Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

spartangr01

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Θα χτυπησω και εγω μαλλον Αλοε απο το νετ
ευχαριστω παιδια!

π.σ. και εγω ανατολικα ειμαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spartangr01

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

ψαχνωντας βρηκα αυτο

http://global.ebay.com/Miracle_Plus_Aloe_Vera_Capsaicin_Pain_Relief_Gel_9oz/290364096551/item

επειδη στα εχει γινει συζητηση για την καψακαινη αλλα καποια παιδια που την χρησιμοποιησαν
βρηκαν δυσκολη την χρηση της λογω ερυθροτητας κτλ

αυτο το προιον δεν φαινεται να εχει τετοιες επιπτωσεις
θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει ειτε μονο του ειτε σε μεσα σε ενα ενισχυμενο σουπερ ζιξ

ποιες ειναι οι σκεψεις σας πανω σ αυτο??
εγω σκεφτομαι να το ξεκινησω
 

johnygiats

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

το συγκεκριμένο gel που προτείνει ο Ακης στην πρώτη σελίδα του topic σίγουρα κάνει και για χρήση στο κεφάλι μας? Ρωτάω γιατί το απόγευμα που το αγόρασα από μαγαζί με βιολογικά είδη ρώτησα την πωλήτρια και μου είπε ότι είναι μόνο για χρήση σε σώμα και πρόσωπο. Και από ότι βλέπω μου έδωσε το ίδιο ακριβώς με αυτό που υπάρχει στη φωτο στη πρώτη σελίδα (για την ιστορία το πήρα 11€). Επίσης παρήγγειλα πόσιμη αλόη (330 ml - 10€) αν μείνω ικανοποιημένος θα κοιτάξω να την προμηθευτώ από το net γιατί μου φάνηκε λίγο τσιμπημένη η τιμή της.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

jg είπε:
το συγκεκριμένο gel που προτείνει ο Ακης στην πρώτη σελίδα του topic σίγουρα κάνει και για χρήση στο κεφάλι μας? Ρωτάω γιατί το απόγευμα που το αγόρασα από μαγαζί με βιολογικά είδη ρώτησα την πωλήτρια και μου είπε ότι είναι μόνο για χρήση σε σώμα και πρόσωπο. Και από ότι βλέπω μου έδωσε το ίδιο ακριβώς με αυτό που υπάρχει στη φωτο στη πρώτη σελίδα (για την ιστορία το πήρα 11€). Επίσης παρήγγειλα πόσιμη αλόη (330 ml - 10€) αν μείνω ικανοποιημένος θα κοιτάξω να την προμηθευτώ από το net γιατί μου φάνηκε λίγο τσιμπημένη η τιμή της.
οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν,γιαυτό και απαντούν απορημένοι-χαλαρά κάνει για το κεφάλι σου ;D

για περισσότερα και φθηνά προϊόντα αλόης δες στο www.LRworld.com
 
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

όπως διάβαζα τα τοπικ μπερδευτικα λίγο!!!τελίκα τι προιόν ALOE λέτε να βάζουμε?
και κάθε πότε? Με βάλατε σε σκεψεις γιατι τελικα οπως το βλεπω μονο καλο μας κανει η ALOE!!
 
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

εχετε παρατηρησει τι γινετε στο δερμα αφου περασει λιγη ωρα απο τοτε π βαλατε την αλοη ? αφηνει μια στρωση σαν.. πως να το πω, σαν ζελατινα ενα πραμα , διαφανες... αυτο πρεπει να εμποδιζει την αποροφηση της μινοξ και ισως δεν αφηνει το δερμα να αναπνευσει ? :chinscratch
 
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

dimitris1991 είπε:
εχετε παρατηρησει τι γινετε στο δερμα αφου περασει λιγη ωρα απο τοτε π βαλατε την αλοη ? αφηνει μια στρωση σαν.. πως να το πω, σαν ζελατινα ενα πραμα , διαφανες... αυτο πρεπει να εμποδιζει την αποροφηση της μινοξ και ισως δεν αφηνει το δερμα να αναπνευσει ? :chinscratch

Όταν έβαζα το είχα παρατηρήσει κι εγώ..γι'αυτό έβαζα πρώτα μινοξ και μετά από 1 ώρα τουλάχιστον έβαζα αλόη.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Χριστίνα είπε:
[quote author=dimitris1991 link=topic=12.msg27535#msg27535 date=1267126090]
εχετε παρατηρησει τι γινετε στο δερμα αφου περασει λιγη ωρα απο τοτε π βαλατε την αλοη ? αφηνει μια στρωση σαν.. πως να το πω, σαν ζελατινα ενα πραμα , διαφανες... αυτο πρεπει να εμποδιζει την αποροφηση της μινοξ και ισως δεν αφηνει το δερμα να αναπνευσει ? :chinscratch

Όταν έβαζα το είχα παρατηρήσει κι εγώ..γι'αυτό έβαζα πρώτα μινοξ και μετά από 1 ώρα τουλάχιστον έβαζα αλόη.
[/quote]

ναι και σε μένα τα ίδια κάνει αλλά δεν πιστευω να κάνουμε κακό με την αλόη παρα μόνο καλο στο δερμα οπότε δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος ανησυχίας
 
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

το θεμα δεν ειναι να κανουμε καλο στο δερμα μας , το θεμα ειναι να μην κανουμε κακο στα μαλλια μας.. τεσπα απλα να βαζετε μινο πριν την αλοη
 

Maria

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

κι εγώ έβαζα ένα διάστημα αλόη και δημιουργεί ένα φιλμ, που νομίζω εμποδίζει την απορρόφηση οποιουδήποτε τοπικού πας να βάλεις μετά. Για αυτό όπως είπε ο dimitris1991 κι η Χριστίνα καλό είναι να μη βάζουμε πάνω από την αλόη άλλο τοπικό, αλλά αντίστροφα κι αφήνοντας και καμια ώρα να απορροφηθεί το τοπικό..
 
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

τελικα ποιο προιον αλοης να χρησιμοποιησω?και καθε ποτε να το βαζω...αν το προιον υπηρχε και στην ελλαδα ακομα καλυτερο θα ηταν! {Παντως καθε μερα ολο και καινουργια κολπα βρισκουαι για τα μαλλια αλλα τελικα νομιζω πως τη λυση της φινας δε μπορουμε να την αποφυγουμε για να τα διατηρησουμε,ετσι εχω καταλαβει απο αυτα που διαβαζω στο νετ και εδω κατα κυριο λογο :eek:fft:}
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Makisk

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Γεια σας παιδια βρηκα αυτο το προιoν σε ενα καταστημα με φυτικα προιοντα σε γνωστο εμπορικο κεντρο

ειναι του Dr.Taffi

http://www.drtaffi.net/prodotti_en.php?pr_id=340

Δεν ξερω αν μπορει να χρεισιμοποιηθει για το τριχωτο της κεφαλης...το εχει στην κατηγορια body care . μηπως ξερει κανεις ?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

ό,τι σκεύασμα αλόης είναι για το σώμα/δέρμα κάνει και το κεφάλι (στις περιοχές αραίωσης/ερεθισμού)

τώρα,
το συγκεκριμένο δεν το ξέρω-αν είναι 8-10 ευρόπουλα χτύπα 'το ;)
 

heyya

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

100% κιόλας... Ποιο είναι το κατάστημα;
 

Makisk

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

απο το μαλλ στο μαρουσι
πηρα και το σαμπουαν της ιδιας σειρας με αλοη...
ολα μαζι μου πηγαν 27 ευρω
 

show_palmettos

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

το optima aloe vera-tea tree εχει κι αυτο 99,9% αλοη? δε μιλαω για το optima aloe 99.9% αλλα για την αλοη της οπτιμα που συνδυαζεται με τσαι και το ρωταω επειδη δεν διευκρινιζει αν σε αυτη τη λοσιον η αλοη ειναι 99.9%
 

heyya

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Όντως δεν διευκρινίζει, αλλά ο συδυασμός αυτός αξίζει :)
 

show_palmettos

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Αλόη βέρα, Τζέλ Ολόκληρου Φύλλου 99,5%

Κωδικός: 9900050

Αλόη βέρα, Τζέλ ολόκληρου φύλλου 99,5% της Lily of the desert. Μερικές από τις ιδιότητες πού έχει η Αλόη βέρα:
Εσωτερική χρήση : Βοηθάει στην αποβολή των τοξινών, βελτιώνοντας έτσι την υγεία και την εμφάνιση του δέρματος. Υποστηρίζει το ανοσοποιητικό σύστημα, καθώς και άλλα συστήματα και όργανα του σώματος. Συμβάλλει αποφασιστικά στην καλή λειτουργία της πέψης και των οργάνων που λαμβάνουν μέρος σε αυτή, συμπεριλαμβανομένου του οισοφάγου, του στομάχου, του παχέος και λεπτού εντέρου. Καταπολεμά με ήπιο τρόπο τη δυσκοιλιότητα. Σε σχέση με το χυμό Αλόης, το λεπτόρευστο Τζέλ έχει πιο έντονη αποτοξινωτική δράση και είναι πιο αποτελεσματικό στη βελτίωση της εντερικής χλωρίδας (ευεργετικά βακτήρια), επειδή είναι πυκνότερο και παραμένει περισσότερο στα εντερικά τοιχώματα. Εξαιρετικό στα βαριά γεύματα. Εξωτερική χρήση : Εφαρμοζόμενο τοπικά είναι εξαιρετικό για εκδορές και επιφανειακές πληγές, καψίματα και ηλιακά εγκαύματα, τσιμπήματα εντόμων και τσούχτρας, έκζεμα, ραγάδες, επιχείλιο έρπη.
Η διαφορά μεταξύ του κοινού χυμού Αλόη βέρα και εκείνης ολόκληρου φύλλου (whole leaf) έγκειται στην περιεκτικότητά τους σε πολυσακχαρίτες. Ας σημειωθεί ότι πολλές Αλόη βέρα ολόκληρου φύλλου άλλων εταιρειών περιέχουν λιγότερο από 2000mg/lt πολυσακχαρίτες, ενώ εκείνη ολόκληρου φύλλου της Lily of the desert περιέχει πάνω από 4400mg/lt. Αυτό επηρεάζει άμεσα την αποτελεσματικότητα του προϊόντος που αγοράζετε.
Συσκευασία:
λεπτόρευστο ζελέ (gel), 946ml

Τιμή: 26,60 €

ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΤΕ ΤΡΙΑ ΕΥΡΩ ΤΑ 100ml !!!!!!!!!!!!
 
Μπλουζα