρχε άλλη εναλλακτική, αν δεν συμφωνούσε ο γιατρός να δώσει την κλινική του δεν θα ερχόταν ο Λορένζο στην Ελλάδα. Οι εναλλακτικές επιλογές δεν συνεπάγονταν επεμβάσεις στην Ελλάδα. Δικιά μου ήταν η ιδέα, εγώ το μεθόδευσα άρα ξέρω τι μπορούσε και τι δεν μπορούσε να γίνει. Για τα υπόλοιπα (φόρουμ, οφέλη) κάντε υποθέσεις ελεύθερα.
 

jersey

Well-Known Member
Οκ, για να είμαστε σαφείς τότε η απάντηση είναι η εξής: ΔΕΝ υπήρχε άλλη εναλλακτική, αν δεν συμφωνούσε ο γιατρός να δώσει την κλινική του δεν θα ερχόταν ο Λορένζο στην Ελλάδα. Οι εναλλακτικές επιλογές δεν συνεπάγονταν επεμβάσεις στην Ελλάδα. Δικιά μου ήταν η ιδέα, εγώ το μεθόδευσα άρα ξέρω τι μπορούσε και τι δεν μπορούσε να γίνει. Για τα υπόλοιπα (φόρουμ, οφέλη) κάντε υποθέσεις ελεύθερα.
Εγώ το είπα με την έννοια οτι άμα προτείνονταν και σε άλλες κλινικες θα μπορούσαν να υπήρχαν και εναλλακτικές, αφού και οι άλλες κλινικές λογικά θα το ήθελαν να έρθει ένας τέτοιος γιατρός στην κλινική του αφού το κέρδος θα ήταν μεγάλο για τις κλινικές. Τελος πάντων όπως είπες δική σου ιδέα οπότε εσύ κανονίζεις, Εγώ απλά έκανα μια υπόθεση τι θα μπορούσε να γίνει..
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγώ το είπα με την έννοια οτι άμα προτείνονταν και σε άλλες κλινικες θα μπορούσαν να υπήρχαν και εναλλακτικές, αφού και οι άλλες κλινικές λογικά θα το ήθελαν να έρθει ένας τέτοιος γιατρός στην κλινική του αφού το κέρδος θα ήταν μεγάλο για τις κλινικές. Τελος πάντων όπως είπες δική σου ιδέα οπότε εσύ κανονίζεις, Εγώ απλά έκανα μια υπόθεση τι θα μπορούσε να γίνει..
Ρεαλ στο Οακα πρωτο μηνυμα, δινει απαντησεις σε οσα λες....
Αυτο το συμπερασμα ειναι δικο σου Τζερσυ και στο τελος υπαρχει ο υπαινιγμος οτι επειδη κανονισε ο CVIAL επελεξε εκεινος. Παρολα αυτα στο σημειο που σου λεω αναφερει τους λογους.
 

Georgie

Well-Known Member
Εγώ το είπα με την έννοια οτι άμα προτείνονταν και σε άλλες κλινικες θα μπορούσαν να υπήρχαν και εναλλακτικές, αφού και οι άλλες κλινικές λογικά θα το ήθελαν να έρθει ένας τέτοιος γιατρός στην κλινική του αφού το κέρδος θα ήταν μεγάλο για τις κλινικές. Τελος πάντων όπως είπες δική σου ιδέα οπότε εσύ κανονίζεις, Εγώ απλά έκανα μια υπόθεση τι θα μπορούσε να γίνει..
Δεν έχουν κανένα ιδιαίτερο λόγο οι μεγάλες Ελληνικές κλινικες να φιλοξενήσουν τον οποιοδήποτε top η άλλο γιατρό για επεμβάσεις στην Ελλάδα.
 

Gianney

Well-Known Member
Αέρατε λογικά την φίνα θα την παίρνεις για αρκετά χρόνια έτσι;Επίσης να υποθέσω σχεδιασμός , πυκνότητες και πως θα γίνουν τα peaks ήταν μετά από προτροπή σου;
 
Μπλουζα