Aeratos28, jose lorenzo ο ιατρός.. aeratos28 o ασθενής...,3301 grafts, 28/10/2022,1o βήμα..

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Λοιπόν ...ήρθε η ώρα για την πρώτη επέμβαση και για μένα..
Επιλέχθηκε ο ισπανουλης ,γτ με διαβεβαίωσε πως ένιωσε έτοιμος μετά από τόσα χρόνια να αναλάβει το κεφάλι μου ..
Από θετικά ,τα γνωρίζετε όλοι για τον γιατρό,μην γλυφομαστε σαν τα σκυλιά ..καλός είναι και αυτός και το προσωπικό με τις νοσηλεύτριες του..
 

aeratos28

Just aeratos
Αρνητικά λοιπόν,τα οποία σαν παράξενος και οξύθυμος που είμαι ,πιστεύω πως χρειάζονται βελτίωση ΜΕΓΑΛΗ..
1ο:: το θέμα γλώσσας,είναι ένα μεγάλο πρόβλημα..τουλάχιστον για μένα που δεν γνωρίζω καλά αγγλικά..και αυτή η ισπανική προφορά των αγγλικών μου τα έκανε να ακούγονται κινέζικα..χρειάζεται διερμηνέας.
2ο:: θεωρω πως ο χρόνος που δίνεται για τον σχεδιασμο,υπό αυτές τις συνθήκες (ανάσκελα στο κρεβάτι) δεν βοηθάει πουθενά..εγώ προσωπικά σηκώθηκα να δω τον σχεδιασμό σε ευθεία και υπό γωνιές ,αδιαφορώντας για το τι έλεγε η ο γιατρός η οποίος άλλος .
3ο:: πιστεύω πως το να είμαστε 3 άτομα για επέμβαση την ημέρα ,δεν είναι το ιδανικό.σαν ασθενής ,νιώθεις ότι έχει ξεχάσει ο γιατρος τι έχετε πει, ειδικά σε ότι έχει σχέση με σχεδιασμό κτλ και αυτό προσωπικά μου δημιουργούσε εκνευρισμό μεγάλο ..
 

tasos33

Well-Known Member
Λοιπόν ...ήρθε η ώρα για την πρώτη επέμβαση και για μένα..
Επιλέχθηκε ο ισπανουλης ,γτ με διαβεβαίωσε πως ένιωσε έτοιμος μετά από τόσα χρόνια να αναλάβει το κεφάλι μου ..
Από θετικά ,τα γνωρίζετε όλοι για τον γιατρό,μην γλυφομαστε σαν τα σκυλιά ..καλός είναι και αυτός και το προσωπικό με τις νοσηλεύτριες του..
Καλή φυτρωση αερατε, που θα την έχεις δηλαδή , βλέπω δοτρια μαμούθ η είχες το μαλλί αλά μπίλιας στο ρόδα τσάντα και κοπάνα?

Πληροφορίες από την κλινική αναφέρουν πως ο κολλητός σου εκεί κίνησε γη και ουρανό να μάθει αν θα πηγαινες, η επιχείρηση τελικά στέφθηκε με επιτυχία.
 

vagosx

Well-Known Member
Μπράβο Αεράτε, επιτέλους το αποφάσισες!
Τελικά το είχες το θεματάκι σου και εσυ, από ότι κατάλαβα θα χρειαστεί και round 2, γιατί και το crown θέλει και αυτό συμαζεμα.
 

vagosx

Well-Known Member
Αρνητικά λοιπόν,τα οποία σαν παράξενος και οξύθυμος που είμαι ,πιστεύω πως χρειάζονται βελτίωση ΜΕΓΑΛΗ..
1ο:: το θέμα γλώσσας,είναι ένα μεγάλο πρόβλημα..τουλάχιστον για μένα που δεν γνωρίζω καλά αγγλικά..και αυτή η ισπανική προφορά των αγγλικών μου τα έκανε να ακούγονται κινέζικα..χρειάζεται διερμηνέας.
2ο:: θεωρω πως ο χρόνος που δίνεται για τον σχεδιασμο,υπό αυτές τις συνθήκες (ανάσκελα στο κρεβάτι) δεν βοηθάει πουθενά..εγώ προσωπικά σηκώθηκα να δω τον σχεδιασμό σε ευθεία και υπό γωνιές ,αδιαφορώντας για το τι έλεγε η ο γιατρός η οποίος άλλος .
3ο:: πιστεύω πως το να είμαστε 3 άτομα για επέμβαση την ημέρα ,δεν είναι το ιδανικό.σαν ασθενής ,νιώθεις ότι έχει ξεχάσει ο γιατρος τι έχετε πει, ειδικά σε ότι έχει σχέση με σχεδιασμό κτλ και αυτό προσωπικά μου δημιουργούσε εκνευρισμό μεγάλο ..
Σωστός ο Αεράτος, και εγώ νομίζω για ένα γιατρό είναι πολλές οι τρεις επεμβασεις ανά ημέρα, πιστεύω το 2 θα ήταν μια χαρά δεδομένου ότι την εξαγωγή την κάνουν οι κοπέλες.
 

aeratos28

Just aeratos
Να πω και κάποια θετικά..μην είμαι και άδικος.. η ισπανιδουλα που μου έκανε την εξαγωγή,μιλάμε ήταν πιστόλι...Αk-47..!! Απίστευτη..το χέρι της παναλαφρο,χαμπάρι δεν πήρα από την διαδικασία..0 πόνος σε όλες τις φάσεις..μια απίστευτη κυριουλα ,η Μαρί Χοσέ ,αν δεν κάνω λάθος που συνέχεια προσπαθούσε να μου εξηγήσει πριν και μετά την επέμβαση ,τα πάντα..τρελαθηκαμε στη νοηματική και στα οκ ,αλλά βγάλαμε άκρη ενταξει..τώρα ο Λορέντζο ,αφού βγάλαμε άκρη σχετικά γρήγορα με το σχεδιασμό ,ο τύπος είναι καραμπίνα.εβαζε τα grafts ακαριαία και ούτε διορθωσεις ένιωθα ούτε τπτ..είναι δυναμίτης...
Θα κριθεί η όλη δουλειά σε 8-9 μήνες από τώρα..ελπίζω να πάμε καλά γτ έχουμε και συνέχεια ..crown και μια τσιμέντοποιηση για την α ζώνη ..
Αυτά τα ολίγα.. ότι άλλο μου έρθει ,θα το γράψω ..ότι θέλετε ρωτάτε το,δεν νιώθω ευάλωτος καθόλου ούτε είμαι ψυχολογικά κάπως...:rolleyes:.
Ας βάλω και καμία φωτό τώρα..δεν τις θεωρώ καλές ,για αυτό οι επόμενες θα γίνουν από φίλο φωτογράφο ώστε να έχουμε πεντακάθαρη εικόνα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να ευχηθώ και εγώ από εδώ καλή επιτυχία, η αλήθεια είναι ότι ο Αεράτος (και κάποιοι άλλοι) είχαν πάρει την βοήθεια του .....κοινού οπότε τουλάχιστον στο 1 & 2, τα κρίσιμα σημεία ξεπεράστηκαν.
 

aeratos28

Just aeratos
Screenshot_2022-11-28-22-30-55-116_com.miui.gallery.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Κάτσε ,για σένα δεν μίλησα ,θα ανεβάσω τις φωτό και θα πω αυτά που θέλω και για σένα.
Να ευχηθώ και εγώ από εδώ καλή επιτυχία, η αλήθεια είναι ότι ο Αεράτος (και κάποιοι άλλοι) είχαν πάρει την βοήθεια του .....κοινού οπότε τουλάχιστον στο 1 & 2, τα κρίσιμα σημεία ξεπεράστηκαν.
 

vlafo

Well-Known Member
Άντε ρε αεράτε αμήν.
Μας έσκασες να μπεις.:)
Κάλιο αργά παρά ποτέ.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι φίλε πλέον και εύχομαι να ανταμειφθείς για την όλη αναμονή σου που ήταν ίσως η πιο μακριά του φόρουμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστός ο Αεράτος, και εγώ νομίζω για ένα γιατρό είναι πολλές οι τρεις επεμβασεις ανά ημέρα, πιστεύω το 2 θα ήταν μια χαρά δεδομένου ότι την εξαγωγή την κάνουν οι κοπέλες.
Η αλήθεια είναι ότι ήταν η πρώτη φορά που επιχειρήθηκε στην Ελλάδα με 3 ασθενείς, όλες τις προηγούμενες φορές ήταν με 2. Στην Ισπανία όμως είναι η νόρμα. Βέβαια τώρα είχε έρθει με 9 νοσηλεύτριες σε σχέση με 6 της προηγούμενης φοράς
 
Μπλουζα